صفحه 120 از 174 نخستنخست ... 2070110111112113114115116117118119120121122123124125126127128129130170 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,191 تا 1,200 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط Babak1990 نمایش پست ها
    سلام دوستان خسته نباشید
    من می خوام برای ادامه تحصیل مقطع مستر برای کانادا اقدام کنم رشته ام هم از گرایش های برق هست. به احتمال ضعیف هم اگر کانادا پذیرفته نشدم برای کشورهای انگلیسی زبان دیگه اقدام می کنم مثل استرالیا یا آمریکا.
    پایه زبانم هم خوب و قویه. الان به نظرتون که هدف اولم کانادا هست، برای من تافل مناسب تره یا آیلتس. روی کدوم باید تمرکز کنم و کلاسهاشو برم و مدرکشو بگیرم؟
    لطفا راهنماییم کنید
    ممنونم
    سلام دوست عزیز، اگر معیارتون برای انتخاب یکی از این دو آزمون فقط کشور مقصده، اغلب دانشگاه های کانادا (و استرالیا) هر دو تا مدرکو قبول دارند این که کدوم ساده تره یا میشه نمره بهتری گرفت یه بحث دنباله دار در این فرومه که باید زحمت بکشید پست های قبلی رو بخونید.
    تعداد کمی از دانشگاه های آمریکا آیلتس رو قبول نمی کنن، مثلا (رشته من مدیریته و مثال ها همه دانشکده مدیریت) دانشگاه نیویورک (رنک 38 تایمز) یا دانشگاه یوتا (رنک 162 تایمز).
    داستان تافل یا آیلتس برای انگلیس هم کمی پیچیده شده. چند وقت پیش بی بی سی مستندی پخش کرد که نشون می داد در مراکز برگزاری تافل در انگلیس تقلب های جدی صورت می گیره به همین دلیل دولت انگلیس اول اعلام کرد دیگه با تافل ویزا صادر نمی کنه، بعد ظاهرا گفت به عهده خود دانشگاه هاست قبول کنن یا نکنن، جدیدا هم انگار گفته نه تنها تافل قبول نیست بلکه مراکز برگزاری آیلتس هم باید اول توسط نمایندگان ما بررسی بشن و چون در ایران سفارت نداریم فعلا آیلتس ایران معتبر نیست (فقط برای ویزای انگلیس). بر همین اساس مثلا دانشگاه دورهام (رنک 83) میگه دیگه تافل قبول نمی کنیم، اما از طرفی ال اس ای (رنک 34) انگار زورش زیاده میگه ما قبول می کنیم، نگران ویزا هم نباشید!

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیشاپیش پوزِشَم رو بِپَذیرید اگه پُرسِشَم پیش پا اُفتاده است.

مورِِد اینه که مےخوام برا پَذیرش از دانشگاههای اروپایی(بویژه آلمان) اِقدام کُنَم و چون رشته م زَبانه،
    خوبه(و یا باید) مَدرَکی برا زبانِ انگلیسی هم داشته باشَم.

هَم هَنوز نِمی دونَم کُجا و کُدوم دانشگاه اِقدام خواهَم کَرد و هم سَخته دونستَنِ اینکه دانشگاهِ مورِدِ نَظَر چه مَدرَکِ زَبانی خواهَد خواست. اَز سویی چون شِتاب دارم مےخوام زودتَر کارامو کُنَم.

بنَظَرِتون برا آزمونِ آیلتس نام نویسی کُنَم یا تافل (یا آزمونی دیگه)؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط Jove نمایش پست ها
    پیشاپیش پوزِشَم رو بِپَذیرید اگه پُرسِشَم پیش پا اُفتاده است.

مورِِد اینه که مےخوام برا پَذیرش از دانشگاههای اروپایی(بویژه آلمان) اِقدام کُنَم و چون رشته م زَبانه،
    خوبه(و یا باید) مَدرَکی برا زبانِ انگلیسی هم داشته باشَم.

هَم هَنوز نِمی دونَم کُجا و کُدوم دانشگاه اِقدام خواهَم کَرد و هم سَخته دونستَنِ اینکه دانشگاهِ مورِدِ نَظَر چه مَدرَکِ زَبانی خواهَد خواست. اَز سویی چون شِتاب دارم مےخوام زودتَر کارامو کُنَم.

بنَظَرِتون برا آزمونِ آیلتس نام نویسی کُنَم یا تافل (یا آزمونی دیگه)؟
    سلام

برای اروپا IELTS اولویت بالاتری داره...
    منتها با بررسی وب سایت program های مورد نظرتون باید از مقبولیت اون 100% مطمئن بشید...

براتون آرزوی موفقیت دارم

ApplyAbroad Veteran
    PhdComposite آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Materials Eng. - Queensland University of Technology

نقل قول نوشته اصلی توسط Iman97 نمایش پست ها
    1- تافل آزمون گفتاری نداره. شما باید به جای حرف زدن پاسخ سوالات را تایپ کنی. تایپ کردن شما تند و بدون استرس باشه. بعضی کشورها نمره تافل را قبول ندارند.
    آیلتس علاوه بر اینکه این مشکلات رو نداره آزمون گفتار خیلی دقیقی دارد می تونی بخش writing رو دستی بنویسی کشورهایی که نمره ی تافل رو قبول دارند ، نمره ی آیلتس رو هم تبدیل میکنن و میپذیرند

حرف شما در مورد امریکا درسته ولی تو آیلتس انگلیسی به عنوان زبان بین المللی سنجیده می شود در صورتیکه تافل توانایی درک انگلیسی آمریکایی ـه.
    دوست عزیز من فکر می کنم شما اطلاعات کافی در مورد تافل ندارید و این موضوع باعث گمراه شدن دیگران میشه. در تافل PBT مهارت اسپیکینگ سنجیده نمیشه اما این نوع تافل در حال منسوخ شدنه و در حال حاظر در ایران فقط تافل iBT برگزار میشه که درش مهارت اسپیکینگ هم سنجیده میشه. (طبق گفته ETS از کل آزمون های تافلی که برگزار میشه 93 درصدش iBT هست.)
    برتری که اسپیکینگ تافل iBT به اسپیکینگ آیلتس داره اینه که صدای شما ضبط میشه و توسط Rater آمریکایی تصحیح میشه ، اما در آیلتس توسط اگزمینر ایرانی (محلی) .

میشه یک کشور رو نام ببرید که تافل رو قبول نداشته باشه؟ نمیشه همینجوری بدون مدرک صحبت کرد ، من فکر می کنم شما نمیدونید مخاطبانتون در این وب سایت چه کسانی هستند. لظفا برای این جمله " در آیلتس زبان بین المللی سنجیده میشه و در تافل آمریکایی " هم منبع بیارید.

Junior Member

دوستان میشه ب منم کمک کنید من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع تحلیل سیستم ها معدلم هم 14,59 هستش و میخوام اقدام کنم برای ادامهدتحصیل برام اروپا و امریکا فرقی نداره هرجا که قبولم کنند برای من نمره زیانم خیلی مهمه میخوام بدونم به نظرتون بهتره برای تافل بخونم یا ایلتس؟ کدومش میتونه برای من بهتر باشه؟

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط nilufarghv نمایش پست ها
    دوستان میشه ب منم کمک کنید من فارغ التحصیل رشته ی مهندسی صنایع تحلیل سیستم ها معدلم هم 14,59 هستش و میخوام اقدام کنم برای ادامهدتحصیل برام اروپا و امریکا فرقی نداره هرجا که قبولم کنند برای من نمره زیانم خیلی مهمه میخوام بدونم به نظرتون بهتره برای تافل بخونم یا ایلتس؟ کدومش میتونه برای من بهتر باشه؟
    توضیحات شما نمیتونه کمک خاصی بکنه برای ترجیح دادن یکی بر دیگری. به طور کلی اگر دانش زبانی شما در حد مطلوبی باشه، فرق چندانی نمیکنه که تافل بدید یا آیلتس؛ مگر این که شناخت قبلی از یکیشون داشته باشید یا با ساختار یکی راحت تر باشید.

در تافل اینترنتی، مهارت لیسنینگ شما خیلی مهمه و در سه مهارت از چهار مهارت، اثرگذار هست. همچنین، کار کردن با کامپیوتر هم الزام دیگری هست که باید در اسپیکینگ و رایتینگ به اون توجه ویژه کنید. در آیلتس، رویکرد محتوایی به اندازۀ تافل اینترنتی روی مسائل عمدتاً دانشگاهی زوم نمیکنه و میتونه عام تر باشه. همچنین، شما روی کاغذ می نویسید و با فرد زنده مصاحبه میکنید.

در کنار موارد فوق، اگر دانشگاه های اروپا براتون مورد توجه ویژه باشند، در صورت یکسان بودن ارزیابی شما از سبک و ساختار دو آزمون، شاید آیلتس انتخاب مناسب تری باشه.
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط makanzamani نمایش پست ها
    من یه چیز در مورد رایتینگو اسپیکینگ ایلتس فقط بگم که وقتی یه؟؟ به عنوان اگزمینر یا مصحح مبنا رو میذاره روی این که من داوطلب از تپه اباد اومدم، قیافه رو میبینه میگه بین 5.5 تا هفت، بد خطی میبینه میده شش .. چه برداشتی میشه کرد؟ همه میدونیم رایتینگ و اسپیکینگ اکتیون نه پسیو مثل دوتا دیگه، حالا توی کدوم میتونی بیشتر وقت روی ویزایش بذاری؟ رایتینگ! همه میدونن اوریج داوطلبین رایتینگشون بهتر از اسپیکینگه، نظر شخصیمه، دیگه قضاوت با خود شمای مخاطب! ولی ایا تافلم یکی که فرق + و - و تقسیمو ضرب رو نمیدونه مثل این از خدا بیخبرا میاد به منو شما نمره بده؟ قدر مارو نمیدونم چرا فقط اون ور میدونن!! خیلی هم خودشون خنگ نیستن اونور بخدا !!! دوستم رایتینگ 29 داشت اسپیکینگ 26، یکسالو نیم پیش ، 13 جون امسال بود فکر کنم ایرسافامم بود همه رو شده هشت و نیم رایتینک 5، اسپیکینگ 6.5!!! اگر کارنامه خودم بود بخدا آپلود میکردم!! خودم با همین چشما دیدم!!!
    مگه بریم کشور دیگه امتحان بدیم
    دوستی داشتم که تافل 118 داشت و رفت آیلتس داد. فکر میکنین چی شد؟ l6.5 r8.5 w6 s6 با اورال 7!!!! 118 کجا و 7 کجا؟ آیلتس کلا امتحان بدقلق و شانسی و سختیه. خودم هم سه بار امتحان دادم و بیشتر 6.5 نگرفتم. تافل ولی 110شدم. به آیلتس فکر میکنم سردرد میگیرم

درود به دوستان

من پست های قبل را خوندم و واقعا نظرات متفاوت از یکدیگر بودند، من چند سوال برام پیش اومده که اکه کوتاه هم بشه جواب بدین تا از سردرگمی دربیام.

1- اینکه دوستان میگن دیگه تافل را قبول نمی کنند آیا این مورد درست هست؟

2- در واقع هدف من فقط نمره پایه نیست، چون پایه را میشه به دست آورد، هدف من این هست که هر چقدر ممکنه نمره بالاتری بگیرم تا بتونم سایر پارامترهای خودم را حدالامکان با اون کاور کنم. آیا راسته که در تافل راحت تر میشه نمره بالاتر گرفت؟

3- من کمی در املای لغات مشکل دارم، آیا این مورد تو آزمون ها تفاوتی دارن؟

نقل قول نوشته اصلی توسط PhdComposite نمایش پست ها
    دوست عزیز من فکر می کنم شما اطلاعات کافی در مورد تافل ندارید و این موضوع باعث گمراه شدن دیگران میشه. در تافل PBT مهارت اسپیکینگ سنجیده نمیشه اما این نوع تافل در حال منسوخ شدنه و در حال حاظر در ایران فقط تافل iBT برگزار میشه که درش مهارت اسپیکینگ هم سنجیده میشه. (طبق گفته ETS از کل آزمون های تافلی که برگزار میشه 93 درصدش iBT هست.)
    برتری که اسپیکینگ تافل iBT به اسپیکینگ آیلتس داره اینه که صدای شما ضبط میشه و توسط Rater آمریکایی تصحیح میشه ، اما در آیلتس توسط اگزمینر ایرانی (محلی) .

میشه یک کشور رو نام ببرید که تافل رو قبول نداشته باشه؟ نمیشه همینجوری بدون مدرک صحبت کرد ، من فکر می کنم شما نمیدونید مخاطبانتون در این وب سایت چه کسانی هستند. لظفا برای این جمله " در آیلتس زبان بین المللی سنجیده میشه و در تافل آمریکایی " هم منبع بیارید.
    خوب از این موارد کدومشون امتیاز بالاتری داره، اونی که ضبط میشه و یا اونی که حضوری گوش میده؟

نقل قول نوشته اصلی توسط Vinc نمایش پست ها
    دوستی داشتم که تافل 118 داشت و رفت آیلتس داد. فکر میکنین چی شد؟ l6.5 r8.5 w6 s6 با اورال 7!!!! 118 کجا و 7 کجا؟ آیلتس کلا امتحان بدقلق و شانسی و سختیه. خودم هم سه بار امتحان دادم و بیشتر 6.5 نگرفتم. تافل ولی 110شدم. به آیلتس فکر میکنم سردرد میگیرم
    شما که هر دو را امتحان دادین در صورت امکان تجربه خودتون را هم هر چند مختصر منتقل کنید.

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط LHVIA نمایش پست ها
    درود به دوستان

من پست های قبل را خوندم و واقعا نظرات متفاوت از یکدیگر بودند، من چند سوال برام پیش اومده که اکه کوتاه هم بشه جواب بدین تا از سردرگمی دربیام.

1- اینکه دوستان میگن دیگه تافل را قبول نمی کنند آیا این مورد درست هست؟

2- در واقع هدف من فقط نمره پایه نیست، چون پایه را میشه به دست آورد، هدف من این هست که هر چقدر ممکنه نمره بالاتری بگیرم تا بتونم سایر پارامترهای خودم را حدالامکان با اون کاور کنم. آیا راسته که در تافل راحت تر میشه نمره بالاتر گرفت؟

3- من کمی در املای لغات مشکل دارم، آیا این مورد تو آزمون ها تفاوتی دارن؟

خوب از این موارد کدومشون امتیاز بالاتری داره، اونی که ضبط میشه و یا اونی که حضوری گوش میده؟

شما که هر دو را امتحان دادین در صورت امکان تجربه خودتون را هم هر چند مختصر منتقل کنید.
    سلام

1- بله... در بعضی از دانشگاه های بریتانیا مثل imperial college of london فقط IETLS برای مقاصد پذیرش قابل قبول هست.. ولی در قریب به اتفاق نقاط دیگه دنیا TOEFL به همون شدت و حدت مورد قبول هست...

2- ته الزاما... این به خودتون و اینکه با کدوم سبک آزمون راحت تر adapted میشید، بستگی داره...

3- خیر... در هر دو dictation اهمیت بالایی داره...

4- اگر استرس ضبط صدا رو نداشته باشید فرقی ندارند... چیزی که در آزمون حضوری قابل دسترس هست در ضبط صدا نه، eye contact با examiner هست که می تونه در بالا بردن اعماد به نفس و نمره بالاتر کمی موثر باشه... از طرفی اگر examiner منصف نباشه، این سبک speaking تبدیل به یک چالش بزرگ خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم

نقل قول نوشته اصلی توسط Matinking نمایش پست ها
    سلام

1- بله... در بعضی از دانشگاه های بریتانیا مثل imperial college of london فقط IETLS برای مقاصد پذیرش قابل قبول هست.. ولی در قریب به اتفاق نقاط دیگه دنیا TOEFL به همون شدت و حدت مورد قبول هست...

2- ته الزاما... این به خودتون و اینکه با کدوم سبک آزمون راحت تر adapted میشید، بستگی داره...

3- خیر... در هر دو dictation اهمیت بالایی داره...

4- اگر استرس ضبط صدا رو نداشته باشید فرقی ندارند... چیزی که در آزمون حضوری قابل دسترس هست در ضبط صدا نه، eye contact با examiner هست که می تونه در بالا بردن اعماد به نفس و نمره بالاتر کمی موثر باشه... از طرفی اگر examiner منصف نباشه، این سبک speaking تبدیل به یک چالش بزرگ خواهد شد...

براتون آرزوی موفقیت دارم
    با سلام مجدد و تشکر از پست بسیار مفیدتون

به عنوان سوال آخر در این مورد، شما در مورد تکنیک ها و هم خوانی با تکنیک آزمون و انتخاب آزمون بر این اساس صحبت کردین، با توجه به اینکه من در حال حاضر کلاس نمی رم و دارم خودم را ریکاوری میکنم تا برای کلاس و دوره آزمون ثبت نام کنم در نتیجه انتخاب تافل و یا آیلتس در این مرحله مهم هست تا کلاس مربوطه را انتخاب کنم.

حال سوال این هست که از کجا میشه با این تکنیک ها آشنا شد؟ چون خیلی از دوستان بر روی این مورد تاکید داشتند.

سپاس و درود فراوان

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)