صفحه 11 از 83 نخستنخست ... 2345678910111213141516171819202161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 101 تا 110 , از مجموع 823

موضوع: مهاجرت به کانادا- روش Express Entry- فدرال 2015

ApplyAbroad Veteran
    amirhbll آواتار ها

پیش فرض پاسخ : مهاجرت به فدرال با برنامه جدید 2015 Express Entry

نقل قول نوشته اصلی توسط vahid133 نمایش پست ها
    سلام

بنده هم از چندين وكيل شنيدم همون ليست رشته هاي پارسال (50 رشته ) اعلام خواهد شد . بايد منتظر ماند و ديد چي ميشه .
    فهرست مشاغل برای 2015 در کار نیست. (مطالبی که از مشاورین شنیدید نادرست اند. دلال های مهاجرت، اغلب از جزئیات بی خبر هستند. اعتماد نکنید. )

شرایط تعیین مصداق Skilled worker، مانند سایر گروه ها (از قبیل CEC و FST) در دستورالعمل وزارتی مشخص می شه. دستورالعمل شماره ی 12 که بررسی پرونده های نیم سال گذشته بر حسب اون انجام می شه دارای فهرست مشاغل بود. در دستورالعمل شماره ی 15 که برای Express Entry تنظیم شده، شغل های خاصی عنوان نشده؛ در عوض شیوه ی امتیاز بندی و مکانیسم دعوت از متقاضیان برای ارسال پرونده به تفصیل گنجانده شده. برای اطلاعات عمومی به وبسایت CIC مراجعه کنید:
    http://www.cic.gc.ca/english/express-entry/index.asp
    لطفَن به جای فرستادنِ پیام خصوصی، پرسش ها یا نظراتتون رو در تاپیک های مربوط بیان کنید. در بخش کانادای ویکی این سایت اطلاعات تقریبن جامع و به روزی از شیوه ی درخواست ویزای دانشجویی و توریستی کانادا آورده شده. لطفَن پیش از ارسال پرسش این صفحه از ویکی را مطالعه کنید.

Senior Member shubizkumbuli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شوبیز کومبولی

معلوم نیست این جاب آفر چجوری میخواد به دست اپلیکنت های بدبخت برسه

از این 5000 و خورده ای نفر که تو جدول global مال fsw 2014 هستند فقط 37 نفر جاب آفر داشتند که اکثراً از داخل کانادا اقدام کرده بودند!!! چیزی کمتر از 0.6%!!

البته فکر کنم امید دارن این سیستم جدیدی که برای job bank گذاشتن خوب کار کنه و ملت job offer بگیرن ولی کلاً حساب کتابش با منطق من که حداقل جور در نمیاد که چرا یه employer باید یه خارجی رو به این صورت بگیره و 2 تا 6 ماه هم علافش بمونه تا بره!
    ویرایش توسط shubizkumbuli : December 18th, 2014 در ساعت 03:26 AM

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط shubizkumbuli نمایش پست ها
    معلوم نیست این جاب آفر چجوری میخواد به دست اپلیکنت های بدبخت برسه

از این 5000 و خورده ای نفر که تو جدول global مال fsw 2014 هستند فقط 37 نفر جاب آفر داشتند که اکثراً از داخل کانادا اقدام کرده بودند!!! چیزی کمتر از 0.6%!!
    بله تقریبا جاب آفر گرفتن از خارج کانادا غیر ممکن هست مگر تخصص بسیار نادر باشه حتی از داخل کانادا هم راحت نیست. فکر کنم جاب آفر تنها یک امتیازی هست که اگر فردی داشته باشه کارش بسیار سریعتر پیش بره.
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط rodin61 نمایش پست ها
    دوست عزيز جواب سوالت رو در زير مي‌توني بخوني:

• To complete your online Express Entry profile, you will need to create a Job Seeker Account with Job Bank so you can view jobs from employers in Canada and begin applying to jobs. Job Bank is an electronic listing of jobs provided by employers from everywhere across Canada.
    • You should also promote yourself to employers directly or through private sector job boards and recruiters or other means.
    به تصور من یه نکته ای که اینجا وجود داره اینه که دیگه کسی نمیتونه شرح وظایف اش رو ساختگی بنویسه. قبلن اداره مهاجرت ملاکی برای راستی آزمایی اون شرح وظایف نوشته شده نداشت.اما اینجا چون شما داری پروفایل میسازی باید واقعیت رو بگی چون میدونی بر این اساس کارفرما تو رو انتخاب وشاید احیانا interview کنه به همین دلیل به نظر من میخوان تو این روش اینا جلوی مهاجرت اون دسته افراد که به هر ظریقی شرح کار جور میکنن رو بگیرن.
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط sepehr_5566 نمایش پست ها
    به تصور من یه نکته ای که اینجا وجود داره اینه که دیگه کسی نمیتونه شرح وظایف اش رو ساختگی بنویسه. قبلن اداره مهاجرت ملاکی برای راستی آزمایی اون شرح وظایف نوشته شده نداشت.اما اینجا چون شما داری پروفایل میسازی باید واقعیت رو بگی چون میدونی بر این اساس کارفرما تو رو انتخاب وشاید احیانا interview کنه به همین دلیل به نظر من میخوان تو این روش اینا جلوی مهاجرت اون دسته افراد که به هر ظریقی شرح کار جور میکنن رو بگیرن.
    مطمین باشید احتمال اینکه یک کارفرما بخواد با یک فرد در خارج کانادا اینترویو کنه بسیار بسیار کم هست. چون اینترویو در کانادا چندین مرحله داره که آخرین مرحلش حضوری هست تا با روحیات و خصوصیات شما آشنا بشوند
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Senior Veteran
    sepehr_5566 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط kolman نمایش پست ها
    این برنامه هیچ نوع لیست مشاغل وظرفیت مشخصی نداره .بعضی از دوستان گمان میکنند رشته های کم تقاضا شانس بیشتری دارند که اشتباه میکنند.سیستم بالاترین امتیازها از همه noc انتخاب میکنه.فقط اگر noc بیش از حد انتخاب داشته باشه اداره مهاجرت close اش میکنه.خلاصه بگم سیستم فقط امتیاز رو ملاک انتخاب قرار میده نه رشته .استان هم امسال عملا بدون job offer نمیشه واردش شد .فقط مانیتوبا یه 500 تایی ونوااسکوشیام 200 تا که روز اول پر میشه.به نظر من خیلی خیلی قضیه پیچیده شده با توجه به ظرفیت این برنامه دوستانی که امتیاز شون زیر 350 هستش شانس کمی دارند
    برداشت من اینه که اینطور نمیتونه باشه. هدف اونا جذب نیروهای مورد نیاز تو مشاغلی هست که الان با کمبود مواجه هستند. اگر کلی باشد افراد راه یافته از مشاغلی که تعداد متقاضی زیادی دارند ممکنه خیلی بالاتر باشه از رشته هایی که نهایتا 15-20 نفر اقدام میکنن.
    بنابراین مثلا همین تعداد کم 20 نفر هم علی رغم اینکه بازار کار به اونا نیاز زیادی داره،از لحاظ آماری شانس کمی دارند چون باید با مثلن1000 متقاضی که ممکنه امتیازشون از اینا بالاتر باشه رقابت کنن درحالیکه بازار کارشون هیچ ارتباطی به هم نداره و این منطقی نیست به نظر من.

اگه اینطور باشه که شما میفرمایین مثلا میبینی 80 درصد افراد راه یافته همه مهندس کامپیوتر ان چون تعدادشون بیشتره وبه نسبت افراد مستعد هم توشون بیشتر میتونه باشه.
    به نظر من معقول تر اینه که Ranking افراد تو هر رشته با افراد همون رشته انجام میشه.البته اون شرطی که شما باید یه حد نصابی رو بیاری که کلن وارد Pool بشی احتمالا برای همه خواهد بود.
    ویرایش توسط sepehr_5566 : December 18th, 2014 در ساعت 09:41 AM
    گاهی زندگی یعنی سخت کوشی برای رویایی، که هیچکس جز شما قادر به دیدنش نیست

Banned

و مساله مهمی که هیچ کس توجهی بهش نکرده اینه که:
    به فرض و با احتمال 1 در هزار شما آفر هم گرفتید و رفتید اونجا اگه به هر دلیلی موقعیت کاری خودتون را اونجا از دست بدین ( موضوعی که به علت پایین بودن امنیت شغلی برای خیلی ها پیش اومده ) اونوقت کارفرما میتونه به راحتی برای اقامت شما مشکل ایجاد کنه چون مبنای اومدن شما بر اساس پیشنهاد کاری بوده .
    نمیدونم چه سیاستی پشت این قضیه هست . میتونند خیلی راحت بگن مهاجر نمیگیریم . یا اصلا این سیستم مسخره امتیاز بندی و غیره رو بردارن و مبنا رو مثل بعضی از کشورهای اسکاندیناوی بر اساس اخذ پیشنهاد کار بگذارند. ولی کفه یه چیزی بد جور سنگینی میکنه و اونهم رو درواسی شدیدی هست که اداره مهاجرتشون با جامعه جهانی دارن . انگار خجالت میکشن علنی بگن بابا نیاین اینجا . چون هر عقل سلیمی اینو میفهمه که کارفرمای کانادائی وقتی میتونه به راحتی نیازشو از بازار واقعی متقاضیان کار در اونجا تامین کنه دیگه چه نیازی به تامین اون از جامعه مجازی و معطلی های دیگش داره ؟
    و نهایتا فکر میکنم که اونها تا بیان و ایرادات و نواقص بی شمار این طرح جدید رو در بیارن عمر و هزینه و استعداد خیلی از متقاضیان واقعی سالیان سال توی استخر مربوطه از بین رفته و نهایتا ته نشین میشه. متاسفم نوشتم بار منفی داشت ولی به واقعیت نزدیکتره انگار

من به شخصه فکر نمی کنم موضوع اینطوری باشه که شما میگین.
    من فکر می کنم سیستم کانادا دقیقا داره مثل سیستم استرالیا میشه و با کمی تغییر.
    سیستم الان کانادا واقعا مشکل داره... تو استرالیا شما اول باید مدارکت و بفرستی یک سازمان که اسس کننه شما مثلا برنامه نویس هستی... بعدش میرین تو یک سیستم آنلاین ثبت نام میکنید که هر ماه دو بار سیستم شروع به انتخاب افراد می کنه...
    افرادی که امتیازشون بالاتر هست اول انتخاب میشن... افرادی که امتیازشون یکسان هست افرادی که بیشتر تو صف بودن انتخاب میشن.
    کانادا هم داره این کار رو می کنه... می گه من افرادی و میخوام انتخاب کنم که یک نفر تایید کنه که این فرد واقعا برنامه نویس هستش...
    من اینطوری فکر می کنم و اصلا فکر نمی کنم که این سیستم تضمین به شما بده وقتی میری کانادا شما حتما باید بری تو اون شرکتی که تایید کرده کار کنی...

Senior Member shubizkumbuli آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    شوبیز کومبولی

برای چند قشر بد شده:

1. کسی که به هوای PR میره ولی میخواد درس بخونه full time! اینطوری اگر استانی کاندید بشه، دیگه فقط باید تو اون استان درس بخونه. البته تا الان نگفتند چقدر باید تو استان مورد نظر موند!

2. عمدتاً برای کسی که به بهونه FSW میره و اصلاً نمیخواد تو رشتش کار کنه! مثلاً کسی که با سرمایه کلان میره و با مدرک مثلاً مهندسی نفت میخواد رستوران بزنه! این هم به مشکل میخوره. چون اگر offer بگیره که میره هوا! اگر کاندید استانی هم بشه که باید بره به احتمال زیاد یه جای نسبتاً در پیتی!

رو کاغذ سیستم جالبیه ولی در عمل به نظر داغون میاد. گرچه که عمدتاً از سیستم استرالیایی خیلی راضیند ملت.

Banned

من فکر میکنم دقیقا همینطور باشه . job offer یعنی چی؟ یعنی یه بابائی تو اونجا به تخصص شما احتیاج داره و مقدمات ورود شما رو براساس نیاز خودش براتون آماده میکنه غیر از اینه ؟ اصلا معنی نداره کسی بیاد و شما رو با offer بیاره اونجا و بعدش با بقیه اش کاری نداشته باشه. والا خیلی ها هستند که شاید بخوان فقط prبگیرن و اونجا یه کار دیگه ای رو که هیچ ارتباطی هم با مدرک و تخصصشون نداره شروع کنند. نمی دونم موضوع خیلی خیلی پیچیده است و هیچ شباهتی به سیستم استرالیا نداره و یه جور سرکار گذاشتنه انگار. امتیازت به یه حدی برسه بعدش بری داخلpool بعد که رفتی اونجا یکی بیاد شما رو انتخاب کنه و offerبده و برین اونجا و بعدش بگن بفرما هر کاری میخوای انجام بده!!؟؟. توی سیستم قبل بود که طرف با آوردن 67 امتیاز و بقیه کارا prمیشد و میرفت و اونجا دنبال کار میگشت (که اکثرا هم ختم به کارهایcasualمیشد!)
    نمیدونم اگه اشتباه میکنم لطفا تصحیحم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)