صفحه 30 از 41 نخستنخست ... 202122232425262728293031323334353637383940 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 291 تا 300 , از مجموع 407

موضوع: تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

Banned

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

نقل قول نوشته اصلی توسط rahelehr نمایش پست ها
    سلام و بسیار متشکرم از جواب شما
    در سفارت تعهد دادم که قبل از ورود به المان 8000 یورو همراهم باشه و وقتی وارد المان شدم حساب باز کنم.
    مشکلی برای ضمانت مالی ندارم. فقط اصلا نمیدونم که این ضمانت باید چی باشه. نامه رسمی باد باشه با فیش حقوقی؟
    متاسفانه هیچ اطلاعاتی نتونستم پیدا کنم
    سپاسگزارم اگر کسی این مرحله رو میدونه راهنمایی کنه
    8000 یورو تو یه بانک میذارین، معادل ریالیش البته.
    بعد یه گواهی میگیرین به زبان انگلیسی روز مصاحبه میبرین سفارت. خود بانک میدونه، فرمت نامه باید چی باشه.
    ضمن اینکه هر شعبه ای اون نامه رو نمیده.

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تبدیل ویزای دانشجویی 3 ماهه به اقامت یک ساله در آلمان، مدارک و شرایط موردنیاز

دوستان من برای فرصت مطالعاتی ۶ ماه میخام بیام آلمان، من میتونم از این طریق ی کارت اقامت یک ساله بگیرم و بعد از تموم شدن دکترام برای پیدا کردن کار بیام آلمان؟ ممنون میشم جواب بدید.

ApplyAbroad Superstar

نقل قول نوشته اصلی توسط raisian نمایش پست ها
    دوستان من برای فرصت مطالعاتی ۶ ماه میخام بیام آلمان، من میتونم از این طریق ی کارت اقامت یک ساله بگیرم و بعد از تموم شدن دکترام برای پیدا کردن کار بیام آلمان؟ ممنون میشم جواب بدید.
    خیر. اول که به شما یه ویزای سه ماهه میدن تو ایران. بعد که رفتین آلمان تا زمانی که قراردادتون باشه این ویزا تمدید میشه. ویزا هرگز حتی یه روز بیشتر از روزی که قرارداد دارین نمی خوره. برای همه همین طوره، هر مدل ویزایی که باشه. حالا تو اون مدت اگه کار پیدا کردین، خب می تونین قرارداد جدیدتون رو ببرین و ویزاتونو نوعش رو عوض کنین. اما اگه چیزی پیدا نکردین، ویزا رو بدون داشتن دلیلی برای آلمان موندن، براتون تمدید نمی کنن.
    از من بپرسید . من از اینکه بتونم به کسی کمک کنم خیلی خوشحال میشم .

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    خیر. اول که به شما یه ویزای سه ماهه میدن تو ایران. بعد که رفتین آلمان تا زمانی که قراردادتون باشه این ویزا تمدید میشه. ویزا هرگز حتی یه روز بیشتر از روزی که قرارداد دارین نمی خوره. برای همه همین طوره، هر مدل ویزایی که باشه. حالا تو اون مدت اگه کار پیدا کردین، خب می تونین قرارداد جدیدتون رو ببرین و ویزاتونو نوعش رو عوض کنین. اما اگه چیزی پیدا نکردین، ویزا رو بدون داشتن دلیلی برای آلمان موندن، براتون تمدید نمی کنن.
    ویزای دانشجویی هم به همین صورته؟ یعنی اگر مستری که میخونیم یکساله باشه، اگر بعد از ورود به آلمان بزاریم تاریخ این ویزای سه ماهمون تموم شه، بعدش بریم تمدید کنیم، تا یک سال بعد از اون تاریخ روزی که رفتیم اداره مهاجرت تمدید میکنن یا تا پایان دوره تحصیلمون؟

در کل به نظرتون بعد از ورود به آلمان و پیدا کردن خونه ، بلافاصله بریم اداره مهاجرت برای تمدید ویزا یا بزاریم اون سه ماه تموم شه؟

Banned

نقل قول نوشته اصلی توسط lssaeed نمایش پست ها
    ویزای دانشجویی هم به همین صورته؟ یعنی اگر مستری که میخونیم یکساله باشه، اگر بعد از ورود به آلمان بزاریم تاریخ این ویزای سه ماهمون تموم شه، بعدش بریم تمدید کنیم، تا یک سال بعد از اون تاریخ روزی که رفتیم اداره مهاجرت تمدید میکنن یا تا پایان دوره تحصیلمون؟

در کل به نظرتون بعد از ورود به آلمان و پیدا کردن خونه ، بلافاصله بریم اداره مهاجرت برای تمدید ویزا یا بزاریم اون سه ماه تموم شه؟
    معمولا افرادی که دانشجوی زبان باشن، 2 ساله نمیدن بهشون. اگه دانشجوی کورس اصلی باشی، بسته به ایالت احتمال زیاد دو ساله بهت میدن.1 ماه مونده به تاریخ اتمام ویزای سه ماهت، باید وقت گرفته باشی برای تمدید ویزا. همون روزی که بری درخواست بدی، از اون روز محاسبه میکنن برات تا دو سال یا 1 سال بعدش.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط satell نمایش پست ها
    من تقریبا دو هفته مونده بود به اتمام ویزای سه ماهم یه ایمیل زدم به ausländerbehörde که بهم وقت بدن برای تمدید ویزام بعد بهم وقت دادن 27 ام همین پری روز توی ایمیلشون یه فرم 4 صفحه ای بود برای درخواست ویزا گفته بودن پرش کنم با بیمه و ضمانت نامه مالی و پاسپورت و پذیرش زبانم و یه عکس 3 در 4 بردم و ویزامو گفتند برای یک سال تمدید می کنند ولی فقط الان یه برگه برای دو ماه ویزا fixionsbescheinigung بهم دادند ولی گفتند بهم که ما چون از ایرانیم یه فرم امنیتی باید پر کنیم که حدود 10 صفحه اینا میشه اسمش Sicherheitsrechtlichen Befragung که بهم برای 25 ام ماه دیگه وقت داده برم پرش کنم بعد گفت که میتونم کارت اقامت یکسالم رو تحویل بگیرم یه برگه هم بهم داد امضا کردم که تا 18 ماه ویزامو برای زبان تمدید میکنند و حتما باید هفته ای 15 ساعت زبان بخونم اجازه کارم 120 روز کامل در سال یا 240 روز نیمه وقت دارم 120 یورو هم گرفتند .
    من الان قراره برم یک مسترز یکساله بخونم. بعد از اینکه درسم تموم شد و مدرکمو گرفتم، میتونم خودم برم یه کلاس زبانی تووی هر شهری که بخوام ثبت نام کنم و بعد ویزام رو تمدید کنم؟ و بعد از کورس زبان هم برای ویزای 18 ماهه job seeking اقدام کنم؟

ApplyAbroad Superstar

من الان قراره برم یک مسترز یکساله بخونم. بعد از اینکه درسم تموم شد و مدرکمو گرفتم، میتونم خودم برم یه کلاس زبانی تووی هر شهری که بخوام ثبت نام کنم و بعد ویزام رو تمدید کنم؟ و بعد از کورس زبان هم برای ویزای 18 ماهه job seeking اقدام کنم؟
    بعد از تموم شدن درستون اگه ویزای جویای کار رو گرفتین که گرفتین، اگه رفتین ویزاتونو یه چیز دیگه کردین، دیگه نمی تونین ویزای جویای کار بگیرین. یعنی اون ویزا فقط و فقط بلافاصله بعد از اتمام تحصیل داده میشه. حداقل بعضی ایالت ها قانونشون اینه. اگه ایالت های دیگه ای هستن که مدل دیگه ای میدن، نمی دونم.

ApplyAbroad Superstar

شما ویزاتو هر زمان درخواست بدی و هر زمان که بگیری، ته تهش تا آخر تحصیلت اعتبار داره. حتی اگه زمانی که شما دفاع می کنی، شیش ماه از ویزات هم مونده باشه، دانشگاه نامه میزنه به اداره اقامت که این آدم دفاع کرد و اداره اقامت هم نامه میزنه به شما که شما درست تموم شده، بیا تکلیف ویزاتو مشخص کن.
    ویزای بعدیتون، مثلا اگه جویای کار یا هرچی هم باشه، تاریخش عملا از تاریخ دفاعتون درنظر گرفته میشه 18 ماهش. یعنی مثلا شما روز دفاع شیش ماه از ویزات مونده. یه مدتی طول می کشه تا کارهای فارغ التحصیل شما انجام بشه و وقتی شما میرین اداره اقامت، 5 ماه هنوز از ویزاتون مونده. اداره اقامت بهتون مثلا یه ویزای جویای کار 12 ماهه میده. یعنی از روز دفاع 18 ماه براتون حساب میکنه. پس به نفعتونه که زودتر برین ویزاتونو عوض کنین نوعش رو. چون با جویای کار اجازه ی کار دارین تا جایی که میدونم، ولی با دانشجویی همون 120 روز رو دارین.
    خلاصه بهتون بگم آلمان سعی کرده جلوی هر گونه تمدید الکی ویزا رو بگیره. مثلا شما اگه بعد از دانشجویی ویزای جویای کار پیدا کنی. بعدش بری دوباره درس بخونی، دیگه بهت جویای کار نمیدن. این ویزا رو فقط یه بار میدن.

Member
    رشته و دانشگاه
    azad uni

نقل قول نوشته اصلی توسط especial نمایش پست ها
    شما ویزاتو هر زمان درخواست بدی و هر زمان که بگیری، ته تهش تا آخر تحصیلت اعتبار داره. حتی اگه زمانی که شما دفاع می کنی، شیش ماه از ویزات هم مونده باشه، دانشگاه نامه میزنه به اداره اقامت که این آدم دفاع کرد و اداره اقامت هم نامه میزنه به شما که شما درست تموم شده، بیا تکلیف ویزاتو مشخص کن.
    ویزای بعدیتون، مثلا اگه جویای کار یا هرچی هم باشه، تاریخش عملا از تاریخ دفاعتون درنظر گرفته میشه 18 ماهش. یعنی مثلا شما روز دفاع شیش ماه از ویزات مونده. یه مدتی طول می کشه تا کارهای فارغ التحصیل شما انجام بشه و وقتی شما میرین اداره اقامت، 5 ماه هنوز از ویزاتون مونده. اداره اقامت بهتون مثلا یه ویزای جویای کار 12 ماهه میده. یعنی از روز دفاع 18 ماه براتون حساب میکنه. پس به نفعتونه که زودتر برین ویزاتونو عوض کنین نوعش رو. چون با جویای کار اجازه ی کار دارین تا جایی که میدونم، ولی با دانشجویی همون 120 روز رو دارین.
    خلاصه بهتون بگم آلمان سعی کرده جلوی هر گونه تمدید الکی ویزا رو بگیره. مثلا شما اگه بعد از دانشجویی ویزای جویای کار پیدا کنی. بعدش بری دوباره درس بخونی، دیگه بهت جویای کار نمیدن. این ویزا رو فقط یه بار میدن.
    این جمله آخرتون، یعنی اگر بعد از اتمام مسترز مستقیم 18 ماه جویای کار بگیریم، و بعد از مثلا 12 ماه یه مسترز دیگه یا دکترا بخونیم، حتی نمیشه از اون 6 ماه جویای کاری که مونده، بعد از اتمام دکترامون استفاده کنیم؟
    کلا بعد از ورود به آلمان با این ویزای 3 ماهه، من مستقیم میرم دانشگاه و ویزام رو یکساله میکنم و بعد از درسم هم "جست و جوی کار" میگیرم. نمیشه بعد از این 18 ماه، رفت کلاس زبان ثبت نام کرد و ویزای " زبان" گرفت؟ (کاری که اکثرا قبل از شروع دوره مسترزشون انجام میدن.)

ApplyAbroad Superstar

این جمله آخرتون، یعنی اگر بعد از اتمام مسترز مستقیم 18 ماه جویای کار بگیریم، و بعد از مثلا 12 ماه یه مسترز دیگه یا دکترا بخونیم، حتی نمیشه از اون 6 ماه جویای کاری که مونده، بعد از اتمام دکترامون استفاده کنیم؟
    کلا بعد از ورود به آلمان با این ویزای 3 ماهه، من مستقیم میرم دانشگاه و ویزام رو یکساله میکنم و بعد از درسم هم "جست و جوی کار" میگیرم. نمیشه بعد از این 18 ماه، رفت کلاس زبان ثبت نام کرد و ویزای " زبان" گرفت؟ (کاری که اکثرا قبل از شروع دوره مسترزشون انجام میدن.)
    تا جایی که من اطلاع دارم از بعضی ایالت ها، بعد از ویزای جویای کار، حق ندارین یه مستر دیگه بخونین. اگه میخواین دوباره درس بخونین، باید یه مقطع بالاتر باشه. اما اون شیش ماه باقی مونده رو نمی دونم.
    در مورد سوال دومتون تا جایی که میدونم بعد از ویزای جویای کار نمی تونین ویزای زبان بگیرین. اما اگه ویزاتونو تبدیل به ویزای همراه کرده باشین احیانا، میتونین باهاش همه کار بکنین، درس بخونین، کار کنین، کلاس زبان برین یا هر چیز دیگه ولی تو اون شرایط هم به محض اینکه ویزای همراهتون که نفر اصلی هست تموم بشه، شما هم باید هر کار داشتین می کردین رو ول کنین. چون بازم حتی اگه وسط ارشدتون باشه، نمی تونین ویزاتونو دوباره تبدیل به دانشجویی کنین. چون قبل ترش جویای کار گرفتین.
    به عبارتی بعد از مستر یا باید کار پیدا کنین یا دکترا. ولی بازم میگن قوانین ممکنه ایالتی متفاوت باشه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)