صفحه 61 از 307 نخستنخست ... 11515253545556575859606162636465666768697071111161 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 3061

موضوع: شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید)

ApplyAbroad Senior Veteran
    Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtzmilani نمایش پست ها
    سلام

۱- شهید بهشتی + علوم کامپیوتر + ۱۶.۲۳

۲- شهید بهشتی + علوم کامپیوتر + ۱۷.۷۱
    ۳- تافل ۱۰۰، speaking: 24, writing:24, reading: 24, listening: 28
    ۴- آزمون GRE هنوز ندادم.
    ۵- ۱ مقاله ISI ، یک پوستر در کنفرانس معتبر.
    ۶- سابقه کار مرتبط ندارم
    ۷- فاند و گروه خوب برام مهم هستن. دانشگاه خاصی مد نظر ندارم.
    ۸- گرایش computational biology ، structural biology

قصد دارم برای دکتری اقدام کنم. پیشاپیش از راهنمایی شما سپاسگزارم.
    بدون شک با یک نمرۀ GRE مینیمم 310، شانس مطلوبی خواهید داشت. اگر این نمره مینیمم 315 بشه، شانس مطلوبی برای دریافت اسکالرشیپ/فلوشیپ/award خواهید داشت.

پیگیر انتخاب دپارتمان مقصد و رایزنی با استادها باشید.

ایام به کام
    آینده‌ای خواهم ساخت که گذشته‌ام جلویش زانو بزند!

به دلیل محدودیت زمانی، از پاسخگویی به پیام های خصوصیِ قابل طرح در فورِم معذورم.

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

پیش فرض پاسخ : شانس پذیرش/فاند از دانشگاه‌های آمریکا در سال‌ 2016 (حتماً ارسال اول را بخوانید

نقل قول نوشته اصلی توسط parvamfn نمایش پست ها
    سلام
    1.امیرکبیر+فیزیک+17.15 (میانگین معدل 2 سال آخر:19)
    2.امسال از کارشناسی فارغ التحصیل شدم.
    3.تافل ندادم ولی احتمالا 90 تا 100
    4.ندادم (اگر بهم بگید مینیمم چند باید بیارم ممنون میشم)
    5.ندارم
    6.ندارم
    8.به ترتیب اولویت: فیزیک پزشکی، بیوفیزیک، حالت جامد

من میخواستم تا اوایل november مدارکم رو تکمیل و اقدام به اپلای برای دکترا مستقیم کنم. فاند کامل گرفتن خیلی مهمه. به چه rank دانشگاه هایی برای هر مورد از زمینه ها باید فکر کنم؟

پیشاپیش تشکر میکنم.
    برای دکترای مستقیم باید نمرۀ زبان و GRE جنرال و احتمالاً سابجکت شما، قابل رقابت با متقاضی های دیگری که مدرک ارشد و رکورد پژوهشی خوبی دارند، باشه. معدل شما خوب و رقابتی هست و برای دکترای مستقیم بهتره به تافل مینیمم 95 و GRE بالای 310 فکر کنید. بررسی کنید که آیا دپارتمان های هدف شما به نمرۀ GRE سابجکت هم نیاز دارند یا خیر.

اگر در فرصت باقی مانده بخواید تافل و GRE جنرال و GRE سابجکت بدید، ممکنه شرایط به نحوی پیش نره که بتونید پذیرش دکترای مستقیم بگیرید. با این حال، حتی رفتن به دانشگاه های متوسط برای مقطع ارشد هم میتونه واسطۀ گرفتن پذیرش دکترا از دانشگاه های تاپ باشه.

ایام به کام

Junior Member

سلام، ممنون می شم جواب بنده رو بدید
    1-دانشگاه فردوسی + کشاورزی آب + 13.94
    2-دانشگاه تهران + کشاورزی آب + 15.04
    3-تافل 103
    4- GRE 320
    5- 2 تا مقاله ISI با IF خوب
    6- سابقه ی کار ندارم
    7- دانشگاه های آمریکا، نظر خاصی برای دانشگاهش ندارم، فول فاند فقط برام مهمه
    8- زمینه ی سنجش از دور، چون کار پایان نامم هم همین مورد بوده
    با وجود معدل های پایینم می خواستم ببینم شانسی برای پذیرش از دانشگاه های آمریکا دارم یا خیر
    خیلی ممنون

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط Sahar_wbd نمایش پست ها
    1- دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان - مهندسی کشاورزی علوم و صنایع غذایی - (معدل : 14.30)
    2- دانشگاه میلان ( university of Milan ) ( 2014) - علوم و تکنولوژی صنایع غذایی - (معدل : 110 / 100)
    3- نمره زبان ندارم هنوز ولی 6.5 رو میتونم بیارم حتما (مدرک زبان ایتالیایی دارم )
    4- GRE ندارم
    5- مقاله ندارم ولی در صورت لزوم میتونم از تز ام یه مقاله بدم . پوستر در یک کنفرانس ایتالیایی دارم .
    6- 2 سال ناپیوسته سابقه کار مرتبط دارم .
    7- مهم که فاند باشه، ولی‌ رنک دانشگاه مهم نیست
    8- بسته بندی - لبنیات یا اقتصاد کشاورزی (موضوع پایان نامه ارشد : بسته بندی هوشمند و MAP ) , دروس تخصصی لبنیات
    9-تحصیل ابتدایی و دبیرستان در مدرسه تیزهوشان - نامه معرفی خوب و تا حدودی SOP خوب میتونم بدم .
    همچنین میخواستم بدونم اگر برای RESEARCH ASSISTANT هم بتونم اقدام کنم شرایط چجوریه ؟

با تشکر
    شرایط رزومۀ شما نشان میده احتمال دریافت پذیرش وجود داره اما شانس بالایی برای دریافت فاند ندارید. نقاط ضعف رزومۀ شما هم معدل لیسانس، نمرۀ پایین آیلتس، و رکورد پژوهشی نه چندان خوب هست که باید برای رسیدن به اهدافتون بیشتر تلاش کنید.

مدرک زبان ایتالیایی، سابقۀ کار، تحصیل در تیزهوشان و از این دست موارد، در کل خوبه اما در فرآیند اخذ پذیرش و فاند، جمعاً ممکنه 1 درصد اثرگذار باشند و 99 درصد باقیمانده، به آیتم های اصلی رزومه مرتبط خواهد بود.

ایام به کام

Junior Member

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل -> صنعتی شریف + مهندسی کامپیوتر /سخت افزار + 13.25
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل -> صنعتی شریف + مهندسی کامپیوتر /معماری کامپیوتر + 16.75
    ۳- تافل 91 -> Reading 22, Listening 24, Speaking 20, Writting 25
    ۴- نمره (4 GRE (Verbal 146/Quantitative 165/Writing
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله) -> ندارم
    ۶- 5 سال سابقه کار در یک شرکت معتبر دولتی در زمینه امنیت اطلاعات
    ۷- فقط آمریکا - ایالتهای تگزاس و کالیفرنیا (فاند کامل در اولویت اول برای انتخاب دانشگاه است)
    ۸- Information security, Cyber security, Cyber crime
    ۹- Fall 2016
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه) -> سابقه کاری مرتبط و دانش وسیع و جامع، مسلط به برنامه نویسی با پایگاه داده، نرم افزار R و تجربه در کلاسترینگ

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechatronic نمایش پست ها
    بدون شک با یک نمرۀ GRE مینیمم 310، شانس مطلوبی خواهید داشت. اگر این نمره مینیمم 315 بشه، شانس مطلوبی برای دریافت اسکالرشیپ/فلوشیپ/award خواهید داشت.

پیگیر انتخاب دپارتمان مقصد و رایزنی با استادها باشید.

ایام به کام
    خیلی ممنونم. به نظرتون احتمال قبولی در چه سطحی (از نظر رتبه دانشگاه) هست؟

Junior Member

لیسانس: دانشگاه آزاد، واحد ورامین - گیاهپزشکی- معدل :15:33
    فوق لیسانس: دانشگاه آزاد واحد اراک- حشره شناسی کشاورزی- معدل : 17:55
    نمره زبان تافل هنوز آزمون ندادم ولی مطمئن هستم که حداقل 90 رو میارم
    درباره یGRE نظری ندارم. ممکنه نیاز نباشه
    مقاله منتشر شده ندارم هنوز
    سابقه ی کار مرتبط 5 سال ( یک آزمایشگاه تشخیص آفات و بیماری های گیاهی دارم)
    مدرس دانشگاه علمی و کاربردی – واحد جهاد کشاورزی بودم ( سه نیمسال تحصیلی)
    گواهی استفاده از کارور GPS در کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم.
    گواهی تشخیص صلاحیت فنی مهندس مزرعه ( رتبه ی 1 ) رو هم از سازمان نظام مهندسی کشور دارم.
    گواهی همکاری با یه شرکت آلمانی در ارتباط با تست کودهای ریز مغذی شون تو شرایط ایران رو هم دارم.
    دانشگاه مورد نظرم riverside یا دانشگاه Dallas یا Florida هستش ولی اگر نشه هم رنک برام مهم نیس. مهم فاند هستش و اینکه حتما میخوام ادامه تحصیل بدم.
    گرایش مورد علاقه م toxicology و IPM هستش

دوستان میدونم شانسم کمه ولی چون از august 2015 شرایط موندن و اقامت تو امریکا رو دارم حتما میخوام ادامه تحصیل بدم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط shghavami نمایش پست ها

۱- دانشگاه لیسانس + رشته تحصیلی + معدل -> صنعتی شریف + مهندسی کامپیوتر /سخت افزار + 13.25
    ۲- دانشگاه فوق لیسانس + رشته تحصیلی + معدل -> صنعتی شریف + مهندسی کامپیوتر /معماری کامپیوتر + 16.75
    ۳- تافل 91 -> Reading 22, Listening 24, Speaking 20, Writting 25
    ۴- نمره (4 GRE (Verbal 146/Quantitative 165/Writing
    ۵- تعداد مقالات داخلی و خارجی (کنفرانس/مجله) -> ندارم
    ۶- 5 سال سابقه کار در یک شرکت معتبر دولتی در زمینه امنیت اطلاعات
    ۷- فقط آمریکا - ایالتهای تگزاس و کالیفرنیا (فاند کامل در اولویت اول برای انتخاب دانشگاه است)
    ۸- Information security, Cyber security, Cyber crime
    ۹- Fall 2016
    ۱۰- موارد دیگر (مانند نکات برجسته ذکر شده در رزومه) -> سابقه کاری مرتبط و دانش وسیع و جامع، مسلط به برنامه نویسی با پایگاه داده، نرم افزار R و تجربه در کلاسترینگ
    زمینه تحقیقاتیه شما چیه دقیقا؟

در مجموع، نمره تافل اگر بالای 100 بیارید احتمال فاند خیلی بیشتر میشه، نمره GRE باید حدود 320 بیارید که نمره لیسانس پوشش بده. همچنین سابقه پژوهشیتون هم که به هیچ وجه قابل اتکا نیست. ایالت کالیفرنیا خیلی رقابتی هست برای پذیرش همراه فاند. پس پیشنهاد میکنم موارد ذکر شده رو تقویت کنید. بنظر میرسه کمیته پذیرش کار خودش راحت کرده و بسنده میکنه به چند تا عدد: نمرات تافل، GRE، و معدل؛ و البته تعداد مقالات در مجلات معتبر!

موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

ApplyAbroad Veteran
    abarmard آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط swan9829 نمایش پست ها
    لیسانس: دانشگاه آزاد، واحد ورامین - گیاهپزشکی- معدل :15:33
    فوق لیسانس: دانشگاه آزاد واحد اراک- حشره شناسی کشاورزی- معدل : 17:55
    نمره زبان تافل هنوز آزمون ندادم ولی مطمئن هستم که حداقل 90 رو میارم
    درباره یGRE نظری ندارم. ممکنه نیاز نباشه
    مقاله منتشر شده ندارم هنوز
    سابقه ی کار مرتبط 5 سال ( یک آزمایشگاه تشخیص آفات و بیماری های گیاهی دارم)
    مدرس دانشگاه علمی و کاربردی – واحد جهاد کشاورزی بودم ( سه نیمسال تحصیلی)
    گواهی استفاده از کارور GPS در کشاورزی و منابع طبیعی از سازمان فنی حرفه ای کشور دارم.
    گواهی تشخیص صلاحیت فنی مهندس مزرعه ( رتبه ی 1 ) رو هم از سازمان نظام مهندسی کشور دارم.
    گواهی همکاری با یه شرکت آلمانی در ارتباط با تست کودهای ریز مغذی شون تو شرایط ایران رو هم دارم.
    دانشگاه مورد نظرم riverside یا دانشگاه Dallas یا Florida هستش ولی اگر نشه هم رنک برام مهم نیس. مهم فاند هستش و اینکه حتما میخوام ادامه تحصیل بدم.
    گرایش مورد علاقه م toxicology و IPM هستش

دوستان میدونم شانسم کمه ولی چون از august 2015 شرایط موندن و اقامت تو امریکا رو دارم حتما میخوام ادامه تحصیل بدم.
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    به صورت خلاصه، وضعیت معدل هاتون مناسبه؛نمره تافل باید بالاتر از چیزی بشید که گفتید وفکر کنم حدود 99% نمرات GRE برای شما لازم باشه! چون که دانشگاه شناخته شده ای از ایران مدرک نگرفتید، باید با یک نقطه قوت اون پوشش بدین؛ مثلا، اگر تو زمینه شما میشه مقاله داد، تا میتونید مقاله چاپ کنید. دانشگاه هایی هم که ذکر کردین خیلی رقابت بالاست! پس باید برای امتحانات و سابقه پژوهشی حسابی زحمت بکشید و نمرات خوب بگیرید. مواردی که ذکر کردین هم خوبه در رزومه بیان شه، البته درجه اهمیت نسبت به مواردی که من گفتم شاید 1 به 10 باشه.

موفق باشید
    آنچه مرا نکشد، قوی ترم می سازد!

Mechatronic آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE-ME

نقل قول نوشته اصلی توسط mrtzmilani نمایش پست ها
    خیلی ممنونم. به نظرتون احتمال قبولی در چه سطحی (از نظر رتبه دانشگاه) هست؟
    من به طور دقیق نمیدونم چند درصد دپارتمان های دانشگاه های امریکا، در گرایش مورد نظر شما فعال هستند. با توجه به رزومۀ شما، اگر نمرۀ GRE حداقل 310 فراهم بشه، بدون شک رنک 50 تا 100 امریکا (بر اساس رتبه بندی US News در علوم کامپیوتر) در دسترس شماست. نمیشه گفت برای رنک های بهتر شانس ندارید؛ چون هنوز نمرۀ GRE شما معلوم نیست و رکورد پژوهشی چشمگیری ندارید، فعلا نمیتونم بگم رنک زیر 50 چقدر شانس دارید.

اگر نمرۀ GRE بالای 315 بگیرید، احتمال رنک 30-50 هم وجود داره.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)