صفحه 23 از 117 نخستنخست ... 13141516171819202122232425262728293031323373 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 1166

موضوع: تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

ApplyAbroad Guru Mehrad آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Sociology, MA / Electrical Engineering, BSc

پیش فرض پاسخ : تبدیل نوع ویزا (تمامی حالات ممکن)

اين رو هم اضافه كنم كه نتيجه اون تقاضاي ويزاي F1 جديد در دبي الان ديگه اهميتي نداره چون اون صرفا براي "ورود" به آمريكا هست كه خانم شما وارد آمريكا شده (يا بهتر بگم شانس آورده كه جلوي ورودش رو با ويزاي F2 قبلي نگرفتن). اعطاي وضعيت F1 در داخل آمريكا در حوزه صلاحيت USCIS هست يا براي كساني كه با ويزاي جديد وارد آمريكا ميشن دست افسر CBP در فرودگاه (كه عملا جزء مجموعه USCIS هست). خانم شما با ويزاي F2 وارد آمريكا شده و فعلا در وضعيت F2 هست. تا وقتي status جديد تاييد نشده امكان ثبت نام نداره. اگه جواب تقاضاي تغيير status به F1 تا زمان مجاز براي ثبت نام در همين ترم از طرف USCIS نياد، بايد صبر كنيد براي ثبت نام ترم بعد. البته با توجه به اينكه تاييد وضعيت جديد F1 به معني خاتمه وضعيت F2 قبلي هست، قضيه كمي پيچيده ميشه. در چنين صورتي خود USCIS قاعدتا بايد حواسش باشه كه تاريخ وضعيت جديد F1 رو براي ترم بعد بزنن. ولي اگه تاريخ ثبت نام اين ترم بگذره و تقاضاي تغيير status به F1 هنوز تاييد نشده باشه، بايد اينترنشنال آفيس دانشگاه هماهنگي لازم رو با سويس و USCIS بكنه كه تاريخ status جديد براي ترم بعد لحاظ بشه.
    (and whoever trusts in God, He is sufficient for him ... (65-3 ...
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

رشته و دانشگاه

سوال پرسيده شد در مورد كار داوطلبانه در دوره انتظار براي تغيير status. تا وقتي تغيير status به F1 تاييد نشده حق هيچ نوع كاري نداريد، حتي داخل دانشگاه. مگه اينكه كار واقعا داوطلبانه و بدون هيچگونه مزاياي مادي و غيرمادي باشه، حتي مزاياي غيرمستقيم يا مزايا در آينده. USCIS حتي كار داوطلبانه رو در صورتي كه بلافاصله بعدش همونجا استخدام بشيد يا مزاياي غيرمادي داشته باشه employment و مقدمه استخدام بعدي تلقي مي كنه. مي دونم خيلي مسخره است ولي همينه كه هست. چيزي هم كه از نظر USCIS اشتغال تلقي بشه با ويزاي F2 مغايرت داره و اگه بخوان گير بدن، F1 رو تاييد نمي كنن يا اگه تاييد كرده باشن، كنسلش مي كنن. مورد داشتيم كه طرف قبل از اينكه تاييديه F1 بياد در دانشگاه انتخاب واحد كرده و وقتي USCIS فهميده، F1 تاييد شده رو كنسل كرده و به طرف گفته بايد از آمريكا بره بيرون.
    لطفا پیش از گذاشتن پیام، موضوعهای مرتبط و بخش ویکی رو ببینید. شرمنده، امكان پاسخگويى فورى به سوالها رو ندارم. پاسخ بسیاری سوالها درباره تحصیل در آمریکا رو در پیوست اولین پستم يا تاپيكهاى مرتبط نوشتم.

Member jingolofski آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS in Mathematics & MS in Electrical Engineering

اگه با تغییر ویزامون موافقت نشه در چه بازه زمانی باید خاک امریکا رو ترک کنیم؟؟؟ یعنی چند روز بهمون فرصت میدهند؟؟؟

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jingolofski نمایش پست ها
    اگه با تغییر ویزامون موافقت نشه در چه بازه زمانی باید خاک امریکا رو ترک کنیم؟؟؟ یعنی چند روز بهمون فرصت میدهند؟؟؟
    اگه status قبلي منقضي شده باشه و status جديد تاييد نشه اصلا مهلت نميدن، حتي يك روز. بلافاصله از تاريخ دريافت نامه رجكت بايد خاك آمريكا رو ترك كنيد. ولي اگه status قبلي (براي مثال F2 يا B2) هنوز منقضي نشده باشه و كاري مغاير اون status قبلي انجام نداده باشيد (مثلا اشتغال غيرمجاز) تا زماني كه status قبلي از بين نرفته باشه مي تونيد در آمريكا بمونيد حتي اگه تقاضاي status جديد رجكت بشه. براي همينه كه در پستهام تاكيد مي كنم تا وقتي تقاضاي status جديد تاييد نشده، كاري نكنيد كه status قبلي خودتون رو خراب كنيد. البته تا زماني كه تقاضاي status جديد در حال بررسي و pending هست، حتي اگه status قبلي منقضي هم شده باشه حضور در آمريكا قانوني هست ولي به محض دريافت نامه رجكت status مورد تقاضاي جديد، ادامه حضور با status منقضي شده قبلي غيرقانوني ميشه.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mehrad نمایش پست ها
    اگه status قبلي منقضي شده باشه و status جديد تاييد نشه اصلا مهلت نميدن، حتي يك روز. بلافاصله از تاريخ دريافت نامه رجكت بايد خاك آمريكا رو ترك كنيد. ولي اگه status قبلي (براي مثال F2 يا B2) هنوز منقضي نشده باشه و كاري مغاير اون status قبلي انجام نداده باشيد (مثلا اشتغال غيرمجاز) تا زماني كه status قبلي از بين نرفته باشه مي تونيد در آمريكا بمونيد حتي اگه تقاضاي status جديد رجكت بشه. براي همينه كه در پستهام تاكيد مي كنم تا وقتي تقاضاي status جديد تاييد نشده، كاري نكنيد كه status قبلي خودتون رو خراب كنيد. البته تا زماني كه تقاضاي status جديد در حال بررسي و pending هست، حتي اگه status قبلي منقضي هم شده باشه حضور در آمريكا قانوني هست ولي به محض دريافت نامه رجكت status مورد تقاضاي جديد، ادامه حضور با status منقضي شده قبلي غيرقانوني ميشه.
    خوب اینکه میگید یه روز هم مهلت نمیدند که منطقی نیست اومدیم و بلیط گیر نیومد باید چیکار کرد؟؟؟ اقیانوس و شنا کرد ؟؟؟ باید یه بازه مشخصی باشه در این مورد مثلن بگند تا سه روز بعد از دریافت عدم موافقت با تغییر ویزا ( در صورتی که ویزای قبلی اکسپایر شده باشه) باید خاک امریکا رو ترک کنید.

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط jingolofski نمایش پست ها
    خوب اینکه میگید یه روز هم مهلت نمیدند که منطقی نیست اومدیم و بلیط گیر نیومد باید چیکار کرد؟؟؟ اقیانوس و شنا کرد ؟؟؟ باید یه بازه مشخصی باشه در این مورد مثلن بگند تا سه روز بعد از دریافت عدم موافقت با تغییر ویزا ( در صورتی که ویزای قبلی اکسپایر شده باشه) باید خاک امریکا رو ترک کنید.
    قوانين اداره مهاجرت آمريكا واقعا احمقانه است ولي نارضايتي از قوانين احمقانه چيزي رو عوض نمي كنه. بايد قوانين رو با همه احمقانه بودنشون بدونيد كه دچار دردسر نشيد. حضور غيرقانوني از زمان دريافت نامه رجكت شروع ميشه و به قول اينها clock is ticking. خودشون هم ميگن كه درخواست تغيير status هيچگونه immigration benefit نميده. هرچقدر حضور غيرقانوني طولاني تر بشه، عواقبش بدتر ميشه. مثلا اگه حضور غيرقانوني از ١٨٠ روز تجاوز كنه فرد متخلف تا ٣ سال ممنوع الورود ميشه. اگه زمان حضور غيرقانوني به يك سال برسه، فرد متخلف تا ١٠ سال ممنوع الورود ميشه. حالا معنيش اين نيست كه اگه حضور غيرقانوني زير ١٨٠ روز باشه مشكلي پيش نمياد. از زماني كه حضور غيرقانوني شروع ميشه (يعني از زمان دريافت نامه رجكت) پليس مهاجرت ICE ميتونه فرد متخلف رو بازداشت كنه و تا زماني كه قاضي دادگاه اداره مهاجرت حكم ديپورت رو صادر كنه، در بازداشت نگه داره (كه ممكنه ماهها طول بكشه). بعد صدور حكم ديپورت هم مستقيما ميبرن فرودگاه و سوار هواپيما مي كنن. اينها رو گفتم كه به حرف اصلي خودم برگردم كه اگه تقاضاي تغيير status ميديد بايد status قبلي رو با چنگ و دندون حفظ كنيد. اگه status قبلي رو از دست بديد فقط تا زماني كه تقاضاي شما pending هست مي تونيد به طور قانوني در آمريكا بمونيد و وضعيت شما به موبي بنده. در برخي شرايط ممكنه آدم چند روزي وقت داشته باشه مثلا بعد از انقضاي وضعيت F1 دو هفته وقت ميدن براي ترك آمريكا. ولي اگه نامه رجكت status جديد زماني بياد كه اون دو هفته grace period مربوط به status قبلي هم گذشته باشه، حتي يك روز هم فرصت نميدن. توي آيين نامه دقيقا نوشتن اگه پول بليت خريدن نداشتيد يا بليت گير نياورديد يا هر مشكلي از اين قبيل به ما مربوط نيست. تنها شرايطي كه بعد از ابلاغ نامه رجكت ممكنه شرايط رو درك كنن، شرايط واقعا اضطراري (مثل بستري بودن در بيمارستان) هست.
    ویرایش توسط Mehrad : August 12th, 2014 در ساعت 08:48 AM

ApplyAbroad Hero Hamid_110 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط MehrdadMajidi نمایش پست ها
    سلام
    من اول میخواستم 1 معذرت خواهی بکنم. چون دقیقا حرفی که مهراد زده بود درست بود.
    من حتی بند فانونش هم پیدا کردم و آپلود کردم. کسانی که ویزاشون F2 هست و برن خارج از کشور امریکا برای ویزای دیگه ای مثل F1 اپلای کنند، ویزای F2شون باطل میشه.
    http://www.state.gov/m/a/dir/regs/fam/09fam/c22752.htm
    فایل 112-41 Validity of Visa
    بند (d)(2)
    من دوبار این موضوع رو به دفتر اینترنشیونال دانشگاه در میون گذاشتم و آنها اطلاعات غلط به من دادند تا امروز که این دستورالعمل رو براشون بردم و کاملا شوک شدن.
    خانم من برای اپلای کردن F1 به دبی رفته بود و خوشبختانه آفیسر سفارت مهر باطل شد رو رو ویزاش نزده بود. من فکر کردم که به خیر گذشته، تا اینکه همین 1 ساعت پیش تو گیت ورودی لوس آنجلس بهش گیر دادن و تو سیستمشون این موضوع ثبت شده بوده که ایشون برای ویزای جدید اقدام کردند. بعد از کلی گشتن وسایلش خدارو شکر اجازه دادن وارد امریکا بشه و گفتند دیگه با این ویزا نمیتونی وارد بشی.
    در ضمن تو سفارت هم از خانمم فقط I-20 و CV گرفتن و هیچ سوالی نکردن و رفته تو کلیرنس. کلا 1 دقیقه هم مصاحبش نشده و از ریسرچ من هم از خانمم سوال نکردن. واقعا این چند روز استرس وحشتناکی وجود داشت. به نظرم کسانی که میخوان استتوسشون رو عوض کنند و داخل امریکل هستند حتما از داخل اقدام کنند، حتی اگه ممکنه 1 ترم هم عقب بیفتند.
    سلام جناب مجیدی،
    جهت کنجکاوی حالا همسرتون با F2 وارد شدن یا ویزای توریستی بهشون دادن؟ میخواستم بدونم با توجه به این که F2 شون باطل شده بوده!
    ممنون
    ناخواناترین نوشته ها از قویترین حافظه ها ماندگارترند

رشته و دانشگاه

به نظر شما بهترین دلیلی که میتونیم بیاریم برای تمدید ویزای توریستی و در نامه ای که باید به سازمان ارائه بدیم ذکر کنیم چی هست؟؟؟ من اگه بخوام ویزای توریستی رو درخواست بدم که برام تمدید کنند بهترین علتی که میتونم بیارم براشون چی میتونه باشه؟؟؟

والا من بعد از وارد شدن خانمم به US فرم I-94 شو چک کردم. نوشته با ویزای F2 وارد آمریکا شده. و از طرفی پلیس فرودگاه هم هیچ مهری چیزی مبنی بر باطل شدن ویزای F2 روی ویزا تو پاسپورت نزده. بعید میدونم ویزاش باطل شده باشه، جون در اون صورت باید دیپورت میشد. و یا نامه ای یا پیغامی مبنی بر باطل شدن دریافت میکردیم.

نقل قول نوشته اصلی توسط Hamid_110 نمایش پست ها
    سلام جناب مجیدی،
    جهت کنجکاوی حالا همسرتون با F2 وارد شدن یا ویزای توریستی بهشون دادن؟ میخواستم بدونم با توجه به این که F2 شون باطل شده بوده!
    ممنون

Junior Member

سلام مهرداد جان. شوهر من ویزای اف تو مالتیپل داره که تازه پیکاپ کرده و حوالی نوامبر میخواد بیاد آمریکا. اینجا قصد ادامه تحصیل داره. دو تا سوال دارم از خدمتت:
    1) اگه پذیرش بگیره و از داخل آمریکا درخواست تغییر استتوس F2 به F1 بده، میتونه اون چند ماهی که طول میکشه تا جواب تغییر استتوسش بیاد، برگرده ایران بمونه؟ به بیان ساده تر، بیاد اینجا پذیرش بگیره و درخواست تغییر استتوس بده بعد برگرده ایران و نزدیک ثبت نام دانشگاه دوباره بیاد آمریکا؟

2) کلن شخصی که ویزای مالتیپل اف تو داره، چند ماه میتونه خارج از آمریکا باشه؟ آیا محدودیت زمانی برای حضور نداشتنش توی آمریکا وجود داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)