صفحه 61 از 128 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 1271

موضوع: اصلاح و ویرایش رزومه های ارسالی کاربران (لطفا پست اول را مطالعه کنید)

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

پیش فرض پاسخ : اصلاح و ویرایش رزومه ها

من یه سوال کوچیک داشتم. آیا رزومه حتما باید یک صفحه ای باشه؟! چون الان رزومه ی من دو صفحه ای شده و اطلاعات اضافه ای هم توش نیست.
    تنها راهی که یک صفحه ای بشه اینه که هیچ استایلی بهش ندم و فونتش هم ریز کنم که از نظر ظاهری فکر کنم اصلا جالب نباشه
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    من یه سوال کوچیک داشتم. آیا رزومه حتما باید یک صفحه ای باشه؟! چون الان رزومه ی من دو صفحه ای شده و اطلاعات اضافه ای هم توش نیست.
    تنها راهی که یک صفحه ای بشه اینه که هیچ استایلی بهش ندم و فونتش هم ریز کنم که از نظر ظاهری فکر کنم اصلا جالب نباشه
    دوست عزیز
    هیچ اشکالی نداره رزومه من 5 صفحه هست و کسی هم تا این لحظه ایرادی ازم نگرفته و بیشتر اساتیدی که ایمیل زدم جوابهای عالی بهم دادن
    بنظرم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتند!
    An investment in knowledge used to pays the best interest
    لطفا سوالات خود را در فروم مطرح نمایید حتی شما دوست عزیز! لطفا بجای ارسال پست تشکر از گزینه "اضافه کردن به امتیاز کاربر". استفاده نمایید!

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Saaaaam نمایش پست ها
    دوست عزیز
    هیچ اشکالی نداره رزومه من 5 صفحه هست و کسی هم تا این لحظه ایرادی ازم نگرفته و بیشتر اساتیدی که ایمیل زدم جوابهای عالی بهم دادن
    بنظرم خیلی تحت تاثیر قرار گرفتند!
    ممنون
    من اولین رزومه هایی که درست کرده بودم خیلی فانتزی بود و با یک کم مطالعه و پرسیدن نظر دوستان به این رسیدم:
    Resumereza.pdf

و با مطالعات بیشتر مخصوصا همین فروم متوجه شدم که عکس و Personal Information لازم نیست که باشه و این رو درست کردم:
    Curriculum vitae.docx

دومی سرراست تر و ساده تره و اما فکر می کنم اولی اگه همون بخش عکس و personal info رو بردارم بهتر باشه چون قالبش قشنگ تره و در عین حال ساده هست و مطلب رو هم میرسونه.
    می خواستم نظر دوستان رو هم بدونم. به نظر شما چه کارهایی میشه برای بهتر کردنش کرد؟
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    با دقت بیشتری به punctuation ها نگاه کنید.

ضمناً توی بخش SELECTED ACADEMIC PROJECTS زمان های درج شده، باعث درهم شدگی فرمت بخش شده؛ تدبیری کنید تا بهتر به چشم بیاد و چشمهای خواننده خسته نشه.

توی مقالات هم under preparation بهتره با in preparation جایگزین بشه.

هم اسم و هم فامیلیتون توی فایل وجود داره؛ بهتره قبل از گذاشتن توی این تاپیک، موارد شخصی پاک بشه.

سایر موارد به نظرم مناسب هست.
    خیلی ممنون دوست عزیز از بررسیتون، ولی من نسخه ای رو که گذاشتم یکبار دیگه بررسی کردم و مطمئنم که اسم فامیل رو پاک کردم، همینطور سایر اطلاعات شخصی رو.
    فقط یک سوال، منظورتون از اینکه با دقت بیشتری به punctuation ها نگا کنم چیه؟ میشه دقیقا بگین کدوم قسمت مشکل داره؟ در اسامی افراد؟ یا ...
    بازم ممنون

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنون
    من اولین رزومه هایی که درست کرده بودم خیلی فانتزی بود و با یک کم مطالعه و پرسیدن نظر دوستان به این رسیدم:
    Resumereza.pdf

و با مطالعات بیشتر مخصوصا همین فروم متوجه شدم که عکس و Personal Information لازم نیست که باشه و این رو درست کردم:
    Curriculum vitae.docx

دومی سرراست تر و ساده تره و اما فکر می کنم اولی اگه همون بخش عکس و personal info رو بردارم بهتر باشه چون قالبش قشنگ تره و در عین حال ساده هست و مطلب رو هم میرسونه.
    می خواستم نظر دوستان رو هم بدونم. به نظر شما چه کارهایی میشه برای بهتر کردنش کرد؟
    اینکه چند تا از دوستان توی فُرِم تأکید دارند که CV نباید بیش از 2 صفحه بشه، اساساً برای کسانی هست که نکات خاصی توی سوابقشون نیست و می خواند با مطالب غیر ضروری، بهش حجم بدند. برای چنین افرادی، محدودیت 2 صفحه ای کار خوبی هست.

اما نمیشه گفت که CV همۀ افراد باید 2 صفحه ای باشه؛ برای خود من هم با زدن کلی از موارد کم اهمیت تر، 4 صفحه میشه. چیزی که بیشتر از تعداد صفحه اهمیت داره، بیان نکات مهم و تأثیرگذار در فرآیند پذیرش و دریافت فاند هست؛ حالا ممکنه 1 صفحه بشه؛ ممکنه 4 صفحه بشه.

با کمال احترام، هر دو فایلی که گذاشتید، غیر حرفه ای هست. پیشنهاد میکنم که 10 تا CV حرفه ای از استادها و دانشجوهای PhD دانشگاه های تاپ امریکا ببینید تا دستتون بیاد که چه فرمتی باید رعایت بشه تا CV به حداکثر میزان اثر گذاری خودش برسه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط red_skn نمایش پست ها
    خیلی ممنون دوست عزیز از بررسیتون، ولی من نسخه ای رو که گذاشتم یکبار دیگه بررسی کردم و مطمئنم که اسم فامیل رو پاک کردم، همینطور سایر اطلاعات شخصی رو.
    فقط یک سوال، منظورتون از اینکه با دقت بیشتری به punctuation ها نگا کنم چیه؟ میشه دقیقا بگین کدوم قسمت مشکل داره؟ در اسامی افراد؟ یا ...
    بازم ممنون
    تعدادش کمی زیاد هست؛ به نقطه گذاری ها توجه مجدد کنید. مخفف نویسی اسامی و نقطه کاما درون متن.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

اینکه چند تا از دوستان توی فُرِم تأکید دارند که CV نباید بیش از 2 صفحه بشه، اساساً برای کسانی هست که نکات خاصی توی سوابقشون نیست و می خواند با مطالب غیر ضروری، بهش حجم بدند. برای چنین افرادی، محدودیت 2 صفحه ای کار خوبی هست.

اما نمیشه گفت که CV همۀ افراد باید 2 صفحه ای باشه؛ برای خود من هم با زدن کلی از موارد کم اهمیت تر، 4 صفحه میشه. چیزی که بیشتر از تعداد صفحه اهمیت داره، بیان نکات مهم و تأثیرگذار در فرآیند پذیرش و دریافت فاند هست؛ حالا ممکنه 1 صفحه بشه؛ ممکنه 4 صفحه بشه.

با کمال احترام، هر دو فایلی که گذاشتید، غیر حرفه ای هست. پیشنهاد میکنم که 10 تا CV حرفه ای از استادها و دانشجوهای PhD دانشگاه های تاپ امریکا ببینید تا دستتون بیاد که چه فرمتی باید رعایت بشه تا CV به حداکثر میزان اثر گذاری خودش برسه.
    خیلی ممنون.
    دقیقا مشکل من پیدا کردن نمونه های خوب و حرفه ایه. شما لینک یا فایل مناسبی ندارید؟ فکر می کنم می تونه برای خیلیا مفید باشه

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

خیلی ممنون.
    دقیقا مشکل من پیدا کردن نمونه های خوب و حرفه ایه. شما لینک یا فایل مناسبی ندارید؟ فکر می کنم می تونه برای خیلیا مفید باشه
    تعداد قابل توجهی از استادهای دانشگاه های معتبر امریکا، توی پروفایلشون CV گذاشتند که عمدتاً هم فرمت قابل قبولی دارند.

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه

تعداد قابل توجهی از استادهای دانشگاه های معتبر امریکا، توی پروفایلشون CV گذاشتند که عمدتاً هم فرمت قابل قبولی دارند.
    ممنون. همونطور که گفتین با سرچ کردن میشه نمونه های خوبی پیدا کرد. کاری که من کردم این بود که مثلا واژه ی "MIT Professors resume" رو سرچ کردم. با عبارت های مشابه میشه تعداد قابل قبولی از رزومه های اساتید و دانشجو ها رو پیدا کرد.
    با توجه به این موارد سعی کردم فایل قبلی رو اصلاح کنم. ممنون میشم نظرتونو بگین
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست
    ویرایش توسط sahar_2013 : May 14th, 2014 در ساعت 07:59 PM

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

ممنون. همونطور که گفتین با سرچ کردن میشه نمونه های خوبی پیدا کرد. کاری که من کردم این بود که مثلا واژه ی "MIT Professors resume" رو سرچ کردم. با عبارت های مشابه میشه تعداد قابل قبولی از رزومه های اساتید و دانشجو ها رو پیدا کرد.
    با توجه به این موارد سعی کردم فایل قبلی رو اصلاح کنم. ممنون میشم نظرتونو بگین
    بهتر شد ولی هنوز جای کار داره:

1- لزومی نداره دو تا شماره تماس بگذارید؛ موبایل کافی هست.
    2- کلاً تحصیلات غیر دانشگاهی حذف بشه.
    3- بخش افتخارات، انگار داستانی نوشته شده! تا حد امکان، باید تیتریک و با استفاده از جمله واره ها بنویسید؛ جملۀ کامل خیلی جالب نیست.
    4- بخش علاقمندی های تحقیقاتی، زیاد فرمتش جالب نیست؛ کمی سامان دهی کنید تا بهتر به چشم بیاد.
    5- تاریخ آزمون های زبان حذف بشه.
    6- بخش مهارتها، فرمت حرفه ای نداره؛ بهتره فرمتش بهتر بشه.
    7- توی تجربیات کاری، بجای since بهتره اینطوری بنویسید:
    September 2013-Present
    8- توی مقالات، in writing عبارت خود ساخته ای هست!!! بجاش از in preparation استفاده کنید؛ اگر نوشتنش تمام شده، to be submitted بهتر هست.
    9- توی عضویت ها، آدرس فیزیکی دیگه برای چی هست؟!
    10- استادهای مرجع باید با لفظ Dr یا Professor نوشته بشه؛ زنانه مردانه نکنید!

پی نوشت: چه لزومی داره که فقط از استادهای MIT الهام بگیرید؟! هر استادی در دانشگاه های تاپ، یک نوع خلاقیت در نوشتارش هست که بهتره از همۀ دانشگاه ها ببینید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)