صفحه 115 از 126 نخستنخست ... 1565105106107108109110111112113114115116117118119120121122123124125 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,141 تا 1,150 , از مجموع 1259

موضوع: بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

Junior Member

پیش فرض پاسخ : بخشنامه های وزارت علوم در مورد نظام وظیفه

دوستان من یک سوال داشتم که ممنون میشوم باهام همفکری کنید
    من کارشناسی رو وزارت علوم بودم و کارشناسی ارشد وزارت بهداشت. خواستم بپرسم که آیا میتوانم وزارت علوم برای خروج از کشور تشکیل پرونده بدهم؟ با توجه به داستان های وزارت بهداشت و سربازی ترجیحم این است اگر بشود وزارت علوم تشکیل پرونده برای تحصیل خارج از کشور بدهم و اگر احیانا سربازی ام تمام نشود وثیقه بذارم
    سپاس

سلام
    دوستان برای کشوری مثل اتریش که اونجا میتونید زبان بخونید واسه گرفتن معافیت بازم مدرک زبان میخواد؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط sooshiyant نمایش پست ها
    سلام
    دوستان برای کشوری مثل اتریش که اونجا میتونید زبان بخونید واسه گرفتن معافیت بازم مدرک زبان میخواد؟

برای خروج از کشور به صورت دانشجویی (یعنی با اجازه ی وزارت علوم و به منظور استفاده از تسهیلات موجود)، شما "باید" مدرک زبان داشته باشید.
    اما نگران دریافتش نباشید! برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشید، لطفا این پست رو مطالعه بفرمایید.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط darklord نمایش پست ها
    برای خروج از کشور به صورت دانشجویی (یعنی با اجازه ی وزارت علوم و به منظور استفاده از تسهیلات موجود)، شما "باید" مدرک زبان داشته باشید.
    اما نگران دریافتش نباشید! برای اینکه بهتر متوجه موضوع بشید، لطفا این پست رو مطالعه بفرمایید.
    لطفا در مورد طرح جدید مجلس که مشمولین دیپلم رو معافیت تحصیلی بهشون نمیده توضیح بفرمایید و آیا من که دانشجو هستم و میتونم معادل فوق دیپلم بگیرم هم شامل حالم میشه؟

Local Moderator

نقل قول نوشته اصلی توسط mohsen041 نمایش پست ها
    لطفا در مورد طرح جدید مجلس که مشمولین دیپلم رو معافیت تحصیلی بهشون نمیده توضیح بفرمایید و آیا من که دانشجو هستم و میتونم معادل فوق دیپلم بگیرم هم شامل حالم میشه؟
    این طرح تاکید میکنه که "مشمولان دیپلم نمی‌توانند برای ادامه تحصیل به خارج بروند".
    تا جایی که من از این طرح متوجه میشم، عملا هیچ تغییری ایجاد نشده. فقط موضوعی که پیش‌تر نانوشته اجرا میشد الآن تبدیل به قانون شده.
    پیش از این هم به این صورت بود که اداره ی اعزام دانشجو (وزارت علوم) "فقط" برای ادامه تحصیل در مقطع ارشد و دکترا اجازه خروج از کشور صادر میکرد. به معنای دیگه متقاضی می بایست حداقل دارای مدرک کارشناسی می‎بود.

در نتیجه، فارغ از اینکه این قانون نهایی بشه یا نه (هنوز شورای نگهبان گویا تایید نکرده) متاسفانه در حال حاضر شما اجازه ی "خروج تحصیلی" از کشور رو ندارید.

موفق باشید

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    Master of civil engineering

با سلام یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدید
    من الان در حال خوندن کارشناسی ارشد تو ایران هستم با معافیت تحصیلی.میخوام پذیرش بگیرم از دانشگاه های خارج از کشور بازم هم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی دیگری.ایا نظام وظیفه قبول میکنه با وثیقه من برم بخونم یا نه؟
    اگه جوابتون نه است لطفا راه های دیگرش رو راهنمایی کنید با تشکر

Junior Member

سلام خدمت دوستان،

من آبان تاریخ اعزام به خدمت دارم. پذیرش خارج از کشور برای فال امسال داشتم اما به خاطر نیومدن ویزا دیفر شد به سال دیگه. میخوام ببینم حالا چکار میتونم بکنم؟ الان قبول میکنند برای شهریور سال دیگه معافیت تحصیلی بدند؟
    اگر میدند، من زودتر میتونم خارج بشم؟
    ممنون

Junior Member

سلام دوستان روز بخیر
    من قصد دارم برای مقطع ارشد ادمیشن بگیرم از دانشگاه های استرالیا. اما به یه سری مشکلات و شرایط خاص برخوردم که تقریبا به بن بست رسیدم. اگر بتونید کمک کنید واقعا ممنون میشم. در واقع مشکلات از این قبیله:
    ۱. در حال حاضر دانشجوی ترم ۷ کارشناسی ارشد هستم (سنوات ارفاقی) و تنها درس پایان نامه باقی مونده
    ۲. نمیخوام برای مقطع دکترا اقدام به اپلای کنم
    ۳. در صورتی میتونم انصراف بدم و مجدد از معافیت تحصیلی در همون مقطع استفاده کنم که بیش از یک سال از تحصیلم در اون مقطع نگذشته باشه یا حداقل وارد سنوات ارفاقی نشده باشم
    ۴. طبق بخشنامه هم فقط یک بار برای هر مقطع میشه از معافیت تحصیلی استفاده کرد.
    پس به عبارتی تنها راه من اپلای برای مقطع دکترا خواهد بود. حالا سوال من از شما عزیزان اینه که اگر بخوام محدودیتی برای رفت و آمد به ایران نداشته باشم و همچنین برای مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنم آیا راهی وجود داره؟

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط ilya99 نمایش پست ها
    با سلام یه سوال خیلی مهم دارم ممنون میشم جواب بدید
    من الان در حال خوندن کارشناسی ارشد تو ایران هستم با معافیت تحصیلی.میخوام پذیرش بگیرم از دانشگاه های خارج از کشور بازم هم در مقطع کارشناسی ارشد در رشته ی دیگری.ایا نظام وظیفه قبول میکنه با وثیقه من برم بخونم یا نه؟
    اگه جوابتون نه است لطفا راه های دیگرش رو راهنمایی کنید با تشکر
    سلام در صورتی که هنوز وارد سنوات ارفاقی ارشد نشده باشید (ترم ۵ به بعد) میتونید انصراف بدید و یک سال مهلت دارید که خودتون رو به نظام وظیفه معرفی کنید. در این یک سال اگر بتونید ادمیشن بگیرید و کاراتون رو انجام بدید با توجه به گواهی ای که دانشگاه بهتون میده به وزارت علوم مراجعه می کنید و گواهی اشتغال به تحصیل براتون صادر می کنن و مجوز خروج از کشور رو دریافت می کنید و با گذاشتن وثیقه میتونید خارج شید

Junior Member albert_1995 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    control

با سلام من در دانشگاه غیر انتفایی فارغ التحصیل شدم اما متاسفانه طبق گفته مسئولین دانشگاه مون به من گواهی موقت هم ندادن گفتن که دیگر این قانون نیست و شما باید بری خدمت و بعد خدمت بهت گواهی موقت رو بدیم! هر طور هم که شد گفتم بهشون اما متوجه نشدن ! از طرفی مستر رو از یک دانشگاه خوب در کره جنوبی اپلای کردم و تقریبا اوکی شده ! اما متاسفانه اصلا نمیدونم که چطور اصل مدرک و یا دانشنامه رو از دانشگاه خودم بگیرم ! لطفا راهنمایی کنین دوستان

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)