صفحه 47 از 63 نخستنخست ... 373839404142434445464748495051525354555657 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 461 تا 470 , از مجموع 626

موضوع: ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

پیش فرض http://www.applyabroad.org/forum/showthread.php?34555-%D8%A7%D8%B1%D8%B2-%D9%85%D8%B3

سلام دوستان. من قراره برای تحصیل چند روز دیگه به استرالبا برم. ما بیخیال ارز دانشجویی شدیم. آیا ارز مسافرتی به ما هم می دن؟ چون شنیدم به دانشجوها نمی دن. اگه می دن چقدر می دن؟
    ممنونم

ApplyAbroad Champion
    halandoon آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering

پیش فرض پاسخ : ارز دانشجویی (مدارک و روند کاری)

نقل قول نوشته اصلی توسط siamak1438 نمایش پست ها
    سلام دوستان. من قراره برای تحصیل چند روز دیگه به استرالبا برم. ما بیخیال ارز دانشجویی شدیم. آیا ارز مسافرتی به ما هم می دن؟ چون شنیدم به دانشجوها نمی دن. اگه می دن چقدر می دن؟
    ممنونم
    سلام؛
    ویزاتون دانشجوی هست و طبق قانون نباید بهتون ارز مسافرتی بدن.
    That is not your aptitude that is your attitude that make your altitude.
    For a greater goal, Sacrifices must be made.
    As you sow, so shall you reap

پیش فرض پاسخ : ارز مسافرتی- سوالات، اخبار و تجربیات شما

فروردین 93:
    برای گرفتن ارز مسافرتی که 300 تا بیشتر نیست به بانک سامان رفتم اما به من گفتن که حتما باید تو این بانک حساب باز کنم. ارائه شناسنامه و کارت ملی هر دو برای افتتاح حساب اجباری بود. مبلغ 53000 تومان برای این کار در نظر بگیرید. بعد به بانک ملی رفتم و عوارض خروج از کشور رو واریز کردم که 75000 تومان بود. از فیش واریزی مذکور و پاسپورتم کپی گرفتم و به همراه پرینت بلیطم (چون من بلیطم رو اینترنتی خریده بودم / بانک ایرادی به نبودن مهر آژانس هواپیمایی نگرفت_ اگر به کشوری سفر می کنید که احتیاج به ویزا داره باید از اون هم کپی تهیه کنید) تحویل بانک دادم. البته اصل تمامی این مدارک هم باید همراهتون باشه چون چک می کنن. بعد یک فرم به همراه دو تا فیش واریزی پر کردم. یک درصد قیمت کل رو هم بعنوان کارمزد ازم گرفت. در آخر یک رسید به من دادن و گفتن تو فرودگاه امام به باجه بانک سامان مراجعه کنید و 300 دلار رو اونجا تحویلتون میدن.
    تمام این کارها چندین ساعت وقت من رو گرفت و کلی دوندگی داشت. مضاف بر اینکه پولی دست من ندادن و این خودش یک ذره استرس میده به آدم وقتی که مسافره و نمیدونه که تو فرودگاه آیا میرسه بره این پول رو بگیره یا نه. بنظر من با قیمت فعلی ارز در بازار بهتره که آزاد خریداری کنید.
    نکته: برای گرفتن ارز مسافرتی حداکثر 7 و حداقل 3 روز کاری قبل از پروازتون باید اقدام کنید. به هر نفر یک بار بیشتر در سال ارز مسافرتی داده نمیشه. به کسانی که ویزای دانشجویی دارن هم تعلق نمیگیره.
    ویرایش توسط میلاد : March 26th, 2014 در ساعت 11:23 AM

نگران نباشید. کارش تو فرودگاه 5 دقیقه است.باجه اش خیلی خلوت تر بانک ملت هست.

دقيقا كجاست باجه اش؟

طبقه پایین.همه بانک ها اونجان بعد از چک گذرنامه.ضمنا فرود گاه امام سالن ترانزیت کوچک ایه.از عمد همه رو تو یک جای کوچک نگه می دارن. ایشاله رفتین اونور می بین فرود گاه و راحتی مسافر یعنی چی!

سلام دوستان.آیا کسیکه ویزای مهاجرت داره ولی بلیطش دوطرفه هست آیا ارز دولتی میتونه بگیره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط amir77s نمایش پست ها
    طبقه پایین.همه بانک ها اونجان بعد از چک گذرنامه.ضمنا فرود گاه امام سالن ترانزیت کوچک ایه.از عمد همه رو تو یک جای کوچک نگه می دارن. ایشاله رفتین اونور می بین فرود گاه و راحتی مسافر یعنی چی!
    بله دقيقا همونطور كه گفتيد خيلي خلوت بود، ميتونم بگم ٢ دقيقه هم طول نكشيد. سريع پول رو بهم دادن.

نقل قول نوشته اصلی توسط matma77 نمایش پست ها
    سلام دوستان.آیا کسیکه ویزای مهاجرت داره ولی بلیطش دوطرفه هست آیا ارز دولتی میتونه بگیره؟
    کسی که اقامت داره چه عادی چه دانشجویی ارز مسافرتی تعلق نمی گیره

سلام دوستان من هفته دیگه برای مصاحبه سفارت برای ویزای دانشجویی میرم انکارا.. بعد متوجه نشدم الان این ۳۰۰ دلارو باید بگیرم قبل ترکیه رفتن یا نه؟ الان اینو بگیرم بعدا میتونم ارز دانشجویی بگیرم دیگه؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)