صفحه 23 از 36 نخستنخست ... 131415161718192021222324252627282930313233 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 221 تا 230 , از مجموع 356

موضوع: مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

ApplyAbroad Superstar

پیش فرض پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط blessed نمایش پست ها
    و زندگی

آیا این ماجرای Canadian experience یک فرضیه هست به نطرتون واقعا؟؟؟؟
    چقدر ایرانی ها سر نداشتن تجربه کانادایی دچار Lifestyle downgrade شدن؟ من هنوز لند نکردم اما به شدت نگران آیندم هستم ...چرا فردی با فوق لیسانس و سطح رفاه قابل قبول در ایران میره و در حد survival زندگی می کنه با min wage و ....اما این اتفاق در استرالیا نمی افته...چرا تو تاپیک های استرالیا این همه از زندگی survival حرف زدن نمیشه؟
    برداشت شما متکی است به خوانده ها و این تصویر درست و کاملی به شما نخواهد داد. همه اینطوری نیستن دوست عزیز. لزوما اون کسانی که در کارشون اینجا موفق هستن در این فوروم ها مطلب نمی نویسند که شما بخوانید. ایرانی های موفق و پولساز در حرفه های مختلف در کانادا بسیار زیادند. ضمنا استرالیا هم فکر نکنید از این لحاظ بهشته. شما کار بلد باشید همه جا براتون کار هست. صرف داشتن مثلا فوق لیسانس نه در کانادا برای شما کار خواهد شد نه در استرالیا. من خودم را فقط بگم، هم خودم هم همسرم تجربه کار کانادایی نداشتیم تحصیلات اینجا را هم نداشتیم اما در کمتر از چهار ماه مشغول به کار تخصصی خودمون شدیم. البته من به هیچ وجه کارهای به قول شما survival را بد نمی دانم، هر کس راهی برای خودش پیدا می کنه. با همون کارها هم میشه زندگی نسبتا معقولی در کانادا فراهم کرد. چیزی که در ایران با نوع کار مشابه کاملا غیرممکنه.
    Solitary trees, if they grow at all, grow strong.

Junior Member

می فرمایید کاناادا په امکاناتی به مهاجران میده که استرالیا نمیده ؟ همینکه تو کانادا برای استخدام اولویت با کسی هست که " تجربه کار با تحصیلات کاناادایی " داشته باشه ...ولی تو استرالیا این تبعیض نیست خودش نا امید کنندست

سلام
    کی میگه استرالیا به تجربه کاری و تحصیلات لوکال اهمیت نمیده,
    من هم اقامت کانادا رو دارم و هم استرالیا, هر روز هم میام اینجا مطالب و میخونم و میرم,
    به نظرم استرالیایی ها خیلی هم به این موضوع بها میدن.
    اصلان اینجا اگه یه رکروتر به شما برای کار زنگ بزنه, اولین سوالش در مورد ویزاتونه .
    خیلی ها با ویزای کار اینجان, ولی تا permanent نباشی کار بی کار.
    ارسال به سیدنی 16 ژانویه 2010
    درخواست مدیکال و فایل نامبر سوم 16 ژانویه 2013
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

با سلام به دوستان. بنده در حال گذراندن دوره پست داک مهندسی عمران در ویرجینیا تک هستم .بدلیل سابقه پژوهشی نسبتا خوب مانند H-index=23 و حضور در ادیتوریال بورد مجلات معتبر بین المللی و کمیته علمی کنفرانس های مطرح خارجی چندین موقعیت Permanent Faculty Position دراروپا، آمریکا و استرالیا در حال اتفاق است که باید تصمیم بگیرم. با توجه به اینکه سابقه کار آکادمیک و زندگی در اسکاندیناوی،کانادا وآمریکا دارم تقزیبا اطلاعات کاملی از شرایط دارم اما استرالیا در قیاس با نقاطی که ذکر کردم کاملا ناشناخته هست برام. سطح زندگی و بودجه های تحقیقاتی دانشگاه در ملبورن یا کرتن در قیاس به چه شکلی هست؟ با تشکر

Cool پاسخ : مقایسه استرالیا با آمریکا و کانادا و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Pascal نمایش پست ها
    سلام
    کی میگه استرالیا به تجربه کاری و تحصیلات لوکال اهمیت نمیده,
    من هم اقامت کانادا رو دارم و هم استرالیا, هر روز هم میام اینجا مطالب و میخونم و میرم,
    به نظرم استرالیایی ها خیلی هم به این موضوع بها میدن.
    اصلان اینجا اگه یه رکروتر به شما برای کار زنگ بزنه, اولین سوالش در مورد ویزاتونه .
    خیلی ها با ویزای کار اینجان, ولی تا permanent نباشی کار بی کار.

سلام
    من عرض نکردم استرالیا اهمیت نمیده.. این مساله Canadian experience ( نه ویزا ) در کانادا اولویت هست..و شدیدا نمود داره ..اما دوستان استرالیا با همچین موردی مواجه نیستن که فقط چون تجربه استرالیایی ندارن برن چند ماه کار survival انجام بدن فقط به علت اینکه تجربه استرالیایی کسب کنن و بعد برن تو رشته خودشون ...
    ویزا که مسلما بایدددددددد مورد سوال باشه ! کارفرما چرا باید رو نیرویی سرمایه گداری کنه که نه هنوز از عملکردش مطمئنه و هم مدت کوتاهی می تونه بمونه

نقل قول نوشته اصلی توسط uxmal09 نمایش پست ها
    برداشت شما متکی است به خوانده ها و این تصویر درست و کاملی به شما نخواهد داد. همه اینطوری نیستن دوست عزیز. لزوما اون کسانی که در کارشون اینجا موفق هستن در این فوروم ها مطلب نمی نویسند که شما بخوانید. ایرانی های موفق و پولساز در حرفه های مختلف در کانادا بسیار زیادند. ضمنا استرالیا هم فکر نکنید از این لحاظ بهشته. شما کار بلد باشید همه جا براتون کار هست. صرف داشتن مثلا فوق لیسانس نه در کانادا برای شما کار خواهد شد نه در استرالیا. من خودم را فقط بگم، هم خودم هم همسرم تجربه کار کانادایی نداشتیم تحصیلات اینجا را هم نداشتیم اما در کمتر از چهار ماه مشغول به کار تخصصی خودمون شدیم. البته من به هیچ وجه کارهای به قول شما survival را بد نمی دانم، هر کس راهی برای خودش پیدا می کنه. با همون کارها هم میشه زندگی نسبتا معقولی در کانادا فراهم کرد. چیزی که در ایران با نوع کار مشابه کاملا غیرممکنه.
    سلام
    جناب برداشت من از دوستانی هست که در دو کشور دارم + فروم های مهاجرتی انگلیسی زبان + همین فروم

مقایسه من از دو کشوربر مبنای کار و درامد نبود من عرض کردم دوستان استرالیایی خوشحال تر هستن ..کلا سوالی که در توضیح شما مطرح میشه اینه که چرا دوستان استرالیایی که راضی ( نه لزوما پولساز ) هستند زمان برای این فروم دارن اما دوستان کانادا ندارند

همین افرادی که در فروم وقت میذارن ..استرالیایی ها بسیار راضی تر هستند

من در مورد شما تبریک میگم و خوشحال شدم از شنیدنش ...اما خودم خیلی ها رو می شناسم که 2 برابر شما طول کشید تا کار تخصصی پیدا کنند و خیر منم کار survival رو بد نمی دونم به هر حال یک آقایی که مسولیت زندگی داره برای خانوادش تلاش می کنه ..ولی برای همه انسانها راحت نیست downgrade شدن مخصوصا اینکه خانم فارغ التحصیل شریف باشند و بخوان در پمپ بنزین کار کنند! (((((((
    پی نوشت : بایت یاداوری عذر خواهی می کنم ...ولی گاهی لازمه حقیقت یادمون بیاد

به عنوان کسی که به زودی به کانادا میرم خیلی مطمئن نیستم جای درستی رو انخاب کردم یا خیر! شایدم هم اون زمان فقط می خواستم ایران نباشم !

از دوستانی که تجربه زندگی در کانادا ، استرالیا و یا هر دو رو دارن ممنون میشم تجربیاتشون رو بگن ..مقایسه بر مبنای موارد زیر لطفا :

1-درصد رضایت از زندگی و میزان خوشحالی عام

2- فرصت های شغلی و دستمزد ها

3-ذسترسی آسانتر به خدمات پزشکی و درمانی

4-دسترسی به حمل و نقل عمومی

5-برخورد گرم و دوستانه افراد ( منطور ادب و احترام نیست صمیمیت مورد نظر هست، به طور مثال امریکایی ها شاید به مودبی کانادایی ها نباشند اما بسیار گرمتر و صمیمی تر هستند و شما رو وارد جمع های خودشون می کنن )

6- جمعیت ایرانی های دوست داشتنی تر ( نمی دونم پیام کلمه آخر رسانده می شود یا خیر !)

Junior Member

به عنوان کسی که به زودی به کانادا میرم خیلی مطمئن نیستم جای درستی رو انخاب کردم یا خیر! شایدم هم اون زمان فقط می خواستم ایران نباشم !

از دوستانی که تجربه زندگی در کانادا ، استرالیا و یا هر دو رو دارن ممنون میشم تجربیاتشون رو بگن ..مقایسه بر مبنای موارد زیر لطفا :

5-برخورد گرم و دوستانه افراد ( منطور ادب و احترام نیست صمیمیت مورد نظر هست، به طور مثال امریکایی ها شاید به مودبی کانادایی ها نباشند اما بسیار گرمتر و صمیمی تر هستند و شما رو وارد جمع های خودشون می کنن )

6- جمعیت ایرانی های دوست داشتنی تر ( نمی دونم پیام کلمه آخر رسانده می شود یا خیر !)
    1-نظری ندارم
    2- نظری ندارم
    3-تا جاییکه من میدونم استرالیا کمی بهتره
    4- با توجه به تجربه خودم استرالیا به مراتب بهتره
    5- با توجه به تجربه خودم استرالیا به مراتب بهتره
    6- نظری ندارم

Junior Member

[QUOTE=blessed;2179190]سلام
    من عرض نکردم استرالیا اهمیت نمیده.. این مساله Canadian experience ( نه ویزا ) در کانادا اولویت هست..و شدیدا نمود داره ..اما دوستان استرالیا با همچین موردی مواجه نیستن که فقط چون تجربه استرالیایی ندارن برن چند ماه کار survival انجام بدن فقط به علت اینکه تجربه استرالیایی کسب کنن و بعد برن تو رشته خودشون ...
    ویزا که مسلما بایدددددددد مورد سوال باشه ! کارفرما چرا باید رو نیرویی سرمایه گداری کنه که نه هنوز از عملکردش مطمئنه و هم مدت کوتاهی می تونه بمونه

سلام رفیق,
    هر ۲ تا عالی هستند و جز برترین کشورهای دنیا و به اصطلاح جهان اولی هستند
    ولی استرالیا چند سالی ست که مهاجر میگیره و نتونسته برنامه خوبی برای مهاجرین تدوین کنه و شما از روز اول که وارد استرالیا میشد باید رو پای خودتون باستید و هیچ کمکی از طرف دولت به شما نمیشه
    مثلا برای مهاجری که فکر میکنه روز اول یه کورسی بگذرونه در ارتباط با کارش و یه کم adaptability خودش و بالا ببره باید هزینه کورس و خودش بده که واقعا زیاده,
    تو استرالیا تا سیتیزن نشی خیلی امکانات به شما تعلق نمیگیره
    ولی درست بر عکس، کانادا خیلی از مهاجرین تو روزهای اول حمایت میکنه, دوستانی که کبک هستند که واقعا میدونن,
    من خودم دوستانی تو کلگری دارم که از همون اول به خاطر کار پیدا نکردنشون دولت ۶۰۰ دلار به بچشون و ۶۰۰ دلار کمک هزینه به خونواده میده که این پول حداقل اجاره خونه رو کآور میکنه, البته اینم بگم کسی که برای پیشرفت به یک کشور دیگه میره نباید به این ۱۰۰۰ تا ۲۰۰۰ تا بسنده کنه ولی بلاخره کفش کهنه ... روزهای اول و کمی از فشار رو آدم کم میکنه.
    مساله بعدی همون تحصیلاته که تو کانادا نباید شهریه بدی ولی اگه به قسمت شهریه تو دانشگاههای استرالیا نگاه کنی میبینی که domestic student هم باید تا قبل از اینکه سیتیزن بشه شهریه بده که خوب این خیلی بده,
    در آخر هم اینکه مردم استرالیا در کل دید خوبی از ایرانیها ندارند چون ایزانی موفق به اون صورت نداریم, یا اگر هم باشند تک وتوک. چند وقت پیش هم که برا اولین بار تو این ۱۰-۲۰ سال گروگان گیری شده بود یارو ایرانی از کار دراومد, یا اون پسره که زد یه افسره پلیس و کشت هم ایرانی بود
    ولی تو کانادا و امریکا ایرانیها واقعا آدمهای بسیار موفق تری هستند و بیشتر پستهای کلیدی دارند.
    ارسال به سیدنی 16 ژانویه 2010
    درخواست مدیکال و فایل نامبر سوم 16 ژانویه 2013
    پاس رکوئست 21 اکتبر 2013
    لندینگ 19 ژانویه 2014

من در مورد استرالیا می نویسم:

1- در حد متوسط.
    2- الان اوضاع کار خوب نیست.
    3- به شدت گرونه اگر بیمه نباشی.
    4- نامناسب
    5- من که تجربه خیلی خوبی نداشتم در این مورد. البته نمی خوام جمع ببندم ولی در اکثر موارد برخوردها نه تنها دوستانه نبوده بلکه خصمانه بوده!! شاید دلیلش ایرانی بودن ماست. شایدم من اینطوری فکر می کنم.
    6- ایرانی ها هم که دیگه قربونشون برم.

در پایان باید بگم که خیلی سخته بشه اینطوری مقایسه کرد و نظرها حالت شخصی پیدا میکنه. هم استرالیا هم کانادا کشورهای بسیار خوبی برای مهاجرت هستند به شرطی که پول داشته باشید، به میزان کافی!!

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط Pascal نمایش پست ها
    مساله بعدی همون تحصیلاته که تو کانادا نباید شهریه بدی ولی اگه به قسمت شهریه تو دانشگاههای استرالیا نگاه کنی میبینی که domestic student هم باید تا قبل از اینکه سیتیزن بشه شهریه بده که خوب این خیلی بده,
    دوست عزیز در کانادا هم دانشگاهها شهریه دارند حتی برای سیتیزن ها. اصلا در کانادا دانشگاه رایگان وجود ندارد.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط hadibh24 نمایش پست ها
    من در مورد استرالیا می نویسم:

1- در حد متوسط.
    2- الان اوضاع کار خوب نیست.
    3- به شدت گرونه اگر بیمه نباشی.
    4- نامناسب
    5- من که تجربه خیلی خوبی نداشتم در این مورد. البته نمی خوام جمع ببندم ولی در اکثر موارد برخوردها نه تنها دوستانه نبوده بلکه خصمانه بوده!! شاید دلیلش ایرانی بودن ماست. شایدم من اینطوری فکر می کنم.
    6- ایرانی ها هم که دیگه قربونشون برم.

در پایان باید بگم که خیلی سخته بشه اینطوری مقایسه کرد و نظرها حالت شخصی پیدا میکنه. هم استرالیا هم کانادا کشورهای بسیار خوبی برای مهاجرت هستند به شرطی که پول داشته باشید، به میزان کافی!!
    شما متوجه نشدید ایشون می خواستند این شرایط را با کانادا مقایسه کنند. بهتره اول یک سفر کانادا تشریف ببرید ان وقت متوجه میشید که یک طرف قضاوت کردید .

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)