صفحه 96 از 238 نخستنخست ... 468687888990919293949596979899100101102103104105106146196 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 951 تا 960 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Banned

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdadd نمایش پست ها
    من نباید برم کمیسیون، گفتن پرونده میره شورای عالی‌ بعد نتیجه به یگانی که خدمت میکنی‌ اعلام می‌شه، شما منظورت از ناجا بیمارستانه؟ من از کسی‌ که اونجا داخل کمیسیون بود پرسیدم گفت پرونده وظیفها میره شورای عالی‌ ناجا که داخل بیمارستان امام سجاد هست، ولی‌ می‌خوام مطمئن بشم که برم پیگیری کنم، الان یک ماه شده
    بله همونجاست به احتمال زیاد.

Junior Member

اقا این لاغری مفرط چجوری هستش؟؟!!!
    من میانیگینم 16 هستش یکم فشار بیارم زیر 15 میرسه..
    بعد از این که دکتر دید و تایید شد بنده دائم می تونم معاف از سربازی باشم؟؟!؟!
    با تشکر از پاسخ دوستان...

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Tehran

نقل قول نوشته اصلی توسط hossein1049 نمایش پست ها
    به رسم تاپیک که هرکی معاف میشه میاد تجربیاتش رو میگه تا دیگران استفاده کنن منم امروز بعد از 4 ماه و 11 روز و 3 بار کمیسیون پزشکی رفتن بالا خره معاف شدم.
    من برای بیماری فتق معده یا خارجیش هیاتال هرنیا و یاهیاتوس هرنیا اقدام کردم.دفعه اول که به بیمارستان سجاد دعوت شدم، من رو فرستادن پیش جراح عمومی ویزیت بشم و اولین اشتباه من اینجابود که نگفتم فتق معده مربوط به گوارشه و باید یک متخصص گوارش معاینه کنه نه جراج عمومی!واسه همین کلی وقت و هزینم هدر رفت چون جراح عمومی برام ازمایش باریم میل نوشت و تشخیص داد که منع خدمت ندارم.اما روز کمیسیون به یکی از دکترها اندوسکوپی که خودم سال قبل انجام دادم رو نشون دادم و ایشون هم گفت چرا اشتباهی رفتی پبش جراح عمومی؟ و نوشت مجددا معاینه بشم.که به بیمارستان بقیه اله دعوت شدم و اندوسکوپی شدم و نتیجه اندوسکوپی هم فتق هیاتال بود که برای بار دوم به کمیسیون رفتم که در اونجا نمیدونم از سر اذیت کردن بود و یا به خاطر اینکه دو بار جواب ازمایش لازم بود تکرار شه که معاف بشم منو به بیمارستان بعثت فرستادن و در اونجا هم اندوسکوپی فتق هیاتال یا هیاتوس رو نشون داد و برای بار سوم امروز به کمیسیون رفتم و خدارو شکر معاف شدم.
    توصیه من به همه ی دوستان که به دنبال معافیت هستن اینه که اگه جایی لازم شد صحبت کنید و حرفتان را بگویید حتما بگید تا اشتباهی صورت نگیرد و مظلوم نمایی نکنید حتی در کمیسون.
    یه چیز دیگه که فهمیدم این بود که در تهران کمیسون اول در طبقه همکف برگزار میشه که خیلی سخت گیرن ولی اگه بفرستن برای معاینه مجدد کمیسیون های بعدی در سالن 3 برگزار میشه که اونجا خیلی راحت میگیرن و زیاد معاف میکنن.
    در کل امیدوارم اطلاعاتی که دادم به درد دوستان بخوره و منم ذکات معاف شدنم رو داده باشم اگه سوالی داشتین در این مورد همین جا بپرسین.
    با سلام
    من هم دو بار تا الان آندوسکوپی شدم و تو گزارش آندوسکوپی نوشته
    small size sliding hiatus hernia
    میخوام بدونم که هر نوعی از این فتق معافی داره یا نه؟
    چنانکه آغاز کرده ای، همیشه بر همان خواهی بود ...

Junior Member

سلام دوستان
    من یه بار عمل آبسه و یه بار هم عمل فیستول مقعدی داشتم ولی هنوز خوب نشدم و هفته پیش عکس اندو سونو گرفتم که مشخص شد فیستول high دارم. میخواستم ببینم احتمال معافی هست واسه من؟
    بعد به نظرتون از طرف شهرستان دفترچه بفرستم بهتره یا از طرف شهر شیراز؟

سلام.
    من برای معافیت پزشکی اقدام کردم,افت شنوایی جفت گوش که میانگین افت هر کدام جداگانه ۶۵ هست .
    برای معاینه به بیمارستان سجاد دعوت شدم , بعد از معاینه و تست انجام شده دکتر گفت که برو یه ده بیست روز دیگه جوابش میاد به آدرستون .
    پرسیدم منظورتون دعوتنامه به کمسیون دیگه ؟! گفتند که نه جواب معافیته که نگران نباش معافی .
    سوال من اینه همچین چیزی امکان داره بدون کمیسیون جواب بدن ؟؟؟

Junior Member

با سلام خدمت دوستان. من مشمول خدمت شدم. مشکلی دارم که تا حالا هر جا سوال کردم کسی نتونسته درست حسابی منو راهنمایی کنه. امیدوارم شما بتونین مشکلمو حل کنید.
    من به علت عملی که 6 سال پیش انجام دادم بیضه سمت چپم رو برداشتن. این طور که از آیین نامه شورای پزشکی متوجه شدم خدمات غیر رزمی شامل حال من میشه. میخواستم بدونم که آیا در خدمات غیر رزمی، دوره آموزش معافم و اینکه اصولا خدمات غیر رزمی به چه معناست و با حالت طبیعی خدمت چه فرقی میکنه؟

ممنون از شما

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط maani1254 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان. من مشمول خدمت شدم. مشکلی دارم که تا حالا هر جا سوال کردم کسی نتونسته درست حسابی منو راهنمایی کنه. امیدوارم شما بتونین مشکلمو حل کنید.
    من به علت عملی که 6 سال پیش انجام دادم بیضه سمت چپم رو برداشتن. این طور که از آیین نامه شورای پزشکی متوجه شدم خدمات غیر رزمی شامل حال من میشه. میخواستم بدونم که آیا در خدمات غیر رزمی، دوره آموزش معافم و اینکه اصولا خدمات غیر رزمی به چه معناست و با حالت طبیعی خدمت چه فرقی میکنه؟

ممنون از شما
    فرق آنچنانی نداره شما هم همه ی کارها رو باید انجام بدین ولی در کل فشار کمتری روتون خواهد بود (در تئوری: هر وقت حس کردید دارید اذیت میشید میتونید از ادامه ی تمرینات انصراف بدین و استراحت کنید)، رژه و نگهبانی طولانی هم بهتون نمیدن و در عوضش باید یه سری کارهای دم دستی رو انجام بدین.
    مزیت اصلی در گرفتن امریه هست که تقریبا در همه ی موارد کسانی که به دنبال گرفتن امریه هستند با داشتن معافیت از رزم در اولویت خواهند بود.

Junior Member

سلام دوستان
    من الان کارشناسی ارشد می خونم ولی قصد دارم انصراف بدم و برای معافیت پزشکی اقدام کنم. اگر درخواست من مورد موافقت قرار نگیره تاریخ اعزام من برای کی میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz6021 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من الان کارشناسی ارشد می خونم ولی قصد دارم انصراف بدم و برای معافیت پزشکی اقدام کنم. اگر درخواست من مورد موافقت قرار نگیره تاریخ اعزام من برای کی میشه؟
    اولین دوره‌ی دارای ظرفیت خالی بعد از تصمیم گیری شورای پزشکی.

Junior Member

سلام. ممنون از جوابتون
    اگر تا آخر اردیبهشت اقدام کنم، احتمالا برای شهریور می شه؟ یا بعدش؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)