صفحه 314 از 335 نخستنخست ... 214264304305306307308309310311312313314315316317318319320321322323324 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 3,131 تا 3,140 , از مجموع 3343

موضوع: تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

پیش فرض پاسخ : تشکیل پرونده در وزارت علوم برای معافیت تحصیلی

نقل قول نوشته اصلی توسط chita نمایش پست ها
    سلام بچه ها

من با ایمیل پذیرش از امریکا و بدون I-20 میتونم معافیت تحصیلی بگیرم؟ کسی همچین کاری کرده؟ زمان اعزامم 1 اردیبهشت هست و تا اون موقع شاید I-20 به دستم نرسه. اگه قبول نکنن مجبور میشم برم خدمت.

ممنون
    سلام. امکانش هست بهت ندن چون تا اونجایی که به منم گفتن باید زمان شروع تحصیل از زمان اعزام عقب تر باشه. ولی خیلی چیز نگران کننده ای نیست. حتی اگه رفتی خدمت میتونی با گواهی اشتغال به خدمت ظرف کمتر از چند روز معافیت تحصیلیتو بگیری با وثیقه. یه چیز دیگه اگه تونستی تمدید کن برای چند ماه دیگه. مثلا اعزامتو بنداز شهریور. میشه! اینم خوبه به نطرم.

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseinamir71 نمایش پست ها
    سلام. امکانش هست بهت ندن چون تا اونجایی که به منم گفتن باید زمان شروع تحصیل از زمان اعزام عقب تر باشه. ولی خیلی چیز نگران کننده ای نیست. حتی اگه رفتی خدمت میتونی با گواهی اشتغال به خدمت ظرف کمتر از چند روز معافیت تحصیلیتو بگیری با وثیقه. یه چیز دیگه اگه تونستی تمدید کن برای چند ماه دیگه. مثلا اعزامتو بنداز شهریور. میشه! اینم خوبه به نطرم.
    عقب نمیتونم بندازم دیگه 1بار انداختم. پارسال دوستم شرایطش مثل من بود دقیقا. 1 اردیبهشت اعزام داشت و درسش هم پاییز شروع میشد. فقط اون پاسپورت نداشت من دارم. اون رفت گفت بدون پاسپورت نمیتونه I-20 بگیره و کاراش رو راه انداختن پاسپورت و معافیت تحصیلی گرفت. بعدشم با I-20 رفت مجوز خروج گرفت. بعد از عید میرم امیدوارم بشه. ترخیص خیلی سخته امیدوارم به اونجا نرسه.

سلام بچه ها

منظور از اصل پذیرش که تو سایت زده چیه؟ من هنوز I-20 ندارم. میتونم فعلا با نامه پذیرشی که واسم ایمیل کردند معافیت تحصیلی بگیرم؟ تاریخ اعزامم نزدیکه و واسم مهمه زود معافیت تحصیلی بگیرم.
    لطفا هرکی این کار رو کرده جواب بده.

ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من 24 بهمن دفاع کردم و تا مراحل فارغ التحصیلی طی شد امروز نامه فراغت از تحصیل و معرفی به نظام وظیفه رو از دانشگاه آزاد گرفتم.
    به چنتا دانشگاه تو نیوزلند و کانادا ایمیل زدم اون بنده خدا ها هم ازم یه مدرکی چیزی می خوان که دانشگاه میگه نمیده، تنها چیزی که دارم یه ریز نمرات که قبل دفاع با فرم 3 گرفتم و ترجمه کردم.
    لطفا دوستان اگه این مراحل رو پشت سر گذاشتن راهنماییم کنن، من با این نامه فراغت باید چی کار کنم، مراحل گرفتن معافیت تحصیلی و اجازه خروج و گذاشتن وثیقه به چه صورت انجام میشه.
    ممنون

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط chita نمایش پست ها
    سلام بچه ها

منظور از اصل پذیرش که تو سایت زده چیه؟ من هنوز I-20 ندارم. میتونم فعلا با نامه پذیرشی که واسم ایمیل کردند معافیت تحصیلی بگیرم؟ تاریخ اعزامم نزدیکه و واسم مهمه زود معافیت تحصیلی بگیرم.
    لطفا هرکی این کار رو کرده جواب بده.

ممنون
    اگه تهران هستید به اداره اعزام با هزینه ی شخصی مراجعه کنید.
    به طور پیش فرض فقط با استفاده از اصل I-20 میشه درخواست معافیت داد ولی ممکنه باهاتون همکاری کنن.
    دست رو دست نذارید! حضوری برید اداره اعزام! حتی اگه کارتون رو راه نندازن هم (که ایشالله میندازن) باز دست کم میتونن به صورت ویژه راهنمایی تون کنن.

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    اگه تهران هستید به اداره اعزام با هزینه ی شخصی مراجعه کنید.
    به طور پیش فرض فقط با استفاده از اصل I-20 میشه درخواست معافیت داد ولی ممکنه باهاتون همکاری کنن.
    دست رو دست نذارید! حضوری برید اداره اعزام! حتی اگه کارتون رو راه نندازن هم (که ایشالله میندازن) باز دست کم میتونن به صورت ویژه راهنمایی تون کنن.
    ممنوت از پاسخت دوست عزیزم
    تهران که نیستم ولی هفته دوم فروردین میرم حتما. چنتا پست بالاتر شرایط دوستمو نوشتم گفت پاسپورت ندارم و بدون پاسپورت I20 نمیدن بهم. کارش رو راه انداختن که بتونه پاسپورت بگیره و بعد I20 بگیره. وسوسه شدم منم بگم پاسپورت ندارم قبل از عید پاسپورت گرفتم که کارم جلو بیوفته مثلا

Junior Member

پیش فرض پاسخ : من امروز رفتم وزارت علوم

سلام خدمت دوستان،
    من الان دانشجوی ترم اخر ارشد هستم و مشمول سربازی و دنبال پذیرش گرفتن از دانشگاه ها.دو تا سوال داشتم:
    اول اینکه آیا دانشگاههای انتخابیه من باید حتما از توی لیست دانشگاههای مورد تایید وزارت علوم باشه تا اجازه خروج به قید وصیغه رو بدن؟
    دوم اینکه،با توجه به اینکه در ایران مدرک فوق لیسانس میگیرم،آیا فقط برای مقطع دکترا اجازه خروج دارم؟یا برای فوق لیسانس هم میتونم اقدام کنم؟
    این سوالات رو از خود نظام وظیفه چندبار پرسیدم و هردفعه جواب متفاوتی شنیدم!!!!! اگر دوستان کسی اطلاعات دقیق دارن خیلی ممنون میشم راهنمایی کنن.
    با تشکر فراوان.

Junior Member

سلام به دوستان

بنده در وزارت علوم تشکیل پرونده داده بودم و بعد از طی همه ی مراحل پاسپورت و اجازه خروج دریافت کردم. مهلت خروج 2 ماه بود و 1 بار که تا قبل از اتما مهلت رفتم ترکیه و ویزا گرفتم. سوال من این هست که الان که ویزا دارم و نامه ی دیفر (با نامه ی پذیرش قبلی تشکیل پرونده داده بودم) هم دستمه، چطور میتونم برای دریافت اجازه خروج جدید اقدام کنم. (حدود 50 روز دیگه ترمم شروع میشه)؟ باز هم مراجعه به اداره اعزام با هزینه شخصی؟ و اینکه مراحل کار به چه صورت هست، آیا میتونم برادرم رو بفرستم، چون تهران نیستم خودم. چه مدارکی نیاز هست؟

Junior Member

سوال دوم و سوم:
    2- پنج ماه از تاریخ وثیقه و کلا 1 سال و 7 ماه از تاریخ فراغت از تحصیل من میگذره، ویزا دارم، معافیت برای 6 سال صادر شده اما برای پذیرش قبلیم، که بعدا اون رو دیفر کردم. آیا به راحتی برای من اجازه خروج صادر میکنند؟
    3- در مورد گزارش 6 ماهه به وزارت علوم در مورد وضعیت تحصیل، اگر من پذیرشم رو اونور آب از دکتری به فوق لیسنس تغییر بدم، با ارائه ی گزارش به وزارت علوم آیا وثیقه منو برمیدارن و معافیتم باطل میشه؟ اصلن من مجبور هستم حتما گزارش بدم؟

ممنون

Junior Member

سلام دوستان
    من برای تشکیل پرونده در وزارت علوم می خوام بیام تهران (در شهرستان زندگی می کنم) به نظرتون از 8 فروردین هستن تا 11؟ تو این تاریخ بیام کارم راه میوفته

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)