صفحه 61 از 77 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 768

موضوع: آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

Junior Member

پیش فرض پاسخ : آنکارا (ترکیه) - تجربیات روز مصاحبه در سال ٢٠١۴

بله٬ مجرد هستم!

نقل قول نوشته اصلی توسط farshadsz نمایش پست ها
    بله٬ مجرد هستم!
    اونها پیش خودشون این طوری فکر می کنند که این متقاضی اگر بره اونجا احتمالش زیاده که ازدواج کنه و بمونه !!! نمی دونم این طرز فکر درست هست یا نه. چون آنکارا کنسول رفرانس هست و شما رد رد کرده شااااید دبی شما رو قبول کنه

سلام به همه دوستان
    نخست از همه دست اندرکاران این سایت بابت امکانی که فراهم کردند جداً تشکر می کنم.
    من 6 آگوست وقت مصاحبه آنکارا دارم. پذیرش از یک دانشکده خوب و با رنک نسبتاً بالا برای مستر در رشته حقوق فایننس بین المللی، بدون فاند.
    به صورت F1 اقدام کردم و همسر و دو فرزندم به صورت F2. خودم هزینه هام رو که حدود 90 هزار دلار هست رو تامین خواهم کرد و BS رو هم از حسابهای خودم تهیه کردم. به نظرم مدارک Social Tie کافی هم دارم.
    ممنون میشم اگر از دوستان عضو سایت کسی برای رشته حقوق شبیه شرایط من اقدام کرده، وضعیت خودش رو اعلام کنه و یا اگر به صورت کلی دوستان دیگر راهنمایی خاصی برای من دارند اعلام کنند.
    ضمناً من هر دو فرزندم زیر 7 سال هستند و نمی دونم آیا برای مساحبه باید ببرمشون یا نه.
    قبلاً از راهنمایی دوستان ممنونم.

نقل قول نوشته اصلی توسط VahidDashti نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    نخست از همه دست اندرکاران این سایت بابت امکانی که فراهم کردند جداً تشکر می کنم.
    من 6 آگوست وقت مصاحبه آنکارا دارم. پذیرش از یک دانشکده خوب و با رنک نسبتاً بالا برای مستر در رشته حقوق فایننس بین المللی، بدون فاند.
    به صورت F1 اقدام کردم و همسر و دو فرزندم به صورت F2. خودم هزینه هام رو که حدود 90 هزار دلار هست رو تامین خواهم کرد و BS رو هم از حسابهای خودم تهیه کردم. به نظرم مدارک Social Tie کافی هم دارم.
    ممنون میشم اگر از دوستان عضو سایت کسی برای رشته حقوق شبیه شرایط من اقدام کرده، وضعیت خودش رو اعلام کنه و یا اگر به صورت کلی دوستان دیگر راهنمایی خاصی برای من دارند اعلام کنند.
    ضمناً من هر دو فرزندم زیر 7 سال هستند و نمی دونم آیا برای مساحبه باید ببرمشون یا نه.
    قبلاً از راهنمایی دوستان ممنونم.
    من جواب سوال آخرتونو میدم بله بچه ها رو هم حتما100% ببرید
    Fall seven times, stand up eight. – Japanese proverb
    No act of kindness, no matter how small, is ever wasted. – Aesop

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering-Economics

سلام

من ۸ جولای از همین سفارت امریکا در انکارا وقت داشتم. خلاصه میکنم ماجرایش رو. مدرک دندانپزشکی و فوق فلسفه از دانشگاه بهشتی دارم. و پذیرش بدون فاند برای دکترای فلسفه از دانشگاه ساوث فلوریدا گرفتم. سنم هم ۳۸ است. موقع مصاحبه کمی هول بودم ولی خیلی هم بد نبود. بالاخره سوالاتش رو جواب دادم و مشکل خاصی پیش نیومد. گفتم چرا این دانشگاه میری٬ گفتم من یک سری دانشگاه اپلای کردم که در تاریخ فلسفه قوی هستند و یکیش هم اینجا بود. از کارم در ایران پرسید و گفتم ده سالی هست دندانپزشکی میکنم. گفت سربازی کجا بودی گفتم نیروی دریایی. گفت ارتش یا سپاه گفتم ارتش. گفت دندانپززشکی میکردی گفتم اره. گفت پایان نامه فلسفه ات چی بود. گفتم مقایسه ارسطو و ابن سینا درباره نگاهشون به ادراک حسی. گفت نتیجه اش چی بود؟ گفتم اینکه شباهات زیادی بینشون هست ولی ابن سینا چون پزشک بوده جاهایی رو ارتقا داده (سوال و جواب مسخره ای بود به نظرم). گفتم خرج تحصیلت رو کی قراره بده٬ گفتم پدرم. گفت فاند شخصیه پس؟ گفتم اره. گفت پدرت چه کاره است. گفتم مهندس عمران. گفت هنوز کار میکنه؟ گفتم اره ولی کم.
    این رو رو اضافه کنم که فقط نمرات دانشگاهیم رو ازم گرفتند٬ نه سند ملکی٬ نه بنک استیتمنت٬ نه سی وی و اس او پی ... همش دست خودم موند!
    این سوال و جوابهایی بود که در ذهنم مونده. بعد رفت برگه صورتی رو برداشت٬ ولی سریع عوضش کرد و سفید بهم داد. گفت چون مدرکی ندارید که نشون بده برمیگردی ما نمیتونیم بهتون ویزا بدیم. من گفتم مدارکی دارم (میخواستم مدرک ملک نشون بدم!) گفت من تصمیمم رو گرفتم و خداحافظ! منم اساسی شوکه شدم! یعنی با چیزهایی که خوانده بودم فکر میکردم یا درجا ویزا میگیرم یا کلیرنس میخوره. حالت سوم در ذهنم نبود.

دوستان مطلع! به نظرتون دفعه بعد کجا اقدام کنم؟ و چطور برخورد کنم؟ راستش مثل دوستی که همون انکارا دیدمش٬ قصد دارم از افیسر بخواهم که بهم فرصتی بده که برایش توضیح بدهم که هدفم فقط تحصیله نه ماندن (واقعا هم همینه هدفم). یه دو دقیقه میخوام حرف بزنم و توجیهشون کنم!
    من میخام یه چیزی بگم که شاید خیلی بدردت نخوره اما تجربه شخصیمه و شاید یکم بهت امید بده.
    من خودم سه بار مصاحبه رد شدم(2 بار برای لیسانس و یک بار هم برای فوق همش هم به دلیل سوشال تای) و بار چهارم گرفتم. دفعه چهارم کلی خودمو آماده کرده بودم اگه توضیحی درباره دفعات قبل خواست چی بگم و میترسیدم نکنه نظر آفیسر های قبلی باعث بشه که این بار درجا ردک کنه و بگه تو که 4 بار تا حالا اومدی حتما برنامه موندن توی آمریکا داری که انقد اصرار میکنی. اما عملا هیچ سوال چالشی ای نپرسید و فقط ویزا رو داد دستم!
    بنابراین چیزی که من فهمیدم اینه که نظر لحظه ای آفیسر خیلی مهمه و لزوما هم به نظر قبلیا کاری نداره و اگر آدم کارش ایراد اساسی غیرقابل توجیه (مثلا همه فامیل آدم سیتیزن باشن) نداشته باشه عامل شانس تا حد زیادی مهمه و براساس شرایط دیگه آدم این شانس کم و زیاد میشه. (حالا شما شاید به خاطر سنت شانست کم شه کلا یا منم ایرادای داشت کارم که شانسمو کم میکرد) حالا که قضیه شانسیه یه جوره مثل تاس ریختن ه: هر چقدم شانس جفت شش آوردن کم باشه هر چقد تعداد باری که تاس میریزی بیشتر شه احتمال اینکه بالاخره یه جف شش بیاری بیشتره.
    خلاصه حرفم اینه که ناامید نشو اصن و اگه اعصاب و حوصله و پولشو داری اگه خدای نکرده بازم رد شدی انقد برو تا آخر بگیری!
    درباره جاشم به نظرم بین اصلیا (دبی و آنکارا) بهتره بری. حالا چون شما از آنکارا رد شدی پس دبی

Member
    رشته و دانشگاه
    Civil & Environmental ٍEngineering/ University of Alabama at Birmingham

نقل قول نوشته اصلی توسط amirot نمایش پست ها
    من میخام یه چیزی بگم که شاید خیلی بدردت نخوره اما تجربه شخصیمه و شاید یکم بهت امید بده.
    من خودم سه بار مصاحبه رد شدم(2 بار برای لیسانس و یک بار هم برای فوق همش هم به دلیل سوشال تای) و بار چهارم گرفتم. دفعه چهارم کلی خودمو آماده کرده بودم اگه توضیحی درباره دفعات قبل خواست چی بگم و میترسیدم نکنه نظر آفیسر های قبلی باعث بشه که این بار درجا ردک کنه و بگه تو که 4 بار تا حالا اومدی حتما برنامه موندن توی آمریکا داری که انقد اصرار میکنی. اما عملا هیچ سوال چالشی ای نپرسید و فقط ویزا رو داد دستم!
    بنابراین چیزی که من فهمیدم اینه که نظر لحظه ای آفیسر خیلی مهمه و لزوما هم به نظر قبلیا کاری نداره و اگر آدم کارش ایراد اساسی غیرقابل توجیه (مثلا همه فامیل آدم سیتیزن باشن) نداشته باشه عامل شانس تا حد زیادی مهمه و براساس شرایط دیگه آدم این شانس کم و زیاد میشه. (حالا شما شاید به خاطر سنت شانست کم شه کلا یا منم ایرادای داشت کارم که شانسمو کم میکرد) حالا که قضیه شانسیه یه جوره مثل تاس ریختن ه: هر چقدم شانس جفت شش آوردن کم باشه هر چقد تعداد باری که تاس میریزی بیشتر شه احتمال اینکه بالاخره یه جف شش بیاری بیشتره.
    خلاصه حرفم اینه که ناامید نشو اصن و اگه اعصاب و حوصله و پولشو داری اگه خدای نکرده بازم رد شدی انقد برو تا آخر بگیری!
    درباره جاشم به نظرم بین اصلیا (دبی و آنکارا) بهتره بری. حالا چون شما از آنکارا رد شدی پس دبی
    I've got the visa on my 4th try from Ankara!! You can read the whole story on Sep 2012 if you want. Just don't be disappointed and keep trying...
    Good luck

سلام

من ۸ جولای از همین سفارت امریکا در انکارا وقت داشتم. خلاصه میکنم ماجرایش رو. مدرک دندانپزشکی و فوق فلسفه از دانشگاه بهشتی دارم. و پذیرش بدون فاند برای دکترای فلسفه از دانشگاه ساوث فلوریدا گرفتم. سنم هم ۳۸ است. موقع مصاحبه کمی هول بودم ولی خیلی هم بد نبود. بالاخره سوالاتش رو جواب دادم و مشکل خاصی پیش نیومد. گفتم چرا این دانشگاه میری٬ گفتم من یک سری دانشگاه اپلای کردم که در تاریخ فلسفه قوی هستند و یکیش هم اینجا بود. از کارم در ایران پرسید و گفتم ده سالی هست دندانپزشکی میکنم. گفت سربازی کجا بودی گفتم نیروی دریایی. گفت ارتش یا سپاه گفتم ارتش. گفت دندانپززشکی میکردی گفتم اره. گفت پایان نامه فلسفه ات چی بود. گفتم مقایسه ارسطو و ابن سینا درباره نگاهشون به ادراک حسی. گفت نتیجه اش چی بود؟ گفتم اینکه شباهات زیادی بینشون هست ولی ابن سینا چون پزشک بوده جاهایی رو ارتقا داده (سوال و جواب مسخره ای بود به نظرم). گفتم خرج تحصیلت رو کی قراره بده٬ گفتم پدرم. گفت فاند شخصیه پس؟ گفتم اره. گفت پدرت چه کاره است. گفتم مهندس عمران. گفت هنوز کار میکنه؟ گفتم اره ولی کم.
    این رو رو اضافه کنم که فقط نمرات دانشگاهیم رو ازم گرفتند٬ نه سند ملکی٬ نه بنک استیتمنت٬ نه سی وی و اس او پی ... همش دست خودم موند!
    این سوال و جوابهایی بود که در ذهنم مونده. بعد رفت برگه صورتی رو برداشت٬ ولی سریع عوضش کرد و سفید بهم داد. گفت چون مدرکی ندارید که نشون بده برمیگردی ما نمیتونیم بهتون ویزا بدیم. من گفتم مدارکی دارم (میخواستم مدرک ملک نشون بدم!) گفت من تصمیمم رو گرفتم و خداحافظ!

نقل قول نوشته اصلی توسط akbari نمایش پست ها
    مصاحبه تشریفاتیه اونها قبل از صحبت کردن با شما تصمیم رو گرفتن (با قطعیت 90 درصد) مصاحبه انجام میشه که 10 درصد تغییر در نظرشون بدن.

سلام دوستان عزیز

اینجا یه تناقض وجود داره
    این همه دوستان میگن از قبل تصمیم گرفتن که به چه کسی بدن و یا ندن
    اما اینجا این رفتاری که با دوستمون شده عجیب نیست ؟؟!
    چون اول میخواسته برگه صورتی بده ولی ناگهان سفید داده !!
    ديگران را ببخش نه به اين علت كه آنها لياقت بخشش تو را دارند، به اين علت كه تو لياقت آن را داري كه آرامش داشته باشي..... امام علي (ع)

Junior Member

سلام من هفته پیش مصاحبه داشتم
    من برای ارشد رشته طراحی داخلی ویزا گرفتم
    افیسر اول انگلیسی در مورد اینکه میخوای بعد تحصیل بمونی یا نه که من گفتم نمیدونم. بعد در مورد خدمت پرسید که وسط حرفاش شرع کرد فارسی حرف زدن که من انگلیسی جواب میدادم.
    اینجا خواندم یکی از دوستان فارسی حرف زده بود ریجکت شده بود برای همین من انگلیسی جواب دادم. بعد در مورد سابقه کار پرسید که آیا برای دولت کاری انجام دادی یا نه که من گفتم نه . بعد مدارک رو داد و گفت 3-4 روز دیگه ویزا میاد که 2 روز بعدش ساعت 10 صبح تو سایت آمد که رفته به پست .
    امید وارم شما هم موفق باشید

Junior Member

سلام

اول درباره برگه صورتی و سفید٬ من واقعا نمیدونم چرا عوضشون کرد. شاید از اول میخواسته سفید بده ولی یه لحظه قاطی کرده دستش رفته طرف صورتیها٬ بالاخره اونها هم ادمند شاید هم دودل بوده با من چه کنه٬ الله اعلم

اما درباره این مطلبی که دوستمان گفت٬ یعنی سفارشی بودن مصاحبه ها٬ من همچین فکری ندارم. یعنی فکر نمیکنم فقط ۱۰ درصد تاثیر داره٬ یعنی از روی خوانده ها و شنیده هایم به چنین نتیجه ای نرسیدم. حالا بازم دوستان مطلع میتوانند بهتر نظر بدهند.

نقل قول نوشته اصلی توسط golden_boy نمایش پست ها
    سلام دوستان عزیز

اینجا یه تناقض وجود داره
    این همه دوستان میگن از قبل تصمیم گرفتن که به چه کسی بدن و یا ندن
    اما اینجا این رفتاری که با دوستمون شده عجیب نیست ؟؟!
    چون اول میخواسته برگه صورتی بده ولی ناگهان سفید داده !!

Junior Member

سلام دوستان
    من امروز (دوشنبه 20 جولای) مصاحبه داشتم و کلیرنس خوردم. دانشجوی برگشتی هستم و معماری میخونم فول فاند. با اقای جوون مو مشکی مصاحبه شدم.
    سوالات،
    روزتون به خیر. میشه پوشه رو بدید؟ (فقط سی وی رو نگاه کرد و از روی اون و چیزایی که من میگفتم تند تند تایپ میکرد. خیلی سریع سوال کرد و اصلا وقت یا حوصله نداشت که eye contact برقرار کنه)
    تا حالا امریکا بودی؟
    میخوای برای ادامه درس برگردی؟
    موضوع تزی که قراره کار کنی چیه؟
    تو ایران کار کردی؟ (که جوابش بله است)
    کجا کار کردی؟
    اگه برگردی ایران میخوای چی کار کنی؟
    در اخر هم گفت کیس شما به بررسی نیاز داره و برگه زرد داد.

از بچه ها تا زمانی که من اونجا بودم یه خانمی در جا گرفت که برای خوندن زبان داشت میرفت و بعد از دوره زبان قصد داشت تاریخ بخونه. یه زن و شوهری هم کلیرنس خوردن که خانوم ورزشکاری چیزی بود و فکر کنم که برای مسابقات کاراته میرفت. یه اقایی هم کلیرنس خورد که میخواست بره دیدن خواهرش و اینجا دانشجو بود. یه عده بعد از من بودند که ازشون خبر ندارم و ایشالا خودشون میان مینویسن.
    دوستان با تجربه نظرشون چیه؟
    ویرایش توسط parak99 : July 22nd, 2014 در ساعت 04:58 AM

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)