نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: ارتباط Green Card با اقامت دائم ؟

پیش فرض ارتباط Green Card با اقامت دائم ؟

اونطوري که من متوجه شدم با داشتن Green Card شما بازهم يک ايراني هستيد، نه آمريکايي. مي خوام بدونم براي گرفتن Citizenship داشتن Green‍ Card کمکي مي کنه؟ يا اصلا مستقل از اون هستش؟ يک چيز ديگه! براي دعوت از خانواده براي زندگي در آمريکا با شما بايد حتما Citizen اونجا باشيد؟ يا با داشتن Green‌ ‍Card‌ (فقط شما البته) هم مي شه اين کار رو کرد؟؟

Senior Member

پیش فرض پاسخ : ارتباط Green Card با اقامت دائم ؟

شما اگه چند سال از گرين کارتتون بگذره و به طور مداوم داخل امريکا زندگي کنين ( مقدار دقيقشو نميدونم ولي هر چند مدت يکبار حتما بايد خودتونو نشون بدين) ميتونين citizen بشين. يعني اول بايد green card بگيرين و بعد از چند سال ميتونين citizen بشين.
    واسه اينکه بتونين کسي رو به امريکا دعوت کنين، با داشتن green card هم ميشه اينکارو کرد. ولي اگه بخواين واسه بستگان درجه 1 درخواست green card بدين، بايد citizen باشين.

همونطور که دوستمون فرمودند شما اول گرین کارت می گیرید. بعد از 5 سال به شرط اونکه 6 ماه در سال رو حداقل آمریکا باشید ( برای مورد ما که اینطور بود) سیتیزن میشین. اما در مورد گرفتن گرین کارت، فقط بستگان درجه یک می تونن برای شما تقاضا بدن. اگر خواهر یا برادر سیتیزن شما تقاضا بدن معمولا 13 سال طول میکشه تا نوبت شما بشه. اما اگر پدر و مادر دارای گرین کارت تقاضا بدن معمولا 7-8 سال زمان می بره. منتها اگر همین پدر یا مادر سیتیزن باشن مدتش معمولا به 5-6 سال می رسه.

دوستان گرین کارت چیزی جز اجازه ی اقامت امریکا نیست.
    بدیهی است اجازه اقامت امریکا می تواند موقت یا دائم باشد.
    پس اینکه من گرین کارت دارم می توانم این کار را بکنم و یا نکنم صحیح نمی باشد.
    برای درخواست تبعیت امریکا شما باید اجازه ی اقامت دائم (بدون محدودیت) داشته باشید.
    در صورتیکه با یک شهروند امریکایی ازدواج کرده باشید پس از دو سال اجازه ی اقامت شما بدون محدودیت می شود و پس از سه سال می توانید درخواست تبعیت امریکایی بکنید.
    در صورتیکه از طرق دیگر اجازه ی اقامت گرفته باشید پس از پنج سال می توانید درخواست تبعیت (شهروندی) امریکا را بنمایید به شرط اینکه همانطور که گفتم اجازه اقامت محدود شما تبدیل به اجازه اقامت نا محدود شده باشد

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)