نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: 1

رأی دهندگان
0. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
صفحه 76 از 77 نخستنخست ... 26666768697071727374757677 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 751 تا 760 , از مجموع 763

موضوع: ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط iman7 نمایش پست ها
    پول زیاد اگه مرجعش معلوم نباشه و افیسر شک کنه دردسرساز میشه. مثلا شما 250 هزار تا BS نشون بدی ممکنه شک کنه یه ادم به این سن و سال از کجا اورده؟ شاید قصد راه اندازی تجارت داره و می خواد تحت عنوان دانشجو بره اونجا. پول هم که داره و به مشکل نمی خوره که مجبور به برگشتن بشه. چند نفر ادم با سن و سال معمول اپلی می شناسید که همچین پولی داشته باشن؟ اینکه میگن اگه به نام پدر باشه بهتره هم به همین خاطره. حالا باور کردنش هم به عهده افیسره. مثلا یکی میگه پدرم جراحه و پول خوبی هم تو حسابش هست. یکی هم مدرک شغلی از پدرش نشون میده و طرف باور نمی کنه. وقتی شما سال اول بدون حضور اونجا فاند میگیری سال دوم و ... به احتمال خیلی قوی فاند میگیری. گاهی یه رفتار ناخوداگاه ما افیسر رو به فکر می اندازه و شک می کنه و دستش انقدر بازه که به بهانه کم بودن یا زیاد بودن پول 214 بزنه.
    ضمنا پسر عموی خود ادم هم از نظر اونا فامیل نیست. به نظرم قضیه اونقدر حاد نیست که به خاطرش استرس دروغ گفتن بیاد تو کار. ببینید افیسرها وقتی شما رو ریجکت می کنن به عمد کاری میکنن که نفهمی موضوع اصلی چیه. بنابراین با سوالشون گمراهت می کنن. اینه که ادم فکر می کنه به خاطر فامیل دور داشتن ریجکت شده در حالیکه با داشتن فامیل نزدیک هم ویزا میدن گاهی. (البته ممکنه افیسر خوب و با وجدانی هم باشه که به دلیلی مجبور به ریجکت باشه ولی راهنمایی صحیح کنه در مورد دفعه بعد. منکر این نیستم.)
    در اینکه سن کم باید از حساب پدر و مادر BS بگیره شکی نیست و این کاملا معقوله. در اینکه باید مرجع پول زیاد معلوم باشه هم شکی نیست. ولی با وجود ویزای دانشجویی حتی نمیشه خونه خرید یا بیرون از دانشگاه شغل پیدا کرد چه برسه به سرمایه گذاری و تجارت! منظورم اینه که برای جلوگیری از همچین اتفاقی (تجارت) کنترل کردن دارایی زیاد ،اصلا معقول نیست. امسال چند نفر رو سراغ دارید که بخاطر پول زیاد بردن ریجکت شده باشن. اصلا از بس گفتن نبرید کسی نمیبره . ولی تا دلتون بخواد این تو این 4-5 بار سفارت رفتن دانشجوی بدون فاند دیدم که BS های معمول و موجه با معیارهای سالهای قبل( یعنی فقط هزینه ی سال اول) همراهشون بود ولی ریجکت شده بودن. به طور مثال بار دومی که دوبی رفتم دخترخانومی از ایران اومده بود که برای مستر بدون فاند میرفت و 4000$ بیشتر از رقم سال اول با خودش آورده بود و ریجکت شد و میگفت 2 بار آفیسر روی رقم BS ام دست گذاشت وسرشو تکون داد و خب منم تجربه ی الانو نداشتم و واقعا نمیدونستم چرا. بهم گفت اگه همه ی هزینه رو با خودم بیارم یعنی قبول میکنن؟ یادمه بهش گفتم شنیدم پول زیاد بردن ایراد داره و احتمالا مشکلت جای دیگه اییه. ولی ماه بعد همه ی هزینه ی 2 سال و یکمی بیشتر رو با خودش برد ارمنستان و بهم خبر داد که وارد کلیرنس شده.
    اینو قبلا هم گفتم تابستون همینجا تو تاپیک ارمنستان از قول یکی از دوستان خوندم که دانشجوی بدون فاندی تو ارمنستان دیده بودن که 500000$ با خودش آورده بود و آفیسر فقط پرسیده بود شغل پدرت چیه و در جا هم بهش ویزا داده بود.
    در اینکه ویزا گرفتن خیلی سخت تر شده شکی نیست و خب وقتی معیارهاشون تغییر میکنه و یا چیزایی که قبلا راحت ازش میگذشتن و حالا بهش گیر میدن، دیگه نمیان اعلام کنن که ما رویه مون عوض شده. فقط ار تعداد تلفاتی که میده میشه فهمید که دارن به این مسئله که تا حالا موردی نداشته گیر میدن مواظب باشید. به اشتراک گذاشتن تجربیات اینجا هم به همین خاطره. ویزا گرفتن از سفارت که دستورالعمل رسمی نداره شکر خدا.
    ببینید واقعیت اینه که فقط دانشجوی دکترا از نظر اینها اونقدر کوالیفاید هست که بعدن بتونه فاند بگیره و بقیه هم نه اینکه احتمالش صفر باشه ولی انقدری محتمل نیست که کار و توانایی داشته باشن که بتونن تو دانشگاه مشکلات مالی شونو حل کنن.
    در ضمن فاند برای دانشجوی دکترا هم الان تو آمریکا مسئله ست و به زور TA میدن. خیلی از دانشگاهها همون اول برای مستر شرط میکنن که فاند نمی دیم. با این اوصاف دیگه چه برسه به لیسانس. دانشجوی لیسانس چه تخصصی داره که باهاش تو دانشگاه کار کنه و فاند بگیره. من یه نمونه دانشجوی لیسانس هم سراغ ندارم که فاند گرفته باشه. حداکثر کارهای محدود و نامرتبط تو دانشگاهه که پولی هم نمیشه و دیگه خیلی بشه فلوشیپ که درصد بسیار محدودی از هزینه ها رو میپوشونه و این چیزی نیست که بشه روش حساب باز کرد. عملا هزینه ی لیسانس رو دوش خانوادست و این رو هم دانشگاه میدونه هم اون آفیسر.
    ویرایش توسط payizan_2000 : December 30th, 2015 در ساعت 02:24 AM

پیش فرض پاسخ : ایروان (ارمنستان) - مصاحبه‌ی سفارت و تجربیات روز مصاحبه در سال ۲۰۱۵

نقل قول نوشته اصلی توسط Amir0030352 نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنماییتون. من استرس خیلی خیلی دارم بابت ویزا چون اگر ریجکت هم بشم راه برگشت به ایران ندارم و در نهایت باید برم ترکیه
    اگر بار اول از وین ریجکت بشم میتونم ار آنکارا دوباره اقدام کنم؟ آیا کسی پشت هم درخواست بده مثلا 2 بار پشت هم و ریجکت بشه آیا باز هم امیدی هست؟؟؟
    کلا خودم فکر میکنم تو بدترین شرایط به کلیرنس بخورم چون هر دانشجویی که برای لیسانس اقدام کرد (کسایی که من میشناسم) به جز اونی که شما گفتید، درجا بدون کلیرنس گرفتن.
    چون شنیدم امریکا به دانشجویان لیسانس بهتر ویزا میده، چقدر این موضوع صحت داره؟
    ببخشید انقدر این موضوع رو کشش دادم ولی امیدوارم شخصی مثل من با این شرایط رو درک کنید
    خواهش میکنم. در مورد ریجکت تجربه نشون داده فقط اگه با بند 214B ریجکت بشن میتونن امیدی به ویزا گرفتن در اقدام بعدی داشته باشن و بقیه ی بندها تا حدزیادی بی درمون هستن. سالهای قبل چند مورد از بندهایی به جز 214B دیده بودم که تونسته بودن دوباره اقدام کنن و ویزا بگیرن ولی این 2 سال آخر ندیدم. شما اگه خدایی نکرده، زبونم لال!!! قرار باشه ریجکت شید همون 214B شاملتون میشه. هر وقت بخواید و به هر سفارت دیگه ای که برای ایرانی ها تعیین شده مثل همین آنکارا، میتونید دوباره مراجعه کنید. اما برای ریجکت 214B میگن بهتره یه مدتی از ریجکت بگذره و بعد دوباره اقدام بشه مثلا 1 -2 ماه بعد. باید حتما هم تو مدارک و توضیحات تغییراتی داده بشه. این تغییرات هم وجودشون در حدی مهمه که بعضا دیده شده آفیسر در مصاحبه ی بعدی همون اول پرسیده خب وضعیتت چه تغییری کرده؟
    اما الان که مسئله ی شما اینا نیست. بذارید خدایی نکرده اتفاق بیفته بعد برید سرش
    استرس همه چیزو خراب میکنه. آسمون که به زمین نمیاد. نشدم نشد. خدایی من آرزوم بود همسن شما بودم و بخاطر سنم دستم باز بود و کلی گزینه داشتم. هرچی بشه شما کلی فرصت و گزینه دارید. اگه واقعا دوست دارید آمریکا درس بخونید بر فرض الانم نشد بعد لیسانس میتونید دوباره اقدام کنید یا بعد فوق لیسانس. کلا وقت دارید حالا حالا ها!
    تو ماه جولای 2 تا دانشجوی کم سن که برای لیسانس میرفتن تو دوبی دیدم که فرصت نکردیم زیاد صحبت کنیم ولی هردوشون درجا ویزا گرفتن. نمیدونم رشتشون چی بود ولی خب موفق شدن.
    من چیزی در مورد سختی یا راحتی ویزا دادن به دانشجوهای لیسانس نشنیدم و اطلاعی ندارم ولی میدونم مسئله ی مالی و سن رو در مورد دانشجوهای لیسانس بیشتر کنترل میکنن. دز مورد آقایون هم که سربازی رو همیشه چک میکنن. چون واقعا هم شما سابقه ی خاصی ندارید که بخوان در موردش تحقیق کنن، پس از این نظر باید راحتتر باشه.
    شرایط شما خیلی هم خوبه
    اونجا استرس نداشته باشید مدارک رو کامل و درست ببرید. سند و این چیزا میبرید بدید ترجمه حداقل مهر مترجم داشته باشه. و روان و درست و قابل فهم سوالات رو جواب بدید ایشالا که خیره.
    این استرس همه چیزو گند میزنه. باعث میشه نتونید بفهمید چی میپرسن یا اینکه فکرتون درست کار نکنه چی جواب بدید. همه چیز هم در چند دقیقه اتفاق می افته و جای جبران نداره پس بی خیال استرس بشید.
    ببخشید من این رگ مدرسیم زد بیرون خیلی بالای ممبر موندم : ))
    موفق میشید به امید خدا

دوستان سلام

من یه سوال داشتم در خصوص مرحله Clearance و سوالاتی که سفارت برای applicant ها میفرسته. همسر بنده هفته ی گذشته مصاحبه داشتن و کلیرنس خوردن. براشون سوالات ارسال شد و ما دو مرتبه پاسخ دادیم. الان مجددا ایمیل مشابه اومده که درخواست کرده پاسخ 10 سوال فرستاده بشه. دوستانی که تجربه ی مشابه داشتن برای ارسال سوالات و confirmation دریافت کردند، آیا ایمیل رو با subject متفاوتی برای سفارت ارسال کردن یا روی همون ایمیل Reply کردن؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط sobhanmoosavi نمایش پست ها
    دوستان سلام

من یه سوال داشتم در خصوص مرحله Clearance و سوالاتی که سفارت برای applicant ها میفرسته. همسر بنده هفته ی گذشته مصاحبه داشتن و کلیرنس خوردن. براشون سوالات ارسال شد و ما دو مرتبه پاسخ دادیم. الان مجددا ایمیل مشابه اومده که درخواست کرده پاسخ 10 سوال فرستاده بشه. دوستانی که تجربه ی مشابه داشتن برای ارسال سوالات و confirmation دریافت کردند، آیا ایمیل رو با subject متفاوتی برای سفارت ارسال کردن یا روی همون ایمیل Reply کردن؟
    ممنون میشم راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز،
    سوالات برای بنده هم ارسال شده بود؛ به همون ایمیل reply کردم و به نظرم بهتره صورت سوال رو داشته باشین تو متن ایمیل و جوابا رو با یه رنگ دیگه زیر هر سوال بنویسید و مدارکی که خواسته رو هم ضمیمه کنید... من اینکارا رو کردم و یه ایمیل با همون آدرس دریافت کردم که از جوابا و مدارکی که فرستادم تشکر کرده بود و گفته بود روند کلیرنس شروع شده...

ApplyAbroad Hero iman7 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Mechanical & Aerospace Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط payizan_2000 نمایش پست ها
    در اینکه سن کم باید از حساب پدر و مادر BS بگیره شکی نیست و این کاملا معقوله. در اینکه باید مرجع پول زیاد معلوم باشه هم شکی نیست. ولی با وجود ویزای دانشجویی حتی نمیشه خونه خرید یا بیرون از دانشگاه شغل پیدا کرد چه برسه به سرمایه گذاری و تجارت! منظورم اینه که برای جلوگیری از همچین اتفاقی (تجارت) کنترل کردن دارایی زیاد ،اصلا معقول نیست. امسال چند نفر رو سراغ دارید که بخاطر پول زیاد بردن ریجکت شده باشن. اصلا از بس گفتن نبرید کسی نمیبره . ولی تا دلتون بخواد این تو این 4-5 بار سفارت رفتن دانشجوی بدون فاند دیدم که BS های معمول و موجه با معیارهای سالهای قبل( یعنی فقط هزینه ی سال اول) همراهشون بود ولی ریجکت شده بودن. به طور مثال بار دومی که دوبی رفتم دخترخانومی از ایران اومده بود که برای مستر بدون فاند میرفت و 4000$ بیشتر از رقم سال اول با خودش آورده بود و ریجکت شد و میگفت 2 بار آفیسر روی رقم BS ام دست گذاشت وسرشو تکون داد و خب منم تجربه ی الانو نداشتم و واقعا نمیدونستم چرا. بهم گفت اگه همه ی هزینه رو با خودم بیارم یعنی قبول میکنن؟ یادمه بهش گفتم شنیدم پول زیاد بردن ایراد داره و احتمالا مشکلت جای دیگه اییه. ولی ماه بعد همه ی هزینه ی 2 سال و یکمی بیشتر رو با خودش برد ارمنستان و بهم خبر داد که وارد کلیرنس شده.
    اینو قبلا هم گفتم تابستون همینجا تو تاپیک ارمنستان از قول یکی از دوستان خوندم که دانشجوی بدون فاندی تو ارمنستان دیده بودن که 500000$ با خودش آورده بود و آفیسر فقط پرسیده بود شغل پدرت چیه و در جا هم بهش ویزا داده بود.
    در اینکه ویزا گرفتن خیلی سخت تر شده شکی نیست و خب وقتی معیارهاشون تغییر میکنه و یا چیزایی که قبلا راحت ازش میگذشتن و حالا بهش گیر میدن، دیگه نمیان اعلام کنن که ما رویه مون عوض شده. فقط ار تعداد تلفاتی که میده میشه فهمید که دارن به این مسئله که تا حالا موردی نداشته گیر میدن مواظب باشید. به اشتراک گذاشتن تجربیات اینجا هم به همین خاطره. ویزا گرفتن از سفارت که دستورالعمل رسمی نداره شکر خدا.
    ببینید واقعیت اینه که فقط دانشجوی دکترا از نظر اینها اونقدر کوالیفاید هست که بعدن بتونه فاند بگیره و بقیه هم نه اینکه احتمالش صفر باشه ولی انقدری محتمل نیست که کار و توانایی داشته باشن که بتونن تو دانشگاه مشکلات مالی شونو حل کنن.
    در ضمن فاند برای دانشجوی دکترا هم الان تو آمریکا مسئله ست و به زور TA میدن. خیلی از دانشگاهها همون اول برای مستر شرط میکنن که فاند نمی دیم. با این اوصاف دیگه چه برسه به لیسانس. دانشجوی لیسانس چه تخصصی داره که باهاش تو دانشگاه کار کنه و فاند بگیره. من یه نمونه دانشجوی لیسانس هم سراغ ندارم که فاند گرفته باشه. حداکثر کارهای محدود و نامرتبط تو دانشگاهه که پولی هم نمیشه و دیگه خیلی بشه فلوشیپ که درصد بسیار محدودی از هزینه ها رو میپوشونه و این چیزی نیست که بشه روش حساب باز کرد. عملا هزینه ی لیسانس رو دوش خانوادست و این رو هم دانشگاه میدونه هم اون آفیسر.
    راستش تو همین فروم و تو گروه های تلگرام خوندم کسی رو که مبلغ بالا برده و "ظاهرا" مشکل دیگه ای نداشته و ریجکت شده اما الان رفرنس ندارم. مشکل اینجاس که نمیشه قضاوت کرد که مبلغ دلیل واقعی بوده یا بهانه.
    منظور من این بود که احساس صداقت افیسر و اعتمادش مهم ترین عامل هست. اون شخصی که مبلغ بالا برده بوده فکر کنم پدر و مادرش جراح بودن. افیسر فقط همین سوال رو کرده و مدرکی هم نخواسته اگه درست خاطرم باشه. خوب اینجا اعتماد کرده بوده به حرفش. من دیدم طرف بدون فاند بوده و حساب بانکی هم همراش بوده و ویزا بهش دادن در حالیکه افیسر گفته لازم نیست ببینم. اگه مبلغ عامل اصلی تصمیم گیری باشه باید حتما نگاه میکرد. اینجا هم اعتماد برقرار شده بوده تو مصاحبه.
    ضمنا شما خودت هم تاکید کردی به بحث تفاوت دانشجوی دکترا و ارشد. خوب ارشد بدون فاند احتمال بدون فاند موندنش هست بنابراین برای 2 سال ببری خوبه. (مثلا میشه 80 هزارتا) اما دکترا طبق I20 قرار باشه 5 سال طول بکشه و شما پول 5 سال رو ببری میشه 200 هزار تا. ضمنا ارشد با هزینه شخصی خوندن معموله. اما دکترا با هزینه شخصی خوندن هم معموله؟ به نطرم اینجا ادم یه مقداری ضعیف نشون میده خودشو اگه پول زیاد ببره. انگار که فکر میکنه تا اخرش میخواد بی فاند بمونه و...

دانشجوی لیسانس هم درسته حرفتون که شانس فاند خیلی کمه. ولی من تو انکارا یه دختر خانمی رو دیدم که تقریبا نصف هزینه هاشو براس سال اول فاند گرفته بود برای لیسانس می خواست بره ولی ریجکت شد.
    بعضی وقتها افیسرها واقعا ادم های مثبتی هستن و می خوان کمک کنن اما به یه دلیلی اپلیکیشن ادم ضعف داره و نمی تونن برای خودشون دردسر درست کنن. اینه که راهنمایی می کنن که مثلا مشکل از حساب بانکی بوده و ... بعضی وقتها متاسفانه می خوان گمراهت کنن و یه چیزی تو ذهن ما می اندازن که تو اون وضعیت پراسترس باور می کنیم. تو دبی دفعه آخر به من گفت اگه برای رشته دیگه ای مثل ادبیات می خواستی بری بهت ویزا می دادم! من فکر کردم جوابشو بدم گفتم دفعه پیش به من گفتین چون رشتت رو از هوافضا به بیو عوض کردی مشکوکه. گفت "I was being sarcastic!" دستم انداخته بود. گفتم یعنی این ریجکت دائمیه؟ (قبلیا ظاهر رو حفظ می کردن می گفتن نه) این یکی گفت "I hope so" - من هرچی فکر کردم نفهمیدم چه پدرکشتگی با این اقای همیشه ایستاده داشتم که اینطوری می گفت. (البته تو خانواده ما یه افسانه ای هست که میگه کریستف کلمب امد دنبال جد بزرگ ما که با هم برن امریکا رو کشف کنن. اما جد ما از اب می ترسید نرفت. شاید این واقعیت تاریخی بوده و داشته انتقام عمل جد ما در ریجکت کشف امریکارو می گرفته. این سیا و اف بی ای و این حرفا انگار واقعا افسانه نیستن.)
    در کل فکر می کنم تحلیل چقدر بردن می تونه واقعا از کیس به کیس فرق کنه. ولی معمولا تو 5 دقیقه مصاحبه اونقدر همه چی سریع پیش میره که نمیشه فهمید گیر اقعی از کجابوده. شاید ادمایی که همینطوری پا میشن میرن سفارت تو این زمینه سود کنن که این بحث ها به گوششون نمی خوره.

سلام

من یک بار این مشکل برام پیش اومد، دلیلش این بود که فایل ها رو زیپ کردم فرستادم که گفتن به صورت pdf یا word بفرستم، بعد فرستادم و درست شد

Junior Member

کی گفته نمیشه تو لیسانس فاند گرفت؟ من خودم 70% فاند بودم ولی ویزا ندادن هزینه ی دو سال هم برده بودم آخر هم نفهمیدم مشکلشون چی بود دقیقا

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

سلام دوستان:

لطفا راهنماییم کنین.

من مستر خوندم امریکا. حالا بعد 3 سال مامان بابام قراره بیان. کجا برن بهتره؟ ممنونم

Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

اصولا اومدن مامان بابا به رشته شما و غیره ربطی نداره. بیشتر بحث social tie هست و اینکه آیا شغل دولتی داشتن یا خیر و چیزای اینجوری. با توجه به این موارد میشه تصمیم گرفت. به طور کلی هم با توجه به تجربیاتی که بچه ها میگن اوضاع ایروان ظاهرا زیاد خوب نیست ولی میگم بازم بستگی داره.

نقل قول نوشته اصلی توسط sunshine1988 نمایش پست ها
    سلام دوستان:

لطفا راهنماییم کنین.

من مستر خوندم امریکا. حالا بعد 3 سال مامان بابام قراره بیان. کجا برن بهتره؟ ممنونم

نقل قول نوشته اصلی توسط marmar567 نمایش پست ها
    کی گفته نمیشه تو لیسانس فاند گرفت؟ من خودم 70% فاند بودم ولی ویزا ندادن هزینه ی دو سال هم برده بودم آخر هم نفهمیدم مشکلشون چی بود دقیقا
    تا اونجایی که میدونم شما دانشجوی سال 4 پزشکی بودید که سفارت رفتید. برای لیسانس، سفارت به سن بیشتر توجه میکنه و اگه چند سالی از فارغ التحصیلی دبیرستان فاصله داشته باشید 2 حالت پیش میاد. یا قبلا دانشجو بودید و درستون تموم شده دارید میرید دوباره یه لیسانس دیگه بگیرید و اینو تو سوابق تحصیلیتون تو دی اس میگید که در این صورت، کلا "مجدد" رو سفارت باهاش مشکل داره و خیلی پیش میاد ریجکت کنه. چه لیسانس چه فوق چه دکترا. و یا اینکه درستونو دارید اینجا ول میکنید و میرید اونجا بخونید که باز اینم قبول نمیکنن و زیاد بودن دانشجوهایی که تو دی اس گفتن اینجا تو ایران دانشجو هستن و دارن میرن از اول شروع کنن و به همین خاطر ریجکت شدن.
    حالت دیگش اینه که تو دی اس در قسمت سوابق چیزی از دانشگاه رفتن تو ایران نمیگید و با توجه به سنتون متوجه گپ تحصیلی چند ساله میشن که در این صورت هم باز خطر ریجکت شدن تهدیدتون میکنه.
    منبع فاند یا TA هست یا RA و یا GA. برای اینها باید پیشینه ای داشت و تجربه ای و تبهری که دانشگاه بفهمه میتونه طرفو استخدام کنه و ازش استفاده کنه و در ازاش بهش حقوق بده. شما چطوری برای فاند اقدام کردید؟ چه فاندی بهتون تعلق گرفت؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)