صفحه 105 از 177 نخستنخست ... 5559596979899100101102103104105106107108109110111112113114115155 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1,041 تا 1,050 , از مجموع 1767

موضوع: روند جدید درخواست ویزای دانشجویی

پیش فرض پاسخ : روند جدید درخواست ویزای دانشجویی (از جولای ۲۰۱۶ به بعد)

سلام دوستان

من می خوام برای ویزای استرالیا اقدام کنم، مدارک دانشگاهیم مهر وزارت امور خارجه و دادگستری داره، اما شنیدم که حتما باید ناتی باشه، این درست هست؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    کارشناسی ارشد-برق مخابرات-دانشگاه امیرکبیر

سلام نه همون مهر دادگستری هم کافیه
    نقل قول نوشته اصلی توسط elena_bayat نمایش پست ها
    سلام دوستان

من می خوام برای ویزای استرالیا اقدام کنم، مدارک دانشگاهیم مهر وزارت امور خارجه و دادگستری داره، اما شنیدم که حتما باید ناتی باشه، این درست هست؟

فقط مهر دادگستری کافی هست

سلام دوستان
    من امروز صبح بعد از فقط 6 روز ویزام گرنت شد. میخواستم از اطلاعات مفیدی که در این سایت گزاشتید تشکر کنم و تجربه خودم رو هم باهاتون شر کنم.
    مدارکم کامل بود به جز گواهی عدم سو پیشینه که میخواستم بعدا آپلود کنم و گویا اصلا لازم نبوده. مدیکال هم ازم نخواستن در حالیکه سه سال قبل رو هم ساکن قبرس بودم و در مقطع دکترا میخوندم که دلایل قانع کننده ای برای انصراف آوردم.
    بورسیه کامل از دانشگاه موناش در مقطع دکترا گرفتم.
    هیچ گونه ساپورت و مدرک اضافی به جز نامه GTE نداشتم که سعی کردم خیلی عالی بنویسمش و یک هفته داشتم روش کار میکردم. به نظرم همونطور که بیشتر دوستان در این فروم بهش اشاره کردن از همه چیز مهمتر باشه. یک نامه سه صفحه ای 2400 لغتی بود و تنها دلایلم برای برگشت به ایران وایستگی به خانواده و خدمت به کشورم بود.

حدود 10 سال سابقه تدریس در دانشگاه و کارهای پژوهشی و حدود 18 مقاله و پرزنتیشن داشتم که برای پر کردن گپ پنج ساله بین فوق لیسانس و دکترا ازش استفاده کردم.

امیدوارم ویزای شما هم به همین سرعت گرنت بشه و از نگرانی بیرون بیاید.

Junior Member

سلام عرض شد وقتتون بخیر امیدوارم که خوب باشید و این پیام رو ببینید

من از دانشگاه موناش پذیرش گرفتم با اسکالرشیپ که بهم فرصت دادن تا 13 نوامبر اکسپتش کنم. از طرفی به دلیل مسایل خانوادگی منتظرم نتیجه دانشگاه QUT هم بیاد چون اگه اون بشه برام بهتره در صورتی که میدونم موناش خیلی رنکش خوبه. اما جواب QUT اوایل دسامبر میاد. من چه راهی دارم که بتونم هم زمانو کمتر از دست بدم هم اگه QUT نشد موناشو بتونم حفظش کنم.
    1- اگه الان اکسپت کنم موناشو و COE صادر بشه و اقدام کنم برای ویزا، یا قبل از نتایج qut ویزام میاد میرم استرالیا (اگه برم اونجا و موناشو ثبت نام نکنم تا جواب qut بیاد میشه coe موناشو کنسل کرد؟ اصن qut میتونه صادر کنه coe؟ ویزام مشکل نمیخوره؟)
    2- یا اگه تو پروسه ویزا باشم و نتیجه qut بیاد امکانش هست تو این مرحله coe رو باطل کرد تا qut بتونه coe جدید برام صادر کنه؟
    3- اگه بخام دیفر کنم چی میشه یعنی coe صادر نمیشه؟ منظورم اینه با دیفر کردن حالتی پیش میاد که اگه دانشگاه qut بهم خبر داد و خاستم اکسپت کنم برا صدور coe ب مشکل نخوره؟ کلن با دیفر کردن نا اشنام، وقتی دیفر میکنی و آفر لتر جدید میگیری یعنی داری اکسپت کردنو به تاخیر میندازی یا نه دیگه coe برات صادر شده و اداره مهاجرت در جریانه؟

مرسی ببخشید اگه طولانی شد. پیشنهاد دیگه ای هم دارید ممنون میشم بگید.

نقل قول نوشته اصلی توسط MBG7 نمایش پست ها

من از دانشگاه موناش پذیرش گرفتم با اسکالرشیپ که بهم فرصت دادن تا 13 نوامبر اکسپتش کنم. از طرفی به دلیل مسایل خانوادگی منتظرم نتیجه دانشگاه QUT هم بیاد چون اگه اون بشه برام بهتره در صورتی که میدونم موناش خیلی رنکش خوبه. اما جواب QUT اوایل دسامبر میاد. من چه راهی دارم که بتونم هم زمانو کمتر از دست بدم هم اگه QUT نشد موناشو بتونم حفظش کنم.
    1- اگه الان اکسپت کنم موناشو و COE صادر بشه و اقدام کنم برای ویزا، یا قبل از نتایج qut ویزام میاد میرم استرالیا (اگه برم اونجا و موناشو ثبت نام نکنم تا جواب qut بیاد میشه coe موناشو کنسل کرد؟ اصن qut میتونه صادر کنه coe؟ ویزام مشکل نمیخوره؟)
    2- یا اگه تو پروسه ویزا باشم و نتیجه qut بیاد امکانش هست تو این مرحله coe رو باطل کرد تا qut بتونه coe جدید برام صادر کنه؟
    3- اگه بخام دیفر کنم چی میشه یعنی coe صادر نمیشه؟ منظورم اینه با دیفر کردن حالتی پیش میاد که اگه دانشگاه qut بهم خبر داد و خاستم اکسپت کنم برا صدور coe ب مشکل نخوره؟ کلن با دیفر کردن نا اشنام، وقتی دیفر میکنی و آفر لتر جدید میگیری یعنی داری اکسپت کردنو به تاخیر میندازی یا نه دیگه coe برات صادر شده و اداره مهاجرت در جریانه؟

سلام دوست عزیز
    تنها چیزی رو که اطلاع دارم بهتون میگم.
    دیفر یعنی به تاخیر انداختن تایم شروع دوره. ضمنا تاریخی که برای اکسپت آفر میدن همون تاریخ شروع دوره است یعنی شما باید از کلی قبل تر اونو اکسپت کنید تا براتون CoE صادر بشه و برای ویزا اپلای کنید.
    من اولین CoE که دانشگاه موناش بهم داد تاریخ 31 سپتامبر بود و چون زمانم برای ویزا کم بود دیفر کردم و قبل از اپلای برای ویزا درخواست یک CoE جدید دادم که دو-سه هفته طول کشید بیاد و تاریخ شروع کورس رو به اواسط دسامبر تغییر دادند و تاکید کردن که نامه جدیدی صادر نمیشه چون اسکالرشیپ رو فقط سال 2017 میتونم دریافت کنم. شما هم به این نکته دقت داشته باشید.
    در فرم 1221 بخش CONSIDERATION از آفیسر خواستم که سریعتر پرونده ام رو بررسی کنه چون CoE من قابل تمدید نیست.
    در پاسخ به جواب سوال دو فکر کنم امکان کنسل کردن ویزایی که داره پراسس میشه باشه.

Member pouriatiz آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering

نقل قول نوشته اصلی توسط MBG7 نمایش پست ها

سلام
    وقت شما هم بخیر.
    شما چندتا کار میتویند بکنید:
    - همونطور که خودتون گفتید پذیرش موناش رو اکسپت کنید و با coe اون درخواست ویزا هم بدید. اگر جواب دانشگاه جدید در حین پروسه ویزا بیاد میتونید coe قبلی رو باطل کنید و coe جدید و تغییر دانشگاه رو به سفارت بگید. ولی این امر باعث همیشه همه مراحل بررسی پرونده شما از اول شروع بشه و انگار نه انگار که این مدت درخواست ویزا داده بودید! در این حالت بعضی از داستان پیشنهاد میکنن صبر کنید تا جواب ویزا بیاد. بعد اقدام به تغییر دانشگاه بکنید. که این حالت:
    1- اگر شما قبل از ثبت نام در دانشگاه قبلی بخواید دانشگاه رو عوض کنید ویزای شما باطل میشه و باید از اول درخواست ویزا بدید.
    2- برای اینکه ویزاتون باطل نشه مجبور هستید برید دانشگاه قبلی ثبت نام کنید. و فرداش برید انصراف بدید. در این حالت شما یک هفته فرصت دارید در دانشگاه جدید ثبت نام کنید. اگر در کمتر از یک هفته تغییر دانشگاه شما انجام بشه دیگه نیازی به تغییر ویزا نیست. ولی اگر بیشتر از یک هفته طول بکشه باز باید برید از اول درخواست ویزا بدید. (این اطلاعاتم از حرف های دوستان هست که در باشگاه خوندم. اگر اشتباه گفتم دوستان مطلع تصحیح کنن)

- راه دیگه اینکه تا جایی که راه داره اسکالرشیپ موناش رو برای خودتون نگه دارید تا جواب دانشگاه جدید بیاد. چون اسکالرشیپ رو نمیشه برای ترم بعد دیفر کرد (ولی تا یکی دوماهی میشه انداختش عقب البته - در نامه افر اسکالرشیپ براتون نوشتن اخرین زمان برای شروع تحصیل رو). نگران صدور coe نباشید. هرچندتا که coe براتون صادر بشه و باطل بشه تاثیری توی ویزا نداره. فقط اینکه در لحظه فقط یک coe برای شما صادر میشه. اگر coe جدید بخواد صادر باشه باید قبلی رو کنسل کنید اول.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط pouriatiz نمایش پست ها
    سلام
    وقت شما هم بخیر.
    شما چندتا کار میتویند بکنید:
    - همونطور که خودتون گفتید پذیرش موناش رو اکسپت کنید و با coe اون درخواست ویزا هم بدید. اگر جواب دانشگاه جدید در حین پروسه ویزا بیاد میتونید coe قبلی رو باطل کنید و coe جدید و تغییر دانشگاه رو به سفارت بگید. ولی این امر باعث همیشه همه مراحل بررسی پرونده شما از اول شروع بشه و انگار نه انگار که این مدت درخواست ویزا داده بودید! در این حالت بعضی از داستان پیشنهاد میکنن صبر کنید تا جواب ویزا بیاد. بعد اقدام به تغییر دانشگاه بکنید. که این حالت:
    1- اگر شما قبل از ثبت نام در دانشگاه قبلی بخواید دانشگاه رو عوض کنید ویزای شما باطل میشه و باید از اول درخواست ویزا بدید.
    2- برای اینکه ویزاتون باطل نشه مجبور هستید برید دانشگاه قبلی ثبت نام کنید. و فرداش برید انصراف بدید. در این حالت شما یک هفته فرصت دارید در دانشگاه جدید ثبت نام کنید. اگر در کمتر از یک هفته تغییر دانشگاه شما انجام بشه دیگه نیازی به تغییر ویزا نیست. ولی اگر بیشتر از یک هفته طول بکشه باز باید برید از اول درخواست ویزا بدید. (این اطلاعاتم از حرف های دوستان هست که در باشگاه خوندم. اگر اشتباه گفتم دوستان مطلع تصحیح کنن)

- راه دیگه اینکه تا جایی که راه داره اسکالرشیپ موناش رو برای خودتون نگه دارید تا جواب دانشگاه جدید بیاد. چون اسکالرشیپ رو نمیشه برای ترم بعد دیفر کرد (ولی تا یکی دوماهی میشه انداختش عقب البته - در نامه افر اسکالرشیپ براتون نوشتن اخرین زمان برای شروع تحصیل رو). نگران صدور coe نباشید. هرچندتا که coe براتون صادر بشه و باطل بشه تاثیری توی ویزا نداره. فقط اینکه در لحظه فقط یک coe برای شما صادر میشه. اگر coe جدید بخواد صادر باشه باید قبلی رو کنسل کنید اول.
    خیلی خیلی ممنونم از وقتی که گذاشتید و جواب دادید...حالا ب نظرتون اگه صبر کنم تا روزای آخری که موناش فرصت اکسپت داره و اکسپتش کنم و COE صادر بشه اما برا ویزا اقدام نکنم تا جواب دانشگاه QUT بیاد. اون وقت باطل کردن COE موناش راحته و سریع باطل میشه که من وقت داشته باشم و QUT رو اکسپت کنم و COE جدید بگیرم؟
    در واقع میخام بدون پروسه باطل کردن COE یه دانشگاه قبل از اینکه برا ویزا اپلای کرده باشی کار دردسرسازی نیست؟

Junior Member

سلام دوستان من این پست رو میزام برایه کسایی که مشابه من هستند ولی کسی جوابی براشون تو این فروم نداره چون طبیعتا کم هستند
    من خارج از ایران انلاین لاج کردم و تو تهران بررسی شد.
    درخواست ویزا 1 ساله دادم برایه Graduate diploma ولی بعدش withdraw کردم براشون یه COE جدید فرستادم که course package بود به اضافه 1 ساله مستر.

من حال حاضر رو ویزاه کاری ایتالیا هستم - سابقه ریجت هم داشتم ولی چیزه خاصی نبوده - سابقه تحصیل تو امریکا هم داشتم -
    استرالیا هم قبلا درخواست کاری داده بودم که اسپانسرم مشکل داشت و ریجت شد و البته تو application هم توصیح دادم که مشکله من نبوده و از طرفه اسپتانسر بوده.
    در ضمن تو GTE هم زدم :
    my purpose for working visa subclass 457 was only to remain temporarily and gain necessary experience for my future job opportunities in Iran, with that being said, the refusal was on grounds of my sponsorship mistakes.
    گفتم که بدونن قصده مهاجرتی نبوده.

اول بگم یک تلفن به من زدن و در مورده سربازی سوال کردن و گفتم من مشمولم ولی ایران میتونم بیام بدون مشکل چون مهره خروج دارم ( چون 5 ساله نیستم) و اینکه میتونم تا چند ماه دیگه 71 رو اعلام کنن بخرم. بعد هم توضیح دادم که معافیت تحیلی میتونم بگیرم ساده و کلا گیر ندین بیخودی لول - سربازی دلیلی برایه اینکه نرم نیست.

GTE حدوده 2300 کلمه نوشتم. در مورده اینکه چرا از bachelor ام که تو زمینه design هست پریدم به تدریس گفتم در هر صورت من دارم تدریس هنر رو میکنم پس همچین تغییر غیر منطقی نیست در مجموع و از design میخوام استفاده کنم برایه درس دادن بهتر به جایه اینکه همش نوشته باشه. tie هم به ایران توضیح دادم و همچنین اروپا ( وکیله من گفت چون مادرم کارته اقامت یک کشور رو داره میتونم اظهار به داشتن tie به محله اقامت مادرم داشته باشم و اصلا مشکلی نیست و لزومی نداره 100% ایران باشه تو این مقوله ) - کلا هر خطی تو GTE بود کامل توضیح دادم براشون.

یک چند خط هم در مورده مشکلاته درسی که داشتم توضیح دادم ( چون یه مستر نصفه نمیه دارم ) و مشکلی نبود. (مجبور بودم بزارم که بدونن student visa داشتم تو اون سال و comply کردم )

ielts هم 8 گذاشتم - مدیکالم نخواستن.

حسابها هم از اندازه مورده نیاز خیلی بیشتر بود. سنده خونه هم دادم. کارته اقامت مادر رو دادم - توضیح مشکلات سلامتی پدرم رو دادم در ضمن من job offer نزاشتم ولی یک نامه از محله کار گرفتم که گفتن ایشون 1 سال میتونه بره و برگرده بیاد سره کارش و مشکلی ما نداریم. نمیدونم این اصلا تاثیری داشت یا نه و همچنین دوتا letter of recommendation از دانشگاه امریکا گرفتم که خوشبختانه هم کاری کردن و بعده این همه سال به هم دادن که تو ویزا گذاشتم به عنوانه additional docuements .

خوده دانشگاه گواهی سو پیشینه رو میخواست که من رفتم سفارت ایران تو رم و گفتن 4 الا 6 ماه طول داره - به هر حال لاج کردم و یه نامه دادم که تو پروسه هست. نام رو دادم دانشگاه و offer رو accept کردم - چون conditional گذاشته بودن ( subject to police clearance for each country lived more than 3 month in past 10 years ) ولی قبول کردن. در ضمن این مورد رو تو ویزا نزاشتم !

سلام
    Reference number همون File number هست؟یا فرق داره؟

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)