صفحه 311 از 506 نخستنخست ... 211261301302303304305306307308309310311312313314315316317318319320321361411 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,101 تا 3,110 , از مجموع 5051

موضوع: ویزای دانشجویی اسپانیا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : ویزای دانشجویی اسپانیا

دوستان ترجمه سو پیشینه و مدرک پزشکی فقط باید به اسپانیایی باشه؟ انگلیسی نمیشه؟ مترجم با قیمت خوب، اسپانیایی معرفی کنید

نقل قول نوشته اصلی توسط farhadhatami نمایش پست ها
    دوستان ترجمه سو پیشینه و مدرک پزشکی فقط باید به اسپانیایی باشه؟ انگلیسی نمیشه؟ مترجم با قیمت خوب، اسپانیایی معرفی کنید
    حتما باید اسپانینایی باشه .در مورد مترجمم مواظب باشید چون اینا هرکدوم یه نرخ میدن

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

پیش فرض پاسخ : مدارک لازم برای ویزای اسپانیا

الان منی که استاد بهم گفته واسه این ویزا باید اقدام کنم و مدرک و ریز نمره رسمی واسه سفارت لازم نیست، می خوام ببینم دانشگاه بهم فرجه میده مدرکو دو سه ماه بعد ببرم؟
    این بستگی به استادتون و قوانین دانشگاه داره
    معمولا برای مقطع دکتر مشکل خاصی نباید باشه.

سلام.دوستان من یکشنبه سفارت بودم اسمم توی لیست جلوی در نبود. فرداش رفتم داخل گفت کنسول با تقاضای ویزای شما موافقت کرده اما جواب اصللیتون از مادرید هنوز نیومده و ما مدارکتون رو فرستادیم مادرید تا اعلام کنن. بعد گفتم احتمال زیاد ویزاتون اوکی میشه به زودی. کسی تجربه مشابه یا اطلاعات اضافی داره؟ ممنونم

Junior Member

کسی جدیدا نرفته سفارت؟ شایع شده مدرک زبان انگلیسی هم لازم شده. درسته؟

Junior Member

دوستان یه فایل گذاشتم که دانشگاه برام فرستاده. در مورد مراحل ویزای علمی هستش scientific visa. اطلاعاتش کامله شاید بدرد کس دیگه ای هم بخوره:
    Scientific visa
    ​من ویزایی که گفتن درخواست باید بدم تو ایران این نوع ویزاست. پس بنابراین به ریزنمرات و مدارک دانشگاهی در سفارت هیچ نیازی نیست.

چیزی روی بورد سفارت یا توی فرماش نزده اما هنگام تحویل مدارک اخرش میپرسن مدرک زبان ؟ اگه داشته باشی ارائه میدی.

Senior Member control آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UPC

کسی جدیدا نرفته سفارت؟ شایع شده مدرک زبان انگلیسی هم لازم شده. درسته؟
    دوست عزیز
    زمانی که برای درخواست وقت تشریف می برید سفارت یک فرم مدارک هم بهتون می دهند.
    تمام مدارک مورد نیاز در اون لیست ذکر شده که اثری از مدرک زبان نیست.
    این به معنی اختیاری بودن این مدرک هست که با ارائه فایلهای بیشتر شانس رو بالاتر ببره. کسی از شما مدرک زبان درخواست نمی کنه.

موفق باشید.

Junior Member

سلام دوستان
    من در اسپانیا درس می خوانم در رشته مهندسی و اینجا بورسیه شده ام . پول می گیرم (فاند دارم از اینجا). قبل از این که بیام اینجا از خیلی ها پرسیدم( زمستان 1391) و هیچ کس جواب درستی به من نداد( حتی در اپلای ابرود). ولی من این را مینویسم برای آیندگان.
    لطفا قبل از این که بیاید اسپانیا بسیار دقت کنید و اگر جای دیگری پیدا نکردید بیاید اسپانیا (من یک فرصت ضعیفت تر داشتم برای رفتن به دانشگاهی در کانادا ولی اسپانیا رو انتخاب کردم). و دلایلم رو در ذیل منویسم که شما خودتان قضاوت کنید:
    1- در اکثر شهرهای اسپانیا افراد کمی انگلیسی حرف می زنند یا بلد نیستن و یا به خاطر تعصبی که بر روی زبان اسپانیایی دارند ترجیح میدهند اسپانیای صحبت کنند( البته در مادرید کمی اوضاع بهتر است و شاید افراد بیشتر با زبان انگیلیسی آشنا باشند . برعکس آلمان ، هلند، بلژیک و نروژ).
    #سعی کنید حتما برید کلاس زبان اسپانیای . در تهران و میدان کاج یک کلاس هست که می توانید آدرسش رو از سفارت بگیرید.
    2-یک مثال ساده می زنم. شما در سایت دانشگاه های معروف دنیا برید (مثلا در اروپا EPFL & ETH از سویس، DELFT از هلند، Munich در آلمان، Imperal college London در انگلستان، university of toronto در کانادا، UCLA & MIT Berekely در آمریکا) تعداد زیادی دانشجوی ایرانی،کره ئی، هندی و چینی میبینید (و این دانشجویان از بهترین های اون دانشگاه هستن). ولی اینجا اکثریت مال آمریکای لاتین هستن و بعد از اونها نوبت به اروپای شرقی می رسه(رومانی...). نه تنها به خاطر زبان بلکه به خاطر نزدیکی فرهنگ و از همه مهمتر دانشجویان فقیرتر دنیا می آین اینجا واسه بهبود زندگی (حتما دلیلی هست که دانشجویان خوب دنیا اینجا نمی یایند).
    فرهنگ ما و قوانین مملکت ما بیشتر به آمریکایی ها نزدیک می باشد. اینجا فکر می کنند ما داریم از گشنگی میمیریم و به این ها پناه آوردیم.
    3-اسپانیا یک کشور عقب افتاده هست در اروپا. هنوز بیشتر کارها با کاغذ بازی انجام می شود(اگر اومدید اسپانیا من توصیه می کنم از هر مدرک اداری حتما کپی بگیرید). برای هر چیزی که لازم داشته باشید کلی کاغذ بازی باید بکنید (مثلا کارت ملی که خیلی ضروری هست یا کارت بهداشت...). برای کار اداری باید کلی کپی بگیرید و فرم پر کنید ( مقدار کمی از کارها کامپیوتری و اینترنتی هست) بعد کلی لفتش میدن تا کارتان را راه بیندازند. تازه تمام فرم ها هم اسپانیایی هست. خلاصه یک کسی لازم هست که این پروسه ها رو بلد باشه و به شما یاد بده (معمولا یکی را اختصاص می دهن به شما ولی او به شما کمک زیادی نمی کند)
    ببنید می توانید برید سفارت اسپانیا در تهران و ببینید. کند کار می کنند و جواب درست نمیدن (در اسپانیا 100 برابر سفارتشون تو ایران کارها رو لفت میدن، کلا مردم خسته هستن).
    4- کلا مردم خسته و اهل تفریح هستن. کار کردن رو زیاد دوست ندارن. حرف کار که می شه حالشون بد می شه.
    5- اسپانیا سال ها بر خیلی کشورها حکومت میکرده (مثلا آمریکای لاتین) و هنوز فکر می کنن که پادشاه بخشی از دنیا هستن. البته جامعه اسپانیایی وسیع هست و می خوان فرهنگشون رو حفظ کنند اما نتیجه اش این است که با غیر اسپانیای زبان ها خوب نیستن. و شما با مشکلات زیادی روبرو خواهید شد.
    6-اسپانیادر حال حاضر(2014) کشور فقیری هست و این ها دوست ندارن حالا که خودشان نون ندارن بخورن ، آدم آز جای دیگر بیاید(مخصوصا غیر اسپانیایی زبان) و با غریبه بد رفتاری میکنند. من توصیه میکنم با امکانات کامل (لپتاپ و موبایل نو بیاید) که فکر نکن شما به خاطر پولشون اومدید اینجا. مثلا امکانات دانشگاه محدود هست (خیلی محدودتر از ایران) اینجا نفس بکشی باید پول بدی.
    خلاصه قبل از این که بیاید اینجا برای درس خوندن این خوب هست که برای تفریح یک ماهی بیاید اینجا و از نزدیک با اینجا آشنا بشوید. برای ما ایرانی ها آلمان، هلند، کانادا و آمریکا بهتر هست( در شهر ما ایرانی کم هست ولی در مادرید و بارسلون ایرانی بیشتر هست). ولی اگر اومدید بعد از پند ماه تجربیاتتون رو لطفا به بقیه بگویید. اگر رفتین سفارت می بینید از دربان گرفته تا کارمند جزو فکر می کنن که سفیر اسپانیا هستن. سفارتشون رو ببینید کشورشون 100 برابر بدتر هست.
    باور کنید حالا من قدر ایران خودمون رو می دانم.
    این ها هم تجربیات من بود.

Junior Member fatima00 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    university of vigo, fisheries

نقل قول نوشته اصلی توسط a_ghavamian نمایش پست ها
    با سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و آرزوی موفقیت برای همه
    من از دانشگاه بارسلونا تک پذیرش فول فاند دارم و برای ویزای دانشجویی اقدام کردم. هنوز هم ویزام نیومده. ازونجا که مطالب رو خوندم و دیدم که دوستان سوالات زیادی دارن، سعی کردم اینجا توضیح کاملی راجع به مراحل درخواست و گرفتن ویزا بدم. امیدوارم که برای دوستانی حتی اندک، کارگشا باشه.
    اولین کاری که باید انجام بشه اینه که با نامه ی پذیرش (یا اصل یا کپی-فرقی نمیکنه) به اضافهی پاسپورتتون به سفارت برید و برای تحویل مدارک وقت بگیرین. با توجه به شلوغی سفارت معمولا این وقت بین یک تا دو ماه آینده داده میشه. پس دقت کنید که با توجه به زمان شروع تحصیلتون در اسپانیا به مشکل زمانی نخورید. مثلا اگر اواسط سپتامبر شروع کار شماست، بهتره که اواسط جولای وقت بگیرید برای تحویل مدارک. و زمان اولین مراجعه شما به سفارت میشه یک ماه قبل از جولای.
    مدارک مورد نیاز:
    1. گواهی عدم سوءپیشینه
    این مدرک باید یک ماه قبل از تحویل مدارک گرفته و ترجمه بشه. برای گرفتن این مدرک به مراکز پلیس +10 میرید و درخواست عدم سوءپیشینه میدین که معمولا بین 5 تا 10 روز میاد. بعد هم میبرید برای ترجمه ک حتما باید اسپانیایی ترجمه بشه.
    2. گواهی سلامت پزشکی
    این مدرک هم باید یک ماه قبل از تحویل مدارک گرفته و به اسپانیایی ترجمه بشه. برای این مدرک هم میتونید پیش هر پزشکی که میشناسید برید و گواهی رو بگیرید. معمولا پزشک خودش میدونه باید چه آزمایشاتی انجام بده. متن گواهی: " بدینوسیله گواهی می شود پیرو معاینات بالینی و آزمایشگاهی انجام شده آقای/خانم ........ فرزند .......... از سلامت کامل جسمی و روانی برخوردار است و هیچگونه بیماری مسری و روانی ندشته و
    طبق قوانین بین المللی نیاز به قرنطینه ندارند
    ." ضمنا بعد از گرفتن این گواهی و قبل از ترجمه باید ببرید سازمان نظام پزشکی در امیر آباد تهران و اونجا مهر پزشک مورد نظر رو تایید کنن.
    3. مدارک تحصیلی
    با توجه به مقطعی که هستید و با توجه به درخواست دانشگاهتون، دانشنامه و ریز نمرات رو باید به اسپانیایی ترجمه کنین. مثلا برای دکتری، باید مدارک کارشناسی و ارشد ترجمه بشن.
    دقت کنید منظور از ترجمه دادن مدارک به داالترجمه هست که خودشون ترجمه میکنن و به تایید وزارت امور خارجه و دادگستری میرسونن.
    4. نکته (مدارکی که تا الان گفته شد حتما باید به تایید سفارت اسپانیا هم برسند (لگالایز بشن)- کلا مدارکی که به اسپانیایی ترجمه میشن باید این مرحله رو بگذرونن. سفارت اسپانیا برای این کار فقط روزهای سه شنبه رو درنظر گرفته. پس لطفا سه شنبه قبل از روز تحویل مدارکتون به سفارت برید و این کار رو انجام بدید (هر مدرک 7 یورو هزینه داره-پس حتما یورو همراهتون باشه).
    برای تعیین وقت هم توصیه میکنم صبح اول وقت به سفارت برید و اسمتون رو در کاغذ مربوط به نوبت ها بنویسید. قبلا سیستم تعیین وقت اینجوری بود که روز قبل کاغذی روی در سفارت میچسبوندن و ملت اسمشونو مینوشتن و فردا از روی اون کاغذ نوبت دهی میشد. من هم همین کار رو کردم اما روز سه شنبه که رفتم کاغذ رو پاره کرده بودند و دوباره نوبت داده بودند. تا ساعت 4 بعدازظهر اونجا معطل شدم و نوبت هم به من نرسید. چون سفارت بیشتر از 70 مدرک در یک روز تایید نمیکنه... (پس یک بازه ی اطمینان برای این کار قرار بدید.)
    ضمنا با توجه به مشکلی که برای من پیش اومد (لگالایز نشدن مدارکم) کلی پیگیری کردم و آقای گل محمدی گفتن که اصلا ویزای دانشجویی از نظر ما لگالایز نمی خواد و این قضیه برای زمانی هست که ویزای شما اومده و قراره به اسپانیا برید و مدارکتون رو به داشنگاه تحویل بدین.
    5. فرم درخواست ویزای شینگن
    این فرم رو میتونید از آقای شاهین بگیرید و پر کنید و یک قطعه عکس 3*4 روش بچسبونید. فرم به زبان اسپانیایی نوشته شده. اگر کسی به راهنمایی نیاز داره به من پیام خصوصی بده
    6. گواهی تمکن مالی از بانک
    معمولا میگن این گواهی برای بچه هایی که فاند دارن نیازی نیست. ولی اگر میتونید در هر صورت برای محکم کاری تهیه کنید. برای این کار هم باید یه حساب بانکب معتبر به اسم خودتون داشته باشید که حداقل 6 ماه گردش حساب داشته باشهو به بخش ارزی بانک برید و نامه تمکن به اضافه گردش حساب انگلیسی رو بگیرید. بعضیا هستن که حساب به اسم والدین یا اقوامشون هست یا میخوان سند بذارن. فکر میکنم این قضیه نیاز به تعهد محضری داره که البته چون من خودم فاند داشتم توی این قضیه زیاد نمیتونم راهنمایی کنم.
    7. اصل پاسپورت و کپی از تمام صفحاتش. در صورت داشتن ویزای شینگن قبلی یا پاسپورت قبلی، اصل و کپی از تمام صفحات اونا هم لازمه)
    دوستان دقت کنید حتما از همه ی صفحات کپی بگیرید حتی اگر خالیه. همچنین صفحه اول پاسپورت رو امضا کنید و بعد کپی بگیرید.
    8. نامه پذیرش دانشگاه.
    معمولا توی این نامه برنامه ی تحصیلی شما به اضافه ی شرایط فاند (در صورت وجود) کامل مینویسه. خیلیا میپرسن منظور از ارائه ی برنامه تحصیلی و ثبت نام یا پیش ثبت نام در دانشگاه محل تحصیل چیه. منظور همین نامه پذیرش هست.
    9. نامه رزرو هتل
    حتما این نامه رو داشته باشید. من شنیدم میکن برای حداقل 2 هفته رزرو کنید ولی دقیق نمیدونم چقدر لازمه. ولی وجود این مدرک واجبه.
    10. مدارک متفرقه
    این مدارک میتونه شامل CV ، SOP، توصیه نامه اساتیدتون، مدرک زبانتون و هرچیزی که فکر میکنید لازمه باشه.

نکات:
    - سفارت هیچ مدرکی رو فارسی قبول نمیکنه
    - جتما روز تحویل مدارک دو سری کپی از همه ی مدارک همراهتون باشه (مثلا من خودم وقتی تحویل دادم- اصل گواهی عدم سوءپیشینه و گواهی پزشکی رو نگرفت- کپی هاشونو گرفت)
    -بازم برای تعیین نوبت در روز تحویل مدارک سعی کنید صبح زود برید که مشکلی براون پیش نیاد
    - روز تحویل مدارک هزینه 60 یورو از شما دریافت خواهد شد.

امیدوارم مطالب نوشته شده برای دوستان مفید واقع بشه. ضمنا این توضیحات تجربه شخصی بنده هست و ممکنه کامل نباشه.
    با آرزوی موفقیت و بهروزی برای همه
    ببخشید یه نکته:
    برای دانشجوها فرم ویزای شنگن نیست. اونی که به دانشجوها میدن فرم ویزای ناسیوناله
    البته خیلی شبیه هستند. اما موردشون فرق داره
    خواستن توانستن است.....

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)