صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234
نمایش نتایج: از شماره 31 تا 40 , از مجموع 40

موضوع: در جستجوی راه حلی برای مشکل وقت قبرس

Senior Member saheb آواتار ها

پیش فرض پاسخ : در جستجوی راه حلی برای مشکل وقت قبرس

وحيد خدا خيرت بده مگه كسي ميگه تو اين بازار كميابي كه كي وقتها آزاد ميشود
    من خودم اولش ميخوام برم دوبي يا آنكارا اگه رد كردن برم قبرس كه مجبور شم حد اقل يك و نيم ميليون خرج كنم
    اما جدا من هم نميدونم چطور براي دوبي وقت بگيريم كسي ميدونه راهنمايي كنه سايتشون كه هنوز ايراي نميگيره
    پارسال دوست من كه دختر هم بود رفته بود دوبي ويزاي شنگن داشت ويزا گرفت يك هفته بعد كلير شد با 5 سال سابقه كار
    اما اينكه ميگن شانسيه من نمي دونم
    همين پارسال اون يكي دوستم با فول فاند از virginia tech از آنكارا ريجكت شد كه يك هفته بعد من خودم وقتم رو دادم مه 21 may بود بهش رفت قبرس ويزا گرفت اما چهار روز مونده به شروع كلاسها كلير شد كه تو اين مدت فكر كنم ده كيلويي كم كرد ( anyway من خودم كه هنوز سرگردونم نميدونم چي كار كنم اگه كسي تحربه ديگري از دوبي يا آنكارا داره از دوستاش بگه ممنون ميشوم
    HAPPINESS

Junior Member

آقا من با اينكه قبرس مثل تركيه پول بگيره موافقم. عاليه؟

Junior Member

اول بگم که همونطور که دیدید من به سفارت قبرس mail زده بودم و اونا گفته بودن که "By Mid-March"باز میکنن که البته با چند روز تاخیر این کارو کرده بودن(خودم نتونستم وقت بگیرم و در ضمن اون موقع هنوز عضو این forum نبودم!) فکر کنم برای Juneهم همینکار رو باید بکنیم.
    یه نکته رو گوشزد میکنم و اون اینکه از قرار معلوم خود سفارت هم برنامه مشخصی نداره و ظاهرا همه چیز دست خودشونه و خیلی قابل انعطاف. بنابر این من کاملا امیدوارم که یکی از پیشنهاداتی که مطرح شده عملی بشه:
    1.mail بزنیم و بگیم که دو روز در هفته رو به ما اختصاص بدن
    2.درخواست بدیم که بر اساس I-20 ID به متقاضیان مصاحبه F1 وقت بدن
    3.وقت قبرس هم مثل آنکارا پولی بشه.
    هر سه پیشنهاد کاملا منطقیه ولی پیشنهاد اول به نظرم بهتر میرسه. به همه کساییکه وقت May بهشون نرسیده پیشنهاد میکنم که یه میل بزنیم و درخواستمون رو بگیم. آخه mail که مفته ! اگه گفتن نمیشه گزینه سوم رو برای ماه June بهشون پیشنهاد میکنیم.

Junior Member

با تشکراز توجه دوستان
    در رابطه با اینکه I20 دیر میرسه حق با شماست: اما چقدر دیر؟ یعنی همه ما بر اساس حدس و گمان داریم بدون I20 وقت میگیریم. پس احتمالش هست که اون وقت بیاد و بگذره و من هنوز I20 ندارم و حق یک عده دیگه هم ضایع شه. در ثانی فکر میکنم دیر رسیدن پذیرش و I20 وابستگی مستقیم داره با اینکه کی apply کرده باشیم. در ضمن به این موضوع هم فکر کنید که با این سیستم احتمالا شما به محض دریافت I20 خواهید توانست برای دو یا سه هفته بعد وقت بگیرید.
    راجع به اینکه وقت ایرانیها را دو روز کنند: البته یک روز واقعا کمه. اما فکرشو کنید. اینجا یکی از دوستان گفتند که وقتهای ماه می (یک روز در هفته) در عرض یک ساعت پر شدند. اگر بشه دو روز احتمالا سه ساعته پر میشوند!!
    البته من خودم با این پیشنهاد موافقم. ولی میگم کاش یک جوری بشه که لااقل این مشکل وقت سفارت درست و حسابی حل بشه. چون همینطوریش با صد تا مشکل روبرو هستند دانشجوهای ایرانی. اونهم مشکلاتی که در هیچکدامش مقصر نبوده اند.

دوستان اگه میشه آدرس ایمیل سفارتهای قبرس یا ترکیه یا دبی که بهش ایمیل زدید رو اینجا بذارین!!! ممنون میشم
    اگر یک فلج مادرزاد قهرمان دو ماراتن نشود، مقصر خودش است. (سارتر)

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zizitop54
    با تشکراز توجه دوستان
    در رابطه با اینکه I20 دیر میرسه حق با شماست: اما چقدر دیر؟ یعنی همه ما بر اساس حدس و گمان داریم بدون I20 وقت میگیریم. پس احتمالش هست که اون وقت بیاد و بگذره و من هنوز I20 ندارم و حق یک عده دیگه هم ضایع شه. در ثانی فکر میکنم دیر رسیدن پذیرش و I20 وابستگی مستقیم داره با اینکه کی apply کرده باشیم. در ضمن به این موضوع هم فکر کنید که با این سیستم احتمالا شما به محض دریافت I20 خواهید توانست برای دو یا سه هفته بعد وقت بگیرید.
    راجع به اینکه وقت ایرانیها را دو روز کنند: البته یک روز واقعا کمه. اما فکرشو کنید. اینجا یکی از دوستان گفتند که وقتهای ماه می (یک روز در هفته) در عرض یک ساعت پر شدند. اگر بشه دو روز احتمالا سه ساعته پر میشوند!!
    البته من خودم با این پیشنهاد موافقم. ولی میگم کاش یک جوری بشه که لااقل این مشکل وقت سفارت درست و حسابی حل بشه. چون همینطوریش با صد تا مشکل روبرو هستند دانشجوهای ایرانی. اونهم مشکلاتی که در هیچکدامش مقصر نبوده اند.
    بر اساس حدس و گمان که نيست. من تا خودم از دانشگاه email واسم اومد به فکر وقت گرفتن افتادم که ديگه واسه may دير شده بود. بله حرف شمام درسته. به نظر منم 2 روز هم کمه، بخصوص واسه تابستون.

Junior Member

خب فکر کنم اگه ایمیل بزنیم که ما ایرانیها خاطر عشق به آمریکا می خواهیم به سفارتش کمک مالی بکنیم و بابت هر وقت پول بدیم خوششونم بیاد و هممون رو accept کنن ;D. شوخی کردم ولی باور کنید این بهترین راه حلی هست که تا حالا ارائه شده. اگه وقتشم دو روز بکنن فرق چندانی نمی کنه این بار 3 ساعته پر می شه. البته فکر کنم خودشون به همین راه حل من برسن و انشا.. 16$ دلار نکنن و 30$ بکنن که دیگه روکم کنی اساسی بشه. :P

Junior Member

دوستان سلام

lمن این پست زا جای دیگه هم دادم : http://www.applyabroad.org/forum/ind....html#msg23837

من فکر نمیکنم پولی کردن مشکلی را حل کنه -- بلکه مشکل بچه ها را هم اضافه می کنه. چون همه دسترسی به کردیت کارد ندارن و اگر هم که داشته باشن ممکنه در همان ساعتی که وقت ها باز میشه نداشته باشن. این کار باعث میشه که اضافه بر آژانس ها، پول توی جیب دلالای کردیت کارد تو ایران هم بره!!!!

به نظر من بهترین راه حل اینه که سیستم وقت گرفتن برای Student Visa از طریق email باشه -- یعنی سفارت قبول کنه که بچه هایی که میخوان وقت بگیرند، I20 شون را با حجم کم اسکن کنن (مثلا ماکزیمم 200 کیلوبایت) و برا سفارت email بزنن به اضافه مشخصات پاسپورتشون و دیگر اطلاعات که سفارت لازم داره. سفارت به اونا وقت بده. البته باید تقاضای افزایش زمان مصاحبه از یک روز به دو روز را هم مطرح کنیم. با این کار :

1) هیچ کس نمی تونه بیش از 1 وقت بگیره.
    2) آژانس ها از دور میرن بیرون.
    3) کسانی که هنوز پذیرش نگرفتن یا I20 ندارن هم نمیتونن زودتر از رسیدن I20 وقت بگیرن. اما میتونن از دانشگاهشون بخوان کی یک کپی اسکن شده از I20 را براشون با email بفرسته تا وقت بگیرن.

Junior Member

پس نوید خان باید اونا رو راضی کنی یه سیستم دیگه راه اندازی کنن ;D . این که گفتی بعضی بچه ها ممکنه کردیت کارت نداشته باشن به نظرم یه بهانه هست، چون کسی که به دانشگاههای آمریکا apply کرده و application fee رو پرداخت کرده حتما برا 16$ هم کردیت کارت داره. در ثانی این که پفتی پول می ره نو جیب دلالها خب قبلا که فرت وفرت برا application fee رفته حالا باسه این چندر قازم بره چه اشکالی داره. و در نهایت این که گفتی I20 رو اسکن کنیم تکلیف ما ایرانیهای بیچاره چی میشه که I20 مون به قول مدیر محترممون وحید دیر می رسه؟ البته شاید شما خیلی مطمئنی که I20 ات زود میاد ;D

Member
    رشته و دانشگاه
    مطالعات خاورمیانه- دانشگاه کلمبیا- نیویورک

به نظر من این کپی I20 مشکلی رو حل نمی کنه. چون بعضی ها مثل من میدونن که آی 20 کی دستشون میرسه و مطمئنن وقتی دارن میرن سفارت دستشونه ولی لزوما وقتی میخوان وقت بگیرن آی 20 ندارن. من نمیدونم چرا می خوایم یه دردسر حل کنیم یه دردسر دیگه اضافه کنیم؟

صفحه 4 از 4 نخستنخست 1234

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)