صفحه 17 از 56 نخستنخست ... 789101112131415161718192021222324252627 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 161 تا 170 , از مجموع 553

موضوع: شهرسازی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : شهرسازی

سلام
    در این لینک لیست کلیه دانشگاههایی در کل اروپا از جمله فرانسه که رشته شهرسازی دارن رو همراه با آدرس اینترنتیشون نوشته، چک کنید امیدوارم به دردتون بخوره:

http://penrose-press.com/city-planni...pe/schools.idd

نقل قول نوشته اصلی توسط fvf نمایش پست ها
    سلام من لیست دانشگاه های کشور فرانسه در رشته شهرسازی رو میخواستم اگه امکان داره من رو راهنمایی کنید.با تشکر

Junior Member

شما هم این پیج رو چک کن:

http://penrose-press.com/city-planni...st/schools.idd

نقل قول نوشته اصلی توسط bandiket نمایش پست ها
    سلام،کسی میدونه کدوم دانشگاها تو ترکیه کارشناسی شهرسازی و واسه ارشد طراحی شهری دارن.؟

Member polymath آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Architecture-Iran university of science and technology

سلام دوستان من یه سوال داشتم
    من امسال پیش دانشگاهیم و بین دو تا رشته خیلی شک دارم کدومو انتخاب کنم یکی معماری و دیگری هم شهر سازیه به جفتشون علاقه دارم و کلی هم در موردشون تحقیق کردم فقط واقعا نمی دونم الان برای لیسانس کدوم بهتره برم ؟ اگه شهر سازی برم احتمالا دیگه سراغ معماری نمی رم و اگه معماری برم حتما برای فوق می رم شهر سازی . از طرف دیگه من چند تا از فامیل هام استرالیا اند و می خوام هر جور شده برای فوق برم اونجا .
    توی فروم افراد حرفه ای در استرالیا (whirlpool) دو نفر رو پیدا کردم که هردوشون urban planning خوندن یکی می گه اول معماری بخون بعد فوق شهر سازی بیا اینجا یا برای فوق معماری بیا یکی می گه لیسانس را شهر سازی بگیرم و برای فوقش برم اونجا .
    از طرفی جفتشون هم اقرار کردن که وضعیت کار برای معماری افتضاحه ولی برای شهر سازی خیلی بهتره و حقوقش هم همینطور یه سری لینک هم دادن که جالبه ببینید که چقدر وضع معماری خرابه :
    http://www.graduatecareers.com.au/wp.../gca002769.pdf

البته یکیشون یه اشاره خوبی می کرد و می گفت شهر سازی نیاز به مدرک خیلی سطح بالایی نداره و بهتره یه زمینه دوم هم در کارت داشته باشی و برای من همکاراش تو دفترش رو مثال می زد و مدرک هاشون رو می گفت :

For example, at my own workplace there are several Urban Planners with the following degrees/qualifications:
    Director - Bachelor of Surveying, Graduate Diploma of Urban and Regional Planning, Certified Practicing Planner, Licensed Cadastral Surveyor.
    Senior Planner - Bachelor of Urban and Regional Planning, Graduate Diploma in Law.
    Planner - Bachelor of Engineering (Planning), Masters of Urban and Regional Planning.
    Planner - Bachelor of Business, Graduate Diploma in Urban and Regional Planning, Masters of Business.
    Assistant Planner - currently studying (1st year student) Bachelor of Urban and Regional Planning.

As you can see we are all Planners, and all have different backgrounds. Only one has a Masters in Planning. Definitely consider a Graduate Diploma or Masters degree in Planning after Architecture. Planners with CPP, and secondary degree in Architecture, Law, Business, Economics, and Surveying are very valuable.
    Mark

من حرفش رو قبول دارم و به نظرم این یکی یکم منطقی تر می گه حالا دوست دارم نظر شما دوستان رو بدونم .

با تشکر
    ابي كه براسود زمينش بخورد زود ..... دريا شود ان رود كه پيوسته روان است
    گر مرد رهي غم مخور از دوري و ديري .... داني كه رسيدن هنر گام زمان است

Junior Member

Question پاسخ : شهرسازی

نقل قول نوشته اصلی توسط jj.mostofi نمایش پست ها
    با توجه به تجربیات اپلای امسالم می تونم بگم در زمینه طراحی شهری فاند خیلی کمه و تقریبا وجود نداره ولی در زمینه برنامه ریزی شهری، محیط زیست و ... می شه استادی پیدا کرد و فاند گرفت... البته در برنامه ریزی شهری هم فاند گرفتن در مقایسه با رشته های مهندسی سخته....

من از Concordia برای مستر پذیرش گرفتم... از همون اول هم با یک استاد در ارتباط بودم... حالا از شانس بد ما امسال وضعیت اقتصادی کانادا زیاد مناسب نبود ( در زمان اپلای کردن بنده) و این بود که استادا زیاد پول نداشتن... خلاصه این استاده من بهم گفت من فعلا پول ندارم ولی یه competition شرکت کردم اگر پروپوزال من برنده شه حتما بهت فاند می دم... ولی فعلا که خبری از فاند نیست... فقط شانسم تونستم یک International fee remission بگیرم از دانشگاه که شهریه منو از 6800$ به 1800$ کاهش داد.
    اینم بگم که با استادایی تو دانشگاه های Toronto, McGill, UBC ایمیل زدم و در ارتباط بودم.... که همگیشون گفتن در پروسه ی اپلای استاد تصمیم گیرنده نیست و admission committee تصمیم می گیرن ( اینو که گفتن خیلی تعجب کردم چون در مورده کانادا شنیده بودم استاد همه کارس)... خلاصه گفتن اگر پذیرش گرفتی و اومدی بعدش می تونیم با هم صحبت کنیم.... یک استاد هم تو McMaster وقتی CV مو براش فرستادم ابراز علاقه کرد ولی بعد که اپلای کردم همینو گفت.... گفت اگر admission committee پذیرش داد بعد صحبت می کنیم....
    روی هم رفته این قضیه کانادا اپلای کردنه بنده بود...
    موفق باشید
    mc master مگه برنامه ریزی داره

Junior Member

ببخشید
    حالا فرض بر این رزومه عالی
    فاله عالی
    تجربه مشاور عالی
    معدل الف
    حالا جایی هست فول فاند بده ؟
    طراحی شهری منظورمه؟
    ممنون

Junior Member

اولاً وضع هر دو تا رشته خرابه مخصوصاً نسبت به رشته های دیگه مهندسی، چه تو پیدا کردن کار و چه تو پذیرش و فاند و این به علت بحران اقتصادی، رکود بخش مسکن و این چیزهاست اگه نه وضع معماری اینقدر هم بد نیست. فکر می کنم یه مقدار کم لطفیه در حق معماری چون من خیلی هها رو میشناسم چه اروپا و چه آمریکا پذیرش با فاند گرفتن. البته همونطور که دوستمون مصطفوی گفتند برنامه ریزی شهری به علت قرابت به بحثهای زیست محیطی و وابستگی به بخشهای دولتی فعلاً وضع بهتری نسبت به منظر، معماری و طراحی شهری داره. در مورد سطح تحصیلات ضروری برای شهرسازی کاملاً در این گفته دوستتون شک دارم. اتفاقاً وزارت کار آمریکا سطح تحصیلات لازم در رشته شهرسازی رو مستر اعلام کرده در حالی که برای بقیه رشته های مهندسی همه لیسانس کفایت میکنه. چون تو آمریکا خیلیها هنوز مثل سیستم قدیم ایران از رشته های مختلف لیسانس میگیرن و مستر رو برنامهریزی شهری می خونن. این هم لینک وزارت کار آمریکا مؤید حرف بنده، اطلاعات مفیدی در این سایت هست که میتونه برا همه دوستان مفید واقع بشه از جمله متوسط درآمد برنامه ریزان شهری در آمریکا، چشم انداز شغلی و... :
    http://www.bls.gov/ooh/Life-Physical...l-planners.htm

نقل قول نوشته اصلی توسط polymath نمایش پست ها
    سلام دوستان من یه سوال داشتم
    من امسال پیش دانشگاهیم و بین دو تا رشته خیلی شک دارم کدومو انتخاب کنم یکی معماری و دیگری هم شهر سازیه به جفتشون علاقه دارم و کلی هم در موردشون تحقیق کردم فقط واقعا نمی دونم الان برای لیسانس کدوم بهتره برم ؟ اگه شهر سازی برم احتمالا دیگه سراغ معماری نمی رم و اگه معماری برم حتما برای فوق می رم شهر سازی . از طرف دیگه من چند تا از فامیل هام استرالیا اند و می خوام هر جور شده برای فوق برم اونجا .
    توی فروم افراد حرفه ای در استرالیا (whirlpool) دو نفر رو پیدا کردم که هردوشون urban planning خوندن یکی می گه اول معماری بخون بعد فوق شهر سازی بیا اینجا یا برای فوق معماری بیا یکی می گه لیسانس را شهر سازی بگیرم و برای فوقش برم اونجا .
    از طرفی جفتشون هم اقرار کردن که وضعیت کار برای معماری افتضاحه ولی برای شهر سازی خیلی بهتره و حقوقش هم همینطور یه سری لینک هم دادن که جالبه ببینید که چقدر وضع معماری خرابه :
    http://www.graduatecareers.com.au/wp.../gca002769.pdf

البته یکیشون یه اشاره خوبی می کرد و می گفت شهر سازی نیاز به مدرک خیلی سطح بالایی نداره و بهتره یه زمینه دوم هم در کارت داشته باشی و برای من همکاراش تو دفترش رو مثال می زد و مدرک هاشون رو می گفت :

For example, at my own workplace there are several Urban Planners with the following degrees/qualifications:
    Director - Bachelor of Surveying, Graduate Diploma of Urban and Regional Planning, Certified Practicing Planner, Licensed Cadastral Surveyor.
    Senior Planner - Bachelor of Urban and Regional Planning, Graduate Diploma in Law.
    Planner - Bachelor of Engineering (Planning), Masters of Urban and Regional Planning.
    Planner - Bachelor of Business, Graduate Diploma in Urban and Regional Planning, Masters of Business.
    Assistant Planner - currently studying (1st year student) Bachelor of Urban and Regional Planning.

As you can see we are all Planners, and all have different backgrounds. Only one has a Masters in Planning. Definitely consider a Graduate Diploma or Masters degree in Planning after Architecture. Planners with CPP, and secondary degree in Architecture, Law, Business, Economics, and Surveying are very valuable.
    Mark

من حرفش رو قبول دارم و به نظرم این یکی یکم منطقی تر می گه حالا دوست دارم نظر شما دوستان رو بدونم .

با تشکر

Junior Member

ببخشید ولی این سوال واقعاً خیلی غیر حرفه ایه، جواب این همه فرضی که شما کردی اینه که بله فرضاً پذیرش میدن فول فاند.
    خوب معلومه که با رزومه عالی مثل بقیه رشته ها میتونین پذیرش با فاند بگیرین از بهترین دانشگاهها
    ولی رزومه عالی نیاز به تلاش و مجاهدت داره و با فرض نمیشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط mdi نمایش پست ها
    ببخشید
    حالا فرض بر این رزومه عالی
    فاله عالی
    تجربه مشاور عالی
    معدل الف
    حالا جایی هست فول فاند بده ؟
    طراحی شهری منظورمه؟
    ممنون

Junior Member

با سلام. برخی از اساتید برنامه ریزی شهری رو گرایش برنامه ریزی و مدیریت محیط زیست شهری کار میکنن. میخواستم بدونم دقیقا به چه موضوعاتی در زمینه محیط زیست شهری اهمیت میدن؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    طراحی شهری دانشگاه شیراز

با سلام . من رتبه اول دانشگاه شیراز توی کارشناسی شهرسازی هستم و می خوام روی تافل و gre حسابی کار کنم تا نمره خوبی بگیرم. شنیدم مقاله خیلی تاثیر نداره حتی isi . به نظر شما وقت گذاشتن رو مقاله ارزش داره یا نه روی آزمون ها تمرکز کنم ؟

Junior Member

اگه هدفتون آمريكاست روي GRE تمركز كنيد. البته داشتن يك يا دو مقاله كنفرانس خارجي به عنوان مكمل رزومه توصيه ميشه.

نقل قول نوشته اصلی توسط dp6768 نمایش پست ها
    با سلام . من رتبه اول دانشگاه شیراز توی کارشناسی شهرسازی هستم و می خوام روی تافل و gre حسابی کار کنم تا نمره خوبی بگیرم. شنیدم مقاله خیلی تاثیر نداره حتی isi . به نظر شما وقت گذاشتن رو مقاله ارزش داره یا نه روی آزمون ها تمرکز کنم ؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)