صفحه 77 از 80 نخستنخست ... 276768697071727374757677787980 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 761 تا 770 , از مجموع 797

موضوع: مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Member Salahpsycho آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD, Uni of Wisconsin, Psychology

پیش فرض پاسخ : مباحث کلی پذیرش در رشته روانشناسی

Hello folks,
    Hope everyone is doing well. It's been a long time ago I have had a chance to say hi to my fantastic fellow Iranian psychologists.
    I have received many questions, basically clogging up my mailbox.
    So, I am trying to answer as many as I can here.
    Here is one of them.

نقل قول نوشته اصلی توسط hajisadeghian
    با سلام و خسته نباشید حضور شما دوست عزیز....
    عذر خواهی میکنم مزاحمتون شدم
    من دانشجوی رشته روانشناسی بالینی گرایش خانواده درمانی دانشگاه شهید بهشتی هستم و قصد اپلای دارم، به این خاطر مزاحمتون شدم تا اطلاعاتی در مورد موضوع تز تون و اینکه چطور برای موضوع تزتون شرکت آمریکایی رو پیدا کردید که حمایتتون کنه کسب کنم
    موضوع تز من در مورد کیفیت زندگی و میزان رضایت از زندگی در افرادی هست که زندگی مشترک بدون ازدواج (cohabitation) رو در ایران تجربه میکنند. این موضوع در ایران زیاد کار نشده و تقریبا موضوع تازه ای هست حالا میخواستم اگر بشه مثل شما با یه شرکتی، نهادی، بنیادی، ... مشارکت داشته باشم که هم رزومه بشه و هم یه تحقیق فوق العاده ازش در بیاد
    ممنون میشم وقت بزارید و راهنمایی کنید
    سپاس از لطفتون
    ایام به کام

Sorry this is ridiculous that it took me 3 years to get back to you. I have no idea my advise would be still relevant, and I sincerely hope you have already landed in a great university.
    Regarding your question, I spent many hours looking up companies willing to work with me. Lots of emails and persistence. That is the key. The nature of my work was completely different that yours.
    My best advice is to just email professors and PIs (principal investigators) who do have a lab and ask them if they would be interested to collaborate.
    And do this as many as you can.
    It was a really long time ago when I did this whole campaign,but I remember I had an Excel sheet and kept track of every email. I sent many many many emails, a ridiculous number of emails.

Sasal
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط Mojgan_Dn نمایش پست ها
    سلام
    من فارغ التحصیل روانشناسی بالینی داشگاه خوارزمی با معدل 17.17 هستم. تافلم و با نمره 105 گرفتم و در حال حاضر دارم برای جی ار ای میخونم. امسال میخوام اپلای کنم.
    من برای ارشد رواشناسی اجتماعی میخوام اپلای کنم برای حدود 30 تا استاد ایمیل ارسال کردم و 10 نفرشون جوابمو دادم.
    از این 10 نفر 6 نفر گفتن که امثال دانشجو نمی گیرن یا کلا دانشگاه امسال داشنجو اینترنشنال نمی گیره. از بد شانسی من.
    اون چهار نفر دیگه بهم گفتن اپلای کن امسال دانشجو میگیرم. مسئله اینه که من جواب قانع کننده تر و قطعی تر میخواستم اما متاسفانه همشون با این که چندین تا ایمیل رد بدل کردم و سعی کردم به حرف بگیرمشون جواب قطعی ندادن و گفتن باید مدارکت بررسی بشه از نظر دانشگاه.
    نمونه ایمیلی که دریافت کردم
    Dear Mozhgan,

Thanks so much for your interest in our lab! I am accepting students for fall 2021. I’m not sure if this is relevant for you, but I should let you know that admissions for international students is highly competitive. I encourage you to apply if you feel like our social psychology program would be a good fit. We review applications as a group typically beginning in early January.
    بقیشون هم یه چیزی تو همین مایه ها میگن
    حالا سوالم اینه که ایا روند پذیرش دانشجوهای اینترنشنال تغییر کرده و کمیته ای شد یا به خاطر مقطع و رشتمه که این جوری جواب میگیرم؟ من پارسال هم ایمیل زدم ولی همچین جوابایی دریافت نکردم.
    و سوال دومم اینه که ایا به همین ایمیل ها اعتماد کنم و 4 تا دانشگاه رو اپلای کنم؟
    اگر راهنمایی و نکته ای به نظرتون میرسه بهم بگید ممنون میشم.

That's a very good question.
    I don't think this pandemic is going to severely impact international recruitment (graduate level).
    You need to wait a little bit and see if a given university is going to be online or in-campus for this fall semester. That plays a huge role as funding decision heavily relies on that.
    And the reason many faculty members are hesitate to give you any response is because they don't know that either.
    Lots of restrictions on funding have been taken place this year throughout US universities. So, many uncertainties and challenges along with unseen budget cuts due to COVID-9 are crippling US universities (and possibly all over the world)>
    But, I do encourage all of you to reach out and ask corresponding PIs.
    Most probably it is slightly early to ask them as I mentioned the reason, but within a couple of months things will be all cleared.
    So, don't give up and bombard them with your emails, kindly asked them if they are going to accept any student this year.

Never forget that persistent and perseverance are the underlying factors to get you where you want to be.

Good luck, Sasali
    نکات کلی موثر در پذیرش رشته روانشناسی. چه مواردی رو در نظر میگرفتم اگر بر میگشتم به دوران لیسانسم.http://www.applyabroad.org/forum/sho...=1#post2212943

رشته و دانشگاه

نقل قول نوشته اصلی توسط kamran2058 نمایش پست ها
    ممنونم که وقت گذاشتید و پاسخ دادید.
    در مورد برنامه نویسی میتونم این توضیح رو بدم که متلب و به خصوص دو پکیج SPM و Psychtoolbox پکیج های کاربردی برای نوروساینس و روانشناسی هستند. این موضوع حاصل جستجو دیدن وبلاگ آزمایشگاه های استادهای مورد نظرم گشتم و لیستی از ابزارهایی که استفاده میکنند رو تهیه کردم و از این جهت بود که این ها رو یاد گرفتم. هرچند که به توصیه شما و یکی دیگر از دوستام نرم افزار medcalc و زبان C و C++ رو حذف کردم.
    یک پیشنهادی هم برای دیگر کاربران که ممکنه این پیام ها رو بخونند دارم. لیست استادهایی که زمینه مشترک پژوهشی با شما دارند رو از سایت دپارتمان دانشگاه های مختلف پیدا کنید. معمولا در صفحه هر استاد لینکی به سایت یا وبلاگ آزمایشگاه آستاد وجود داره. معمولا در سایت آزمایشگاه اون استاد می تونید اطلاعاتی پیدا کنید در مورد این که اون استاد از دانشجوی کارشناسی، ارشد و دکتری چه مهارت های نرم افزاری و پژوهشی انتظار دارند. این اطلاعات معمولا در join us نوشته شده. اینجوری می تونید وقت تون رو به صورت بهتری مدیریت کنید و شانس تون رو افزایش بدید.

That is a brilliant idea.
    Programming experience can get you far.

These are programming languages with their priority score (1-5) I would urge you to learn. Start from basics and you gradually get there. That's how everyone learns a language.
    This is based on my own experience in Psychology/Neuroscience field.

R - 5
    Python -3
    Matlab - 3
    .
    I am emphasizing R because it is the language of most psychologists/neuro and those who deal with stats...It is such an easy language for beginners.
    Install R Studio and take it from there. There are literally thousands of learning materials covering the basics and advance topics on youtube and the internet.
    Plus, if you learn R pretty well, it almost feels you don't need other languages as much, although it is almost always a good idea to know more languages. Thus, Python is my number two and the most versatile language.

I know a bit of all of them, mostly R though, however, if you really want to do advance stats (from statistical perspective and possibly machine learning techniques), R has tremendous number of packages to offer.
    I started learning Python but quickly switched to R, although for quite complicated stuff (Deep learning/image processing), nothing can beat Python packages. Hands down.

And of course if you deal with any type of signal processing (from EEG/ERP, EcoG, to fMRI), you definitely need to have an eye on Matlab toolboxes. For example, I setup my entire pipeline to process EEG/ERP data with Matlab (bc of its easy to use plugins like EEGLab/FieldTrip), and then for advance statistical analysis (stuff like Multilevel modeling etc), I transfer the data to R and finish the job using its super useful libraries like ggplot2 for gorgeous graphics.

Try to find an online R course and it is enough for the start...

I guess I would like to comments here regarding R resources I have used to pass that steep learning curve.
    Stay tuned.

Sasali

P.S. You might see few typos here and there because I am banging up words quickly to move on to another topic.
    ویرایش توسط Salahpsycho : June 16th, 2020 در ساعت 06:21 AM دلیل: Adding more info

رشته و دانشگاه

And you know why I am writing in English, right!?
    If you can't understand what I am saying here, there is no reason to leave Iran at this point of your life, unless you go and learn English and come back to fully comprehend what is going on here.

You never regret a minute of learning English when you step outside the beautiful country of Iran. Conversely, you will regret deeply all those times where you could have improved your English, but you didn't.

Learning English is a constant effort. I am telling you if you plan to leave Iran, you MUST keep practicing English and abundant those funny thoughts that circulate among Iranians saying "negaran nabash, shish maah too Kharej bashii zabanet aali mishe". No, this is absolutely NOT true. Your English only gets better if you keep working on it months after months and hold on to your motivation/desire to learn long after you settle down in a foreign country.

This is a friendly advice from someone who have seen Iranians not being able to order a pizza over the phone even after living 5 years in US. Seriously 5 years...We will NEVER be like native speakers of a given country, but we can be so fluent to impressive them or impress our own self-confidence. Of course, being fluent has tremendous advantage in your daily like as well, from academia to socializing and many more circumstances.
    Here is a quick test to ask yourself to see if you are getting closer to be a fluent English speaker.

1. Do you think effortfully to put together words/grammar before making a sentence?
    2. Can you spontaneously start a conversion if someone asks you a question out of the blue?
    3. Do you rehears any phrase or piece of song in English?
    4. Can you type around 50-60 English word per minute without many egregious mistakes?
    5. Do you get very anxious before starting an English conversation? Or the talk/words naturally flow(s)?

And many more. You could add anything that comes to your mind.

Keep up your fantastic hard work...

Sasali

P.S. You might see few typos here and there because I am banging up words quickly to move on to another topic. We always have typos as an ESL when talking fast.

نقل قول نوشته اصلی توسط Salahpsycho نمایش پست ها
    And you know why I am writing in English, right!?
    If you can't understand what I am saying here, there is no reason to leave Iran at this point of your life, unless you go and learn English and come back to fully comprehend what is going on here.

You never regret a minute of learning English when you step outside the beautiful country of Iran. Conversely, you will regret deeply all those times where you could have improved your English, but you didn't.

Learning English is a constant effort. I am telling you if you plan to leave Iran, you MUST keep practicing English and abundant those funny thoughts that circulate among Iranians saying "negaran nabash, shish maah too Kharej bashii zabanet aali mishe". No, this is absolutely NOT true. Your English only gets better if you keep working on it months after months and hold on to your motivation/desire to learn long after you settle down in a foreign country.

This is a friendly advice from someone who have seen Iranians not being able to order a pizza over the phone even after living 5 years in US. Seriously 5 years...We will NEVER be like native speakers of a given country, but we can be so fluent to impressive them or impress our own self-confidence. Of course, being fluent has tremendous advantage in your daily like as well, from academia to socializing and many more circumstances.
    Here is a quick test to ask yourself to see if you are getting closer to be a fluent English speaker.

1. Do you think effortfully to put together words/grammar before making a sentence?
    2. Can you spontaneously start a conversion if someone asks you a question out of the blue?
    3. Do you rehears any phrase or piece of song in English?
    4. Can you type around 50-60 English word per minute without many egregious mistakes?
    5. Do you get very anxious before starting an English conversation? Or the talk/words naturally flow(s)?

And many more. You could add anything that comes to your mind.

Keep up your fantastic hard work...

Sasali

P.S. You might see few typos here and there because I am banging up words quickly to move on to another topic. We always have typos as an ESL when talking fast.

سلام دوست عزیز، شما از شرایط پذیرش گرجوییت روانشناسی غیربالینی مثلا دیولوپمنتال یا شناختی، در استرالیا هم مطلیعید؟ سایت چنددانشگاه رو که چک کردم، نوشته بود مدرک کارشناسی به همراه تز نیاز هست. من کارشناسی مهندسی برق خوندم و ارشد روانشناسی تربیتی دانشگاه تهران، به نظرتون موردقبول هست یانه؟

سلام دوستان

ممنون میشوم راهنماییم کنید که باتوجه به رزومه ام پیشنهادتون چی هست؟

کارشناسی مهندسی برق امیرکبیر معدل 15.85
    ارشد روانشناسی تربیتی معدل18.59- سال 2017 فارغ التحصیل شدم. موضوع تزم در مورد دوره تحولی اوایل بزرگسالی بود
    سه تا مقاله فارسی دارم در رابطه با تز ارشدم- دنبالش هستم یک مقاله انگلیسی خوب هم چاپ کنم
    یک همایش خارجی

تو این مدت سابقه کار پژوهشی کیفی با وزارت علوم- کارورزی مهدکودک 100ساعت- و کارهای پژوهشی و اجرایی دیگر در رابطه با کودک و والد انجام دادم
    از لحاظ نرم افزار spss, Lisrel رو مسلطم و از دوره مهندسی MATLAB رو تا حدود خوبی بیاد دارم.

ایلتس6.5
    جی ار ای: وربال143 کوانت:158 (301) رایتینگ:3

مییدونم که نمره زبانم خوب نیست و مجدد میخوام ازمون بدم

1. ولی برای جی ار ای راهی هست که مجدد ندهم؟

به دنبال روانشناسی تحولی یا شناختی هستم.
    کشور مقصد هم خیلی برام مهم نیست، مهم اینکه استادی باشه که روی زمینه مورد علاقه ام یعنی moral development کار کنم.

2. اینکه تغییر موضوع دارم می دهم در دکتری از بزرگسالی به اخلاق در کودکی و ریسرچ هیستوری مرتبط ندارم، مانع پذیرش و فاند هست بنظرتون؟ و اگر ضعف هست چطور جبرانش کنم؟ مسلما نوشتن مقاله با کیفیت و چاپش طول می کشه.البته میتونم ربط بدم بهم که از نتایج پژوهش ارشدم به این تنتیجه رسیدم که روی کودکی و رابطه والدین و کودک و تحول اخلاق کار کنم.

3. من سال پیش برای 5دانشگاه اپلای کردم (مونترال- تورنتو- مری لند- نیویورکNYU- شیکاگو)که ریجکت شدم متاسفانه و خیلی روی روحیه ام اثر گذاشت. (با اساتید مکاتبه کرده بودم و همه شون گفتن اپلای کن). برای همین خیلی لطف می کنید راهنماییم کنید که رزومه ام چه ایراداتی داره؟ و چی کار باید بکنم که شانسم بره بالا؟

و 4.سوال اخر اینکه برای اروپا و استرالیا اقدام کنم شانسم بیشتره، اگر فرض بگیریم که جی ار ای مجدد ندم؟ استرالیا تاجایی که دیدم 6سال باید روانشناسی خونده باشی برای ورود به دکتری، می دونید این قانون برای گرایش های غ بالینی هم هست؟

Member
    رشته و دانشگاه
    MSc Human Development: Genetics, Neuroscience and Psychology, Tomsk State University

نقل قول نوشته اصلی توسط Zsoleimany نمایش پست ها
    سلام دوستان

ممنون میشوم راهنماییم کنید که باتوجه به رزومه ام پیشنهادتون چی هست؟

کارشناسی مهندسی برق امیرکبیر معدل 15.85
    ارشد روانشناسی تربیتی معدل18.59- سال 2017 فارغ التحصیل شدم. موضوع تزم در مورد دوره تحولی اوایل بزرگسالی بود
    سه تا مقاله فارسی دارم در رابطه با تز ارشدم- دنبالش هستم یک مقاله انگلیسی خوب هم چاپ کنم
    یک همایش خارجی

تو این مدت سابقه کار پژوهشی کیفی با وزارت علوم- کارورزی مهدکودک 100ساعت- و کارهای پژوهشی و اجرایی دیگر در رابطه با کودک و والد انجام دادم
    از لحاظ نرم افزار spss, Lisrel رو مسلطم و از دوره مهندسی MATLAB رو تا حدود خوبی بیاد دارم.

ایلتس6.5
    جی ار ای: وربال143 کوانت:158 (301) رایتینگ:3

مییدونم که نمره زبانم خوب نیست و مجدد میخوام ازمون بدم

1. ولی برای جی ار ای راهی هست که مجدد ندهم؟

به دنبال روانشناسی تحولی یا شناختی هستم.
    کشور مقصد هم خیلی برام مهم نیست، مهم اینکه استادی باشه که روی زمینه مورد علاقه ام یعنی moral development کار کنم.

2. اینکه تغییر موضوع دارم می دهم در دکتری از بزرگسالی به اخلاق در کودکی و ریسرچ هیستوری مرتبط ندارم، مانع پذیرش و فاند هست بنظرتون؟ و اگر ضعف هست چطور جبرانش کنم؟ مسلما نوشتن مقاله با کیفیت و چاپش طول می کشه.البته میتونم ربط بدم بهم که از نتایج پژوهش ارشدم به این تنتیجه رسیدم که روی کودکی و رابطه والدین و کودک و تحول اخلاق کار کنم.

3. من سال پیش برای 5دانشگاه اپلای کردم (مونترال- تورنتو- مری لند- نیویورکNYU- شیکاگو)که ریجکت شدم متاسفانه و خیلی روی روحیه ام اثر گذاشت. (با اساتید مکاتبه کرده بودم و همه شون گفتن اپلای کن). برای همین خیلی لطف می کنید راهنماییم کنید که رزومه ام چه ایراداتی داره؟ و چی کار باید بکنم که شانسم بره بالا؟

و 4.سوال اخر اینکه برای اروپا و استرالیا اقدام کنم شانسم بیشتره، اگر فرض بگیریم که جی ار ای مجدد ندم؟ استرالیا تاجایی که دیدم 6سال باید روانشناسی خونده باشی برای ورود به دکتری، می دونید این قانون برای گرایش های غ بالینی هم هست؟
    با سلام
    برای آمریکا و کانادا نمره ی زبان، جیاری و جیاری سابجکت تون رو افزایش بدید. (مقاله ی خوب هم داشته باشید چه بهتر)
    برای سایر کشورها نمره ی زبان، تعداد مقالات با کیفیت انگلیسی و همکاری بین المللی با استادان خارجی (برای نوشتن مقاله مشترک و گرفتن توصیه نامه) رو افزایش بدید.
    و برای گرفتن پذیرش با فاند از همه ی کشورهای جهان، علاوه بر موارد بالا، خودانگیختگی، خودمختاری، امیدواری، شکیبایی و ایستادگی رو در خودتون پرورش بدهید.

موفق باشید
    حبیب
    اپلای ابرود مکانی برای راهنمایی، مشاوره و تبادل اطلاعات دوستانه و داوطلبانه است. با انتخاب گزینه ی "اضافه کردن به امتیاز کاربر" از پست مفید پاسخ دهندگان تشکر کنید.

نقل قول نوشته اصلی توسط Habib_Nobakht نمایش پست ها
    با سلام
    برای آمریکا و کانادا نمره ی زبان، جیاری و جیاری سابجکت تون رو افزایش بدید. (مقاله ی خوب هم داشته باشید چه بهتر)
    برای سایر کشورها نمره ی زبان، تعداد مقالات با کیفیت انگلیسی و همکاری بین المللی با استادان خارجی (برای نوشتن مقاله مشترک و گرفتن توصیه نامه) رو افزایش بدید.
    و برای گرفتن پذیرش با فاند از همه ی کشورهای جهان، علاوه بر موارد بالا، خودانگیختگی، خودمختاری، امیدواری، شکیبایی و ایستادگی رو در خودتون پرورش بدهید.

موفق باشید
    حبیب

سلام. ممنون از پاسخگویی تون.

جی ار ای سابجکت برای شناختی و تحولی جز ریکوارمنت ها نیست. به عنوان اپشن امتیاز اور مدنظرتونه؟
    و در مورد مقاله، تو موضوعی باید باشه که دکتری می خوام کار کنم؟ مقاله ارشدم پونی نداره؟

با سلام و عرض ادب خدمت تمامی دوستان.
    نمیدونید چقدر خوشحالم که این فروم آپدیت شده رو می بینم. از پارسال که تصمیم به اپلای گرفتم هرچی به اپلای ابرود سر میزدم با فروم های غیرفعال مواجه می شدم که اکثرا از 2012 دیگه اپدیت نشدن.
    من 31 سالمه. رشته ام مشاوره خانواده است. دانشگاه غیرانتفاعی. معدلم 17.74 که به جی پی ای تبدیل کردم شد 3.76.
    لیسانسم اما مرتبط نیست. علوم سیاسی خوندم دانشگاه دولتی اصفهان و بین لیسانس و فوقم 5 سال فاصله افتاد.
    اما دوره ارشدم سه سال طول کشید و کارگاهها و کارورزی های زیادی رو گذروندم. یه جورایی قسمت اسکیلز رزومه ام سنگین و پرباره.
    قبل از عید دفاع کردم و یه مقاله ISI سابمیت شده دارم و یه مقاله بین المللی کنفرانسی که البته پرزنت نشد و فقط چکیده اش نمایه شده. در حال حاضر هم با یکی دیگه از اساتیدم دارم روی مقاله جدید کار میکنم.
    برنامه ام پاییز سال اینده است و کشورهای هدفم کانادا امریکا و استرالیاست. در حال حاضر دارم برای ازمون ایلتس برای نمره 7 اماده می شم و بعد از اون هم جی ار ای.
    رشته ای هم که به نظر خودم می تونم اپلای کنم که بخاطر نامرتبط نبودن ریجکت نشم مشاوره روانشناسی هست (Counseling Psychology). البته در امریکا Family Therapy یا Couple Therapy به عنوان یک کورس دکتری ارائه میشه. در واقع به نظر خودم امریکا شانسم بیشتره. در کانادا هم فقط 4 دانشگاه تاپ رشته منو دارن: تورنتو، مک گیل، بریتیش کلمبیا و آلبرتا.
    مسئله اینجاست که من میخوام رزومه ام انقدر سنگین و قابل ارائه بشه که عیوبی مثل دانشگاه غیرانتفاعی و نامرتبط بودن لیسانس رو کاور کنه. دوستان عزیزم در این خصوص اگر پیشنهادی دارید ممنون می شم راهنماییم کنید.
    و نکته دیگه اینکه من اینطور متوجه شدم در رشته های حوزه علوم انسانی بر خلاف مهندسی ها، استادهای کمی هستند که فاند داشته باشند و فاند دانشجو از طرف خود دانشکده تامین میشه. بنابراین لازم نیست استاد محور اپلای کنید. در هر صورت اگر پذیرش بشید دانشکده شما رو به یک استادی معرفی خواهد کرد. و 95 درصد دانشجوهای دکتری فول فاند پذیرش خواهند شد. (اینو یه دانشجویی که خودش سه ساله امریکاست لایو گذاشته بود و می گفت). اگر نظری در این خصوص دارید بفرمایید.

Junior Member

انقدر مطالب برای مطالعه زیاد هست که نمیدونم از کجا باید شروع کنم.
    رشته ی من روانشناسی هست و قصد دارم ویزای تحصیلی ارشد در این رشته اخذ کنم.
    با لیسانس حقوق و ارشد روانشناسی عمومی در ایران.
    یک مقاله ی داخلی علمی پژوهشی در ایران و یک ترجمه ی کتاب. سابقه فعالیت سه ساله در ایران به عنوان کارفرما زیرمجموعه بهزیستی.
    سوالم اینه که :
    کدوم گرایش های روانشناسی در کانادا بازار کاری بهتری دارند؟
    کسی در مورد رشته روانشناسی گرایش consumer psychology اطلاعاتی داره؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)