صفحه 97 از 238 نخستنخست ... 4787888990919293949596979899100101102103104105106107147197 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 961 تا 970 , از مجموع 2376

موضوع: مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

Local Moderator

پیش فرض پاسخ : مسائل پیرامون معافیت پزشکی (حاشیه ها، محدودیتها و ...)

نقل قول نوشته اصلی توسط faraz6021 نمایش پست ها
    سلام. ممنون از جوابتون
    اگر تا آخر اردیبهشت اقدام کنم، احتمالا برای شهریور می شه؟ یا بعدش؟
    بله، احتمالا شهریور یا آبان خواهد شد. هر چند که اصلا نمیشه دقیق پپیشبینی کرد (خیلی عوامل از جمله ماه رمضان روی تعداد متقاضیان تیر ماه تاثیر میذاره)

سلام دوستان، من بعد از ٤ ماه خدمت بدليل سنكوپ مكرر قلبي در شوراي عالي ارتش معاف شدم و با يگانم تسويه كردم، حالا گفتن بايد برم نظام وظيفه براي راي قطعي! پس اين راي شوراي عالي ارتش چي بود؟ ايا امكانش هست كه بخوام اذيت كنن با يك چيزه فرماليتس؟؟
    Join OpenSource Movement

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdadd نمایش پست ها
    سلام دوستان، من بعد از ٤ ماه خدمت بدليل سنكوپ مكرر قلبي در شوراي عالي ارتش معاف شدم و با يگانم تسويه كردم، حالا گفتن بايد برم نظام وظيفه براي راي قطعي! پس اين راي شوراي عالي ارتش چي بود؟ ايا امكانش هست كه بخوام اذيت كنن با يك چيزه فرماليتس؟؟
    درود.. دوست عزیز دکتر ارتش بیماری شما رو نوشته و اون بیماری باید در کمیسیون نظام وظیفه چک بشه اگه بیماریتون جزو کتاب اونا بود که معافید نگران نباشید

نقل قول نوشته اصلی توسط hraarh نمایش پست ها
    درود.. دوست عزیز دکتر ارتش بیماری شما رو نوشته و اون بیماری باید در کمیسیون نظام وظیفه چک بشه اگه بیماریتون جزو کتاب اونا بود که معافید نگران نباشید
    ممنون، داخل برگه شوراي عالي نوشته بر اساس ماده ٤٦ ايين نامه داراي شرايط معافيت دايم است، حالا من دوباره بايد برم كميسيون داخل نظام وظيفه؟ يعني دوباره نوبت شورا ميدن يا همون روز تكليف مشخص ميشه؟ اگر از دوستان كسي تجربه مشابه داشته لطفا مطرح كنه
    Join OpenSource Movement

Member hraarh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط bamdadd نمایش پست ها
    ممنون، داخل برگه شوراي عالي نوشته بر اساس ماده ٤٦ ايين نامه داراي شرايط معافيت دايم است، حالا من دوباره بايد برم كميسيون داخل نظام وظيفه؟ يعني دوباره نوبت شورا ميدن يا همون روز تكليف مشخص ميشه؟ اگر از دوستان كسي تجربه مشابه داشته لطفا مطرح كنه
    خواهش میکنم....اگه اونا نوشتن که بر اساس ماده فوف معافید که احتمالا کمیسیون یه چیز فرمالیتس و فقط برای تایید نظر دکتر قبلی می باشد در ضمن فکر میکنم که همون کمیسیون اول تمام میشه و نیازی به شورای مجدد نیست.

Junior Member

سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم
    دوستان چند تا سوال داشتم این داداش ما افسردگی داره که روزی 4 تا قرص قوی لیتیوم و از اینجور چیزا مصرف میکنه
    پاییز 92 برا این داداشمون دفترچه رو پر کردیم برای معافیت اعصاب و روان افسردگی که برگه اومد باید بره بیمارستان رفت 2 بار معاینه شد توسط 2 تا دکتر مختلف که اونا نوشته بودن تحت درمان بستر شود و از این جور حرف ها ناگقته نمایند خالکوبی هم داشت روی بدنش که اونم داخل پروندش درج کرده بودن بعد برگه اومد برای شورای عالی نظام وظیفه که بره اونجا جواب نهایی رو بهش بدن رفت اونجا دیدنش گفتن 6 ماه معاف موقت برو 6 ماه گذشت بیا دوباره که الان 6 ماه تموم شد و امروز رفتیم اونجا ما گواهی پزشکی و لیست قرص و دارو هایی که براش تجویز شده بود با مهر و برگه ی بمارستان که امروز جواب دادان بهش معاف از رزم یعنی تعجب کردم اید بنده خدا که روزی اینقدر داره قرص میخوره و اگه قورصاضو بهش ندیم همه چیزش بهم میخوره بره اونجا چی میشه چرا اینطوری برخورد میکنن آخه من از داداشم پرسیدم چیکار کردن اون داخل معاینت گفت هیچی پرسیدم مشکل چی واسه چی میری دکتر ای بنده خدا هم گفته افسردگی دارم گواهی و نسخه و برده ها رو داده بهشون میگه اصلا کترا توجه کنردن یعنی اصلا نگاه هم نکردن گفتن معاف از رزم من نمیدونم دوستان لطف کنید راهنمایی کنید میشه اعتراض کردن چطوری نخوی کارا چون با این وضعیت نمیتونیم بفرستیمش بره واقعا مشکل داره اونجا اون سروانی که صدا میزد افراد که میخونم معاف از رزم یا اعضام شدن خوندم رن سریع بیرون نیان اینجا برن بیرون اینه که ما نرفتیم اونجا بعنی هرکی هم که میرفت جواب نمیدادن میگفتن برو خونه برگه میاد برات
    دوستان عزیز ازاتون خواهش کینم راهنمایی کنید چیکار کنیم
    Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omiddaram نمایش پست ها
    سلام و خسته نباشید خدمت دوستان عزیزم
    دوستان چند تا سوال داشتم این داداش ما افسردگی داره که روزی 4 تا قرص قوی لیتیوم و از اینجور چیزا مصرف میکنه
    پاییز 92 برا این داداشمون دفترچه رو پر کردیم برای معافیت اعصاب و روان افسردگی که برگه اومد باید بره بیمارستان رفت 2 بار معاینه شد توسط 2 تا دکتر مختلف که اونا نوشته بودن تحت درمان بستر شود و از این جور حرف ها ناگقته نمایند خالکوبی هم داشت روی بدنش که اونم داخل پروندش درج کرده بودن بعد برگه اومد برای شورای عالی نظام وظیفه که بره اونجا جواب نهایی رو بهش بدن رفت اونجا دیدنش گفتن 6 ماه معاف موقت برو 6 ماه گذشت بیا دوباره که الان 6 ماه تموم شد و امروز رفتیم اونجا ما گواهی پزشکی و لیست قرص و دارو هایی که براش تجویز شده بود با مهر و برگه ی بمارستان که امروز جواب دادان بهش معاف از رزم یعنی تعجب کردم اید بنده خدا که روزی اینقدر داره قرص میخوره و اگه قورصاضو بهش ندیم همه چیزش بهم میخوره بره اونجا چی میشه چرا اینطوری برخورد میکنن آخه من از داداشم پرسیدم چیکار کردن اون داخل معاینت گفت هیچی پرسیدم مشکل چی واسه چی میری دکتر ای بنده خدا هم گفته افسردگی دارم گواهی و نسخه و برده ها رو داده بهشون میگه اصلا کترا توجه کنردن یعنی اصلا نگاه هم نکردن گفتن معاف از رزم من نمیدونم دوستان لطف کنید راهنمایی کنید میشه اعتراض کردن چطوری نخوی کارا چون با این وضعیت نمیتونیم بفرستیمش بره واقعا مشکل داره اونجا اون سروانی که صدا میزد افراد که میخونم معاف از رزم یا اعضام شدن خوندم رن سریع بیرون نیان اینجا برن بیرون اینه که ما نرفتیم اونجا بعنی هرکی هم که میرفت جواب نمیدادن میگفتن برو خونه برگه میاد برات
    دوستان عزیز ازاتون خواهش کینم راهنمایی کنید چیکار کنیم
    پیش از اقدام خیلی بهتر بود معافیت روانپزشکی
    1.مداراک مبنی بر بستری بودن فرد در بیمارستان پیش ارسال دفترچه
    2.اقدام از طریق دکتر فوق تخصص معتبر یا پزشکان کمیسیون ن.و در زمینه روانپزشکی
    3*. بستری شدن بیمار در بیمارستان معرفی شده از سمت نظام وظیفه
    4. گرفتن کارت معافیت پزشکی

3*. اگر در بستری بودن حالت بیمار مناسب و یا حتی معمولی و عادی بنظر برسد(بیمار 24 ساعت تحت کنترل است) که در برگه گزارش ارسال شده به کمیسیون نوشته شده است حتما غیر از مریض بودن نوشته شده

پیش از راهنمایی شما با دکترا فوق متخصص روانشناسی مشورت کنید در صورت شنیدن جواب منفی بازهم ناراحت نشدید
    1. مداراکی مبنی بر بستری بیمار پیش از بستری شدن درخواست معافیت و مصرف قرص ها (در صورت بودن مدرک)
    2. اعتراض قبل از اعزام به رای وارده تا دو بار می توانید به رای اعتراض کنید و یا در صورتی که اعزام شده باشد مراجعه به بهداری یگان آموزش ارائه مدارک کامل و درخواست معافیت از خدمت
    3.تعیین وقت مراجعه به کمیسیون! یا بیمارستان! نمی دونم ؟
    4.مراجعه دوباره کمیسیون پزشکی یا شورا پزشکی و همراهی کردن یک عضو از خانواده بیمار یا آشنایان بسیار نزدیک در کنار او باشد و فرد درخواست کننده حالت عادی بنظر نرسد!
    موقع پرسش یا سوال دکتر بخصوص بی ادبانه و یا حتی خنده دار باشد عکس العملی خاصی نشان ندهد!
    بطور کل بیمار وقت کمیسیون درصورتی مشکلی ایجاد نکند قرصی نخورد تا دکترا به وضعیت واقعی او پی ببرند
    امیدوارم معاف شن

در ضمن لازم است درباره کارت معافیت پزشکی روانپزشکی نکته ای رو متذکر بشم
    1.در صورت ازدواج همسر شان هر وقت بخواهد براحتی می توانند بدون هیچ دادگاهی از بیمار طلاق بگیرد.
    2.ممکن است در صورت بهبود کامل بیمار دیگر در هیچ جا دولتی یا خصوصی استخدام نشود
    3. امکان سلب شرایط سلامتی برای کارها مهم و اساسی در آینده

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_b نمایش پست ها
    پیش از اقدام خیلی بهتر بود معافیت روانپزشکی
    1.مداراک مبنی بر بستری بودن فرد در بیمارستان پیش ارسال دفترچه
    2.اقدام از طریق دکتر فوق تخصص معتبر یا پزشکان کمیسیون ن.و در زمینه روانپزشکی
    3*. بستری شدن بیمار در بیمارستان معرفی شده از سمت نظام وظیفه
    4. گرفتن کارت معافیت پزشکی

3*. اگر در بستری بودن حالت بیمار مناسب و یا حتی معمولی و عادی بنظر برسد(بیمار 24 ساعت تحت کنترل است) که در برگه گزارش ارسال شده به کمیسیون نوشته شده است حتما غیر از مریض بودن نوشته شده

پیش از راهنمایی شما با دکترا فوق متخصص روانشناسی مشورت کنید در صورت شنیدن جواب منفی بازهم ناراحت نشدید
    1. مداراکی مبنی بر بستری بیمار پیش از بستری شدن درخواست معافیت و مصرف قرص ها (در صورت بودن مدرک)
    2. اعتراض قبل از اعزام به رای وارده تا دو بار می توانید به رای اعتراض کنید و یا در صورتی که اعزام شده باشد مراجعه به بهداری یگان آموزش ارائه مدارک کامل و درخواست معافیت از خدمت
    3.تعیین وقت مراجعه به کمیسیون! یا بیمارستان! نمی دونم ؟
    4.مراجعه دوباره کمیسیون پزشکی یا شورا پزشکی و همراهی کردن یک عضو از خانواده بیمار یا آشنایان بسیار نزدیک در کنار او باشد و فرد درخواست کننده حالت عادی بنظر نرسد!
    موقع پرسش یا سوال دکتر بخصوص بی ادبانه و یا حتی خنده دار باشد عکس العملی خاصی نشان ندهد!
    بطور کل بیمار وقت کمیسیون درصورتی مشکلی ایجاد نکند قرصی نخورد تا دکترا به وضعیت واقعی او پی ببرند
    امیدوارم معاف شن

در ضمن لازم است درباره کارت معافیت پزشکی روانپزشکی نکته ای رو متذکر بشم
    1.در صورت ازدواج همسر شان هر وقت بخواهد براحتی می توانند بدون هیچ دادگاهی از بیمار طلاق بگیرد.
    2.ممکن است در صورت بهبود کامل بیمار دیگر در هیچ جا دولتی یا خصوصی استخدام نشود
    3. امکان سلب شرایط سلامتی برای کارها مهم و اساسی در آینده
    ممنون دوست عزیز بابت پاسخ و توضیحات کاملتون
    ولی من چند تا چیز رو متوجه نشدم امروز توی میدان سپاه داداشمون رو معاف از رزم کردن و گفتن برو خونه برگه می اد برات که اعزام شن تازه امروز گفتن برو خونه تا برات کاعذ بیاد که فکر کنم منظورشون برگه سفید باشه درسته؟ ما الان باید چطور اعتراض کنیم؟
    من دقیقا متوجه نشدم ما باید چی کار کنید الان میشه اقدامی کرد ؟ باید کجا رفت ؟ ممنون میشم دقیقا توضیح بدید من الان خیلی ناراحتم بابت این جریان برا این داداشم نمیدونم خداییش اینا انصاف و منطق ندارن حتی برگه ها و گواهی پزشک رو نگاه هم نکردن حتی یک نام پلمب شده از بیمارستان هم برای دکترای اونجا نوشته شده بود که جواب تست داخل وده حتی اونم باز نکردن.
    والا رفتیم اونجا نمیزاشتن هیچ همراهی باهاش حتی به ساختمان پزشکی بره که با 100 با توضیح و اینا رفتم داخل همراهش نشستیم تو ساختمان پزشکی و اونجا که صدا میزنن بره معاینه پیش دکتره ها که دیگه اصلا یعنی نیزاشتن هیچ همراهی داخل بره

در رابطه با نحوه ی برخورد نمیدونم منظور شما چیه؟ یعنی بگیم اونجا بی ادابانه جواب بده؟ یا الاکی بخنده؟ چون به هیچ عنوان نمیزارن همراه با مریض بره داخل که بشه توضیح داد و این داداشمون فقط گفته افسردگی دارم کلا به دلایل افسردگی خیلی آرومه خیلی

بیماری ایشون اینجور هستن که اگه قرص ها رو مصرف نکنه شروع افسردگی بسیار شدید بعض و ..... اینه که ما با قرص هایی که توسط پزشک تجویز شده میتونیم کمی به حالت عادی اونو برگردونیم

پیشاپیش بسیار بسیار ممنون از شما لطفا ما رو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط omiddaram نمایش پست ها
    ممنون دوست عزیز بابت پاسخ و توضیحات کاملتون
    ولی من چند تا چیز رو متوجه نشدم امروز توی میدان سپاه داداشمون رو معاف از رزم کردن و گفتن برو خونه برگه می اد برات که اعزام شن تازه امروز گفتن برو خونه تا برات کاعذ بیاد که فکر کنم منظورشون برگه سفید باشه درسته؟ ما الان باید چطور اعتراض کنیم؟
    من دقیقا متوجه نشدم ما باید چی کار کنید الان میشه اقدامی کرد ؟ باید کجا رفت ؟ ممنون میشم دقیقا توضیح بدید من الان خیلی ناراحتم بابت این جریان برا این داداشم نمیدونم خداییش اینا انصاف و منطق ندارن حتی برگه ها و گواهی پزشک رو نگاه هم نکردن حتی یک نام پلمب شده از بیمارستان هم برای دکترای اونجا نوشته شده بود که جواب تست داخل وده حتی اونم باز نکردن.
    والا رفتیم اونجا نمیزاشتن هیچ همراهی باهاش حتی به ساختمان پزشکی بره که با 100 با توضیح و اینا رفتم داخل همراهش نشستیم تو ساختمان پزشکی و اونجا که صدا میزنن بره معاینه پیش دکتره ها که دیگه اصلا یعنی نیزاشتن هیچ همراهی داخل بره

در رابطه با نحوه ی برخورد نمیدونم منظور شما چیه؟ یعنی بگیم اونجا بی ادابانه جواب بده؟ یا الاکی بخنده؟ چون به هیچ عنوان نمیزارن همراه با مریض بره داخل که بشه توضیح داد و این داداشمون فقط گفته افسردگی دارم کلا به دلایل افسردگی خیلی آرومه خیلی

بیماری ایشون اینجور هستن که اگه قرص ها رو مصرف نکنه شروع افسردگی بسیار شدید بعض و ..... اینه که ما با قرص هایی که توسط پزشک تجویز شده میتونیم کمی به حالت عادی اونو برگردونیم

پیشاپیش بسیار بسیار ممنون از شما لطفا ما رو راهنمایی کنید یک دنیا ممنون
    تا قبل از اعزام می توانید دوبار به رای اعتراض کنید.
    من با مراحل اعتراض کردن آشنا نیستم
    با پزشک متعمد ن.و یا جایی که کمیسیون رفتند بپرسید تا از نحوه اعتراض به رای آگاه شوید

در کمیسیون پزشکی من شرکت نکردم اما درباره توهین به بیمار از آنچه به من گفتن برای معافیت در روز به بیمار در کمیسیون به احترامی یا توهین کردن برای بیمار افسردگی رخ داده است متاسفانه مثلا شاید فرد مثلا اگر طرف سالم و حالت طبیعی داشته باشد ناراحت کنند و پاسخ دهد که بنظرم معیاری برای تشخیص یه بیمار محسوب نمی شود.

پیگیر کاراتون باشید انشالا سریع درست شه.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط amirali_b نمایش پست ها
    تا قبل از اعزام می توانید دوبار به رای اعتراض کنید.
    من با مراحل اعتراض کردن آشنا نیستم
    با پزشک متعمد ن.و یا جایی که کمیسیون رفتند بپرسید تا از نحوه اعتراض به رای آگاه شوید

در کمیسیون پزشکی من شرکت نکردم اما درباره توهین به بیمار از آنچه به من گفتن برای معافیت در روز به بیمار در کمیسیون به احترامی یا توهین کردن برای بیمار افسردگی رخ داده است متاسفانه مثلا شاید فرد مثلا اگر طرف سالم و حالت طبیعی داشته باشد ناراحت کنند و پاسخ دهد که بنظرم معیاری برای تشخیص یه بیمار محسوب نمی شود.

پیگیر کاراتون باشید انشالا سریع درست شه.
    ممنون دوست عزیزم بابت امیدواریت امیدوارم در تمامی مراحل زندگیت شما هم موفق باشید
    -------
    3 تا سوال هم داشتم برا اطمینان خاطر
    میخواستم بدونم بعد از اعتراض زدن این داداش مارو میفرستن دوباره همون میدون سپاه یا اول باید بره مراحل اولیه رو مثل دفعه اول طی کنه یعنی بره بیمارستان و بعد بیاد بیشنه منتظر نامه تا بره میدون سپاه و این که بهش تاکید کنم با لحن و گفتار بد صحبت کنن؟ ( ممنون میشم یه راهنمایی کوچیک بکنید با توجه به این توضیحاتی که دادم و تجربه ای که شما دارید چطور برخود باید کرد که این یک حقیقت است نه چیز دیگری)
    سوال دوم این که امکان داره بعد از اعتراض زدن و دیدن دوباره دکتره ها این معاف از رزم بودن رو هم بردارن ( اینو پرسیدم چون امروز واقعا باورم نمیشد که داداش مارو با این وضعیت گفتن معاف از رزم ) حالا بعید نیست اونم بردارن چنین چیزی ممکنه ؟؟
    و سوم این که خدایی نکرده اگه کارا درست پیش نرفت وقتی برگه بیاد و این داداشمون نرن چه اتفاقی می افته ؟ (میدونم فراری محسوب میشن ولی چیزای دیگشو نمیدونم) (چون با این وضعیت رفتن واقعا غیر ممکنه برای برادرم )

---------
    امیدوارم خداوند همچین ادمای بی منطق بی وجدانی رو نسیب گرگ بیابون هم نکنه
    ویرایش توسط omiddaram : May 4th, 2014 در ساعت 02:16 AM

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)