صفحه 208 از 219 نخستنخست ... 108158198199200201202203204205206207208209210211212213214215216217218 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 2,071 تا 2,080 , از مجموع 2190

موضوع: درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

نقل قول نوشته اصلی توسط dv1397 نمایش پست ها
    این حرف را تایید می کنم. من تا مجبور نباشم پاسپورتم را نشون بدم به هیچ کس نمی گم ایرانی هستم. یه روز با یه کامرونی نشسته بودم، یکی از دور ازش پرسید کجایی هستی؟ گفت ایالات متحده. بعد به من نگاه کرد گفت حالا بهم بیشتر احترام می گذاره.

کلن از کسانی که قبل از هر سوالی ازم می پرسن کجایی هستی خوشم نمی آد، حتی اگر آمریکایی بودم.
    دوست دارم بدونم یه آمریکایی را هم بر می دارن برن به بقیه هموطنهاش معرفی کنن، یا فقط وقتی از کشورهایی شبیه ما باشه می رن می ذارنش کنار همنوعانش و بعد فاصله می گیرن.
    متولد آمریکا باشی همه دوستت دارن، ایرانی باشی کسی جز هم وطن محلت نمی گذاره. (البته هیچ چیز 100% نیست)

گرچه کانادا نبودم و به خاطر تعداد زیاد ایرانیان نمی خوام و بالا بودن crs نمی تونم برم. ولی آب و هواش را نکته خیلی مثبت محسوب می کنم. ونکوور از جایی که هستم دمای بالاتری داره و فک می کنم جایی که هستم جا داشت هنوز سردتر باشه. فقط موبایل را تو کدوم جیب بگذارم که وقتی از رو برف سُر خوردم ....
    هوای سرد را دوست دارم چون حجاب مردم بهتره!
    کانادا جز PR و آب و هوای سرد هیچ نکته مثبتی نداره، لول
    اگر کسی به خاطر گذرنامه به آدم احترام میزاره همون بهتر که احترام نذاره. دوست شما معلومه هیچوقت ننشسته تو عمرش فکر کنه. این که من گذرنامه ایرانی یا کانادایی دارم مهم نیست مهم اینه صفات انسانیم چی هست.
    If you don't like where you are, change it. you are not a tree -Jim Rohn

Junior Member

پیش فرض پاسخ : درستی یا نادرستی تصور ذهنی شما پیش و پس از رفتن به کانادا (فقط کانادا)

با سلام
    بر طبق نظرات اخیری که داخل این تاپیک خوندم دوستان زیاد راضی نیستند اما دقیقا متوجه نشدم چرا و اینکه اگه کانادا مناسب و رضایت بخش نیست کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    واقعیتش من از دانشگاه ویندزور پذیرش دارم و میخواستم بدونم کسی از دوستان تجربه ای از زندگی در ویندزور داره؟

نقل قول نوشته اصلی توسط parasto0 نمایش پست ها
    با سلام
    بر طبق نظرات اخیری که داخل این تاپیک خوندم دوستان زیاد راضی نیستند اما دقیقا متوجه نشدم چرا و اینکه اگه کانادا مناسب و رضایت بخش نیست کجا رو پیشنهاد میکنید؟
    واقعیتش من از دانشگاه ویندزور پذیرش دارم و میخواستم بدونم کسی از دوستان تجربه ای از زندگی در ویندزور داره؟
    سلام دوست عزیز راضی بودن و نبودن دیگران هیچ اهمیتی نداره مخصوصا وقتی که هیچ دلیلی هم براش پیدا نکردید.اینکه کانادا مناسب هست یا نه بستگی به ملاکهای شخصی شما داره، چند صد هزار نفر هر سال با انواع ویزا وارد کانادا می شوند و هر کس برای خودش نظر متفاوتی داره، شما باید ملاکهای خودتون رو مشخص کنید و اینکه چه انتخابهای دیگری دارید تا دوستان بتوانند به سوالات شما پاسخ بدهند.

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

با سلام
    چیزی به عنوان راضی بودن یا نبودن مطلق نداریم. بیشتر این موارد یا نسبی هست یا دوستان ایده آلهای خودشان را مطرح میکنند.
    اگر پستهای من در ۲۰۱۳ رو بخوانید فکر می کنید که کانادا مدینه فاضله هست و اگر الان بخوانید فکر میکنید که من ناراضی هستم که در هر دو صورت اشتباه است.
    من در سال ۲۰۱۳ به گونه ای خوب از کانادا تعریف میکردم چون با ایران مقایسه میکردم. اما الان کانادا رو با خود کانادا مقایسه میکنم و یا ایده آل هام رو بیان میکنم. پس کلا از مطالب این تاپیک نمیشه متوجه شد که یک فرد راضی هست یا ناراضی!
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

ApplyAbroad Guru

با سلام
    بستگی کامل به شرایط فرد و توقعات یا پیش زمینه های خانوادگی مالی و حرفه ای فرد دارد. اینکه فردی با داشتن مثلا بیزینس موفق و سابقه کار و مالی قوی در ایران به همراه خانواده و فرزندان در دهه پنجاه زندگی مهاجرت میکند و یا فردی در دهه سی بدون داشتن هیچ زمینه حرفه ای یا مالی و با انگیزه های متفاوت مهاجرت کند طبعا خیلی می تواند متفاوت باشد. عموما نارضایتی هم بیش از رضایت مطرح میشود چون چنین فرومهایی معمولا بیان مشکلات و رفع آنها را بیش از بیان تجربیات موفق کانالیزه میکند.
    در خصوص ویندزور شهر کوچکی در جنوب غرب اونتاریو است که برای شروع می تواند انتخاب خوبی به عنوان دانشجویی باشد اما طبیعتا اگر از تهران مثلا سفر کنید باید امادگی زندگی در شهری کوچک و با تصویری بسیار متفاوت تر از شهرهای بزرگ را داشته باشید. منظور نه امکانات اولیه که تراکم زندگی شهری و بزرگی و شلوغی آن در مقیاس شهرهای بزرگی نظیر تهران یا تورنتو است.
    “I find the great thing in this world is not so much where we stand, as in what direction we are moving"

اونایی که راضی نیستن از کانادا یا کمال پرست هستن که یه نوع بیماریه یا اینکه در ایران وضعیت خوبی داشتن و فکر میکردن اگه کانادا بیان وضعشون بهتر هم میشه ولی اومدن دیدن که اشتباه کردن. بطور کلی کانادا و یا هر کشور دیگری بستگی به خود طرف و معیارهای موجود در ذهنش داره که بشه گفت خوبه یا نه.
    مثلا کشوری مثل ایران برای ادمهایی که قانون شکنن به انواع مختلف یا بی احترامی میکنن و دورو هستن و یا آدمهای ثروتمند و یا وابسته بهشته. در حالیکه همین آدم اگر بره کانادا وارد جهنم میشه چون باید مالیات بده باید مودب باشه اگه نباشه جامعه طردش میکنه موقع رانندگی بیخودی بوق نزنه و ثروتمند هم به اون صورت نیست و تفاوتی با بقیه نداره و وابسته به خانواده و دوست باشه احساس تنهایی میکنه و غیره و ضالک.
    در طرف مقابل اگر کسی باشه در ایران بدون درامد بدون دلخوشی و خسته از مردم و دولت، اون فرد بره کانادا رشد میکنه و احساس خوبی پیدا میکنه.
    بنابراین بستگی داره شما خودتون چی هستید و از زندگی چی میخواید.
    If you don't like where you are, change it. you are not a tree -Jim Rohn

ApplyAbroad Guru zini_zinparast آواتار ها

یک نکته ای که خیلی برام این روزها جالبه اینه که همچین که ما به کانادا اومدیم یک حس خیلی خیلی خوبی داشتیم اون حس بقدری خوب بود که در دمای منفی ۲۰ کانادا پیاده می رفتیم و اصلا احساس بدی نداشتیم. متاسفانه اون حس رو دیگه نداریم دلیلش هم اینه که فراموش کردیم از کجا اومدیم.

کانادا جایی هست که میتونی به همه آنچه که خواستی برسی و ناگهان احساس کنی که دیگر چیزی نیست که بخوای بهش برسی و این کمی به من احساس بدی میده! چند وقت پیش همسر جان میگفت که ما هیچ وقت احساس خوشبختی ممکنه نکنیم چون اصلا قانع نیستیم. دیدم راست میگه اگر حقوقمان x هست میخوایم 2x در بیاریم اگر تو تورنتو زندگی میکنیم دوست داریم هوای خوب هم داشته باشیم اگر ....
    Impossible is impossible because someone did not put effort to make it true

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط zini_zinparast نمایش پست ها
    یک نکته ای که خیلی برام این روزها جالبه اینه که همچین که ما به کانادا اومدیم یک حس خیلی خیلی خوبی داشتیم اون حس بقدری خوب بود که در دمای منفی ۲۰ کانادا پیاده می رفتیم و اصلا احساس بدی نداشتیم. متاسفانه اون حس رو دیگه نداریم دلیلش هم اینه که فراموش کردیم از کجا اومدیم.

کانادا جایی هست که میتونی به همه آنچه که خواستی برسی و ناگهان احساس کنی که دیگر چیزی نیست که بخوای بهش برسی و این کمی به من احساس بدی میده! چند وقت پیش همسر جان میگفت که ما هیچ وقت احساس خوشبختی ممکنه نکنیم چون اصلا قانع نیستیم. دیدم راست میگه اگر حقوقمان x هست میخوایم 2x در بیاریم اگر تو تورنتو زندگی میکنیم دوست داریم هوای خوب هم داشته باشیم اگر ....
    زندگی عادی شما آرزوهای خیلی از جوونای این مملکته، ی زندگی آروم ی درامد معمولی ی پاسپورت بی دردسر، اصن شما فک کنید چن تا از جوونای اینجا میتونن ب ی مسافرت خوب به کشوری ک دوس دارن فک کنن، فقط آدمای ک موروثی پولدارن و تلاش آنچنانی نکردن، اینا رو نگفتم که خودتون مقایسه کنید با ماها که احساس خوشبختی کنید نه، خودتونو با موندنی که شاید این شرایط رو میاورد مقایسه کنید نعمت زندگی ی شانسه ک طبیعت بهمون داده بیشتر ازش لذت ببریم

Junior Member

سپاس فراوان از تمامی دوستان برای پاسخهای واقغ بینانه و دلگرم کنندتون
    با توجه به تجربیاتی که در سفر به کشورهای اروپایی داشتم از سبک زندگی در اونجا برای بعد از تحصیل و حتی مدت تحصیل خوشم نیومد. محیط سرد. زندگی به شدت صنعتی و هم چنین برای من که رشتم finance هست آمریکای شمالی از لحاظ کاری مناسبتر هست وگرنه البته که آلمان گزینه ارزانتری میتونست برام باشه با توجه به داشتن دانشگاه های خوبی مثل برلین که انگلیسی زبان هست و شهریه نداره
    بیشتر ملاک همه ما فکر میکنم رسیدن به اون آرامش و آزادی هست که توی ایران نداشتیم و حتی اگر کانادا روزی برامون یکنواخت شد بعد از گرفتن پاسپورت میشه برای کار به آمریکا رفت

حرف شما درسته. فقط یه نکته بهش اضافه کنم. برای شخص خود من چنتا چیز هست که من رو آزار میده توی کانادا. اولینش دوری از دوستان و خانوادست که خیلی مساله مهمی هست. شما ممکنه با امکانات خیلی ابتدایی ولی با حضور دوستان قدیمی خیلی بیشتر لذت ببرید نسبت به زمانی که با دوستانی هستید که نقاط مشترک کمتری دارید. دومین نکته احساس عدم تعلق هست. من این حس رو اینجا تجربه کردم.
    ولی در کنار اینها نکات مثبت هم بی شمار هست
    CIO 1/8/2013,PER 4/11/2013,AOR 18/11/2013
    Medical requested 14/10/2014 decision made 18/12/14
    Pass Request:22/12/2014
    Landed:12/5/2015

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)