صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 11 تا 20 , از مجموع 48

موضوع: انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

نقل قول نوشته اصلی توسط Azadk نمایش پست ها
    من يه آرايشگر ايراني خيلي خوب اونجا سراغ دارم، خواستين بهتون معرفي مي كنم ؛)
    البته تو روتردامه.
    آره معرفي كنيد ممنون ميشم....بعد هزينش چقدر ميشه حدودا...مي دونيد؟ ولي بازم رتردام فك كنم دوره به من.....

Junior Member

پیش فرض پاسخ : انواع وسایل | پوشاک | خوراک | بار مورد نیاز سفر و زندگی در هلند و مسائل مرتبط

دوستان سلام
    من و شوهرم قراره بریم آیندهوون.
    الان ۲ ساله همین ایران یه زندگی کوچیک دانشجویی داریم. یعنی فقط لوازم ضروری یه زندگی متاهلی رو داریم و یه مقدار محدودی لوازم اضافه مثلا برای مهمون. مثل رختخواب یا ۱۲تا ظرف و قاشق و چنگال و...
    از اونجایی که از فامیل تو اروپا ساکن هستن و رفت آمد خواهیم داشت و اینکه پدر و مادرهامون هم قراره بیان و برن و دلایل دیگه، به نظرتون میصرفه که وسایل اصلی مون مثل یه تیکه فرش ۲ در ۳، لوازم برقی آشپزخانه مثل پلوپز، بلندر،ساندویچ ساز و.. و چرخ خیاطی، رختخواب و ظرف و ظروف اضافه مونو رو فریت کنیم؟
    در مورد مواد مصرفی خشک مثل برنج، حبوبات، نبات، صابون و.. هم یه راهنمایی بکنین. چون اگر بخوایم فریت کنیم میشه یه مقدار از مواد رو هم فرستاد با بار.
    حتما اینو در نظر داشته باشین که ما یه سری هزینه لوازم رو دادیم و ازشون استفاده کردیم. یعنی اگر بخوایم این وسایل رو نیاریم باید دوباره بخریم.
    یه نکته دیگه هم اینکه گویا فریت مستقیم برای آیندهوون نداریم کسی هست که اطلاع داشته باشه راه کم هزینه و آسونی برای انتقال حجم زیاد بار از آمستردام به آیندهوون هست یا نه؟
    ویرایش توسط fa_9j92 : September 16th, 2016 در ساعت 09:37 PM

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط fa_9j92 نمایش پست ها
    دوستان سلام
    من و شوهرم قراره بریم آیندهوون.
    الان ۲ ساله همین ایران یه زندگی کوچیک دانشجویی داریم. یعنی فقط لوازم ضروری یه زندگی متاهلی رو داریم و یه مقدار محدودی لوازم اضافه مثلا برای مهمون. مثل رختخواب یا ۱۲تا ظرف و قاشق و چنگال و...
    از اونجایی که از فامیل تو اروپا ساکن هستن و رفت آمد خواهیم داشت و اینکه پدر و مادرهامون هم قراره بیان و برن و دلایل دیگه، به نظرتون میصرفه که وسایل اصلی مون مثل یه تیکه فرش ۲ در ۳، لوازم برقی آشپزخانه مثل پلوپز، بلندر،ساندویچ ساز و.. و چرخ خیاطی، رختخواب و ظرف و ظروف اضافه مونو رو فریت کنیم؟
    در مورد مواد مصرفی خشک مثل برنج، حبوبات، نبات، صابون و.. هم یه راهنمایی بکنین. چون اگر بخوایم فریت کنیم میشه یه مقدار از مواد رو هم فرستاد با بار.
    حتما اینو در نظر داشته باشین که ما یه سری هزینه لوازم رو دادیم و ازشون استفاده کردیم. یعنی اگر بخوایم این وسایل رو نیاریم باید دوباره بخریم.
    یه نکته دیگه هم اینکه گویا فریت مستقیم برای آیندهوون نداریم کسی هست که اطلاع داشته باشه راه کم هزینه و آسونی برای انتقال حجم زیاد بار از آمستردام به آیندهوون هست یا نه؟

دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نطر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد وسابلتون باید هزینه ها رو بررسی کنید و ببینید میارزه یا نه
    من از هزینه ی فریت خبری ندارم
    ولی اینجا همون زندگی دانشجویی رو شاید بشه با ۱۰۰۰ یورو تقریبا جم و جور کرد
    برای اینکه راه دوری نرفته باشیم بهتره این وب سایت رو چک کنید که معمولا تمامی افراد توی هلند وسایلشونو از همینجا میخرن (عرض کردم معمولا) به این دلیل که هم ارزونه و هم با کیفیت
    حالا شما البته اینم در نظر بگیرید که با پول ایران میایید اینجا و میخوایید اینجا خرید کنید. همین شرکت خودشون وسایل رو تا در خونه تون توی هلند میارن و تا اونجایی که یادمه تا ۱۰۰ کیلوگرم بار میشه ۲۵ یورو و بیشتر از اون میشه حدودا ۴۰ یورو
    یه مقداری هم پول برای اسمبل میگیرن که معمولا نیازی نیست و من و دیگران خودمون انجام دادیم اسمبل کردن رو
    یه نگاهی به قیمت ها بندازید و ببینید می ارزه که وسایل ایرانتون رو بیارید یا نه
    نکته بعد اینکه اینجا یه سری وسایل دست دوم هم به فروش میره که خب نه تنها ما ایرانی ها که خود هلندی ها بر طبق نیازشون این وسایل رو با قیمت خیلی خیلی خیلی پایین تر میخرن. منظورم اینه بی کلاسی نیست خریدن دست دوم اینجا!!
    البته اونم باید ببینید چه چیزی رو با چه کیفیتی میخرید و خب همه وسایل هم نمیشه دست دوم \رفت و خیلی از وسایل رو باید همون دست اول بگیرید حتی اگه دست دومش هم موجود باشه
    نکته بعدی اینکه من دوستی رو میشناختم که وسایلشون رو از یه شهری توی المان تا امستردام اوردن . یعنی ماشین (کامیونت) کرایه کردن (افراد مهاجر معمولا ارزون تر میگیرن ولی شرکت هایم برای اینکار هست و میتونید با سرچ گوگل پیدا کنید) و اون اقا ازشون حدودا ۸۰۰ یورو گرفت که همه وسایل رو از المان بیاره امستردام براشون
    حالا بازم من نمیدونم هزینه انتقال شما زا ایران به اینجا چقدر میشه
    سوال اخرتون هم من بی اطلاعم. ولی یکی از بهترین راه هاش همین پیدا کرده یکی از افراد مهاجریه که کامیونت دارن و همین کار انتقال رو با قیمت کمتری انجام میدن

در مورد مواد خشک و خوراکی هم من سوالتون رو خوب متوجه نشدم. چه راهنمایی میخوایید؟
    من خودم شخصا (محردی البته) یه سری چیزها رو اوردم. نبات..گل گاوزبون...چایی خشک...و سبزیجات خشک و ....ولی خب همه اینا بالاخره سر ال تموم میشه
    حالا یا باز از ایران براتون بفرستن یا همینجا توی هلند خرید کنید
    اینجا هم مغازه های ایرانی هست و هم اروپایی که هر دو معمولا همه چی دارند
    ولی خب کیفیت چیزی که خودتون میارید یه چیز دیگه است
    منظورم اینه شاید همین به قدر یک سال این موارد رو بیارید خوب باشه بعدا اگه نیاز شد باز از ایران میارید یا اینکه نهایتا همینجا میخرید
    ولی بازم میگم معمولا اینجا همه چیز هست (کاری با قیمت و کیفیت ندارم)

موفق باشید

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ali728 نمایش پست ها
    دوست عزیز

من نظر خودمو میدم شما نطر باقی دوستان رو هم بگیرید

در مورد وسابلتون باید هزینه ها رو بررسی کنید و ببینید میارزه یا نه
    من از هزینه ی فریت خبری ندارم
    ولی اینجا همون زندگی دانشجویی رو شاید بشه با ۱۰۰۰ یورو تقریبا جم و جور کرد
    برای اینکه راه دوری نرفته باشیم بهتره این وب سایت رو چک کنید که معمولا تمامی افراد توی هلند وسایلشونو از همینجا میخرن (عرض کردم معمولا) به این دلیل که هم ارزونه و هم با کیفیت
    حالا شما البته اینم در نظر بگیرید که با پول ایران میایید اینجا و میخوایید اینجا خرید کنید. همین شرکت خودشون وسایل رو تا در خونه تون توی هلند میارن و تا اونجایی که یادمه تا ۱۰۰ کیلوگرم بار میشه ۲۵ یورو و بیشتر از اون میشه حدودا ۴۰ یورو
    یه مقداری هم پول برای اسمبل میگیرن که معمولا نیازی نیست و من و دیگران خودمون انجام دادیم اسمبل کردن رو
    یه نگاهی به قیمت ها بندازید و ببینید می ارزه که وسایل ایرانتون رو بیارید یا نه
    نکته بعد اینکه اینجا یه سری وسایل دست دوم هم به فروش میره که خب نه تنها ما ایرانی ها که خود هلندی ها بر طبق نیازشون این وسایل رو با قیمت خیلی خیلی خیلی پایین تر میخرن. منظورم اینه بی کلاسی نیست خریدن دست دوم اینجا!!
    البته اونم باید ببینید چه چیزی رو با چه کیفیتی میخرید و خب همه وسایل هم نمیشه دست دوم \رفت و خیلی از وسایل رو باید همون دست اول بگیرید حتی اگه دست دومش هم موجود باشه
    نکته بعدی اینکه من دوستی رو میشناختم که وسایلشون رو از یه شهری توی المان تا امستردام اوردن . یعنی ماشین (کامیونت) کرایه کردن (افراد مهاجر معمولا ارزون تر میگیرن ولی شرکت هایم برای اینکار هست و میتونید با سرچ گوگل پیدا کنید) و اون اقا ازشون حدودا ۸۰۰ یورو گرفت که همه وسایل رو از المان بیاره امستردام براشون
    حالا بازم من نمیدونم هزینه انتقال شما زا ایران به اینجا چقدر میشه
    سوال اخرتون هم من بی اطلاعم. ولی یکی از بهترین راه هاش همین پیدا کرده یکی از افراد مهاجریه که کامیونت دارن و همین کار انتقال رو با قیمت کمتری انجام میدن

در مورد مواد خشک و خوراکی هم من سوالتون رو خوب متوجه نشدم. چه راهنمایی میخوایید؟
    من خودم شخصا (محردی البته) یه سری چیزها رو اوردم. نبات..گل گاوزبون...چایی خشک...و سبزیجات خشک و ....ولی خب همه اینا بالاخره سر ال تموم میشه
    حالا یا باز از ایران براتون بفرستن یا همینجا توی هلند خرید کنید
    اینجا هم مغازه های ایرانی هست و هم اروپایی که هر دو معمولا همه چی دارند
    ولی خب کیفیت چیزی که خودتون میارید یه چیز دیگه است
    منظورم اینه شاید همین به قدر یک سال این موارد رو بیارید خوب باشه بعدا اگه نیاز شد باز از ایران میارید یا اینکه نهایتا همینجا میخرید
    ولی بازم میگم معمولا اینجا همه چیز هست (کاری با قیمت و کیفیت ندارم)

موفق باشید
    ممنونم
    هزینه ۱۵۰ گیسو بار تا آمستردام ۵۲۳ هزارتومن میشه و اونطوری که تو سایت یوروپ کار دیدیم، با حدود ۱۰۰ یورو میشه یه ماشین گرفت که از آمستردام بیاره آیندهوون. جمعا تقریبا یک میلیون تومن میشه.
    ما قصد آوردن وسایل بزرگ نداریم و برای کمد و دراور رو همون وسایل دست دوم حساب باز کردیم. منتها بعضی چیزا اسباب دست و کار راه بندازی هستن.

سلام دوستان،
    من می خواستم بدونم شرایط بردن دارو چطوری هست. آیا قانون و پروسه ی خاصی داره یا اینکه توی بار می تونیم داروهامون رو بذاریم.
    من چون مرتب دارو مصرف می کنم، حجم داروهام برای یک سال زیاد میشه، کسی میدونه چطور میتونم داروهام رو ببرم، یا اونجا تهیه کنم؟

ممنون میشم اگر اطلاعاتی دارین در اختیارم بذارین.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

من سپتامبر امسال در دانشگاه Tu/e تحصیلم شروع میشه. ا توجه به اینکه من cyclist commuter ام اینجا تو مشهد و با دوچرخه کلا اینور اونور میرم کسی تاحالا دوچرخه با خودش فرستاده ؟ متاسفانه چند وقت پیش دوچرخمو زدن و الان قصد خرید یک دوچرخه دیگه دارم ولی نمیدونم آیا اینکار رو بکنم با توجه به اینکه 7 ماه دیگه دارم میام هلند و شنیدم که هلند کشور رویا هاست برای من دوچرخه سوار. قیمت دوچرخه در هلند به چه صورت هست ؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    من سپتامبر امسال در دانشگاه Tu/e تحصیلم شروع میشه. ا توجه به اینکه من cyclist commuter ام اینجا تو مشهد و با دوچرخه کلا اینور اونور میرم کسی تاحالا دوچرخه با خودش فرستاده ؟ متاسفانه چند وقت پیش دوچرخمو زدن و الان قصد خرید یک دوچرخه دیگه دارم ولی نمیدونم آیا اینکار رو بکنم با توجه به اینکه 7 ماه دیگه دارم میام هلند و شنیدم که هلند کشور رویا هاست برای من دوچرخه سوار. قیمت دوچرخه در هلند به چه صورت هست ؟
    .

دوست عزیز
    هلند به نوعی کشور دوچرخه هاست
    اینجا برای دوچرخه همه حجا مسیر جدا وجود داره و تمام مردم از بچه 7 ساله تا پیرکرد 97 ساله به نوعی دوچرخه سوار هستند
    همه کارهای روزانه رو با دوچرخه انجام میدن و تقریبا تمام شهر ها و تمام نقاط دوچره مسیر کاملا جدایی براش درست شده
    من فکر میکنم اینجا دوچرخه تون رو بخرید بهتر باشه تا بخوایید از ایران بیارید البته حرفم کلیه و اگه شما نوع خاصی دوچرخه را میخوایی نمیدونم
    در مورد هزینه هم شما از 40 یورو میتونی دوچرخه بخری تا مثلا 1000 یورو و 800 یورو و شایدم بیشتر (توی مایه های 800 یورو رو من خودم دیدم و تجربه شو داشتم)....
    بسته به نوع دوچرخه که تنوع خیلی زیادی داره و میتونی توی گوگل چک کنی

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Computer Science

متشکرم آقا علی برای راهنماییتون و اطلاعاتی که در اختیارم قرار دادید

بله الحمد الله طبق تحقیقاتی که کردم از این موضوع آگاهم و بق یک رتبه بندی مشاهده کردم که 5 شهر برتر دوچرخه سواری در دنیا 3 تاش هلندی اند ( آمستردام ، اوترخت و آیندهوون).

بحث اینکه من بشدت اینجا به دوچرخه نیاز دارم و بطور متوسط زمانی که دوچرخه داشتم روزی 15 کیلو متر حداقل با دوچرخه اینور اونور میرم برای کار های روز مره ام و کلا چندان علاقه ای ندارم ماشین بردارم برای مسیر کوتاه شهری که میشه با دوچرخه حداکثر تو نیم ساعت رفت. و اگر نخوام اینجا هم دوچرخه نگیرم یک جوری 7 ماه فلجم.

و البته درباره قیمت ها خب تو آمریکا که تحقیق کرده بودم دریافته بودم که با یک بودجه یکسان در ایران میشه دوچرخه حرفه ای تر رو خرید در هر سه کلاس Road , Mountain و یا Hybrid. دلیلشو هم حدس میزنم شرکت ها با توجه به قدرت خرید قیمتشون مقداری در ایران کاهش میدن. من بیشتر سوالم رو مسئله نحوه ارسالش هست و الویتم این هست که دوچرخه رو از اینجا خریداری کنم و بفرستم و تنها نگرانیم اینکه حملش یک وقت یک هزینه گزافی رو دستم بزاره ، شما در اینباره اطلاعی ندارید آقا علی؟

ApplyAbroad Guru

نقل قول نوشته اصلی توسط mrbh نمایش پست ها
    متشکرم آقا علی برای راهنماییتون و اطلاعاتی که در اختیارم قرار دادید

بله الحمد الله طبق تحقیقاتی که کردم از این موضوع آگاهم و بق یک رتبه بندی مشاهده کردم که 5 شهر برتر دوچرخه سواری در دنیا 3 تاش هلندی اند ( آمستردام ، اوترخت و آیندهوون).

بحث اینکه من بشدت اینجا به دوچرخه نیاز دارم و بطور متوسط زمانی که دوچرخه داشتم روزی 15 کیلو متر حداقل با دوچرخه اینور اونور میرم برای کار های روز مره ام و کلا چندان علاقه ای ندارم ماشین بردارم برای مسیر کوتاه شهری که میشه با دوچرخه حداکثر تو نیم ساعت رفت. و اگر نخوام اینجا هم دوچرخه نگیرم یک جوری 7 ماه فلجم.

و البته درباره قیمت ها خب تو آمریکا که تحقیق کرده بودم دریافته بودم که با یک بودجه یکسان در ایران میشه دوچرخه حرفه ای تر رو خرید در هر سه کلاس Road , Mountain و یا Hybrid. دلیلشو هم حدس میزنم شرکت ها با توجه به قدرت خرید قیمتشون مقداری در ایران کاهش میدن. من بیشتر سوالم رو مسئله نحوه ارسالش هست و الویتم این هست که دوچرخه رو از اینجا خریداری کنم و بفرستم و تنها نگرانیم اینکه حملش یک وقت یک هزینه گزافی رو دستم بزاره ، شما در اینباره اطلاعی ندارید آقا علی؟

.

دوست عزیز
    من یادمه که میخواستم یه بار دوچرخه خودمو از هلند منتقل کنم به کانادا و یادمه اون موثع که چک میکردم هزینه ش اینقدری زیاد شده بود که بیخیالش شدم
    فکر کنم شما باید از خود هواپیمایی ها یا شرکت های پستی که این کار رو میکنن سوال کنید در این مورد (توی گوگل سرچ کنی مواردی رو پیدا میکنی که مخصوص فرستادن دوچرخه به همه نقاط دنیا هستند و قیمت رو هم برات تخمین میزنن حتما چک کن اگه پیدا نکردی بگپ تا خودم واست پیدا کنم سایتشو)
    ولی در نهایت بازم فکر میکنم اگه بیایید و همینجا بگیرید بهتر باشه . البته این نظر شخصیمه
    و همونطور که گفتم اینجا همه مردم از دوچرخه استفاده میکنن و کمتر هلندی ممکنه ببینی که دوچرخه نداشته باشه
    اینجا بگیری میتونی دوچرخه تو بیمه هم بکنی و نمیدونم مثلا شاید خود دانشگاه هم کمک هایی بکنه (برای دکترا میدونم که خود دانشگاه ما رو کم میکنه و تخفیف میتونیم داشته باشیم توی خرید دوچرخه)
    ولی بازم خودت میدونی
    من از دیتیل شرایط شما بیخبرم

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Uni. of Twente

سلام دوستان.
    دو سوال دارم در مورد خرید لپ تاپ و گوشی موبایل.
    من شنیدم که بهتره از ایران گوشی موبایل به اونجا نیاریم چون به همراه سیمکارتی که می خریم گوشی هم بهمون میدن. آیا این درسته؟ هزینه ش چقدره؟
    در مورد لپ تاپ چطور، صرف با خرید از ایرانه یا اونجا؟
    سپاس

صفحه 2 از 5 نخستنخست 12345 آخرینآخرین

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)