صفحه 24 از 54 نخستنخست ... 141516171819202122232425262728293031323334 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 231 تا 240 , از مجموع 533

موضوع: تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

پیش فرض پاسخ : تولد بچه در کانادا و گرفتن تابعیت کانادایی

نقل قول نوشته اصلی توسط rosaly نمایش پست ها
    دوستان خانمهایی که می خوان زایمان کنن می تونن پزشک زنانی پیدا کنن که براشون سزارین تجویز کنه؟ در ونکور یا تورنتو همچین پزشکی می شناسید؟
    با سلام

البته شما خطابتون خانم ها بود، ولی به هر حال چون پرسش خیلی خاصیه، با عرض معذرت من پاسخ میدم. اولا حتما می دونید که در کانادا سزارین رو باید بهش برسند که تجویزش کنند، نه به دلخواه خانم باردار، ولی من یک دکتری به نام روزنتال رو در نورث یورک ازش تعریف شنیدم که اختیار رو یه بیمار میده. چه جوری این کار رو می کنه نمیدونم، ولی این شایعه درباره ایشون وجود داره. از یکی از نزدیکانم به عنوان منبع خبر هم شنیدم که تعامل با ایشون خیلی هم خاطره انگیز نیست.

موفق باشید.
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

Junior Member

خیلی ممنونم
    اگه ممکنه اطلاعات تماسشو برای من ارسال کنید
    دوست من در ایران بهش گفتن با توچه به عرض لگنش باید سزارین بشه اما اینجا به نظر میاد باید تا آخر طبیعی بره و بعد تصمیمم بگیرند سزارین کنند!

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Instrumentation Eng -NAIT

نقل قول نوشته اصلی توسط rosaly نمایش پست ها
    خیلی ممنونم
    اگه ممکنه اطلاعات تماسشو برای من ارسال کنید
    دوست من در ایران بهش گفتن با توچه به عرض لگنش باید سزارین بشه اما اینجا به نظر میاد باید تا آخر طبیعی بره و بعد تصمیمم بگیرند سزارین کنند!
    عرف اینجا اینه که دکتر تشخصی میده سزارین بشید یا نه. جز موارد پزشکی که خیلی زیادن !!! حدود 15 درصد بقیه با پیش فرض طبیعی میرن اتاق زایمان.
    من هم همیشه فکر میکردم که اینجا باید در حال مرگ باشی تا سزارین کنن ولی هم دکتر خودم و هم دکتری که تو اتاق زایمان بود با اینکه شرایط من صددصد عادی بود ازم پرسیدن دلم میخواد سزارین بشم یا نه! منم گفتم نه. یعنی انتخاب رو بهم دادان. دکتر خودنم حتی دو هفته قبل از زایمان بهم پیشنهاد سزارین داد.
    کلا تو کلاس پیرینیتال بهتون میگن تو کانادا از هر 4 زایمان یکیش سزرین هست که 15 درصد این افراد از پیش میدونن سزارین میشن.
    به دکترتون شرایط رو و بگین میخواین سزارین بشین.

Senior Member

تجربه خودمون رو دیدم بد نیست در اختیار دوستان قرار بدم.خواهر زاده من که در کانادا بدنیا اومد با پاس کانادایی از کانادا خارج شد و بدون اینکه پاس ایرانی داشته باشه وارد ایران شد.ولی شب پرواز برگشت به خواهرم اجازه خروج ندادند تا اینکه موند و برای بچه شناسنامه ایرانی گرفت و آوردش توی پاس ایرانی خودش.نمیدونم چرا اون موقع ما فکر میکردیم میتونیم بچه رو همونطور که آوردیم همونطور هم خارج کنیم!!! گویا خیلی دل به نشاط بودیم اونموقع. نکته دیگش اینه که موقعی که بچه بدنیا اومد خواهر من با ثبت احوال ایران مکاتبه و تماس داشت و اسمی که برای بچه میخواست اصلا توی لیست ثبت احوال برای دختر ها نبود.توی ایران هم گفتن اصلا فکرشو نکن.خواهر من برای دخترش اسم بانی رو انتخاب کرده بود.ثبت احوال میگفت این اسم پسرونه هستش و یعنی موسس و ما میدونیم که شما میخواید اسم در انگلیسی هم معنی بده و جالبه که اسپل اسم رو به انگلیسی هم بلد بودند.Bonnie.خلاصه من رفتم ثبت احوال و در حالی که خواهرم نا امید شده بود بعد از کلی دوندگی و شورا بالاخره موافقت کردند.خلاصه با به این نتیجه رسیدیم که شما هر اسمی برای بچه بخواید انتخاب کنید بالاخره بعد از شورا موافقت میکنند.راه ساده ترش هم اینه که اسمی که شما انتخاب میکنید قبلا اسم یکی دیگه بوده باشه مثلا کپی شناسنامه یکی دیگه یا یک کتاب داستان یا یک رمان یا هرچیزی که ثابت بکنه این اسم در ایران روی کسی بوده .حتی در داستان!!البته اینو خود ثبت احوال به من گفت.
    گفتم شاید تجربه ما بدردتون بخوره.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط savisj نمایش پست ها
    تجربه خودمون رو دیدم بد نیست در اختیار دوستان قرار بدم.خواهر زاده من که در کانادا بدنیا اومد با پاس کانادایی از کانادا خارج شد و بدون اینکه پاس ایرانی داشته باشه وارد ایران شد.ولی شب پرواز برگشت به خواهرم اجازه خروج ندادند تا اینکه موند و برای بچه شناسنامه ایرانی گرفت و آوردش توی پاس ایرانی خودش.نمیدونم چرا اون موقع ما فکر میکردیم میتونیم بچه رو همونطور که آوردیم همونطور هم خارج کنیم!!! گویا خیلی دل به نشاط بودیم اونموقع. نکته دیگش اینه که موقعی که بچه بدنیا اومد خواهر من با ثبت احوال ایران مکاتبه و تماس داشت و اسمی که برای بچه میخواست اصلا توی لیست ثبت احوال برای دختر ها نبود.توی ایران هم گفتن اصلا فکرشو نکن.خواهر من برای دخترش اسم بانی رو انتخاب کرده بود.ثبت احوال میگفت این اسم پسرونه هستش و یعنی موسس و ما میدونیم که شما میخواید اسم در انگلیسی هم معنی بده و جالبه که اسپل اسم رو به انگلیسی هم بلد بودند.Bonnie.خلاصه من رفتم ثبت احوال و در حالی که خواهرم نا امید شده بود بعد از کلی دوندگی و شورا بالاخره موافقت کردند.خلاصه با به این نتیجه رسیدیم که شما هر اسمی برای بچه بخواید انتخاب کنید بالاخره بعد از شورا موافقت میکنند.راه ساده ترش هم اینه که اسمی که شما انتخاب میکنید قبلا اسم یکی دیگه بوده باشه مثلا کپی شناسنامه یکی دیگه یا یک کتاب داستان یا یک رمان یا هرچیزی که ثابت بکنه این اسم در ایران روی کسی بوده .حتی در داستان!!البته اینو خود ثبت احوال به من گفت.
    نکته جالبی رو اشاره کردید
    جالبه که با این حساب به نظر میرسه طبق روال قابل پیش بینی! گرفتن اسم و شناسنامه و کلا هرچیز ایرانی برا کسانی که تابعیت ایرانی دارند از همون چیز، ولی کاناداییش سختتره!!!!
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

ببخشید قصه مال چند سال پیشه؟ با کدوم خط هوایی تشریف آوردند ایران. گویا مشکل اصلی در خروج بچه از کانادا و ورود به ایران بحث های دولتی نیست، بلکه خطوط هواپیمایی هستند. کانادا که با هر پاسی اجازه خروج میده، ایران هم با پاس خودش اجازه ورود میده، اگر پاس ایرانی نباشه، پاس ضبط میشه تا پاس ایرانی تهیه بشه. خطوط هوایی هستند که فرد رو سوار هواپیما نمی کنند.
    آدمی چون کشتی است و بادبان////تا کی آرد باد را آن بادران

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط mehdi059 نمایش پست ها
    ببخشید قصه مال چند سال پیشه؟ ....
    قصه مال 6-5 سال پیش هستش.هنوز KLM به ایران پرواز داشت.با KLM اومده بودند.ایرلاین که باهاشون کاری نداشت.موقع برگشت اجازه خروج ندادند.البته اون موقع شناسنامه رو گرفته بودیم.ولی خدا وکیلی اداره گذرنامه خیلی همکاری کرد و خیلی زود بچه رو برد تو گذرنامه مادرش.

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

قصه مال 6-5 سال پیش هستش.هنوز KLM به ایران پرواز داشت.با KLM اومده بودند.ایرلاین که باهاشون کاری نداشت.موقع برگشت اجازه خروج ندادند.البته اون موقع شناسنامه رو گرفته بودیم.ولی خدا وکیلی اداره گذرنامه خیلی همکاری کرد و خیلی زود بچه رو برد تو گذرنامه مادرش.
    تجربه من مال نوامبر ماه گذشته بود با پرواز ایرکانادا از کلگری. جلوی من یه زن و شوهر بودن بچه شون هم شاید 4 ماهه بود. بچه فقط پاس کانادایی داشت و داشتن میرفتن ایران. بهشون گیر دادان که نمیتونید بدون پاس ایرانی بچه رو ببرید ایران. لااقل نیم ساعت داشتن جر و بحث میکردن خانم ایر کانادا کلافه شده بود دیگه سوپروایزرشو صدا کرد و منم تو پرواز ندیدمشون . کلا ایرکانادا سخت گیره ولی اونم بگیر نگیر داره.
    جالبیش این بود که من و دخترم هم پست سر این خانواده بودیم و منم دخترم رو با پاس کانادایی داشتم میبردم که خانمه پیش داوری کرد گفت با پاس کانادایی نمیتونی ببری دخترت رو ایران منم بهشون گفتم ویزای ایران داره خود خانمه شرمنده شد معذرت خواهی کرد.

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط negnegy نمایش پست ها
    تجربه من مال نوامبر ماه گذشته بود با پرواز ایرکانادا از کلگری. جلوی من یه زن و شوهر بودن بچه شون هم شاید 4 ماهه بود. بچه فقط پاس کانادایی داشت و داشتن میرفتن ایران. بهشون گیر دادان که نمیتونید بدون پاس ایرانی بچه رو ببرید ایران. لااقل نیم ساعت داشتن جر و بحث میکردن خانم ایر کانادا کلافه شده بود دیگه سوپروایزرشو صدا کرد و منم تو پرواز ندیدمشون . کلا ایرکانادا سخت گیره ولی اونم بگیر نگیر داره.
    جالبیش این بود که من و دخترم هم پست سر این خانواده بودیم و منم دخترم رو با پاس کانادایی داشتم میبردم که خانمه پیش داوری کرد گفت با پاس کانادایی نمیتونی ببری دخترت رو ایران منم بهشون گفتم ویزای ایران داره خود خانمه شرمنده شد معذرت خواهی کرد.
    ببخشید سفارت ایران برای دخترتون ویزای ایران رو تو پاس کاناداییش زده بود یعنی؟
    ایران که پاس کشور دوم را برای اتباع ایرانی به رسمیت نمیشناسه و طبق قانون ایران هم کسی که از پدر و مادر ایرانی متولد بشه تابعیت ایرانیش تا وقتی سلب نشده وجود داره. پس چجوری ویزا رو پاسپورتی زدند که داشتنش رو برای دارندش به رسمیت نمیشناسند؟ البته در صورتی که پدر غیرایرانی باشند (اصالتا نه اکتسابی) شاید قانونش فرق کنه نمیدونم

Member negnegy آواتار ها
    رشته و دانشگاه

بله تو پاس کانادایی اش ویزای ایران زدن. والبته همسر من ایرانی نیست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)