نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 25 از 72 نخستنخست ... 151617181920212223242526272829303132333435 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 241 تا 250 , از مجموع 717

موضوع: شماره SEVIS و چگونگی پرداخت SEVIS Fee

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : سوالات در خصوص شماره SEVIS و پرداخت SEVIS fee

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanical1984 نمایش پست ها
    سلام دوستان

من بعد از هشت ماه و نیم از دوبی کلیر شدم و ازم خواستن که I-20 جدید رو براشون بفرستم. دو بار هم دیفر کردم. الان فرم I-20 جدیدم رو دانشگاه ایمیل کرده و سویس نامبرم رو تو I-20 جدید عوض کردن و فاندم هم یه کم زیادتر شده. ضمنا تو قسمت Remarks نوشته شده که سویس نامبر قبلیم کنسل شده. مشکلی پیش نمیاد؟
    در اين مورد يك پست مفصل گذاشتم و توضيح دادم كه چكار بايد كرد. پست ١٨٣ صفحه ١٩ همين تاپيك.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    در اين مورد يك پست مفصل گذاشتم و توضيح دادم كه چكار بايد كرد. پست ١٨٣ صفحه ١٩ همين تاپيك.
    ممنون از راهنماییتون، این کار رو کردم و بعداز نیم ساعت ترانسفر انجام شد اما میخوام بدونم جدااز قضیه SEVIS fee سفارت با این عوض شدن SEVIS ID مشکلی نداره؟ یعنی کلیرنس محفوظ میمونه؟

رشته و دانشگاه

ممنون از راهنماییتون، این کار رو کردم و بعداز نیم ساعت ترانسفر انجام شد اما میخوام بدونم جدااز قضیه SEVIS fee سفارت با این عوض شدن SEVIS ID مشکلی نداره؟ یعنی کلیرنس محفوظ میمونه؟
    كليرنس هيچ ارتباطي به سويس نداره. به روز بودن سويس و انطباق اطلاعاتش با I20 در سه جا اهميت داره: موقع مصاحبه، موقع پيكاپ ويزا و زمان ورود به آمريكا. مهم اينه كه در اين سه مقطع زماني شما دانشگاهتون رو عوض نكرده باشيد. عوض شدن شماره سويس در صورتيكه متعلق به يك دانشگاه باشه و وضعيت سويس شما به روز باشه (با توضيحاتي كه در پستهاي قبلي دادم) هيچ مشكلي ايجاد نمي كنه. خود من همين مسير رو سر ويزاي دومم رفتم.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    كليرنس هيچ ارتباطي به سويس نداره. به روز بودن سويس و انطباق اطلاعاتش با I20 در سه جا اهميت داره: موقع مصاحبه، موقع پيكاپ ويزا و زمان ورود به آمريكا. مهم اينه كه در اين سه مقطع زماني شما دانشگاهتون رو عوض نكرده باشيد. عوض شدن شماره سويس در صورتيكه متعلق به يك دانشگاه باشه و وضعيت سويس شما به روز باشه (با توضيحاتي كه در پستهاي قبلي دادم) هيچ مشكلي ايجاد نمي كنه. خود من همين مسير رو سر ويزاي دومم رفتم.
    ممنون Mehrad عزیز، فقط یه سوال دیگه برام مونده. من تاریخ پرداختم June 18 2012 هست، اگر تا قبل از June 18 2013 وارد آمریکا نشم باید دوباره SEVIS fee رو پرداخت کنم حتی اگر ویزا دستم باشه. درسته؟

رشته و دانشگاه

ممنون Mehrad عزیز، فقط یه سوال دیگه برام مونده. من تاریخ پرداختم June 18 2012 هست، اگر تا قبل از June 18 2013 وارد آمریکا نشم باید دوباره SEVIS fee رو پرداخت کنم حتی اگر ویزا دستم باشه. درسته؟
    يكي از دوستان شرايط مشابهي براش پيش اومده بود و به سويس ايميل زد و وضعيتش رو توضيح داد، بهش گفتن اشكالي نداره. با اينكه زمان ورودش به آمريكا كمي بيش از سالگرد پرداخت سويس بود (به دليل طول كشيدن كليرنس). به نظر من شما هم يك ايميل به سويس بزنيد و وضعيت خودتون رو مختصر توضيح بديد و نتيجه رو همينجا اطلاع بديد كه آيندگان ببينند.

Junior Member abolfazl_av آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شیمی

پیش فرض پاسخ : ترکمنستان - نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال 2013

ببخشید دوستان ببخشید سوال خیلی ابتدایی ممکنه باشه... این SEVIS FEE رو کیا باید پرداخت کنن؟ و این از اون پولی که برای خود ویزا میدیم جداست؟

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

پیش فرض پاسخ : ترکمنستان - نتایج و تجربیات مصاحبه ی ویزای آمریکا در عشق آباد در سال 2013

نقل قول نوشته اصلی توسط abolfazl_av نمایش پست ها
    ببخشید دوستان ببخشید سوال خیلی ابتدایی ممکنه باشه... این SEVIS FEE رو کیا باید پرداخت کنن؟ و این از اون پولی که برای خود ویزا میدیم جداست؟
    تمامی دانشجویان international که میخوان در US تحصیل کنند
    بله فرق داره، SEVIS برابر 200 دلار است و هزینه مصاحبه 160 دلار
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    UH- IE

خب، ما جماعت تنبلي هستيم و دنبال راه‌حل‌هاي حاضرآماده مي‌گرديم. صد البته خود منم همين‌طورم!
    خيلي كم پيش مياد حوصلة سرچ كردن داشته باشيم. گاهي حتي 20 تا پست خوندن هم سختمونه! ولي خب گاهي هم يك نيكوكاري پيدا مي‌شه و لقمه رو حاضرآماده مي‌ده دستمون.
    به سرم زد يه بارم من نقش اين سوپرمن رو داشته باشم و لقمه‌هاي حاضرآماده‌اي كه خودم ميل كردم رو بدين‌وسيله حلال كنم!
    لذا نشستم و كل تاپيك SEVIS رو خوندم و با توجه به توضيحاتي كه بچه‌ها دادن، يه خلاصه‌اي از كل قضيه درآوردم. اميدوارم عاري از خطا باشه و به درد دوستان بخوره.

1- SEVIS FEE چيست؟ براي چه مي‌پردازم؟ چقدر بايد بپردازم؟ چگونه بپردازم؟
    كساني كه متقاضي ويزاي F-1 هستند مي‌بايست 200 دلار، صرف نظر از محل سفارت‌، به عنوان SEVIS FEE كه به I-901 Fee هم مشهور است بپردازند. اينكه اين پول براي چي پرداخت مي‌شه و در جيب كي مي‌ره، رو بريد تو سايت خودشون ببينيد. ولي همين قدر بدونين كه بايد بپردازيد! ضمناً Non-Refundable هست و قابل انتقال به ديگري نيست. اين 200 دلار جداي از اون 160 دلاري است كه براي مصاحبه (مطابق با محل سفارت) مي‌پردازيد.

2- چگونه بپردازم؟
    بهترين راه براي ما ايراني‌ها، پرداخت آنلاين از طريق كارت اعتباري بين‌المللي است. پرداخت با ‍Check و QuickPay به مراتب پيچيده‌تر است و عموماً ما ايراني‌ها دسترسي نداريم. بدون شك شما حتماً يك بار هم كه شده براي TOEFL، ‌GMAT، GRE يا APPLICATION FEE از كارت اعتباري استفاده كرديد. پس مي‌دونيد كه لزومي نداره كارت به نام خودتون باشه و با كارت هر كسي مي‌تونيد پرداخت كنيد و كافيه كرديت كارت بين‌المللي رجيسترشده باشه. مبلغ هم به دلار امريكا از حساب كم مي‌شه. يكي از دوستان در پستش گفت كه كارت با مبلغ 200 دلار آمريكا كافيه، يعني هيچ Hidden Fee نداره و حتي يك سنت هم بيشتر كم نمي‌شه!

3- از كجا بپردازم؟
    تشريف ببريد به www.FMJfee.com و فرم I-901 را تكميل كنيد (https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp). همان‌طور كه بارها در اين فروم گفته شده، دسترسي به اين سايت با آي‌پي ايران امكان‌پذير نمي‌باشد. لذا تدابير لازم جهت ورود به سايت را اتخاذ فرماييد.

4- جريان اين رسيد (SEVIS FEE RECEIPT) چيست؟ به چه درد مي‌خوره؟
    اول اينكه پرينت رسيد پرداخت SEVIS FEE جزو اولين مداركي است كه وقتي رفتين سفارت ازتون مي‌خواد.
    خب حالا از كجا بياريم؟ در تكميل آنلاين فرم پرداخت SEVIS FEE ، در جايي از شما پرسيده مي‌شود كه رسيد SEVIS FEE را چطور بفرستم. دو آپشن داريد، expedited delivery (DHL) كه بايد براي آن پول پرداخت كنيد و پست عادي كه مفتكي است. به اذعان اكثر دوستان، شما هيچ احتياجي به رسيد اصلي و اورجينال SEVIS FEE نداريد. لذا پولتان را براي خوردن يك بستني خوشمزه بعد از گرفتن ويزا نگه داريد و خيلي آسوده‌خاطر از پست عادي استفاده كنيد. آدرس ايران را هم بدهيد، يا مي‌رسد (كه مواردي بوده)، يا نمي‌رسد! (آدرس دريافت رسيد با Billing Address متفاوت است. طبيعتاً مي‌دانيد كه Billing Address آدرسي است كه كرديت كارت با آن رجيستر شده است) شما چه در سفارت و چه در زمان ورود به آمريكا، فقط به پرينت رسيد SEVIS FEE احتياج داريد كه وقتي آنلاين پرداخت كرديد مي‌توانيد رسيد را پرينت بگيريد. مي‌گويند اگر پرينتر نداشتيد مي‌توانيد PDF كنيد و سر فرصت پرينت كنيد. همچنين مي‌گويند علي‌رغم اين كه در ابتداي پروسة پرداخت در مورد وصل بودن به پرينتر و اين حرف‌ها به شما هشدار (و استرس!) داده مي‌شود، همة اين‌ها كشك است و پس از انجام پرداخت، شما اگر جهت بررسي پرداختتان دوباره به همان سايت و بخش Check Status مراجعه كنيد، مي‌توانيد هر چقدر خواستيد از رسيدتان پرينت بگيريد! (ريسك نكن! خب همون اول پرينت بگير ديگه!)

5- اطلاعات لازم براي پرداخت SEVIS FEE چيست؟
    براي پرداخت SEVIS شما به اطلاعات مندرج در I-20 از جمله شمارة SEVIS و School Code و اطلاعات يك كرديت‌كارت بين‌المللي احتياج داريد.

6- كي بپردازم؟
    در وب‌سايت SEVIS نوشته شده كه جهت انجام امور اداري، و اينكه مطمئن بشيد كه اطلاعات شما در زمان مناسب توي سيستمشون آپديت مي‌شه، حداقل سه روز مونده به وقت سفارتتون SEVIS FEE رو پرداخت كنيد. بودند دوستاني كه روز قبلش هم پرداخت كردند و مشكلي براشون پيش نيومده. ولي توصية اكيد اينه كه الكي به خودتون استرس نديد و زودتر پرداخت كنيد. ضمناً مي‌توانيد جهت بررسي اينكه پرداخت شما درست انجام شده است يا نه، دوباره به وب‌سايت مراجعه كنيد و Status Check كنيد تا خيالتان راحت شود.

7- آيا لازم است براي همراهم كه ويزاي F-2 دارد SEVIS FEE پرداخت كنم؟
    خير. ويزاي F-2 نيازي به پرداخت SEVIS FEE ندارد. درست است كه افراد F-2 هم يك SEVIS CODE در I-20 خود دارند، اما پرداخت هزينة SEVIS FEE براي ويزاي F-2 لازم نيست، حتي اگر جداگانه به مصاحبه سفارت برويد. (مي‌خواي 200 دلار بريزي دور، خب بده من!)

8- من در مصاحبة سفارت ريجكت شدم و وقت جديدي گرفتم. آيا نياز به پرداخت SEVIS FEE دارم؟
    متأسفم كه ريجكت شديد. هزينة SEVIS FEE براي يك سال از زمان پرداخت معتبر است. يعني تا يك سال بعد از پرداخت، ‌وقت داريد دوباره بريد هر سفارتي و بدون پرداخت دوباره، مصاحبه بشيد. ايشالا اين‌دفعه ويزا بگيريد. (در مورد تاريخ‌هاي لب مرزي و سال‌ها كبيسه! و اين‌جور چيزاي نادر، قبل از سؤال از بچه‌هاي فروم كه هيچ كدام سابقة آفيسربودن در پرونده كاري خود ندارند، اي‌ميل بزنين fmjfee.sevis@dhs.gov و از خودشون بپرسيد. مطمئن‌تر و راحت‌تر است)

9- من SEVIS FEE را براي يك I-20 پرداخت كردم و حالا مي‌خواهم با يك I-20 ديگر براي مصاحبه به سفارت برم (هنوز ويزا نگرفته‌ام). چه كار كنم؟
    خب، اول از هر چيزي حواستان به اطلاعاتي كه در DS-160 پر كرده‌ايد باشد. فرم DS-160 كه رايگان است، بايد با اطلاعات I-20 اي كه با خود به سفارت مي‌بريد هم‌خواني داشته باشد. براي اطلاعات بيشتر به تاپيك مربوطه مراجعه كنيد.
    اما SEVIS FEE، اگر از زمان پرداخت SEVIS FEE شما كمتر از 12 ماه گذشته است، شما با يك اي‌ميل به fmjfee.sevis@dhs.gov مي‌توانيد اطلاعات خود را در سيستم SEVIS به I-20 جديد منتقل دهيد. توجه كنيد كه موضوع اي‌ميل خود راSEVIS TRANSFER ذكر كنيد.
    ميانگين زمان پاسخ اي‌ميل شما دو روز خواهد بود. رسيد جديد خود را پرينت بگيريد و با خود به سفارت ببريد.
    اگر در I-20 جديد شمارة SEVIS شما تغييري نكرده، نيازي به اين update نيست و مي‌توانيد با همان اطلاعات قبلي به سفارت برويد.
    اگر I-20 جديد شما از همان دانشگاه صادر شده باشد (مثلاً به دليل late arrival)، معمولاً شمارة SEVIS شما تغييري نمي‌كند. اما مواردي بوده كه تغيير كرده. پس قبل از استرس و سؤال كردن، كافي است كمي I-20 هايتان را نگاه كنيد تا ببينيد بايد چي كار كنيد.

10- من ويزا گرفتم. اما به دلايلي نتونستم برم آمريكا و حالا بعد از 6 ماه مي‌خوام برم آمريكا. چون از 5 ماه بيشتر شده ، طبيعتاً ويزا باطل شده و بايد دوباره برم سفارت و ويزا بگيرم. بايد SEVIS FEE بپردازم؟
    بله. شما بايد مجدداً SEVIS FEE را بپردازيد. الزامات اين حالت خاص را در خود وب‌سايت SEVIS مطالعه كنيد.

در پايان تأكيد مي‌كنم كه اينا جمع‌بندي مطالب اين تاپيك بوده و از آقاي مدير مي‌خوام كه اگه ايرادي در اين متن ديدند زحمت بكشن و اصلاحش كنن.

پیش فرض http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?20027-%D8%B3%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%A7%

دوستان اگر ممکن هست راهنمایی کنید این SEVIS Fee را به چه طریق می شود پرداحت کرد؟ آیا می شود روز قبل از مصاجبه به صورت cashبه بانک پرداخت کنیم؟

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : فرم DS 160

نقل قول نوشته اصلی توسط Milash نمایش پست ها
    دوستان اگر ممکن هست راهنمایی کنید این SEVIS Fee را به چه طریق می شود پرداحت کرد؟ آیا می شود روز قبل از مصاجبه به صورت cashبه بانک پرداخت کنیم؟
    تا دو سه روز قبل از مصاحبه پرداخت شه ..به صورت "آنلاین" و از طریق این سایت :
    https://www.fmjfee.com/i901fee/index.jsp