صفحه 3 از 3 نخستنخست 123
نمایش نتایج: از شماره 21 تا 26 , از مجموع 26

موضوع: وضعيت ساخت و توليد و گرايشهاي مختلف آن (در ايران يا خارج)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : وضعيت ساخت و توليد و گرايشهاي مختلف آن (در ايران يا خارج)

سلام بر مهندسین،
    من 4 ترم از دوره کارشناسیم رو تو رشته مکانیک - ساخت و تولید - با معدل کل 16.1 در دانشگاه تبریز خوندم.
    وضعیت زبانم هم خوبه و تو یه آموزشگاهی تا سطح تافل خوندم ولی واسه امتحان تافل هنوز شرکت نکردم به نظر خودم نمره خوبی رو بتونم بگیرم.
    تا حالا به فکر گرفتن فاند و پذیرش از خارج هم نبودم و چند روزی هست که به فکرش افتادم.
    مقاله ای هم ننوشتم تا حالا. از دوستان خواهش میکنم منو راهنمایی کنن، ببینیم امیدی هست واسه گرفتن فاند یا نه ؟! و این که تو این دو سال باقی مونده تا پایان دوره کارشناسیم چه کارایی رو انجام بدم بهتره؟!
    مرسی

Junior Member

سلام به همه دوستان خوب این فروم
    من کارشناسی ارشد مکانیک ساخت و تولید دارم (لیسانس صنعتی اصفهان 15.6 و فوق لیسانس علم و صنعت 17.5) و یه مقاله ISI هم دارم
    5 سال سابقه کار در فولاد دارم و می خوام برای دکتری (اروپا یا آمریکا) اقدام کنم. رنکینگ برام خیلی مهم نیست چون می خوام اقامت بگیرم و هدف اولم مهاجرته
    تنها مشکلم گرفتن فاند هستش. شانسی دارم؟ و اگر دارم کجا را پیشنهاد میدین؟
    ممنون از همه تون

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    MS in Mechanical Engineering

با سلام به همه دوستان من لیسانس رو تبریز خوندم و ارشد رو تربیت مدرس پروژه ارشدم رو صنعتی انتخاب کردم و کاملا با جو صنعت خودروسازی آشنا هستم. از طرف دیگه سربازیم رو هم در محیط صنعتی گذروندم و تاحالا در چندین پروژه صنعتی مشارکت داشتم. جاداره 1 توضیح اجمالی خدمتتون بدم: همونطور که دوستان دیگه گفتن، رشته ساخت و تولید خیلی به صورت حرفه ای دنبال نمیشه و در مقاطع بالا در ایران در اصل رشته های دیگه تدریس میشه (مثل مواد و متالورژی، صنایع، پلاستیسیته و مکاترونیک که در حقیقت همون الکترونیکه) ولی از اونجا که صنعت ما در حدود 30-40 سالی از علم روز دنیا عقب تره، بخاطر همین شما با ورود به صنعت هیچ کمبودی از نظر دانش علمی حس نمکنید و خیلی از مسایل رو درحین کار و بطور تجربی یاد میگیرید. بنابراین فکر نکنید که با ورود به دوره ارشد شما میتونید بر عمق دانش ساخت و تولیدی خود بیفزایید، نخیر فقط شما یک سری مطالب تئوری سنگین رو یاد میگیرید که در صنعت هیچ کاربردی ندارن و در دوره دکتری همان مطالب عینا تکرار میشوند. اگر به دنبال کسب دانش بیشتر و به کاربردن مطالب تئوری ذکر شده باشید شما هیچ راهی جز درخواست برای تحصیل در خارج از کشور نخواهید داشت متاسفانه در طی چند سال اخیر، به علت رکود صنعت کشور، بسیاری از دانشجویان لیسانس تصمیم به ادامه تحصیل در مقطع ارشد رو میگیرن و با ورود به این دوره متوجه میشوند که هیچ علاقه ای به مطالب درسی ندارن و سرخورده و ناامید میشن در نهایت به شما دوستان جوان عزیز پیشنهاد میکنم که یا بعد از لیسانس سریعا دوره سربازی رو پشت سر بگذارید و وارد محیط صنعتی شوید (میدونم شرایط کار خیلی سخت شده ولی باز هم وضع ساخت و تولید از بقیه رشته ها بهتره و اگه تخصص داشته باشید میتونید به نتیجه برسید) و یا برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنید در خارج از کشور به علت ارتباط تنگاتنگ صنعت و دانشگاه هیچ مشکلی برای تامین منابع مالی و امکانات تکنولوژیک وجود نداره و شما تمام فکرتون رو به مسائل علمی معطوف میکنید، ولی در ایران مسائل حاشیه ای پررنگ تر از مسائل علمی و مهندسیه

Junior Member

سلام دوستان میخواستم ببینم رشته mems که از امسال تو علوم و فنون نوین دانشگاه تهران برقرار شده، از لحاظ ارزش مدرکی و وضعیت کاری و ادامه تحصیل در خارج چجوریاست؟ آیا درسته که میگن برای phd نمیشه تو این جور رشته ها بورس گرفت و یا حتی نمیشه اون ور ادامه تحصیل داد>؟کسی هست که با در مورد این رشته اطلاعات داشته باش؟

Banned
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering Of UOT

نقل قول نوشته اصلی توسط mems نمایش پست ها
    سلام دوستان میخواستم ببینم رشته mems که از امسال تو علوم و فنون نوین دانشگاه تهران برقرار شده، از لحاظ ارزش مدرکی و وضعیت کاری و ادامه تحصیل در خارج چجوریاست؟ آیا درسته که میگن برای phd نمیشه تو این جور رشته ها بورس گرفت و یا حتی نمیشه اون ور ادامه تحصیل داد>؟کسی هست که با در مورد این رشته اطلاعات داشته باش؟
    دوست من اینا رشته هایی هستش که مشکل ممکنه ایجاد بکنه واسه پذیرش یا سفارت
    من نمیدونم نمیشه بورس گرفت یا نه ولی شما به این لیست هم توجه کن
    Updated 11/2011.
    • Conventional Munitions;
    • Nuclear Technology, Physics, and Engineering;
    • Rocket Systems and Unmanned Air Vehicle;
    • Navigation, Avionics and Flight Control;
    • Chemical, Biotechnology and Biomedical Engineering;
    • Remote Sensing, Imaging and Reconnaissance;
    • Advanced Computer/Microelectronic Technology;
    • Materials Technology;
    • Information Security;
    • Laser and Directed Energy Systems Technology;
    • Sensors and Sensor Technology;
    • Marine Technology; and
    • Robotics Urban Planning
    منبع:http://www.applyabroad.org/forum/att...8&d=1370009438
    سربلند باشی

Junior Member

سلام بر همگي
    من مي خوام ارشد شرمت كنم و هدفي بعدي من اين هست كه از ايران برم
    و كارشناسي عمران هستم براي ارشد نمي دونم كدوم گرايشو بخونم يعني برام مهم هست كه خارج از ايران رشته ايي كه مي خونم مشكلي نداشته باشم

صفحه 3 از 3 نخستنخست 123

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)