صفحه 149 از 174 نخستنخست ... 4999139140141142143144145146147148149150151152153154155156157158159 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,481 تا 1,490 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

سلام
    این مطلب رو من امروز خوندم.
    به نظرم جامع ترین قیاس بین این دو آزمونه و راحت می تونید انتخاب کنید که کدوم رو شرکت کنید:
    تفاوت آزمون تافل و آیلتس در چیست؟ + دانلود منابع

Junior Member

پیش فرض پاسخ : TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

نقل قول نوشته اصلی توسط arash66_2m نمایش پست ها
    سلام دوستان. من میخوام برای تحصیل در اولویت اول و ویزای کاری در اولویت دوم برای اروپا و استرالیا اقدام کنم ( ترکیه هم برای تحصیل ) من باید ایلتس بدم درسته ؟ ایلتس اکادمیک یا معمولی ؟ و من میخوام از صفر صفر شروع کنم بخونم ایا فقط کتاب های ایلتس رو بخونم کافیه ؟ دقیقا کدوم کتاب ها میخوام از پایه شروع کنم ( اسم کتاب ؟ )
    ممنون میشم منو هم راهنمایی کنید
    مرسی از همگی
    سلام
    تا جایی که من ترکیه درس می خونم، ترکیه آیلتس رو از امسال نمی پذیره. حتما قبلش با دانشگاهتون مکاتبه کنید.

Junior Member

سلام. من فقط می خوام برا دکترا برم . اصلا هم هییییچ دانشگاهی مد نظرم نیس و چون اکثر دانشگاهها جفتشون رو قبول دارن و منم دانشگاه خاصی رو نمیخوام انتخاب بین این دو ازمون برام مهمه.
    متاسفانه قبلا تجربه خوبی نداشتم .در مورد تافل یه سال خوندم و نهایتا بعد تلاش یساله 74 شدم.
    اولا دلم نمیاد بعد اشنایی کامل بات افل برم از اول برای ایلتس وقت بزارم و دوباره از اول با الف ب اون اشنا شم ولی دوما هم از تافل بعد یسال خوب نتیجه نگرفتم و چرا در مسیر اشتباه هی برم و برم.....

نمیدونم...

کسی هست کمکی کنه؟؟

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط sara bina نمایش پست ها
    سلام. من فقط می خوام برا دکترا برم . اصلا هم هییییچ دانشگاهی مد نظرم نیس و چون اکثر دانشگاهها جفتشون رو قبول دارن و منم دانشگاه خاصی رو نمیخوام انتخاب بین این دو ازمون برام مهمه.
    متاسفانه قبلا تجربه خوبی نداشتم .در مورد تافل یه سال خوندم و نهایتا بعد تلاش یساله 74 شدم.
    اولا دلم نمیاد بعد اشنایی کامل بات افل برم از اول برای ایلتس وقت بزارم و دوباره از اول با الف ب اون اشنا شم ولی دوما هم از تافل بعد یسال خوب نتیجه نگرفتم و چرا در مسیر اشتباه هی برم و برم.....

نمیدونم...

کسی هست کمکی کنه؟؟
    دوست عزیز

فکر می کنم بهتره به جای اینکه به انتخاب بین این دو آزمون فکر کنید، به تقویت زبانتون فکر کنید.
    توصیه من اینه که همین تافل را انتخاب کنید(به همون دلیل آشنایی بیشتر با ساختارش) مگر اینکه دلیل عملکرد ضعیف شما(لااقل بخشی از اون) ناشی از ساختار آزمون تافل و سوالات اون بوده باشه و آیلتس از این نظر برای شما مطلوب تر باشه.
    در غیر این صورت هر دو آزمون سنجش سطح زبان شما را انجام میدن و قاعدتا نباید تفاوت چندانی با هم داشته باشند.
    فراموش نکنید آیلتس یا تافل ابزارهایی هستند برای سنجش سطح زبان شما. خیلی از داوطلبین فکر می کنند باید برای تافل بخونند. من فکر می کنم باید زبان بخونند. چون کسی که زبانش خوب بشه، با کمی صرف وقت و آشنایی با فرمت تافل می تونه در اون موفق بشه، اما در مورد برعکسش شک دارم.

ضمن اینکه فقط به این فکر نباشید که نمره ای بگیرید و دیگه همه چی تموم. بلکه باید به این فکر کنید که فردا که تشریف می برید یک کشور خارجی و به زبان انگلیسی باید تحصیل و زندگی کنید بتونید گلیم خودتون را از آب بیرون بکشید. به همین دلی میگم تمرکز را بر زبان بگذارید نه صرفا بر یک آزمون.

امیدوارم موفق باشید
    inactive account

سلام.
    من نمره های تافلم تازه expired شدن و می خوام دومرتبه آزمون بدم اما نمی دونم بازم بدم سداغ تافل یا آیتلس.
    لهجه م امریکایی ه و زبان انگلیسی رو کاملا طبیعی یاد گرفتم و یه جورایی مثل زبون مادریمه.
    نمره قبلی تافلم هم 110 بود.
    می خوام این بار زیر افل 115 یا آیتلس 8.5 نیام.
    نظرتون چیه؟

Junior Member

سلام به دوستان
    من واقعا گیج شدم چون ایلتس 7 یاتافل 92 واسه دانشگاه مورد نظرم میخوام .دوستانی که امتحان دادن خواهشا نمره اوردن کدوم یک راحتره ومن میخوام شروع کنم به خوندن واقعا نمیدونم با کدوم شروع کنم .میشه لطفا راهنمایی کنید.

Junior Member Mechanics20 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    mechanical engineering, applied design

نقل قول نوشته اصلی توسط Karl نمایش پست ها
    سلام به دوستان
    من واقعا گیج شدم چون ایلتس 7 یاتافل 92 واسه دانشگاه مورد نظرم میخوام .دوستانی که امتحان دادن خواهشا نمره اوردن کدوم یک راحتره ومن میخوام شروع کنم به خوندن واقعا نمیدونم با کدوم شروع کنم .میشه لطفا راهنمایی کنید.
    سلام دوست عزیز
    من فک میکنم این تو افراد مختلف متفاوته و هر کسی نظر خودشو داره بعضیا با تافل راحترن بعضیا با ایلتس
    فک میکنم فرق عمده ی تاقل و ایلتس در ریدینگ و لیسنینگ هست، به نظر من بهترین کار اینه که شما یه ازمون از TPO و یه نمونه ازمون کمبریج رو بزنید(فقط ریدینگ و لیسنیگشون فک میکنم کافی باشه) و ببینید با کدوم راحترید چون این بیشتر شخصیه باید ببینید خودتون با کدوم راحترید
    من خودم با ایلتس راحترم چون به نظر من استانداردتره بازم میگم این نظر شخصیمه
    پاینده باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    من فک میکنم این تو افراد مختلف متفاوته و هر کسی نظر خودشو داره بعضیا با تافل راحترن بعضیا با ایلتس
    فک میکنم فرق عمده ی تاقل و ایلتس در ریدینگ و لیسنینگ هست، به نظر من بهترین کار اینه که شما یه ازمون از TPO و یه نمونه ازمون کمبریج رو بزنید(فقط ریدینگ و لیسنیگشون فک میکنم کافی باشه) و ببینید با کدوم راحترید چون این بیشتر شخصیه باید ببینید خودتون با کدوم راحترید
    پاینده باشید
    ممنونم که جواب دادید.من بیشتر کامنتای این قسمت خوندم بنطرم اومد نمره گرفتن تافل راحتتره از ایلتس درصورتیکه افرادی بودن که گفتن ایلتس راحتره .خلاصه اینکه میون این آزمون های عزیز موندم هرچند هر کدوم سختی های خودش باید داشته باشه.درواقع من نمیخوام ایلتس بدم چون سخت بود بعد برم تافل بدم تجربه هایی که یکسری از دوستان گفت اینجا بیشتر وقت گیر میشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    پلی تکنیک تهران

نقل قول نوشته اصلی توسط Mechanics20 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    پاینده باشید

به نظر من تافل 92 راحتتر از آیلتس 7 به دست میاد . (طبق نظر شخصیم و تجربه تو هردو امتحان )توی آیلتس مخصوصا قسمت رایتینگ ، شما بامدل های مختلفی از سوال ها مواجه میشن که هرکدوم متد خاص خودشون رو دارن ، اما رایتینگ تافل همیشه یه مدله.
    ریدینگ های آیلتس به شدت سختتر از تافل هستن . حتی از نطر من در لیسنینگ با اینکه سوالا از قبل خونده میشن ، خیلی trick وجود داره برای گول زدن شما و زدن گزینه غلط . ولی من هم با دوستمون موافقم . هردو رو یه بار تست کنین (چه ماک تست چه استفاده از منابع)دستتون میاد با کدوم راحتترین.

موفق باشین

Junior Member

سلام
    دوستان با تجربه تر آماری وجود داره که هرکدوم از کشور های اروپایی کدام مدرک (IELTS یا TOFEL) رو ارجهیت میدند؟ کسی که میخواد حین بررسی مقصدش نمراتش رو هم کسب کنه، و حتی غیر از زبان آزمونای دیگه ای که لازم داره مثل GRE یا MCAT یا چیزای دیگه هنوز معلوم نیست، به نظرتون برای زبان کدومو پیش ببره

و اینکه سایر کشور های انگلیسی زبان مثل نیوزلند و ایرلند آیا لحجه بریتیش دارند؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)