صفحه 53 از 102 نخستنخست ... 3434445464748495051525354555657585960616263 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 521 تا 530 , از مجموع 1017

موضوع: اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

ApplyAbroad Superstar Tarkan78 آواتار ها

پیش فرض پاسخ : اصول اخلاقی برای چاپ مقاله

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdietemadi نمایش پست ها
    دوستان سلام
    یک سوال داشتم، اگر کسی اطلاعاتی داره لطفا کمکم کنه
    من پروژه ارشدم رو تموم کردم. خیلی اتفاقی یکی از دوستانم کل متن پایان نامه رو که برای دفاع آماده کرده بودم، به دستش افتاده بود (بدون اطلاع من از روی فلش، کپی کرده بود) و اقدام به چاپ مقاله کرده و اسم من رو هم ذکر نکرده. البته کمی تغییرش داده. من میتونم جوری پیگیریش کنم؟ البته الان under review هست و نمیدونم برای کدام ژورنال ها فرستاده. ممنون میشم راهنماییم کنید
    شما از طریق دانشکده خودتون اقدام به شکایت کنید. اگه از پایان نامه شما به هر شکل کپی برداری کرده باشه باهاش برخورد میکنن
    اگه حتی کار شما را چاپ کرده باشه، از طریق دانشکده میشه شکایتی به مجله فرستاد و مقاله طرف را حذف کرد
    بالا منشين كه هست پستي خوشتر . . .
    هشيار مشو كه هست مستي خوشتر . . .
    در هستي دوست، نيست گردان خود را . . .
    كان نيستي از هزار هستي خوشتر . . .

نقل قول نوشته اصلی توسط Tarkan78 نمایش پست ها
    شما از طریق دانشکده خودتون اقدام به شکایت کنید. اگه از پایان نامه شما به هر شکل کپی برداری کرده باشه باهاش برخورد میکنن
    اگه حتی کار شما را چاپ کرده باشه، از طریق دانشکده میشه شکایتی به مجله فرستاد و مقاله طرف را حذف کرد

دوست عزیز ممنون از راهنماییت. اگر اون، داده های منو کمی تغییر داده باشه و یا تغییرات دیگه ای به وجود آورده باشه، باز هم امکان اعتراض برای من هست؟

Junior Member

خوب بله منم میدونم که اینکار تقلب و کلاهبرداری هست و متاسفانه تو دانشگاه ها یه سری دانشجوها انواع تقلبها رو در زمینه مقاله انجام میدن و افتخارم میکنن که با این روشها مقاله های زیادی دادن در حالی که سوادشون یه ذره هم نیست....
    خدا شاهده همین جو مضحک باعث شده که نسبت به ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر یه مقدار بی انگیزه بشم...

فقط من میخواستم بدونم که این اصطلاح داده سازی که همین افراد ازش اسم میبرن اصلا چی هست؟؟ که متاسفانه کسی اطلاعاتی نداد

.

.

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : درخواست راهنمایی در مورد یک مشکل

نقل قول نوشته اصلی توسط Ukabed90 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان:
    من تاپیکی که بخوام موضوع مرتبط با مشکلم باشه را متاسفانه پیدا نکردم. از مدیران میخوام در صورت اشتباه از جانب من تاپیک را منتقل کنید.
    گروه تحقیقاتی ما در سال 2013 کار روی یک موضوع جدید را آغاز کرد که novelty کار در مورد مواد مصرفی بود ولی روش تهیه کامپوزیت نهایی، روش جدیدی نبود. نتیجه این کار نوشتن یک مقاله ISI (هنوز submit نشده) و دو کنفرانس بین المللی هست. مقاله کنفرانس به صورت پوستر در کنفرانس کیش امسال ارائه شد. با توجه به مسئله اپلای کردن خودم در این بازه زمانی مجبور بودم در حین ایمیل زدن به استادا برای یافتن پوزیشن، abstract مقالاتم را روی اینترنت قرار بدم. همان طور که اشاره کردم، در این مدت یک مقاله isi هم از این کار دراومد که استادم به دلیل مشغله خیلی بالاT حدود 10 ماه هست که مقاله را فقط یک بار ریوایز کرده و هر چه قدر که ما از ایشون خواستیم که سریعتر کار را پیش ببره، ایشون اهمیت نداند.
    متاسفانه امروز متوجه شدم که یک گروه مراکشی عیناً همین کار را انجام داده و مقالش یک ماه پیش پذیرفته شده. این در حالی هست که به مقاله کنفرانس ما هم ارجاع داده.
    حالا من موندم و عذاب وجدان. از یک طرف میدونم که نباید abstract این مقاله رو تو اینترنت میذاشتم. از طرفی هم تقصیر استادمه که این قدر طول داد که این مقاله را سابمیت کنه که یک گروه دیگه به این آسونی کار ما را کپی کرد. به نظرتون به استادم این مقاله مراکشی را ایمیل بکنم؟ در ضمن من در تمامی این مقالات اسم دوم هستم.
    متشکر میشم مرا راهنمایی بکنید.
    خیلی ناراحتم الان
    دوست عزیز اصلا ناراحت نباش....احتمال زیاد مقاله و ایده ای شما در حد نیچر و ساینس که نیست که بخواد کسی قبل شما اونو معرفی کنه
    توی فیلد کار من که پر هست از مقالاتی (مقالات isi در ژورنال های خوب و متوسط و ضعیف نه خیلی عالی)که یک ایده دارن و دقیقا کار روالشون مثل هم هست و به عنوان مثال شما سرچ کنید خواص مکانیکی پلیمر اپوکسی و کربن نانوتیوب...هزاران مقاله شبیه هم پیدا میکنید که در ژورنال های مختلف چاپ شدن
    نیازی به ایمیل زدن به مقاله مراکشی نیست. شما مقاله تون رو آماده کنید و برای ژورنال مربوط بفرستین
    دستهای خدا پراز معجزه است... آرزوئی کن ... شاید بزگترین آرزوی تو کوچکترین معجزه او باشد...

نقل قول نوشته اصلی توسط samba_a نمایش پست ها
    آخه اگه پول پابلیششو نده بازم باید بزارم اسمشو؟
    بحث پول فارغ از پژوهش هست. گفتم که حتما باهاش تعامل کنید. شما می تونید اسمشو بنویسید اما نه الزاما به عنوان نویسنده اول اونم باید با تایید ایشون باشه !!!

دوست عزیز ممنون از راهنماییت. اگر اون، داده های منو کمی تغییر داده باشه و یا تغییرات دیگه ای به وجود آورده باشه، باز هم امکان اعتراض برای من هست؟
    دوست عزیز اثبات کردن این قضیه کار سختیه بویژه اگر تغییرات اساسی داده باشه.
    مشکلی که هست اینه که مطلبی که هنوز چاپ نشده به کجا می خواید شکایت کنید ؟؟؟
    نظرم اینه که شما فعلا مقالتون رو بنویسید و سابمیت کنید تا ببینید چه اتفاقی می افته !!!!!!!!!!!!!!!!!
    ویرایش توسط soroush88 : July 21st, 2014 در ساعت 05:56 PM

ApplyAbroad Guardian
    hpmoner آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Ph.D. in Computer Science, Drexel University

بله، شما کافیه به دانشگاه ثابت کنید که از کار شما کپی شده. برای ژورنال ها همینکه خوده دانشگاه رسما اعلام کنه که این پایان نامه به نام یک نفر دیگه هست کافیه. یک راه دیگه که شاید بهتر باشه اینه که با اون فرد رو در رو صحبت کنید و بخواید withdraw کنه مقاله اش رو. (البته اگه این راهو امتحان نکردید )
    **دوستان کامپیوتری و برقی، اپلیکنت های امریکا، اگه دوست داشتید -> اینجا<- رو مطالعه بفرمایید**
    **سوالات محتمل روز مصاحبه سفارت امریکا**

Junior Member

کنفرانس ها و مجلات چه طوری متوجه میشن که یک فرد مقاله اش را به بیش از یک جا همزمان سابمیت کرده ??? با فرض اینکه هیچ داور مشترکی نباشد بین انها مرسی

نقل قول نوشته اصلی توسط piece نمایش پست ها
    کنفرانس ها و مجلات چه طوری متوجه میشن که یک فرد مقاله اش را به بیش از یک جا همزمان سابمیت کرده ??? با فرض اینکه هیچ داور مشترکی نباشد بین انها مرسی
    بعضی از پابلیشرها مثل الزویر سیستم یکپارچه واسه سابمیت دارند اگر یک مقاله رو به دوتا ژورنال از الزویر بفرستید به راحتی می فهمن.
    تا جایی که ممکنه این کار نکنید. چون شما حتما باید یک مقاله رو پس بگیرید و این کار جالبی نیست

نقل قول نوشته اصلی توسط hpmoner نمایش پست ها
    بله، شما کافیه به دانشگاه ثابت کنید که از کار شما کپی شده. برای ژورنال ها همینکه خوده دانشگاه رسما اعلام کنه که این پایان نامه به نام یک نفر دیگه هست کافیه. یک راه دیگه که شاید بهتر باشه اینه که با اون فرد رو در رو صحبت کنید و بخواید withdraw کنه مقاله اش رو. (البته اگه این راهو امتحان نکردید )
    withdraw یعنی چی کار کنم؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)