صفحه 10 از 23 نخستنخست 1234567891011121314151617181920 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 91 تا 100 , از مجموع 229

موضوع: رانندگی در آلمان و گرفتن گواهینامه در آلمان

پیش فرض پاسخ : رانندگی در آلمان

نقل قول نوشته اصلی توسط barcabarca نمایش پست ها
    مرسی از جواب عالی شما
    من یه سوال دیگه هم دارم: تو سایتها که آدم نگاه میکنه برای ماشینهای دست دوم یه قیمت بروتو گذاشته و یه قیمت نتو؛ کدوم یکی رو من خریدار باید بپردازم؟ احتمالا نتو دیگه، نه؟
    تا اونجا که من اطلاع دارم ماشین های دست دوم توی سایت موبیل پونکت دِ اِ یه قیمت بیشتر ندارن؛ اگه منظورت سایت های مربوط به خرید ماشین صفر هست که داستانش فرق میکنه. و اون قیمت نتو رو که بیشتر هست در واقع شما در طول زمان پرداخت می کنی که شامل سود پرداخت قسطی هم میشه...

اگه فکر می کنی مضخرف گفتم و جواب سوالت رو ندادم یه لینک از اون سایت بگذار اینجا ببینم چی می گی کلا...
    در ره منزل لیلی که خطرهاست در آن .............................................. شرط اول قدم آن است که اوسکُل باشی

Member
    رشته و دانشگاه
    Maschinenbau

مرسی از جواب عالی شما
    من یه سوال دیگه هم دارم: تو سایتها که آدم نگاه میکنه برای ماشینهای دست دوم یه قیمت بروتو گذاشته و یه قیمت نتو؛ کدوم یکی رو من خریدار باید بپردازم؟ احتمالا نتو دیگه، نه؟
    نتو برای کسانیکه شرکت دارن و یا ماشین رو میخوان اکسپورت کنن هست چون تفاوت بین نتو و بروتو رو از اداره دارائی پس میگیرند.
    برای شما اگر اینها شامل حالت نمی‌شه بروتو مهمه.
    کم رنگ باش ولی‌ دو رنگ نباش

میشه ماشین دست دوم رو موقع خرید گارانتی کرد که در صورت خرابی هزینه های تعمیرات مجانی بشه؟ اگر میشه هزینه گارانتی چقدر میشه؟

Junior Member

سلام
    من اون لینک که به عنوان رفرنس گذاشتید رو تقریبا خوندم اما چیزی در مورد اینکه "تا دوسال فرصت داریم گواهینامه رو تبدیل کنیم و برای گرفتن گواهینامه آلمانی نیازی نیست از صفر شروع کنیم" ندیدم، من شش ماهم همین هفته پیش تموم شد، خیلی برام مهمه که بدونم تا دو سال از ورودم به آلمان فرصت دارم با اون کاهش هزینه هایی که صحبت شده گواهینامه بگیرم یا بهرحال بعد از شش ماه باید از صفر شروع کنم؟ ابن قانون برای کل آلمان معتبره؟
    ممنون از کمکتون

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

مهم: هر انسان با داشتن هر نوع گواهینامه ای غیر از گواهینامه ی آلمانی در صورت اقامت در آلمان برای مدتی بیش از 6 ماه، اگه تمایل به رانندگی داشته باشد، باید گواهینامه آلمانی دریافت کند (شروع 6 ماه از لحظه ی ورود شما به خاک آلمان محاسبه میشود). هیچ مدرک دیگه ای از جمله گواهینامه های بین المللی (بدون توجه به کشور صادر کننده) بیشتر از 6 ماه در آلمان کارایی ندارند! گول شرکتهایی که میگن گواهینامه بین المللی میدیم بهتون صادره از آمریکا یا اتحادیه اروپا یا اصلا خود آلمان! رو نخورید، هیچ استثنایی واسه قانونی که عرض کردم نیست.

شما با داشتن گواهینامه ایرانی + ترجمه آلمانی دیگه لازم نیست کلاس بگذرونی و میتونی مستقیما بری سراغ آزمون ها که این خودش یعنی حدود 2000 یورو تخفیف!
    البته تقریبا همه توصیه میکنن که یه 2-3 ساعت کلاس رو بری، اولا به خاطر اینکه شانس قبولیت در بار اول افزایش پیدا کنه و ثانیا اینکه مثل هر جای دیگه ی دنیا مربی آموزشگاه لابی قوی با ممتحن داره و اگه شما بهش نفعی برسونی (پول کلاسها همش میره تو جیب مربی) اونم موقع امتحان جبران میکنه.

شما با در دست داشتن گواهینامه ی ایران + ترجمه آلمانی + عکس (بیومتریک/پاسپورتی) + گواهی شرکت در کلاس کمکهای اولیه (اجباری، 1 جلسه، حدود 20 یورو) + گواهی تایید بینایی (اجباری، حدود 10 یورو) + گواهی مخصوصی از اداره امور خارجی ها که توش اشاره میشه شما اولین بار کی وارد خاک آلمان شدید (10 یورو) + نام موسسه آموزش رانندگی مورد نظرتون + پاسپورت + اجازه اقامت و باقی مواردی که به نظر حیاتی میاد و ممکنه اینجا از قلم افتاده باشه + حدود 50 یورو پول (نقد یا کارت)؛ تشریف میبرید اداره مرکزی رانندگی شهرتون (Fahrerlaubnisbehörde) و تشکیل پرونده میدین. بقیه موارد اتوماتیک پیش میره.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط nh012 نمایش پست ها
    سلام
    من اون لینک که به عنوان رفرنس گذاشتید رو تقریبا خوندم اما چیزی در مورد اینکه "تا دوسال فرصت داریم گواهینامه رو تبدیل کنیم و برای گرفتن گواهینامه آلمانی نیازی نیست از صفر شروع کنیم" ندیدم، من شش ماهم همین هفته پیش تموم شد، خیلی برام مهمه که بدونم تا دو سال از ورودم به آلمان فرصت دارم با اون کاهش هزینه هایی که صحبت شده گواهینامه بگیرم یا بهرحال بعد از شش ماه باید از صفر شروع کنم؟ ابن قانون برای کل آلمان معتبره؟
    ممنون از کمکتون
    تاجایی که خبر دارم قوانین برای همه ی آلمان یکسان و فرصت دریافت گواهینامه با تخفیف 2 سال از زمان ورود هست. متاسفانه منبعی برای عدد 2 سال پیدا نکردم ولی تقریبا میشه گفت به این عدد مطمئنم.
    در هر حال قطعا شما تا پایان سال اول ورودتون به شرط عدم منقضی شدن گواهینامه ی ایرانیتون قادر به استفاده از تخفیف ها هستید. این رو 100% مطمئنم.

Junior Member

و یک سوال دیگه؛ تاریخ گواهینامه من در ایران گذشته؛ آیا حتما باید اول تمدیدش کنم و بعد ترجمش کنم؟ یا اینکه همون گواهینامه قدیمی هم قبوله؟ و اگر باید تمدید کنم آیا راهی هست که از آلمان تمدیدش کنم؟ یا حتما باید برم ایران تمدیدش کنم؟
    سلام
    من هم همین مشکل را دارم. اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفاً اطلاع رسانی کنید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Eng., TU Braunschweig

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsentoo نمایش پست ها
    سلام
    من هم همین مشکل را دارم. اگر اطلاعات جدیدی دارید لطفاً اطلاع رسانی کنید.
    دوست عزیز با کمی جستجو جوابتون رو در لینک زیر پیدا میکردید:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post1523415

البته بدیهیه گواهینامه تاریخ گذشته در کشور خود ما هم هیچ ارزشی نداره، جز تحویل به پلیس برای پانچ شدن و سطل زباله ... آلمان که بماند

Member
    رشته و دانشگاه

اون چیزی که یکی از بچه ها گفته درست نیست.

* نکات کنکوری:
    1. هر ایرانی تا 6 ماه میتونه با گواهینامه ی ایرانیش + ترجمه آلمانی و یا با گواهینامه ی بین المللی رانندگی کنه.
    2. هر ایرانی میتونه اگه دلش خواست 6 ماه دیگه هم علاوه بر 6 ماه بند قبل با همون گواهینامه ی ایرانیش رانندگی کنه.
    3. هر ایرانی که از بند 2 استفاده کنه دیگه نمیتونه گواهینامه ایرانیش رو تعویض کنه و باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    4. هر ایرانی اگه بیشتر از 2 سال از ورودش به خاک آلمان گذشته باشه باید مراحل دریافت گواهینامه آلمانی رو از صفر آغاز کنه.
    5. هر چیزی که در مورد "هر ایرانی" در 4 بند فوق ذکر شد در مورد "هر ملیت" دیگه ای هم عینا صادقه حتی سایر کشورهای اتحادیه اروپا!
    آقا یه سوال بسیار مهم!
    این ترجمه آلمانی رو باید سفارت آلمان تائید کنه یا همون ترجمه با مهر نهایی وزارت امور خارجه کفایته!؟

نگین تائید میخواد که با سر میرم تو دیفال ... تازه با ویزام از تهران برگشتم و عمراً رانندگی نکردن رو به رفتن دوباره به تهران ترجیح میدم )))))

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط hex6789 نمایش پست ها
    آقا یه سوال بسیار مهم!
    این ترجمه آلمانی رو باید سفارت آلمان تائید کنه یا همون ترجمه با مهر نهایی وزارت امور خارجه کفایته!؟

نگین تائید میخواد که با سر میرم تو دیفال ... تازه با ویزام از تهران برگشتم و عمراً رانندگی نکردن رو به رفتن دوباره به تهران ترجیح میدم )))))
    تا جایی که اطلاع دارم تنها مهری که در آلمان معتبر و قابل شناسایی هست مهر سفارت هست و باقی مهر ها (حتی وزارت خارجه) بدون مهر سفارت قابل تایید نیست.
    اما نگران نباشید با همون مدارک تشریف ببرید آلمان، موقع ثبت نام کنترل میکنن و در صورتی که به هر دلیلی موافقت نشه میتونید همونجا با هزینه ای حدود 30 تا 40 یورو ترجمه اش کنید.

* توجه داشته باشید که گواهینامه رو سفارت به رایگان براتون تایید نخواهد کرد! ضمن اینکه باید هزینه ی رفت و آمد رو هم بپردازید.

Member
    رشته و دانشگاه

تا جایی که اطلاع دارم تنها مهری که در آلمان معتبر و قابل شناسایی هست مهر سفارت هست و باقی مهر ها (حتی وزارت خارجه) بدون مهر سفارت قابل تایید نیست.
    اما نگران نباشید با همون مدارک تشریف ببرید آلمان، موقع ثبت نام کنترل میکنن و در صورتی که به هر دلیلی موافقت نشه میتونید همونجا با هزینه ای حدود 30 تا 40 یورو ترجمه اش کنید.

* توجه داشته باشید که گواهینامه رو سفارت به رایگان براتون تایید نخواهد کرد! ضمن اینکه باید هزینه ی رفت و آمد رو هم بپردازید.
    دقیقا مساله رفت و آمد و همون هزینه سفارته! اگر اشتباه نکنم بین 25 تا 45 یورو باید برای همون یه گواهینامه بگیرن، به این ترتیب اصلاً ترجمه نمیکنم و میبرم میدم آلمان ترجمه کنن دیگه! من تمام مدارکم انگلیسی ترجمه شده و فقط همین گواهینامه رو میخواستم ببرم بدم آلمانی ترجمه کنن. این 30 تا 40 یورو هزینه ترجمه از اصل گواهینامه فارسیمه؟

درضمن به اینجا مربوط نیست اصلاً، اما به نظرتون لازمه مدارک دیگه (تحصیلی) رو به آلمانی ترجمه کنم!؟

اومدنم به آلمان دست خودمه، اما برگشتش دیگه دست خودم نیست عمـــــــــــــــــــــرا ً!

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)