نقل قول نوشته اصلی توسط amir110 نمایش پست ها
دوستان عزیز الکی خودتون رو نگران نکنید و شما که قشر تحصیلکرده و اهل مطالعه هستین چرا این صحبت رو میکنین؟؟؟
من فوق تغذیه ی دام دارم و کلا تمام مطالعاتمون در دانشگاه و مقالات مون در دانشگاه در مورد همین چیزاس.
اول این که FDA انجمن غذا و داروی آمریکاس (Food & Drag Association) و بی نهایت در دنیا اعتبار داره و اصلا به هیچ ماده ی دارویی و غذایی مجوز الکی نمیده و مستلزم سالها تلاش و استاندارد سازیه. تمام محصولاتی که قراره از این انجمن این تاییدیه رو بگیرن سالها در کشورهای جهان سوم تست میشن و در صورت نداشتن عوارض اجازه میدن مردم خودشوم استفاده کنند. و گرفتن این مجوز یعنی باید 20-30 درصد قیمت جنس رو ببره بالا، پس باید براش تلاش کنن شرکتها.

در مورد شیر: دوست عزیز شیری که ویتامین D داره لزوما به این معنی نیست که باید ویتامین D شما رو در خون شما افزایش بده، ممکنه دلایل فیزیولوژیکی داشته باشه که اصلا جذب ویتامین D بدن شما پایین باشه و دلایل بسیار دیگه که اینجا جای بحث بیش از این نیست.
و اما در مورد شیر غلیظ، دوست عزیز هیچ گاوی در دنیا شیر با غلظت بیشتر از 4 درصد تولید نمی کنه، پس شیر غلیظ معنی و مفهوم نداره، شما شیر رو میخوری فقط به خاطر کلسیم اون و خوشبختانه تکنولوژیی وجود نداره که بشه کلسیم شیر رو کم یا زیاد کرد.
و اما نکته: مهمترین چالشی که ما در مورد مصرف شیر (و ایضا گوشت)در کشورمون داریم، مصرف آنتی بیوتیک ها در گاوداری هاس که بدن ماها رو نابود کرده(و هیچ نظارتی روی اون نیست، البته اونم راه داره) ولی اونجا و در اروپا اگر آنتی بیوتیک در شیر گاوداری یا گوشتش پیدا شه نابودش میکنن و قوانین بسیار سخت گیرانه و وحشت ناکی داره و شما باید خوشحال و سپاسگزار باشی که باهات تماس میگیرن و میگن فلان چیز رو نخور. این نشانه ی مسوولیت پذیری اونهاست و اینکه به سلامت شما اهمیت میدن و الا میگن به جهنم، من که جنسم رو فروختم بذار بخوره و آبروی خودم رو به خطر نندازم.
من راستش تخصصی تو تغذیه ندارم اما با اطلاعاتی که از دنیای Capitalism نمی تونم به مواد پروسس شده ی اینا که حتی تاید FDA هم داره اعتماد کنم. حالا باز اگه کانادا بود می گفتم حق دارن انقدر قوطی بزنن اما با آب و هوا و بارندگی و کشتزارهای پهناوری که تو این کشور هست این همه غذای آماده غیر طبیعیه و معلومه بیزینس داره کاملا منفعت طلبانه مدیریت میشه....

همین بحث ماهی. ماهی چینی (که هم تو والمارت هست هم فود لاین) چرا باید بیاد تو خاک آمریکایی که دور تا دورش اقیانوسه؟ وقتی خود آمریکای لاتین هم کلی صادرات ماهی داره. دلیلش واضحه چون صید ماهی تو چین کم هزینه ست.

اینجا پول حرف اول رو میزنه.