صفحه 2 از 21 نخستنخست 123456789101112 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 204

موضوع: معا فیت تحصیلی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : معا فیت تحصیلی

سلام
    من به یک مشکل جدی برخورد کردم. من برای یک اپن پوزیشن تو موسسه فرانهوفر برلین پذیرفته شدم و نامه اسکالرشیپ رو هم برام ایمیل کردن که هیچ صحبتی از تحصیل تو مقطع دکترا توش نشده و فقط حقوق و شرایط قرارداد من رو خطاب به سفارت آلمان بیان کرده. قرار هست که مدرک دکترای من توسط دانشگاه TU Berlin اعطا بشه، اما چون ثبت نام من مستقیم و بدون اپلای کردن هست. نامه پذیرشی به من نخواهند داد. از طرفی هم وزارت علوم نامه فرانهوفر رو برای صدور معافیت تحصیلی قبول نمیکنه (البته حدس میزنم).
    من چکار باید بکنم تا این مشکل حل بشه؟

Member
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering &science and technology

نقل قول نوشته اصلی توسط AlirezaJJJ نمایش پست ها
    سلام
    من به یک مشکل جدی برخورد کردم. من برای یک اپن پوزیشن تو موسسه فرانهوفر برلین پذیرفته شدم و نامه اسکالرشیپ رو هم برام ایمیل کردن که هیچ صحبتی از تحصیل تو مقطع دکترا توش نشده و فقط حقوق و شرایط قرارداد من رو خطاب به سفارت آلمان بیان کرده. قرار هست که مدرک دکترای من توسط دانشگاه TU Berlin اعطا بشه، اما چون ثبت نام من مستقیم و بدون اپلای کردن هست. نامه پذیرشی به من نخواهند داد. از طرفی هم وزارت علوم نامه فرانهوفر رو برای صدور معافیت تحصیلی قبول نمیکنه (البته حدس میزنم).
    من چکار باید بکنم تا این مشکل حل بشه؟
    با دانشگاتون این مساله رو در میان بگذارید و بگید بدون گرفتن یک نامه حتی فرمالیته از دانشگاه شما(که اطلاعات مربوط به تحصیل من+اسم و آرم دانشگاه شما) روش نباشه نمیتونم از ایران بیرون بیام. دانشگاهها معمولا با این مسایل کنار میان
    موفق باشید

Junior Member

سلام,

دوستان من شهریور فارغ التحصیل شدم الانم پذیرشمو گرفتم می خوام برم. برا کار نظام وظیفه ظاهرا باید از سالت نشا کارامون انجام شه ئلی یه موردی هست. تو سایت زده وظعیت خدمتتومو بگین و خوب تا یه سال بعد فارغ التحصیلی ما معافیت تحصیلی داریم اما تو گزینه هاش زده فرجه ی 6 ماه پس از فارغ التحصیلی و آماده به خدمت و معافیت پزشکی و اینا ولی ننوشته فرجه ی یه سال بعد فراغت. می تئنین بگین کذوم گزینه رو بزنیم؟

ممنونم

دوستان سلام. خيلى وقت كم دارم ممنون ميشم اگه از تجربتون برام بگين.
    ميدونم خيليا اين پروسرو انجام ميدن . ممنون ميشم جواب بدين. ( باور كنيد وقت نداشتم تمام صفحات تاپيك هاى ديگرو بخونم - شرمنده )

من تير امسال ( ٩٤ ) فارغ التحصيل شدم ( هنوز نامه ي معرفى به نظام وظيفه رو نگرفتم ). مرداد ٩٤ ميخوام براى تحصيل در مقطع بالاتر از كشور خارج شم. ويزا و بليط رو دارم.
    الآن بايد براى گرفتن معافيت تحصيلى و مجوز خروج اقدام كنم.

تا جاييكه ميدونم اول بايد براى معافيت تحصيلى اقدام كنم از طريق اداره كل امور دانش آموختگان داخل. بايد برم توى سايت نشا ثبت نام كنم. ( درسته؟ )

براى ثبت نام در سايت نشا بايد " گواهى فارغ التحصيلى از آخرين دوره" باشه. من پيگيرى كردم از همون اداره كل امور دانش آموختگان داخل گفت ميتونى نامه ى معرفى به نظام وظيفه از طرف دانشگاه رو كه بعد از فارغ التحصيلى ميدن به عنوان " گواهى فارغ التحصيلى از آخرين دوره" توى سايت آپلود كنى. من متاسفانه هنوز موفق به گرفتن اون نامه نشدم.

حالا دو تا سوال دارم.

١. از وقتى من توى سايت نشا ثبت نام كنم و مداركم و آپلود كنم، چقدر طول ميكشه تا معافيت تحصيلى من رو بزنن برام ؟ آيا خود اداره كل امور دانش آموختگان داخل اين كار و ميكنه؟ يا همش بايد برم و بيام و . . . ديگه نيازى نيست من مدرك ديگه اى بگيرم و بدم بهشون؟ ( اينم بگم كه من دانشجوى شبانم، اگه كمكى به تسريع ميكنه كه فكر كنم بكنه )

٢. من بعد از اينكه معافيت تحصيلى از طرف وزارت علوم برام صادر شد، بايد برم نظام وظيفه؟ يا ميتونم همزمان كاراى گذاشتن وثيقه و گرفتن مجوز خروج و با همون نامه ي معرفى به نظام وظيفه كه از طرف دانشگاه صادر شده، بگيرم؟ اين پروسه ى گذاشتن وثيقه و گرفتن مجوز خروج چقدر طول ميكشه؟

٣. بعد از انجام كامل دو مراحل بالا آيا نياز به كار ديگه اى هم هست؟ يا با خيال راحت برم فرودگاه ؟

خيلي ممنون.
    "Energy and persistence conquer all things"

B. Franklin

Junior Member

سلام
    برگه معافیت تحصیلی رو از کجا میشه تهیه کرد؟
    من حدودا ۱۰ پیش از ایران خارج شدم. یعنی الان از جایی باید درخواست نامه معافیت تحصیلی ۱۰ سال پیش رو بدم؟ لیسانسم رو دانشگاه ازاد تهران خوندم. لطفا کسی اگه اطلاعاتی داره راهنمایی کنه..
    بک گراند:

حدود ۱۰ سال هست که در تایلند زندگی‌ می‌کنم و همین جا هم ازدواجم رو ثبت کردم و از سفارتِ آمریکا توی تایلند درخواستِ ویزای مهاجرتی کردم. تمام مراحل از جمله مصاحبه با موفقیت انجام شد منتهی‌ سفارت از من درخواستِ وضعیتِ سربازی کرد(به قول خودشون میلیتری رکورد/اینفرمیشن). من بهشون گفتم که معافی تحصیلی‌ دارم و سربازی نرفتم(من وثیقه گذشتم و برای فوق لیسانس اومدم تایلند و دکترام رو هم دارم تو چند ماه دیگه میگیرم که البته چون به ایران وضعیتم رو اطلاع نداده بودم وثیقه‌ام که ۱۵ میلیون بود رو دولت برداشت). مدارکِ وثیقه و رو بهشون نشون دادم و حتی از سفارت ایران هم یه نامه گرفتم که میگفت این آقا همین جور که ادعا میکنه سربازی نرفته. ولی‌ باز هم قبول نمی‌‌کنن و میگن تو ایران اگه سربازی رو تموم کنی‌ کارت پایان خدمت میگیری و اگه معافی که کارت معافی میگیری. حالا کارت معافی تحصیلیت رو نشون بده. هرچی‌ بهشون میگم که بابا معافی تحصیلی‌ که کارت نداره بلکه فقط یه اجازست اینا برام همون ایمیلِ قبلی‌ رو می‌فرستن که کارتِ معافیت رو نشون بعده و رفرنسشون هم سایتِ وزارتِ امور خارجه آمریکاست که میگه هر ایرانی‌ بالای ۱۸ سال باید سربازی بره مگه اینکه معاف باشه.
    با تشکر

Junior Member naturalbb آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل- تربیت مدرس + دانشگاه تهران

سلام دوستان. من نامه I20 یکی از دانشگاه ها برام بزودی میرسه. میخوام بدونم اگر وثیقه بزارم برای تحصیل، تا کی باید از ایران خارج بشم؟ کلا معافیت تحصیلی تا چه زمانی معتبر هست؟ مثلا فرض کنید که من بخوام آبان امسال وثیقه بگذارم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pooya21 نمایش پست ها
    دوستان هیچ مشکلی برای تحصیل مجدد در مقطع ارشد وجود نداره به شرطی که شما فقط 1 بار ارشد رو ثبت نام کرده باشید و یا بهتر بگم 1 بار میتونه هر کس انصراف بده و مجدد ثبت نامه کنه چه در ایران و چه در کشورهای خارجی
    سوالی باشه در خدمتم
    دوست عزیز، من بعد از دوره ی کارشناسیم یه ترم ارشد شبانه خوندم، بعدش انصراف دادم و سال بعدش ارشد روزانه قبول شدم. الانم سال آخر ارشدم هستم (این بار قصد انصراف ندارم و به زودی دفاع می کنم) و برای پاییز 2016 توی یه رشته ی دیگه اپلای کردم. حالا که من یک بار انصراف دادم (با توجه به اینکه انصرافم از دوره ی شبانه بوده) به من معافیت تحصیلی تعلق میگیره؟

Junior Member

سلام
    یه سوال در رابطه با اعزام به خارج برای تحصیل داشتم

متاسفانه اطلاعاتم برای این کار خیلی کمه پس عذر خواهی میکنم
    اول من شهریور 94 از دانشگاه آزاد انصراف دادم و تا شهریور 95 معافیت تحصیلی دارم ، اگه بخوام در خارج از مشور تحصیل کنم مشکلی از نظر سربازی ندارم؟

لطفا جوابمو بدید
    پیشاپیش ممنون

ApplyAbroad Veteran
    Rezace آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in Biomedical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط SunOS نمایش پست ها
    سلام
    یه سوال در رابطه با اعزام به خارج برای تحصیل داشتم

متاسفانه اطلاعاتم برای این کار خیلی کمه پس عذر خواهی میکنم
    اول من شهریور 94 از دانشگاه آزاد انصراف دادم و تا شهریور 95 معافیت تحصیلی دارم ، اگه بخوام در خارج از مشور تحصیل کنم مشکلی از نظر سربازی ندارم؟

لطفا جوابمو بدید
    پیشاپیش ممنون
    سلام، به ApplyAbroad خوش امدید.
    لطفا حداقل 10-20 صفحه آخر از تاپیک های مربوط رو مطالعه کنید، اطلاعات زیادی پیدا خواهید کرد و از مطرح کردن بحث های تکراری خودداری خواهد شد.
    این به این معنی هستش که، شما تا شهریور 95 فرصت دارید که درخواست معافیت تحصیلی برای خارج از کشور بدید، قاعدتا با داشتن پذیرش از یکی دانشگاهای مورد تایید وزارت علوم برای مقطع بالاتر.
    با پوزش فراوان امکان پاسخگویی به پیام های خصوصی را ندارم، در صورت تمایل، پس از بیان پرسش در فروم، لینک آنرا برای من ارسال کنید.
    در نوشته ها و گفتار خویش، تا جاییکه می توانیم از واژه های فارسی استفاده کنیم.
    ثروتمندان Facebook روند و تهیدستان سوی تو آیند، Applyabroad جان!

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Rezace نمایش پست ها
    سلام، به ApplyAbroad خوش امدید.
    لطفا حداقل 10-20 صفحه آخر از تاپیک های مربوط رو مطالعه کنید، اطلاعات زیادی پیدا خواهید کرد و از مطرح کردن بحث های تکراری خودداری خواهد شد.
    این به این معنی هستش که، شما تا شهریور 95 فرصت دارید که درخواست معافیت تحصیلی برای خارج از کشور بدید، قاعدتا با داشتن پذیرش از یکی دانشگاهای مورد تایید وزارت علوم برای مقطع بالاتر.
    سلام.
    معافیت تحصیلی افراد مشمول فقط برای کسانی صادر میشه که از یکی از دانشگاه های مورد تایید وزارت علوم پذیرش داشته باشند؟
    در غیر این صورت راهی براش وجود نداره؟
    تاریخ اعزام من اول آبان 1395 هست، و قبلش به احتمال زیاد از یکی از دانشگاه های لهستان پذیرش می گیرم که مورد تایید وزارت علوم نیست. شما چه راهی پیشنهاد می کنید؟
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)