صفحه 48 از 57 نخستنخست ... 3839404142434445464748495051525354555657 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 567

موضوع: پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

پیش فرض پاسخ : پر شدن سنوات تحصیلی و غیبت سربازی

سلام تو رو خدا سريع اين سوالمو جواب بديد.من پارسال کنکور سراسري تجربي دادم ولي دانشگاه نرفتم.فارق تحصيل خرداد پارسال هم هستم امسال کنکور دادم و ميخام برم دانشگاه ولي ميگن مهلتم براي تمديد معافيت تحصيليم تموم شده!!!!!!!!يعني چي؟يعني نميتونم برم دانشگاه؟از اين بدتر اينکه ميگن اگر وارد غيبت شده باشي سه ماه هم اضافه خدمت خوردي!!!!تو رو خدا کمک کنين راهي وجود نداره که بتونم برم دانشگاه؟آخه تا جايي که يادمه همه ي مشاورا ميگفتن ميتوني براي کنکور براي سال دوم امتحان بدي.لطفا کمک کنين.مرسي

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط aminrastegar نمایش پست ها
    سلام تو رو خدا سريع اين سوالمو جواب بديد.من پارسال کنکور سراسري تجربي دادم ولي دانشگاه نرفتم.فارق تحصيل خرداد پارسال هم هستم امسال کنکور دادم و ميخام برم دانشگاه ولي ميگن مهلتم براي تمديد معافيت تحصيليم تموم شده!!!!!!!!يعني چي؟يعني نميتونم برم دانشگاه؟از اين بدتر اينکه ميگن اگر وارد غيبت شده باشي سه ماه هم اضافه خدمت خوردي!!!!تو رو خدا کمک کنين راهي وجود نداره که بتونم برم دانشگاه؟آخه تا جايي که يادمه همه ي مشاورا ميگفتن ميتوني براي کنکور براي سال دوم امتحان بدي.لطفا کمک کنين.مرسي
    سلام،
    متاسفانه از نظر قانونی شما غایب محسوب میشید و اجازه‎ی تحصیل از شما (تا پایان سربازی) سلب شده و همونطور که اشاره کردید مجازات 3 تا 6 ماه اضافه خدمت هم براتون در نظر گرفته میشه.

اما، در صورتی که بتونید به نحوی اثبات کنید که بنا به دلایلی که از دست شما خارج بوده ناچار به این غیبت شدید (داشتن پذیرش از دانشگاه خودش علامت خوبی هست) ممکنه بخشش بگیرید.
    برای اینکار نیاز هست که با جناب مسئول نظام وظیفه دیدار حضوری ( و اگه نیست، مجازی ) داشته باشید.

موضوع رو اینجا دنبال کنید: http://www.applyabroad.org/forum/sho...AF%D9%85%DB%8C

با سلام من 9شهریور 94 فارغ التحصیل کارشناسی شدم.باید تاکی دفترچه پست کنم؟از نظام وظیفه پرسیدم میگن با اینکه 9 شهریور فارغ التحصیل شدی ولی تا 31 شهریور امسال فرصت داری. میگن داخل قانون گفته شده نیم سال تحصیلی و نیم سال تحصیلی تا31 شهریور ماه هست.کمکم کنید لطفا.

با سلام من 9شهریور94 فارغ التحصیل کارشناسی شدم. تا کی مهلت دارم دفترچه پست کنم؟از نظام وظیفه پرسیدم میگن با اینکه 9 شهریور فارغ التحصیل شدی تا 31 شهریور فرصت داری دفترچه پست کنی.نمیدونم به حرفشون میشه اطمینان کرد یانه.من خودم میخوام چون اسفند برم خدمت دوستدارم دیرتر بفرستم.

نقل قول نوشته اصلی توسط yazdan_i نمایش پست ها
    سلام دوستان.
    من 31 شهریور پارسال فارغ التحصیل شدم. و تو این مدت از دانشگاه پذیرش گرفتم برای ارشد و 15 میلیون دادم برای معافیت تحصیلی.
    الان هنوز وضعیت ویزا مشخص نشده و شاید مجبور شم دیفر کنم برای ترم بهار. سوالم اینه که آیا برای خروج از کشور مشکلی پیش میاد اون زمان؟
    یعنی ما که 15 تومن رو دادیم باز هم این یک سال بگذره باید دفترچه بفرستیم؟
    ممنون میشم اگه راهنمایی کنید.
    سلام دوستان..این سوال منم هست اگر جواب بدین ممنون میشم

Junior Member

آیا اگه انصراف داده باشی یه بار دوباره ثبت نام کنی پیام نور یا آزاد
    بعد ویزای گردشگری بگیری 20روزه بری واسه ثبت نام اونور میشه ادامه داد دانشگاهو یا نه
    با این وضع
    میگم این قضیه ی اینکه بعضیا میرن تا 3 سال نمیتونن برگردن چیه
    اصلا میشه . اگه بری بعد 3 سال برگردی قضیه انصراف دوم چیه
    یکی از موسسات تو شیراز این توصیه رو به من کرده واقعا تو برزخ عجیبی گیر کردم

با سلام. من در حال تحصیل ترم 5 مقطع کارشناسی ارشد هستم. بنده در فروردین ماه سال 1391 از مقطع کارشناسی فارق التحصیل شدم. دوره ی تحصیل کارشناسی من در دانشگاه پیام نور از مهرماه سال 85 تا فروردین ماه سال 91 بوده است (10 ترمه )؛ من از 1 سال فرصتِ بعد از فارق التحصیلی استفاده کرده و در کنکور ارشد سال 93 شرکت کردم و پذیرفته شدم. قبل از اعلام نتایج من اول شهریور 93 اعزام شدم و 8 روز در خدمت سربازی ارگان نیروی زمینی ارتش بوده ام (دوره ی آموزشی). پس از اعلام نتیجه مرخص شدم و در دانشگاه ثبت نام کردم. من ورودی 93 (1/7/93) کارشناسی ارشد دانشگاه دولتی هستم. در نامه ای که از نظام وظیفه دریافت کردم مدت تحصیل من رو 3 سال معلوم کردن و نوشته شده که من باید 1/7/96 خودم رو معرفی کنم. می خواهم بدونم که آیا من بعد از فارق التحصیلی در مقطع ارشد، باز 1 سال فرصت رو دارم یا خیر. عده ای می گویند نداری؛ عده ای می گویند 6 ماه داری؛ عده ای می گویند سنوات مجاز شما همان تا اول مهر 96 می باشد و حساب می شود و دیگه فرصتی بهت تعلق نمی گیره و بهرحال باید 7/96 معرفی و اعزام بشی. حال من درصدد هستم که دفاع پایان نامه ی خودم رو شهریور 96 (6/96) انجام بدم که اگر مهلت 1 ساله داشته باشم برای کنکور دکتری 97 که در اسفند ماه سال 97 هست خودم رو آماده کنم. آیا این مهلت برای من وجود داره یا اینکه باید قید دکترای قبل از سربازی رو بزنم؟! ممنون از راهنمایی ها.

Senior Member
    رشته و دانشگاه
    University of Toronto - Civil Engineering

واسه دانشجوهای خارج از کشور چطوری میشه درخواست افزایش سنوات تحصیلی داد؟
    دانشجوی دکترا در کانادا هستم و فکر می کنم درسم بیشتر از 6سال طول بکشه.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    مهندسی برق-قدرت، واحد علوم و تحقیقات دانشگاه ازاد

با سلام،

من دانشجوی دکترا خارج از کشور هستم. معافیت تحصیلی‌ من ۵ ساله تا شهریور ۹۵ صادر شده که با احتساب ۱ سال فرصت برای معرفی‌ به نظام وظیفه، تا شهریور ۹۶ معافیت دارم. چون درس ام ۶ ساله تموم نمی‌شه باید معافیت‌ام رو تمدید کنم، ولی‌ نمیدونم الان باید تمدید کنم که ۵ سال‌ام تموم شده یا آخر اون فرصت ۱ ساله باید درخواست تمدید بدم؟

مرسی‌ از راهنمایی دوستان

Banned

سلام
    من دانشجوی کارشناسی بودم ولی ترم دوم انصراف دادم الان خدمتم.اگه بخوام کارشناسی یه رشته دیگه رو بگیرم بهم معافیت تحصیلی میدن؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)