نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 126

موضوع: سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیین نامه)

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    Junior Member

پیش فرض پاسخ : سایر بیماری ها(مراقبت از پدر، پوست و زیر پوست، بیماری های پیش بینی نشده در آیی

نقل قول نوشته اصلی توسط yunus نمایش پست ها
    دوستان من هم مشکل تعریق کف دست و پا رو دارم. بعضی وقتا همین جوری که دستم بازه خیس عرق می شه، ولی بعضی وقتا خشک خشکه. اگه روز معاینه توی کمیسیون این بازیش گرفت و عرق نکرد چی؟ هیچ آزمایشی (مثلا آزمایش خون یا نمونه برداری از پوست) نیست که به طور قطعی نشون بده من به این بیماری مبتلا هستم؟ آخه نمی شه روی عرق کردن حساب کرد به هزار عامل بستگی داره. من کلی جستجو کردم توی اینترنت و راجع بهش مطالب مختلفی رو خوندم و اون ها تاکید می کنن که حتا در نوع شدید این بیماری وقتی که مثلا هوا سرده یا سطح مایعات بدن کم می شه، تعریق دست و پا هم کم می شه.
    بعد هم یک سوال کلی. اصولا برای معافیت پزشکی از تهران اقدام کنم راحت تره یا از شهرستان؟ من هم می تونم از تهران، هم مشهد و هم قم اقدام کنم (توی همه ی این شهرها چند سالی زندگی کردم و مدرسه و دانشگاه رفتم) فرقی هست بین دکترا و میزان سخت گیری یا نه؟
    دوست من شما اول به بیمارستان فرستاده میشید.. توی بیمارستان شما بیمارتون بررسی میشه توجه داشته اگر در روزیکه این مشکل پیش اومد احتمالا پا یا زیر بغل شما شاید تعریق داشته باشه.. اگر نداشت به دکتر درخواست آزمایش خون و غدد برای بررسی اینکه شاید شما مشکل تیروئید داشته باشید رو بدید تا بتونید از این طریق بررسی کنید .. چرا؟ چونکه امکان داره در روزیکه برای بررسی آزمایش خون به بیمارستان میرید تعریق داشته باشید و بتونید در اون روز باز دکتر پوست بررسی کنه.. اما نگران نباشید اگر شما این مشکل باز براتون اتفاق بیفته و زمانیکه در سربازی هستید میتونید به بهداری مراجعه کنید و از اونجا دوباره فرستاده بشید و بررسی بیشتر و دقیقتری انجام بگیره براتون.. اما اگر هر زمانی این اتفاق براتون افتاد.. سعی کنید به پزشکی در بیمارستانهای دولتی مراجعه کنید تا گواهی برای شما باشه تا بتونید با اون گواهی ها مقداری بهتون کمک کنه...
    تعریق دست یا برای ترس و استرس باشه یا برای استفاده از قرص خواصی باشه و یا اشکالات غددی و یا شاید ارثی باشه... در ضمن زمانیکه به بیمارستان میرید حتما توضیح دهید که در بعضی مواقع این مشکل پیش اومده دستتون تعریق نکرده و نگران این هستید که ممکنه این اتفاق در روز کمیسیون بیوفته تا جایی برای نگرانی نباشه..(اما همون استرسی که براتون پیش میاد مطمئنا این اتفاق براتون میفته)
    و اینکه باید تعریق طوری باشه که اگر دست شما باز بود و بعد از خشک کردن دوباره اتفاق افتاد طوریکه باید تعریق زیاد باشه نه اینکه فقط مقداری باشه که در خط کف دست شما خیس بشه...!
    انشالله که اتفاق بدی نیوفته و بتونید درست به روال کاریتون برسید و حتما تحت درمان قرار بگیرد...پیشنهاد میکنم که از همان شهرستان اقدام کنید.موفق باشید...

دوستان قصد بی احترامی به هیچ شخصی ندارم اما این رو هم بدونید که روی این بیماری بسیار حساس هستن پس از تقلب کردن خودداری کنید چون برای خودتون بد میشه...
    ویرایش توسط pipo4713 : November 10th, 2012 در ساعت 11:18 PM