نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
بهتر شد ولی هنوز جای کار داره:

1- لزومی نداره دو تا شماره تماس بگذارید؛ موبایل کافی هست.
2- کلاً تحصیلات غیر دانشگاهی حذف بشه.
3- بخش افتخارات، انگار داستانی نوشته شده! تا حد امکان، باید تیتریک و با استفاده از جمله واره ها بنویسید؛ جملۀ کامل خیلی جالب نیست.
4- بخش علاقمندی های تحقیقاتی، زیاد فرمتش جالب نیست؛ کمی سامان دهی کنید تا بهتر به چشم بیاد.
5- تاریخ آزمون های زبان حذف بشه.
6- بخش مهارتها، فرمت حرفه ای نداره؛ بهتره فرمتش بهتر بشه.
7- توی تجربیات کاری، بجای since بهتره اینطوری بنویسید:
September 2013-Present
8- توی مقالات، in writing عبارت خود ساخته ای هست!!! بجاش از in preparation استفاده کنید؛ اگر نوشتنش تمام شده، to be submitted بهتر هست.
9- توی عضویت ها، آدرس فیزیکی دیگه برای چی هست؟!
10- استادهای مرجع باید با لفظ Dr یا Professor نوشته بشه؛ زنانه مردانه نکنید!

پی نوشت: چه لزومی داره که فقط از استادهای MIT الهام بگیرید؟! هر استادی در دانشگاه های تاپ، یک نوع خلاقیت در نوشتارش هست که بهتره از همۀ دانشگاه ها ببینید.
ممنون
نه الزاما از MIT نبوده فقط. اون رو محض مثال گفتم. از قبل رزومه های اساتید مختلف رو دیدم بودم اما به خاطر اینکه فکر می کردم خیلی سادست و به دلیل شکلش شاید کسی حوصله اش نگیره بخونه! می خواستم رزومم با قالب متفاتی باشه اما با یه مقدار مطالعه ی بیشتر متوجه شدم قالب مرسوم و حرفه ای رزومه به همین صورته. اتفاقا این فایل رو با الهام از رزومه ی یکی از بچه های A&M درست کردم.
اما در مورد مواردی که فرمودین توی این نسخه تقریبا همش رعایت شده. بخش علایق رو دو قسمت کردم که با توجه به اون کسی که میخوام رزومه رو براش بفرستم یکی از اونها رو انتخاب می کنم. در مورد شماره 3 نمیدونم چجوری به شکل دیگه بیان کنم. خود این جمله هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگست که او هم خلاصه شده ی یه جمله ی دیگه بود! بخش skill هم با توجه به توصیه ی یکی از دوستانم چند موردی که از نظر خودم چندان با اهمیت نبود رو هم اضافه کردم که یک کم پر تر بشه. در مورد شماره ی 10 هم طبق نظر دوستان همین انجمن فعلا زدم Available upon request تا اگه نیاز بود به صورت جداگانه بهشون بگم.
چند تا سوال هم داشتم. اول اینکه نمره های GRE در بخش Language proficiency بیان شده ایرادی نداره؟ چون همش که مربوط به زبان نیست.
دومی هم با اینکه فکر نمی کنم زیاد مهم باشه اما آخر هر عبارت بهتره نقطه گذاشته بشه(همینطوری که در این نسخه هست) یا نشه؟
ResumeSample.pdf