صفحه 48 از 84 نخستنخست ... 383940414243444546474849505152535455565758 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 471 تا 480 , از مجموع 832

موضوع: تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

پیش فرض پاسخ : تجربیات و نتایج مصاحبه در دوبی در سال ۲۰۱۰

نقل قول نوشته اصلی توسط rahbari نمایش پست ها
    باز هم ایمیل زدم برای وقت اضطراری ... همين هفته (17 جون) ... امیدوارم که بهانه نیارند و وقت بدن ... برای من که سربازی هم دارم و به زور از کشور خارج شدم، خیلی حیاتیه.
    در پاسخ به سوالتون: هر دو. ببینيد، محیط کم و بیش شلوغ بود. بیش از 100 نفر در آن سالن کوچک جمع بودند و خیلی ها در حال صحبت با بغل دستی شون بودند. (تعداد رو از روی تعداد صندلی ها و افراد ایستاده حساب کردم). امروز واقعاً شلوغ بود. خود آفیسر هم به نظرم خیلی آروم صحبت می کرد. اما خانمم راحت صداش رو می شنید و با این اوصاف، فکر می کنم عدم تمرکز نقش مهمی در نشنیدن و خوب متوجه نشدن صدای آفیسر داشت.
    من تو همين جا خوندم كه يكي اين كارو كرده بوده با فاصله كم دو بار رفته بوده دبي افيسر گفته بوده نبايد انقدر زود اقدام ميكردي.ببين ميتوني از جاي ديگه غير از دبي اقدام كني.بيشتر تحقيق كن به نظرم
    علم بهتر است یا ثروت؟!

Junior Member

بعد از رد شدن، لحظات سختی بر من گذشت، بیشتر به خاطر اینکه اصلاً فکر نمی کردم روی زبان حساس باشند و بنایشان بر این است که به همه ویزا بدن و در نتیجه، خیلی حواسم رو جمع نکرده بودم و از این بیخیالی، ضربه خوردم. شلوغی اونجا هم روی عدم تمرکز من موثر بود. تا اونجا که تقریباً هر سوالی که می پرسید، ازش می خواستم که تکرار کنه. اگه دوباره برم، نه با کسی صحبت مي کنم، نه توی قسمتهای شلوغ می نشینم، و از روز قبلش به موضوعی غير از مصاحبه فکر نخواهم کرد که تمرکزم به هم نخوره. آهان، استراحت کافی هم قبلش خواهم کرد.

سوالاتش در مورد دانشگاه این بود که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ بعدش درباره زمینه کاری ام هم پرسید که رو چی می خواب کار کنی (و من خیلی وارد جزئیات نشدم). بعد از اینکه درباره نمره زبانم پرسید و يکجور عجيبی نگاهم کرد، گفت درباره دانشگاهت چی میدوني. ( به نظرم می خواست دوباره زبانم رو چک کنه ... شاید هم می خواست ببینه کلاً چیزی درباره دانشگاه می دونم یا نه. هرچند که به دلیل استرس و نگرانی ایجاد شده، حتی به این سوالش هم خوب جواب ندادم.) اول از سوالات خودم هم از خانمم هم پرسید که اونجا می خواد چیکار بکنه. در حالی که منتظر بودم که ازم کارنامه یا چیز دیگه ای بخواد، بهم گفت این حد زبان برای ویزا کافی نیست، برو زبانت رو تقویت کن، هر وقت بهتر شد دوباره بیا.
    دانشگاه: University of Arizona
    توی I-20 نوشته: The student has the required English profiviency.
    میزان فاند هم 35500 هست که 12500 هم خودم Bank Statement باید ارائه می دادم. (که اصلاً به این مراحل نرسید)
    با سلام به شما دوست عزیز
    خواستم فقط این موضوع رو به شما بگم که از صحبت های شما متوجه شدم که بسیار آدم توانایی هستید. شما در شرایطی که اکثریت آدمها مشکلات رو به زمین و زمان ربط میدهند (که البته ممکنه حتی 100% هم حق داشته باشند) میتونید اشکالات کار خودتونو رو هم ببینید. میخواستم به خاطر نحوه نگاه کردن شما به مسائل به شما تبریک بگم. مطمئن باشید با این طرز تفکری که شما دارید هر کاری که انجام بدید و در هر کجا که باشید جزو موفق ترین افراد خواهید بود. هیچکدام از ما نمیتونه پیش بینی کنه که بهترین راه برای آینده کدام راه خواهد بود اما این کاملا مشخصه که موفقیت آدمها به طرز تفکر و توانایی هاشون بستگی داره و چون شما از این بابت چیزی کم ندارین همه چیز به دلخواه شما پیش خواهد رفت.

نقل قول نوشته اصلی توسط DNA نمایش پست ها
    آره درسته.
    اگر شماره رو اشتباه وارد كنين اين پيغام رو توي سايت مي بينيد. اين نشون ميده 11 رقميه و به گفته دوستان 4 رقم اول هم سال رو نشون ميده كه معمولا واسه همه 2010 هست:

Error code 3: This is not a valid case number. Please enter you Case number in the correct format eg. 20021615611
    البته این مطلب به اینجا مربوط نیست، از همه عذر میخوام، اما اگه مثلاً چند تا عدد دیگه هم به Case NO اضافه کنید و بنویسید باز هم پیغام می ده که پرونده شما در حال پردازشه!!!

باز هم ایمیل زدم برای وقت اضطراری ... همين هفته (17 جون) ... امیدوارم که بهانه نیارند و وقت بدن ... برای من که سربازی هم دارم و به زور از کشور خارج شدم، خیلی حیاتیه.
    در پاسخ به سوالتون: هر دو. ببینيد، محیط کم و بیش شلوغ بود. بیش از 100 نفر در آن سالن کوچک جمع بودند و خیلی ها در حال صحبت با بغل دستی شون بودند. (تعداد رو از روی تعداد صندلی ها و افراد ایستاده حساب کردم). امروز واقعاً شلوغ بود. خود آفیسر هم به نظرم خیلی آروم صحبت می کرد. اما خانمم راحت صداش رو می شنید و با این اوصاف، فکر می کنم عدم تمرکز نقش مهمی در نشنیدن و خوب متوجه نشدن صدای آفیسر داشت.
    ناراحت شدم واسه تون، اما باور کنید که وضعتون ناراحت کننده نیست، همون طور که کاملاً منطقی گفتی تمرکزت کافی نبود و من هم از نوع نگرشتون لذت بردم، می فهمم که سر و صدای داخل سفارت می تونه برای بعضی ها آزار دهنده باشه (برای من نبود)، اما قطعاً در اولین فرصت می ری و با این تجربه ای که به دست اوردی خیلی راحت ویزاتو می گیری، نگران نباش
    ویرایش توسط mahmoox : June 13th, 2010 در ساعت 11:15 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    University at Buffalo, Master of Architecture

سلام دوستان،

کسی تجربه داشتن IELTS در سفارت دبی رو داشته؟ من IELTS 8 دارم و TOEFL هم ندارم، فکر می کنید مساله ای باشد؟

Junior Member lilian آواتار ها

بعد از رد شدن، لحظات سختی بر من گذشت، بیشتر به خاطر اینکه اصلاً فکر نمی کردم روی زبان حساس باشند و بنایشان بر این است که به همه ویزا بدن و در نتیجه، خیلی حواسم رو جمع نکرده بودم و از این بیخیالی، ضربه خوردم. شلوغی اونجا هم روی عدم تمرکز من موثر بود. تا اونجا که تقریباً هر سوالی که می پرسید، ازش می خواستم که تکرار کنه. اگه دوباره برم، نه با کسی صحبت مي کنم، نه توی قسمتهای شلوغ می نشینم، و از روز قبلش به موضوعی غير از مصاحبه فکر نخواهم کرد که تمرکزم به هم نخوره. آهان، استراحت کافی هم قبلش خواهم کرد.

سوالاتش در مورد دانشگاه این بود که چرا این دانشگاه رو انتخاب کردی؟ بعدش درباره زمینه کاری ام هم پرسید که رو چی می خواب کار کنی (و من خیلی وارد جزئیات نشدم). بعد از اینکه درباره نمره زبانم پرسید و يکجور عجيبی نگاهم کرد، گفت درباره دانشگاهت چی میدوني. ( به نظرم می خواست دوباره زبانم رو چک کنه ... شاید هم می خواست ببینه کلاً چیزی درباره دانشگاه می دونم یا نه. هرچند که به دلیل استرس و نگرانی ایجاد شده، حتی به این سوالش هم خوب جواب ندادم.) اول از سوالات خودم هم از خانمم هم پرسید که اونجا می خواد چیکار بکنه. در حالی که منتظر بودم که ازم کارنامه یا چیز دیگه ای بخواد، بهم گفت این حد زبان برای ویزا کافی نیست، برو زبانت رو تقویت کن، هر وقت بهتر شد دوباره بیا.
    میزان فاند هم 35500 هست که 12500 هم خودم Bank Statement باید ارائه می دادم. (که اصلاً به این مراحل نرسید)
    دوست عزیز اول از همه واقعا ممنون از صداقتی که در بیان مشکلتون داشتید کسانی با یکرنگی مثل شما واقعا کمیابند. چون میدونید مشکلتون چی بوده حتما دفعه آینده موفق میشید. من فقط میخواستم یک مورد رو بهتون بگم که در موردش تحقیق کنید. جایی تو وبسایت سفارت خونده بودم که حداقل 2هفته بعد از ریجکت شدن باید وقت بگیریم برای بار دوم. نمیدونم کجا خونده بودم چون الان توی قسمت FAQ سفارت دبی نوشته
    "Applicants are free to apply again at their discretion, but are strongly encouraged to wait until they can show significant changes in their family, social and economic ties to their place of residence and/or changes in their travel history."
    اما خودم میخواستم اگر ریجکت شدم بعد از 2 هفته وقت بگیرم چون خونده بودم جایی.
    موضوع این دو هفته فاصله رو تحقیق کنید؛ چون گفته بودید سرباز هستید و دردسر دارید برای خروج. که مشکلی نباشه.
    در مورد دلیل ریجکت هم یادتون نره جوابی آماده داشته باشید.شما و همسرتون حتما موفق میشید دوست عزیز
    ویرایش توسط lilian : June 14th, 2010 در ساعت 12:45 AM

Junior Member lilian آواتار ها

@ maritra_sa: من فکر نکنم مشکلی باشه! اگه دانشگاه تون با IELTS مشکلی نداشته و روز مصاحبه هم با آفیسر مسلط صحبت کنید بعیده مسئله ای باشه وقتی من اپلای میکردم و سرچ میکردم خیلی دانشگاه ها بودن که IELTS رو 7 قبول میکردن پس نباید مشکلی پیش بیاد.

ApplyAbroad Veteran
    jason_mac آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    UNL, Ph.D.

نقل قول نوشته اصلی توسط zahra_aug نمایش پست ها
    من تو همين جا خوندم كه يكي اين كارو كرده بوده با فاصله كم دو بار رفته بوده دبي افيسر گفته بوده نبايد انقدر زود اقدام ميكردي.ببين ميتوني از جاي ديگه غير از دبي اقدام كني.بيشتر تحقيق كن به نظرم
    دوست من توصیه من به شما این هست که سعی کنید از سفارت دیگری وقت بگیرید. در مورد محدودیت زمانی شما میتوانید حتی فردای رجکت شدن باز اپلای کنید و مشکلی نیست. فقط دقت کنید که اگر باز بخواهید از دبی تقاضای وقت فوری کنید امکان داره که ندند. چون وقت فوری برای کسانی که یکبار رجکت شده اند تعلق نمیگیره. مگر اینکه سیاست دبی در این مورد متفاوت باشه. به هر صورت من فکر میکنم مشکلی اصلی شما عدم تمرکز بوده چون نمره 96 شما به خوبی قدرت زبان شما رو نشون میده.

موفق باشید.
    لطفا تا حد امکان از ارسال پیام خصوصی خودداری کنید. اگر سوالی دارید لطفا در فوروم مطرح کنید و در صورت ابهام در جواب لینک مورد نظر رو به من پیام خصوصی بزنید تا جوابگو باشم. در این حالت من میتونم به سوالهای کاربرانی که مشکلات پیچیده تری دارند کمک کنم و عملکرد بهینه تری داشته باشم. من از کسی که پست هاش در موردی بهم کمک کرده با زدن تکمه افزایش امتیاز در زیر عکس تشکر میکنم، شما چطور؟ موفق باشید. امین

Junior Member

در حالی که منتظر بودم که ازم کارنامه یا چیز دیگه ای بخواد، بهم گفت این حد زبان برای ویزا کافی نیست، برو زبانت رو تقویت کن، هر وقت بهتر شد دوباره بیا.
    متاسفم که بهتون ویزا ندادن. فقط میخواستم مثل بقیه دوستان بهتون بگم که اگه دوباره میخواید برید سفارت باید دلیل ریجکت شدنتونو برطرف کرده باشید. لااقل اگر دوباره برید دوبی و حتی اگه با اون آفیسر قبلی مصاحبه نکنید، احتمال داره از شما بپرسن چرا دفعه قبل ریجکت شدی. به نظر من اگر میتونید برید یه سفارت دیگه، اگر هم نه یه مدرک اضافه ای یا دلیل قانع کننده ببرید با خودتون. مثلا شاید بد نباشه از دانشگاهتون بخواید که یه نامه بهتون بده مبنی بر این که زبان شما برای اون دانشگاه و اون رشته و مقطع در سطح قابل قبول (یا عالی) هستش با وجود این که توی I-20 تون نوشته.
    این دفعه انشاالله میگیرین.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط plok نمایش پست ها
    در مورد واریز پول هم نمیشه از داخل سفارت کل 540 درهم رو پرداخت کرد، فقط در صورت کم یا زیاد بودن مبلغ واریز شده میتونید از اون باجه استفاده کنید (اینو خودم اونجا پرسیدم).
    سلام دوستان
    جریان این ۵۴۰ درهم چیه؟ مگه به جز sevis fee که ۲۰۰ دلار وvisa fee که ۱۴۰ دلار هست مبلغ دیگه هم باید پرداخت؟!!

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)