صفحه 32 از 34 نخستنخست ... 22232425262728293031323334 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 311 تا 320 , از مجموع 336

موضوع: کار در آمریکا در دوران دانشجویی

پیش فرض پاسخ : کار در آمریکا در دوران دانشجویی

نقل قول نوشته اصلی توسط Brainy نمایش پست ها
    یعنی واقعا تو آمریکا اجازه کار خارج از دانشگاه نداره دانشجو؟
    چرا. منظور بیشتر از ان 20 ساعت بود.
    ولی منطقی هم نگاه کنیم بالاتر از 20 ساعت آدم به درسش نمی رسه!

با این وجود من افرادیو می شناسم که کار ترجمه و کارای سیاه این شکلی انجام می دن در کنار کار دانشجوییشون.

ApplyAbroad Hero

نقل قول نوشته اصلی توسط Chrisplendid27 نمایش پست ها

با این وجود من افرادیو می شناسم که کار ترجمه و کارای سیاه این شکلی انجام می دن در کنار کار دانشجوییشون.
    منظورتون CPT و OPT هست؟‌بیرون دانشگاه غیر از این دو مورد، اصلا اجازه کار نداره ویزای F1.

نقل قول نوشته اصلی توسط javad1200 نمایش پست ها
    منظورتون CPT و OPT هست؟‌بیرون دانشگاه غیر از این دو مورد، اصلا اجازه کار نداره ویزای F1.
    نه منظورم کارای فری لنس بود که مجوز و قرارداد نخواد. مثلا من کسایی رو می شناسم که کار ترجمه یا کار انجام تحقیق و یا تدریس اینترنتی انجام می دن یا طرف اپ یا سایت طراحی می کنه ولی کردیتش رو می فروشه به یکی دیگه!‌ (اکثرا هم برای خارج از ایران)‌ عملا کارایی که بهشون می گن shadow writing, shadow work.

ولی خب اگر یک درصد خبرش به جایی برسه ریسک دیپورت شدن داره.

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

نه منظورم کارای فری لنس بود که مجوز و قرارداد نخواد. مثلا من کسایی رو می شناسم که کار ترجمه یا کار انجام تحقیق و یا تدریس اینترنتی انجام می دن یا طرف اپ یا سایت طراحی می کنه ولی کردیتش رو می فروشه به یکی دیگه!‌ (اکثرا هم برای خارج از ایران)‌ عملا کارایی که بهشون می گن shadow writing, shadow work.

ولی خب اگر یک درصد خبرش به جایی برسه ریسک دیپورت شدن داره.
    این یعنی شما یک درامدی داری که واسش نمیخوای مالیات بدی. بحث اجازه کار و اینا به یه کنار حتی اگر citizen هم باشین پوستتون رو غلفتی میکنن.
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

نقل قول نوشته اصلی توسط Radian نمایش پست ها
    این یعنی شما یک درامدی داری که واسش نمیخوای مالیات بدی. بحث اجازه کار و اینا به یه کنار حتی اگر citizen هم باشین پوستتون رو غلفتی میکنن.
    من مطمئن نیستم به کار خارج از امریکا مالیت تعلق می گیره یا نه ولی کلا همه می رن سراغ فری لنس به خاطر عدم نیاز به پرداخت مالیات. مالیات برای کارهایی هست که در قبالش خدمات می گیری وگرنه یه امریکایی هم که بدون قرارداد مثلا تدریس خصوصی می کنه یا هر کار مشابه، مالیات کار نمی ده.

ApplyAbroad Guru

من مطمئن نیستم به کار خارج از امریکا مالیت تعلق می گیره یا نه ولی کلا همه می رن سراغ فری لنس به خاطر عدم نیاز به پرداخت مالیات. مالیات برای کارهایی هست که در قبالش خدمات می گیری وگرنه یه امریکایی هم که بدون قرارداد مثلا تدریس خصوصی می کنه یا هر کار مشابه، مالیات کار نمی ده.
    شما هر درآمدی داشته باشید قانونا موظفید براش مالیات بدید چه با قرارداد و چه بدون قرارداد. اگر یک امریکایی هم درآمد داشته باشه و مالیات نده و اداره مالیات بفهمه دمارش رو درمیاره.

ApplyAbroad Superstar amir110 آواتار ها

به نظر من که بستگی به توانایی فرد داره. من دانشجو می شناسم (معدلش هم 4 از 4 هست و درسش رو هم خیلی خوب هندل می کنه) که سالی 50-60 هزارتا در کنار درسش از کاره سیاه پول در میاره، یک دلارم مالیات نمی ده. یکی از خوبی هایی که امریکا داره اینه که مردمش (برعکس 90 درصد ایرانی ها) سرشون توی زندگی دیگرون نیست. لذا کاری به کار کسی ندارن، مگر اینکه طرف خودش خیلی شوت باشه و دم به تله بده.
    هر چی اینجا می نویسم نظر شخصیه و قابل تعمیم نیست

کسی که درآمد داره و هر به دلیلی مالیات پرداخت نمیکنه نه تنها توسط دولت بلکه توسط عموم مردم هم از جامعه طرد میشه، شما اگر واقعا به این عبارت که همه تلاش میکنن مالیات ندن و همه افراد باید درامدشون رو پنهان کنند اعتقاد داری کافیه با افتخار همین حرف رو در میان یک جمع بیان کنی تا نگاه اطرافیان رو ببینی، شما چه مالیات بدی چه ندی از تمام خدماتی که در جامعه به عموم مردم تعلق داره استفاده می‌کنی و ندادن مالیات یعنی لگدمال کردن حقوق اقشار ضعیف جامعه.دانشجو یا کسی که درامدش ناچیز هست خودبه خود از مالیات معاف هست یعنی اگر هم چیزی پرداخت کنه در پایان سال بهش برمیگرده بنابراین هیچ توجیهی برای نپرداختن مالیات وجود نداره

ApplyAbroad Guru smonabav آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط alikanosala نمایش پست ها
    .... دانشجو یا کسی که درامدش ناچیز هست خودبه خود از مالیات معاف هست یعنی اگر هم چیزی پرداخت کنه در پایان سال بهش برمیگرده...
    خیر، حداقل در مورد دانشجوهایی که از دانشگاه حقوق میگرند، مطمئن هستم که مالیات پرداخت میکنند - مثلا خودم 13% مالیات میدادم - البته اینکه توی تکس ریترن مبلغی ازش رو برمیگردونند درسته ولی نه همه مالیات اخذ شده رو
    لطفا از پرسیدن سوالاتی که قابل طرح در فروم هستند به صورت پیام خصوصی خودداری کنید.

لطفا قبل از طرح سوال، از قابلیتی که فروم در اختیار شما گذاشته و اسمش "جـسـتـجـو" است، استفاده نمائید!!
    اهــدای سلول بنیادی - اهـــدای عضو - محک

نقل قول نوشته اصلی توسط smonabav نمایش پست ها
    خیر، حداقل در مورد دانشجوهایی که از دانشگاه حقوق میگرند، مطمئن هستم که مالیات پرداخت میکنند - مثلا خودم 13% مالیات میدادم - البته اینکه توی تکس ریترن مبلغی ازش رو برمیگردونند درسته ولی نه همه مالیات اخذ شده رو
    بله همینطور هست ، دو تا مفهوم مهم درمورد تکس وجود داره که ممکنه قضیه رو روشنتر کنه ، یکی Tax evasion یعنی گریز از پرداخت مالیات که غیرقانونی هست و ممکنه حتی به زندان هم ختم بشه ودیگری Tax avoidance یعنی اجتناب از پرداخت مالیات با کمک گرفتن از قوانین مالیاتی که قانونی هست و هرکسی باید تمام تلاشش رو بکنه تا بصورت قانونی تکس کمتری پرداخت کنه.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)