صفحه 100 از 318 نخستنخست ... 5090919293949596979899100101102103104105106107108109110150200 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 991 تا 1,000 , از مجموع 3180

موضوع: تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

پیش فرض پاسخ : تحصیل در کانادا و مسائل مرتبط + سوالات كلي

نقل قول نوشته اصلی توسط minoo.shahriar نمایش پست ها
    دربارۀ رشتۀ شما به طور خاص من اطلاع ندارم. اما یک قانون کلی وجود داره و اینه که هیچوقت همۀ تخم مرغ هاتون رو توی یک سبد نذارید.
    عقل حکم میکنه شما یک لیست از دانشگاههایی که رشتۀ مورد نظر شما رو دارن تهیه کنی. با رنک هاشون. بعد از داخل اون لیست، دو تا دانشگاه فوق تاپ و دو تا متوسط (و اگر حتما قصد داری بری و دانشگاه برات خیلی مهم نیست، دو تا سطح پایین تر) رو انتخاب کنی و براشون اپلای کنی. اینطوری داری شانس خودت رو به آزمایش میذاری. از طرفی هم از جایی درنمیمونی.
    اپلای کردن گاهی مثل یه کارِ فول تایم از آدم وقت میگیره. برای این روشی هم که گفتم، باید وقت و انرژی بذارید و صبور باشید. اگر این فاکتورها رو دارید، به این روش پیش رفتن، نتیجه بخش خواهد بود.
    سلام
    خیلی ممنون ، صحبت شما کاملا منطقیه

فقط مسئله ای که ذهنم رو درگیر کرده اینه که از قرار معلوم باید برای هر application fee حداقل حدودا 90 تا 120 دلار هزینه کنم ، و با توجه به انتخابهای متنوع از کشورهای مختلف برای بالاتر بردن شانس پذیرش خودم ، هزینه نسبتا زیادی رو صرفا برای اینکار باید اختصاص بدم ، مثلا فرض کنید اگر برای 10 تا دانشگاه مختلف در کانادا و آمریکا هزینه درخواست پذیرش بپردازم ، باید حداقل حدودا 1000 دلار هزینه کنم !
    یعنی :

انتخابهای بیشتر = شانس بیشتر = پرداخت هزینه بیشتر

این دیدگاه درستیه ؟

یا راهی هست که بشه قبل از پرداخت application fee از صحت پذیرش با فاند مطلع شد ؟ ( البته اکثر دوستان گزینه تماس با اساتید رو معرفی کردند)

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید

ApplyAbroad Hero minoo.shahriar آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Master of Business

نقل قول نوشته اصلی توسط searcher66 نمایش پست ها
    یا راهی هست که بشه قبل از پرداخت application fee از صحت پذیرش با فاند مطلع شد ؟ ( البته اکثر دوستان گزینه تماس با اساتید رو معرفی کردند)
    برای رشته های مهندسی، بهترین کار تماس با اساتید هست.
    اما برای بعضی رشته های دیگه که مستقیما باید اپلای بشه، شما باید سایت دانشگاه رو زیر و رو کنید و ببینید minimum requirement هاشون چی هست و چی میخوان و مثلا از روی Linkedin کسانی که پذیرفته شدن رو پیدا کنید و کم و بیش با شرایط خودتون بسنجید و ببینید احتمال قبولیتون چقدر هست.
    Never Stop Dreaming Of A Better Tomorrow

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط searcher66 نمایش پست ها
    سلام
    خیلی ممنون ، صحبت شما کاملا منطقیه

فقط مسئله ای که ذهنم رو درگیر کرده اینه که از قرار معلوم باید برای هر application fee حداقل حدودا 90 تا 120 دلار هزینه کنم ، و با توجه به انتخابهای متنوع از کشورهای مختلف برای بالاتر بردن شانس پذیرش خودم ، هزینه نسبتا زیادی رو صرفا برای اینکار باید اختصاص بدم ، مثلا فرض کنید اگر برای 10 تا دانشگاه مختلف در کانادا و آمریکا هزینه درخواست پذیرش بپردازم ، باید حداقل حدودا 1000 دلار هزینه کنم !
    یعنی :

انتخابهای بیشتر = شانس بیشتر = پرداخت هزینه بیشتر

این دیدگاه درستیه ؟

ممنون میشم اگر راهنمایی بفرمایید
    در مورد تماس با اساتید که درسته!

موردی که میخواستم بگم اینه که شما فقط اپلیکیشن فی نیست که باید برای 10 مورد آماده کنین.

هزینه پست+ترجمه مدارک لیسانس و ارشد+ریپورت زبان رو هم به این مورد اضافه کنین. یعنی تقریبا 1000 دلار دیگه
    جواب اکثر سوالات با سرچ در باکس گوگل که در سایت هست، بدست میاد. مثلا:"عنوان تاپیک"+"کی ورد سرچ"

Junior Member

سلام
    نمیدونم به این تاپیک مربوطه یا نه!
    دوستان من یه مشکلی دارم. من دو تا پذیرش خوب داشتم و چون فاند یکی قطعی نبود اون یکی دیگرو (دانشگاه اول) هم قبول کردم و با استادش هم اکی کردم. ولی وقتی دیدم دومی فاندش بهتره و همه چیزش خوب برای ویزا هم همونو فرستادم. حالا موندم با اون اولی چیکار کنم! استادش هم منتظرمه. چجوری بگم نمیخوام که بد نباشه؟ فعلا ویزا شدم. تا الان همش میگفتم اگه ویزام نیومد و خواستم دوباره بفرستم و شاید یه تصمیم دیگه ای گرفتم! الان که دیگه تقریبا قطعیه و احتمال ریجکتمم نیست دیگه، درسته؟
    این اولی به نمره ی زبانم ایراد گرفت و گفتن یه تافل دیگه بده. میتونم رو این قضیه مانور بدم؟ ممنون میشم دوستانی که تجربه ی مشابهی داشتم راهنماییم کنند.
    مرسی

Member Hedwood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/ Universite Laval

حقیقت رو بهش بگید که یه موقعیت دیگه پیشنهاد شده بهتون و از نظر مالی اون برای شما بهتره با وضعیت دلار....تعارف نداشته باشید اینجا با کسی حتی استاد

Member Hedwood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering/ Universite Laval

نقل قول نوشته اصلی توسط pyman نمایش پست ها
    می خواستم بدونم این جمله که در این جدول روادید دانشجویی کانادا نوشته شده یعنی چی؟؟
    tuition fee exempted
    یعنی اینکه این افراد هیچ شهریه ای رو پرداخت نمی کنند و یا اینکه شهریه اضافی بین یک دانشجوی خارجی و کانادایی رو پرداخت نمی کنند ؟؟؟؟؟
    به این معنی هست که این افراد علاوه بر فاندی که میگیرند یه بورس جداگانه هم دارند که شهریه شون رو کم میگنه و به اندازه ی یه دانشجوی کانادایی میکنه....بیشتر هم در دانشگاه های استان کبک و برای دانشجوهای دکتری این شرایط اعمال میشه

Member
    رشته و دانشگاه
    PhD, The University of Newcastle

سلام دوستان
    من ميخوام واسه سه دانشگاه دال هوس-مموريال و نيو برونزويك اپلاي كنم.اينطور كه فهميدم اپلايش آنلاينه و مدارك نيز بايد ارسال بشه.
    اگر كسي اطلاعات كلي در مورد اپلاي در اين سه دانشگاه داره لطفا بگه
    نمره تافل رو حتما بايد خود اي تي اس ارسال كنه يا كپي برابر اصل دارالترجمه رو هم قبول ميكنن؟؟
    نحوه پرداخت اپليكيشن في چطوره؟
    استاد پيدا كردن مهمه يا نه؟

سلام بر همگی دوستان
    یکی از دوستانم که کارلتون هست از طرف من رفت و با یه استاد صحبت کرد و استاده خیلی موافق بود.فقط گفت برای فاند اپلای کرده و هنوز جوابش نیومده. بهم گفت باهام در ارتباط باش تا وضعیت فاندم مشخص شه. ولی هیچ قولی الان بهت نمیدم
    دوستانی که اپلای کردن میشه بگن چقدر رو حرف ایشون حساب کنم؟

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hosein_m نمایش پست ها
    سلام بر همگی دوستان
    یکی از دوستانم که کارلتون هست از طرف من رفت و با یه استاد صحبت کرد و استاده خیلی موافق بود.فقط گفت برای فاند اپلای کرده و هنوز جوابش نیومده. بهم گفت باهام در ارتباط باش تا وضعیت فاندم مشخص شه. ولی هیچ قولی الان بهت نمیدم
    دوستانی که اپلای کردن میشه بگن چقدر رو حرف ایشون حساب کنم؟
    اونا عین ماها نیستن که بخوان الکی به یه نفر امید بدن یا طرف رو به قول معروف تو آب نمک نگهش دارن!! اگه همچین حرفی رو زده خب رو حرفش حساب کنید! (البته من این پست رو با این فرض نوشتم که ملیت استاد اروپایی یا کانادایی باشه!! )

ممنون از راهنماییت
    دوستم که حضوری رفته بود پیشش میگفت بسیار بسیار آدم خوبی بود
    حتی واسه میزان فاند هم صحبت کرد و با چک و چونه 18000 رو قبول کرد. مقاله هامو هم خوند و خوشش اومد
    اهل ترکیه هستش

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)