صفحه 249 از 335 نخستنخست ... 149199239240241242243244245246247248249250251252253254255256257258259299 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,481 تا 2,490 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

سلام دوستان. من پذیرش دارم و میخام معافیت تحصیلی بگیرم. در سمانه نشا وقتی در قسمت مدیریت درخواست ها بخش درخواست نامه به نظام وظیفه رو انتخاب کردم نوشت که این مدارک رو باید آپلود کنم:

• آخرین مدرک گواهی اشتغال به تحصیل در صورت وجود
    • صفحه اول گذرنامه
    • تغییر دانشگاه

منظور از مورد اول و سوم چیه؟
    لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

Member ali99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Network Engineering in Polito

سلام
    من از دانشگاهی در ایتالیا پذیرش گرفتم و برگه پذیرش هم به دستم رسیده اما منتظر جواب باقی دانشگاهها هستم، جواب باقی دانشگاهها حدودا تا دوماه دیگه همشون میاد ، بعد از دوماه من وقت کافی برای گرفتن معافیت تحصیلی و گرفتن پاسپورت ندارم،
    الان سوال من اینه که آیا میتونم با این نامه پذیرش کارای معافیت و پاسپورتم رو انجام بدم و حدودا دوماه دیگه اگه از دانشگاه بهتری پذیرش گرفتم،دانشگاه یا کشور مورد نظر رو عوض کنم؟ وزارت علوم در این مورد با ما راه میاد؟ در غیر اینصورت باید چیکار کنم؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali99 نمایش پست ها
    سلام
    من از دانشگاهی در ایتالیا پذیرش گرفتم و برگه پذیرش هم به دستم رسیده اما منتظر جواب باقی دانشگاهها هستم، جواب باقی دانشگاهها حدودا تا دوماه دیگه همشون میاد ، بعد از دوماه من وقت کافی برای گرفتن معافیت تحصیلی و گرفتن پاسپورت ندارم،
    الان سوال من اینه که آیا میتونم با این نامه پذیرش کارای معافیت و پاسپورتم رو انجام بدم و حدودا دوماه دیگه اگه از دانشگاه بهتری پذیرش گرفتم،دانشگاه یا کشور مورد نظر رو عوض کنم؟ وزارت علوم در این مورد با ما راه میاد؟ در غیر اینصورت باید چیکار کنم؟
    بله باهاتون راه میان، ولی تنها 1 بار این امکان تعویض دانشگاه رو خواهید داشت.
    اما توصیه نمیکنم! کل روند تشکیل پرونده تا دریافت پاسپورت 2 هفته طول میکشه. 1 هفته انجام کارهای اداری در وزارت علوم و نظام وظیفه و 1 هفته هم انتظار دریافت پاسپورت (به شرط اینکه همه چیز خوب پیش بره و بدوندر نظر گرفتن زمان لازم برای آزاد کردن مدرک دانشگاه چون دانشگاه با دانشگاه فرق داره و ممکنه از 1 هفته تا چند ماه طول بکشه).

Member ali99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    بله باهاتون راه میان، ولی تنها 1 بار این امکان تعویض دانشگاه رو خواهید داشت.
    اما توصیه نمیکنم! کل روند تشکیل پرونده تا دریافت پاسپورت 2 هفته طول میکشه. 1 هفته انجام کارهای اداری در وزارت علوم و نظام وظیفه و 1 هفته هم انتظار دریافت پاسپورت (به شرط اینکه همه چیز خوب پیش بره و بدوندر نظر گرفتن زمان لازم برای آزاد کردن مدرک دانشگاه چون دانشگاه با دانشگاه فرق داره و ممکنه از 1 هفته تا چند ماه طول بکشه).
    ممنون از پاسختون
    من نمیخوام ریسک کنم چون شاید یه موقع کارها اونطوری که انتظار دارم پیش نره، الان شما فرمودین توصیه نمیکنید این کار رو، خوب وقتی میشه یک بار این کار رو انجام داد خوب چرا این کار رو انجام ندم؟ من در دانشگاه پیام نور تحصیل کرده بودم

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman_1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من پذیرش دارم و میخام معافیت تحصیلی بگیرم. در سمانه نشا وقتی در قسمت مدیریت درخواست ها بخش درخواست نامه به نظام وظیفه رو انتخاب کردم نوشت که این مدارک رو باید آپلود کنم:

• صفحه اول گذرنامه
    • تغییر دانشگاه

منظور از مورد اول و سوم چیه؟
    لطفا راهنماییم کنید. ممنونم

آخرین گواهی اشتغال به تحصیل که از دوره کارشناسی دارین البته اگر دارین مالزی و ترکیه و قبرس هم گویا علاوه بر پذیرش گواهی اشتغال به تحصیل نیاز دارند
      تغییر دانشگاه ( معمولا واسه افرادیه که یه بار با پذیرش معافیت گرفتن و میخوان پذیرش جدیدشونو بفرستن وزارت علوم شما که پذیرش اولته میتونی برگ پذیرش دانشگاه رو همراه با برگه فراغت از تحصیل دانشگاه سابقت در مقطع کارشناسی در یک صفحه اسکن کنی و بفرستی)

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط ali99 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون
    من نمیخوام ریسک کنم چون شاید یه موقع کارها اونطوری که انتظار دارم پیش نره، الان شما فرمودین توصیه نمیکنید این کار رو، خوب وقتی میشه یک بار این کار رو انجام داد خوب چرا این کار رو انجام ندم؟ من در دانشگاه پیام نور تحصیل کرده بودم
    خواهش میکنم،
    به خاطر دردسرهای احتمالی که وجود داره
    اگه شما امروز اقدام کنید برای دریافت پاسپورت، بر مبنای پذیرشی که دارید به شما برای مثال 3 ماه مهلت داده میشه (از امروز) که از کشور خارج بشید حالا اگه پذیرش بعدی بیاد باید این وقت تمدید بشه که در این مرحله ممکنه کمی بازی در بیارن. هر چند که هنوز ندیدم تا زمانی که زیر 6 ماه از زمان وثیقه سپری نشده باشه کسی در این زمینه دچار مشکل شده باشه ولی با این حال هر چقدر محتاط تر باشید بهتره.

Junior Member

با سلام

من یک سوال فوری دارم. من الان دانشجوی ترم 8 هستم و برای fall 2014 پذیرش دارم. برای گرفتن ویزا آیا میشه از طریق وزارت علوم و استفاده از اون فرجه ی 6 ماه اقدام کرد؟

تو وزارت علوم آیا میشه از acceptance letter استفاده کرد؟

Member ali99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmit نمایش پست ها
    با سلام

من یک سوال فوری دارم. من الان دانشجوی ترم 8 هستم و برای fall 2014 پذیرش دارم. برای گرفتن ویزا آیا میشه از طریق وزارت علوم و استفاده از اون فرجه ی 6 ماه اقدام کرد؟

تو وزارت علوم آیا میشه از acceptance letter استفاده کرد؟
    سلام دوست عزیز
    پروسه انجام امور در وزارت علوم مربوز به دریافت معافیت تحصیلی و پاسپورت برای مشمولان خدمت و آزادسازی دانشنامه است و اصلا ربطی به ویزا نداره، برای دریافت ویزا باید از طریق سفارت اقدام کنید،
    در مورد acceptance letter هم باید بگم که شما باید نامه فراغت از تحصیل رو داشته باشید(یعنی درستون تموم شده باشه) تا بتونید پروسه معافیت تحصیلی رو انجام بدید،‌شما که درستون تموم نشده چطوری میخواین این کار رو انجام بدید؟

Junior Member

ممنون از جوابتون ، می دونم که اون ویزا مربوط به سفارته. می خوام بدونم ایا دانشگاه نامه می ده که مثلا من در فلان تاریخ فارغ التحصیل میشم و با این نامه میشه تو سایت نشا کارای مربوط به مجوز خروج رو انجام داد؟

Member ali99 آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط arashmit نمایش پست ها
    ممنون از جوابتون ، می دونم که اون ویزا مربوط به سفارته. می خوام بدونم ایا دانشگاه نامه می ده که مثلا من در فلان تاریخ فارغ التحصیل میشم و با این نامه میشه تو سایت نشا کارای مربوط به مجوز خروج رو انجام داد؟
    فکر نکنم دانشگاه چنین کاری بکنه چون هیچ اثباتی دال بر به پایان رساندن درستون وجود نداره، شما باید این موضوع رو با دانشگاه در میون بزارید، مدرکی که وزارت علوم میخواد گواهی فارغ التحصیلیه، چون اون موقع شما مشمول خدمت هستید و نیاز به معافیت تحصیلی در مقطع بالاتر رو دارید، اما در این زمان شما معافیت تحصیلی در مقطع لیسانس رو دارید و فکر نمیکنم چنین کاری رو انجام بدن ، بهترین کار ایمیل زدن به eshteghal.tahsil@gmail.com هست،‌حالا شما دو کار انجام بدید،
    اول برید دانشگاه و ببینید این گواهی رو بهتون میدن یا نه،
    اگه دانشگاه قبول کرد و این ضمانت رو به شما داد به ایمیلی که دادم این سوال رو در میون بزارید.
    خواهشا کسی اطلاعات دقیق تری داره کمک کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)