صفحه 11 از 12 نخستنخست ... 23456789101112 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 117

موضوع: گران شدن شهریه دانشگاهای مالزی

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی عمران- آزاد اهواز

پیش فرض پاسخ : گران شدن شهریه دانشگاهای مالزی

هزینه آلمان ترمی حداکثر 500 یورو دانشگاهشه و ماهیانه بین 400تا 800 یورو (نحوه زندگی و شهر انتخابی) هزینه زنذگی دانشجویی
    با توجه به کیفیت آموزشی المان به مراتب بهتره

Junior Member q1w2e3r4 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط niknam2013 نمایش پست ها
    سلام، میخواستم بدونم مگر هزینه های تحصیل تو مالزی چقدر در میاد؟ جمع بندی من از تاپیکهای قبلی 3000-5000 رینگت بود ، الان که میگین گرون شده چقدر گرون شده؟ اتفاقا من سمت آلمان بودم اما چون هزینه هاش بالا بود اومدم سمت مالزی، واقعا گیج شدم
    شهریه دانشگاهای مالزی بین 7000 تا 10000 رینگیت برای هر ترم تحصیلی هستش. استادا بی سواد هستند و هیچ گونه کمکی ازشون نمیتونید بگیرید. اکثر دوستانی که اینجا هستند از این وضعیت ناراضین وتعداد ایرانیها روز به روز اینجا کمتر میشه. توصیه میکنم با گرون شدن شهریه دانشگاهای اینجا سمت مالزی نیایید و به فکر اروپا باشید .

نقل قول نوشته اصلی توسط ladi نمایش پست ها
    بچه ها سلام. من بین نروژ و مالزی گیر کردم...به نظرتون هزینه تحصیل و زندگی برای فوق توی یک دانشگاه خوب در مالزی بیشتره یا توی نروژ یا فنلاند؟ با توجه به اینکه دانشگاه های نروژ شهریه ندارن بازم هزینه اش بیشتر نمیشه؟

دوست عزیز اصولا دانشگاه خوبی تو مالزی نیست !!! به جز شعب دانشگاهای امریکایی اروپایی و استرالیایی سعی کنید برید سمت اروپا

Member choogi آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Science, Staffordshire(APIIT)

نقل قول نوشته اصلی توسط q1w2e3r4 نمایش پست ها
    دوست عزیز اصولا دانشگاه خوبی تو مالزی نیست !!! به جز شعب دانشگاهای امریکایی اروپایی و استرالیایی سعی کنید برید سمت اروپا
    تو روخدا این حرف رو جدی بگیرید...نیفتید تو چاهی که ما افتادیم الان نمیشه ازش در اومد. منم جا این اشتباه رو کردم جا سوئد اومدم مالزی فقط پول و عمرم به فنا رفت

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Usa

دوستان ، در مالزی دانشگاه تاسیس کردن کار سختی نیست و عملا هم یک جور کمپانی است . بعد هم صاحب این کمپانی بچه محلهاش و ... میریزه توش به عنوان استاد. شاید باور ناپذیره ، اما همینطوره . حتی دانشگاههای دولتی اینها هم محلی است برای رفع بیکاری مالاییها تا نون بخورند . حالا اگر دوست دارید خودتان را در این باتلاق قرق کنید ، خوب بکنید .

Member

دوست عزیز با این حرفی که شما می زنی یعنی یه دانشگاه خوب هم تو مالزی نیس ؟!
    من سال دیگه قرار اقدام کنم برای مالزی اگه اگه بخوام !! تقریبا میشه گفت که همسرم اونجاست و قصد دارم برای مستر اونجا رو انتخاب کنم و از لحاظ مسکن مشکلی نیست .
    choogi چرا ؟ یعنی برای همه 100% دانشجو ها بده ؟

وقت بخیر

شما اگر در یکی از دانشگاه های خصوصی مالزی درس بخونید مدرکی که بهتون میدند اکثرا مدرک دانشگاه های انگلستان هست و اسمی از مالزی درش نام برده نمیشه و شما میتونید بگید من در پردیس فلان دانشگاه انگلستان درس خوندم در مورد اروپا قطعا بهتر از مالزی هست از همه لحاظ ولی خوب گرونی های خاص خودش رو داره که مالزی کمتر داره یا نداره و مهمتر اینکه شما به هیچ وجه مشکلات زبانی رو که در اروپا برای ماه های اول خواهید داشت در مالزی ندارید ( همین خودش عامل موفقیت هست) و کلا کشور راحتیه D: به نظر من مالزی میتونه مثل یک تجربه یا سکوی پرتاب باشه در مورد سواد استاد های مالزیایی اینو بگم که سوادشون از بسیاری از استاد های ایرانی که تو پیام نور و دانشگاه آزاد و کماکان دولتی درس میدن بیشتره اکثرا تحصیل کرده انگلستان یا آمریکا میباشند و علمشون 100 برابر بروزتر از استادهای ایرانیه. ولی خوب اینطور هم که دوستان میگن بچه محل و از این حرف ها کاملا مفته

شما میدونید اکثر ایرانی ها ماه های اول در مالزی به یک کارهایی کشیده میشن که نباید کشیده بشن و بعد با کمبود بودجه مواجه میشن و شروع میکنن بد و بیرا گفتن به همه چیز یا مثلا فلان استاد میندازه یک ترم اینها شروع میکنن به بد و بیرا گفتن در کل از نظر شخصی من دانشگاه های مالزی از ایران کمتر که نباشند بیشتر هم هستند . در خصوص کمپانی کاملا درست گفتند اکثر دانشگاه های مالزی تحت کمپانی هستند شهریه هم در یک داشنگاه خصوصی در حدود سالی 10000 تا 25000 در میاد بستگی به دانشگاه داره، لیسانس 3 سال مستر 1 سال دکتری هم 1 سال در کل 5 سال درس بخون دکتری بگیر از انگلستان D: با 70000 رینگت که به نرخ قدیم میشد 35 میلیون تومن حالا میشه 70 میلیون تومن

نقل قول نوشته اصلی توسط sss638 نمایش پست ها
    وقت بخیر

شما اگر در یکی از دانشگاه های خصوصی مالزی درس بخونید مدرکی که بهتون میدند اکثرا مدرک دانشگاه های انگلستان هست و اسمی از مالزی درش نام برده نمیشه و شما میتونید بگید من در پردیس فلان دانشگاه انگلستان درس خوندم در مورد اروپا قطعا بهتر از مالزی هست از همه لحاظ ولی خوب گرونی های خاص خودش رو داره که مالزی کمتر داره یا نداره و مهمتر اینکه شما به هیچ وجه مشکلات زبانی رو که در اروپا برای ماه های اول خواهید داشت در مالزی ندارید ( همین خودش عامل موفقیت هست) و کلا کشور راحتیه D: به نظر من مالزی میتونه مثل یک تجربه یا سکوی پرتاب باشه در مورد سواد استاد های مالزیایی اینو بگم که سوادشون از بسیاری از استاد های ایرانی که تو پیام نور و دانشگاه آزاد و کماکان دولتی درس میدن بیشتره اکثرا تحصیل کرده انگلستان یا آمریکا میباشند و علمشون 100 برابر بروزتر از استادهای ایرانیه. ولی خوب اینطور هم که دوستان میگن بچه محل و از این حرف ها کاملا مفته

شما میدونید اکثر ایرانی ها ماه های اول در مالزی به یک کارهایی کشیده میشن که نباید کشیده بشن و بعد با کمبود بودجه مواجه میشن و شروع میکنن بد و بیرا گفتن به همه چیز یا مثلا فلان استاد میندازه یک ترم اینها شروع میکنن به بد و بیرا گفتن در کل از نظر شخصی من دانشگاه های مالزی از ایران کمتر که نباشند بیشتر هم هستند . در خصوص کمپانی کاملا درست گفتند اکثر دانشگاه های مالزی تحت کمپانی هستند شهریه هم در یک داشنگاه خصوصی در حدود سالی 10000 تا 25000 در میاد بستگی به دانشگاه داره، لیسانس 3 سال مستر 1 سال دکتری هم 1 سال در کل 5 سال درس بخون دکتری بگیر از انگلستان D: با 70000 رینگت که به نرخ قدیم میشد 35 میلیون تومن حالا میشه 70 میلیون تومن

این پست واقعا یکی از پست هایی هست که متاسفانه سطح پایین تحصیلات چه در بین اساتید و چه در بین دانشجویان در مالزی رو نشون میده. دوستان گول اینگونه حرفها رو نخورید و بدونید قطعا سطح تحصیلات در دانشگاهای مالزی پایین تر از ایران هست. تمامی دوستانی که در مالزی هستن به این قضیه واقف هستن و وجود نوعی دیدگاه محافظه کارانه در رابطه با اینده شون در ایران باعث میشه این حقایق رو کتمان کنند یا کمرنگ جلوه بدن.
    یه نکته در رابطه با اساتید مالایی بگم : اونایی که در انگلیس درس خوندن به شدت بی سوادتر از اساتیدی که در امریکا درس خوندن هستن. و دلیلش هم مستعمره بودن مالزی و اینکه انگلیس فقط یه مدرک میده دست اینا که برن مملکتشون به چهار تا عرب که برای سرگرمی اومدن اینجا درس بدن. دوستان عزیز خلاصه کلام : مالزی جایی نیست که شما تصورش رو میکنید !!!

افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی

افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی نگرانی‌های زیادی در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی باعث بوجود آمدن نگرانی‌هایی در خصوص توسعه آموزش عالی در بین مسئولین این کشور شده است.

مسئولین معتقدند افزایش هزینه‌ها باعث کاهش ورود دانشجویان بین‌المللی به این کشور خواهد شد و این امر متعاقباً باعث عقب افتادگی از برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده این کشور در سال 2020 خواهد شد.

طبق برنامه چشم‌انداز اقتصادی مالزی، قرار است تا سال 2020 مالزی به کشوری توسعه یافته تبدیل شود و میزبان بیش از 150 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خود باشد. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه‌های مالزی طی ماه‌های اخیر اقدام به افزایش ناگهانی شهریه‌های خود برای دانشجویان بین‌المللی کرده‌اند و انتظار می‌رود این افزایش شهریه‌ها تاثیر چشمگیری بر شمار دانشجویان بین‌المللی در این کشور داشته باشد.

در همین حال سخت‌گیری‌های اداره مهاجرت مالزی در خصوص اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی از دیگر مشکلاتی است که تاثیر منفی بر شمار دانشجویان بین‌المللی در مالزی خواهد داشت.

نقل قول نوشته اصلی توسط hassan20 نمایش پست ها
    افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی

افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی نگرانی‌های زیادی در پی داشته است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) از مالزی، افزایش هزینه‌های آموزش عالی در مالزی باعث بوجود آمدن نگرانی‌هایی در خصوص توسعه آموزش عالی در بین مسئولین این کشور شده است.

مسئولین معتقدند افزایش هزینه‌ها باعث کاهش ورود دانشجویان بین‌المللی به این کشور خواهد شد و این امر متعاقباً باعث عقب افتادگی از برنامه‌ریزی‌های پیش‌بینی شده این کشور در سال 2020 خواهد شد.

طبق برنامه چشم‌انداز اقتصادی مالزی، قرار است تا سال 2020 مالزی به کشوری توسعه یافته تبدیل شود و میزبان بیش از 150 هزار دانشجوی خارجی در دانشگاهها و موسسات آموزش عالی خود باشد. این در حالی است که بسیاری از دانشگاه‌های مالزی طی ماه‌های اخیر اقدام به افزایش ناگهانی شهریه‌های خود برای دانشجویان بین‌المللی کرده‌اند و انتظار می‌رود این افزایش شهریه‌ها تاثیر چشمگیری بر شمار دانشجویان بین‌المللی در این کشور داشته باشد.

در همین حال سخت‌گیری‌های اداره مهاجرت مالزی در خصوص اعطای ویزای تحصیلی به دانشجویان بین‌المللی از دیگر مشکلاتی است که تاثیر منفی بر شمار دانشجویان بین‌المللی در مالزی خواهد داشت.

فهمیدن چه شکری خوردن !
    تنها نکته مثبت مالزی همین پایین بودن شهریه هاش بود که متاسفانه دیگه وجود نداره.
    مالزی با وجود ایرانیا اباد شد وبا بازگشت عظیم ایرانی ها به سرعت داره تخریب میشه!!!
    رنکینگ اکثر دانشگاهای مالزی داره افت میکنه

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)