نقل قول نوشته اصلی توسط rahanesh62 نمایش پست ها
خوب من مشکلم وزارت علوم ایرانه که میخوام مدرکم مورد تایید ایران هم باشه.چون آدم نمیدونه در آینده چی میشه و سر از کجای این دنیا در میاره.شاید نشه بلافاصله واسه دکترا رفت یه جای دیگه.
ایران میگه که نمیتونی توی قبرس مستر یکساله بخونی(ولی هلند مثلا میشه!) ؛ ایران واسه تایید مدرک میگه حداقل باید 18 ماه قبرس بوده باشی. 21 واحد رو به راحتی میشه توی یکسال خوند و من اصلا دوست ندارم هزینه ی اضافی بدم واسه سال دوم زندگی. فکر میکنید بی خیال تایید ایران بشم و برم یکساله بخونمش یا نه؟ در ضمن من میخوام مستر با تز رو انتخاب کنم. بدون تز رو میشه توضیح بدید؟ برای دکترا پذیرش گرفتن داشتن تز مهم نیس؟ ممنون
رشته هایی تو EMU هست که شما به جای تز ، 3 تا درس اضافی بر میدارین و لی تز نمیدین و در انتهای تحصیل یه تحقیق مختصر انجام میدین. این میشه مستر بدون تز.
برای تحصیل در دکتری باید بتونین بگین به چه شاخه ای علاقه دارین و چرا !؟ یه سندی مدرکی روو کنین که تو اون شاخه وارد هستین ، لذا انجام دادن یه تز خوب میتونه مهر تاییدی برای این قضیه باشه.
من دقیقا نمیفهمم که چرا تایید ایران رو نیاز دارین ؟ میخواین در نهاد های دولتی بعدا کار کنین ؟ چون این تایید تنها به اون درد میخوره ، اگه به فکر نهادهای دولتی نیستین دیگه تایید کردن وزارت علوم و نکردنش خیلی توفیری نداره.