صفحه 61 از 63 نخستنخست ... 1151525354555657585960616263 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 601 تا 610 , از مجموع 621

موضوع: تحصیل در تایلند | هنگ کنگ | تایوان | اندونزی

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در تایلند | هنگ کنگ | تایوان | اندونزی

دوستان سلام وقت شما بخیر
    دوستان من پذیرش با اسکولارشیپ ویو شهریه و پرداخت حقوق ۶۰۰۰ دلار تایوان ماهانه رو از دانشگاه national Chung hsing در شهر تایچونگ کشور تایوان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دارم ، سوالم اینه که با این حقوق در تایچونگ میشه زندگی کرد؟
    چجور شهر و دانشگاهی هست؟ دانشگاه در رنک کیو اس رتبه ۶۰۰ جهانی هستش
    سپاسگزارم از لطف شما

نقل قول نوشته اصلی توسط clown1992 نمایش پست ها
    دوستان سلام وقت شما بخیر
    دوستان من پذیرش با اسکولارشیپ ویو شهریه و پرداخت حقوق ۶۰۰۰ دلار تایوان ماهانه رو از دانشگاه national Chung hsing در شهر تایچونگ کشور تایوان در مقطع کارشناسی ارشد مهندسی پزشکی دارم ، سوالم اینه که با این حقوق در تایچونگ میشه زندگی کرد؟
    چجور شهر و دانشگاهی هست؟ دانشگاه در رنک کیو اس رتبه ۶۰۰ جهانی هستش
    سپاسگزارم از لطف شما

خوابگاه مجانیه؟ ۶۰۰۰ تقریبا کافیه. لاغر نمی شی ولی خیلی تفریح مفریح نمی شه کرد.
    با خودت کاپشن نیار، بیاری می تونی به عنوان رو بالشتی ازش استفاده کنی.
    برای خواندن مقاله به چه گوش دهیم Link

Junior Member

سپاسگزارم ، خیر خوابگاه رایگان نیست متاسفانه از 6000 دلار هر ترم هست تا 11000 دلار ، خوابگاه 4 و 5 نفره
    تو این شهر خونه بیرون به صورت شیر شده بگیرم چقدر تقریبا هزینشه؟
    حالا که خوابگاه رایگان نیست دیگه نمیشه زندگی کرد بدون اینکه از جیب گذاشت؟

سپاسگزارم ، خیر خوابگاه رایگان نیست متاسفانه از 6000 دلار هر ترم هست تا 11000 دلار ، خوابگاه 4 و 5 نفره
    تو این شهر خونه بیرون به صورت شیر شده بگیرم چقدر تقریبا هزینشه؟
    حالا که خوابگاه رایگان نیست دیگه نمیشه زندگی کرد بدون اینکه از جیب گذاشت؟

۶۰۰۰ تا ماهیانه میدن، ۶۰۰۰ تا را خوابگاه می گیره. جیبت کثیف نمی شه، سبب کاهش در مصرف پودر ماشین لباسشویی میشه.

آهان ترمی. خوب یعنی ماهی هزار و خورده ای را می گیرن. با ماهی ۵۰۰۰ می تونی زنده بمونی، ولی موقعی که دَرست تموم بشه، پنج شش کیلو لاغر میشی. من آشپزی نمی کنم ولی قابلیت تحمل شرایط فضانوردان را دارم.
    من یه بار به یه تایوانی گفتم روزی ۱۰۰ دلار خرج می کنم، این شکلی شد:

ببین، از جلو مکدونالد رد شدی، اگر کسی بهت تبلیغات داد بگیر، یهو دیدی تخفیف تور شکم گردی باشه. هر روز مک میدن. فک کنم آشپزی کنی با ماهی ۳ هزار قابل بقا باشی.
    اگر ازت پول بیمه می گیرن، یعنی گفتن NHI داری، زیاد دکتر برو. برو دندونات را سفید پر کن. البته اگر قبلن پر کردی، بهتره تعویض نکنی، چون مو بر مداره. مخصوصا پایینی ها را اگر پر کردی قبلن زیر فشار هستند، مجدد پر نکن.
    احتمالن ترمی ۵ هزار باسه بیمه ازت می گیرن زورکی. می تونی ۱۵۰ بری سفیدکاری.
    دندونهایی که دارن خراب میشن ولی قبلن پر نکردی، بده درست کنن. چیزی که قبلن سولاخ کردی، الان هنوز خراب نشده، دوباره سولاخ نکن.
    پول اینترنت هم زوکی ازت میگیرن، اگر خوابگاه دانشگاه هستی، یه هارد بیست ترابایتی همراه خودت بیار. ما اینجا باسه هم ۲ گیگ فایل با گوگل درایو پاس می کنیم که از جامون بلند نشیم.

Junior Member

دانشگاه اینترنتش رایگانه یا اونم پول میگیرن بابتش؟
    سرعتش خوبه؟
    روزی صد دلار تایوان فقط خرج خورد و خوراکتون بود؟ اینطوری میشه حداقل ماهی ۳۰۰۰ تا فقط برای خورد و خوراک درسته؟
    شهرش چطوره تایچونگ یه مقایسه ای با تایپه انجام میدین؟ از لحاظ آب و هوا و ...
    غذاهای دانشگاه رو میشه خورد؟ اگر آره هر وعدش چقدر میشه تقریبا؟
    سپاسگزارم از لطف شما

دانشگاه اینترنتش رایگانه یا اونم پول میگیرن بابتش؟
    سرعتش خوبه؟
    روزی صد دلار تایوان فقط خرج خورد و خوراکتون بود؟ اینطوری میشه حداقل ماهی ۳۰۰۰ تا فقط برای خورد و خوراک درسته؟
    شهرش چطوره تایچونگ یه مقایسه ای با تایپه انجام میدین؟ از لحاظ آب و هوا و ...
    غذاهای دانشگاه رو میشه خورد؟ اگر آره هر وعدش چقدر میشه تقریبا؟
    سپاسگزارم از لطف شما

به جای سپاسگذاری، لطفن از دکمه اضافه کردن به امتیاز کاربر استفاده نمائید.
    معمولن هزینه اینترنت و بیمه جزو شهریه هست. اگر شهریه ویو شدید، احتمالن اون پولها را ازتون نمی گیرن.
    اینترنت تایوان جزو سریعترین اینترنت جهان هست و بعضا رتبه اول هم داشته. کره اینترنت موبایلش صدر جدوله و ناسا از همه سریعتره ولی در دسترس عموم نیست.
    صد دلار رکورد محسوب میشه. قابل تداوم نیست و در ماه های اول نمیشه کسب کرد. مثلن باید دیرتر از خواب پاشی که شکمت یاد گرسنگی نیفته، در این حد.
    احتمالن ۳ هزار با آشپزی قابل بررسی هست.

یه تایوانی گفت : هر کس غذای تایوان را بتونه بخوره، هر غذایی را می تونه بوخوره.
    خیلی توپ نیست، ولی اگر یه گوشه غذای ویتنامی یا تایلندی داشتن، بهتره امتحان کنید. کلن تایوانی ها خیلی خوش سلیقه نیستند در غذا، و بیشتر به غذاهای مایکرویو شده مثل اسپاگتی و همبرگر روی می آورند. موقع غذاخوردن بسیار صدا تولید می کنند. پس تعجب نکنید خیلی آشنا به قضیه دور هم بشینیم غذا خوشمزه بوخوریم یا دو ساعت بشینیم روی طعم و مزه کار کنیم نیستند. سوسیس جالبی تولید می کنند و نوشیدنی هاشون هم از جمله چای حبابی بسیار تحیر آور و قابل تقدیره. ولی در غذا مثل چای حبابی نیستند. احتمالن هر جایی برید، به اندازه تایوان مکدونالد نرین، چون غذای درست حسابی ندارند.
    اصلن من review دانشگاه تایوان را می خوندم، خیلی راجب غذا نظر منفی بود. ولی این به معنی نیست که غذای خوب پیدا نمیشه، غذای تایلندی، ویتنامی، همبرگر، اسپاگتی ایتالیایی موجود هست.
    چهل شصت دلار

کلن به هر کی گفتم غذاتون بده، یا با صداقت قبول کرد یا با غرور انکار کرد. راستگویان سر را به نشانه تایید جنبانیدند.

همه جا گرمه، یا باده یا باران. طبیعت زیباست، تنوع جک و جانور و پرنده هست. مناظر بهتر از آب و هواست. تقریبا کل سال نیاز به کفش نیست. یکی می گفت جنوب میمون ها می اومدن تو کلاس بیسکوییت می دزدیدند، ولی من شمال میمون ندیدم.

Junior Member

بهتره خوابگاه بگیرم یا خونه تو اون اطراف اجاره کنم؟ تو همین سایت یه بخشی خوندم آپارتمان اطراف nchu میشه با ۵۰۰۰ دلار تایوان برای ۶ ماه اجاره کرد ، چون من موقع فوق دیپلم خوابگاه بودم ۶ نفر بودیم تو خوابگاه اصلا یه وضعی.
    اینجا هم اولین باره میبینم ۴ یا ۵ نفر تو یه اتاق
    دوم اینکه مدت بورس رو زده فبریه تا جولای ، این یعنی بورس ترم به ترم داده میشه یا کلا مارو یه ترم بورس کردن؟ و ممکنه برای ترم های بعدی بورس ندن و این فقط یه چراغ سبز برای کشوندن ما به اونجا باشه؟

Junior Member

اقای دکتر سلام وقت شما بخیر ، امیدوارم حال شما خوب باشه
    من امروز با استادم صحبت می کردم گفت برای فاند (بهش گفتم 6000 تا دریافتی من هست و من میترسم کم بیاد) : Yes. I can give you a stipend of NT$ 2000 a month if you are under my supervision for your MSc Study in condition that you need to publish a SCI paper after within 2 years of your MSc study.

1.این منظورش اینه که بعد چاپ مقاله میتونه 2000 تا ماهانه پرداخت کنه ؟ یا قراردادی چیزی میبنده که 2000 تا میدم باید مقاله چاپ کنی؟ (در این شرایط اگه چاپ مقاله رو قبول کنم از همون اولین ماه 2000 تا مازاد بر 6000 تا بهم پرداخت میکنه؟)
    2.با 8000 تا میشه با خیال راحت زندگی دانشجویی داشت در تایچونگ ؟
    3.قبولی من در دانشگاه یانگ مینگ تایپه هم اومد 9000 تا ماهانه با شهریه رایگان ، با این پول تو تایپه امکان زندگی دانشجویی هست؟
    4.یانگ مینگ 300 جهانه ، چانگ هسینگ 600 ، به نظر شما شرایط زندگی راحت رو در نظر بگیرم یا رنک یانگ مینگ و سختی های تایپه با گرونی و مخارج زیادتر نسبت به تایچونگ؟

اقای دکتر سلام وقت شما بخیر ، امیدوارم حال شما خوب باشه
    من امروز با استادم صحبت می کردم گفت برای فاند (بهش گفتم 6000 تا دریافتی من هست و من میترسم کم بیاد) : Yes. I can give you a stipend of NT$ 2000 a month if you are under my supervision for your MSc Study in condition that you need to publish a SCI paper after within 2 years of your MSc study.

1.این منظورش اینه که بعد چاپ مقاله میتونه 2000 تا ماهانه پرداخت کنه ؟ یا قراردادی چیزی میبنده که 2000 تا میدم باید مقاله چاپ کنی؟ (در این شرایط اگه چاپ مقاله رو قبول کنم از همون اولین ماه 2000 تا مازاد بر 6000 تا بهم پرداخت میکنه؟)
    2.با 8000 تا میشه با خیال راحت زندگی دانشجویی داشت در تایچونگ ؟
    3.قبولی من در دانشگاه یانگ مینگ تایپه هم اومد 9000 تا ماهانه با شهریه رایگان ، با این پول تو تایپه امکان زندگی دانشجویی هست؟
    4.یانگ مینگ 300 جهانه ، چانگ هسینگ 600 ، به نظر شما شرایط زندگی راحت رو در نظر بگیرم یا رنک یانگ مینگ و سختی های تایپه با گرونی و مخارج زیادتر نسبت به تایچونگ؟

قیمت ها خیلی فرق نداره، اصلن جمعیت تایچونگ بیشتر از تایپه هست! ولی تایپه را باید با xinbei مجموعا شلوغ پلوغ فرض کنی.
    اینها خوابگاه بهت نمی دن؟ به نظر من خوابگاه دانشگاه ارزونتره بمون، حتی اگر چهار نفره هست، برو شبانه روز تو کتابخونه زیر کولر. اصلن کنار هم اتاقیهات نباش. من رسما در زمان ارشد جز برای دوش گرفتن، اتاق نمی موندم.

ببین روش زندگی در تایوان: از اتاق برو بیرون، هر جا پشه نبود بشین و تا خوابت نیومده برنگرد اتاق.

Junior Member

چرا خوابگاه میدن ۴ نفره است، هزینش ۶۰۰۰ تا ۱۲۰۰۰ دلار ترمی
    گفتم شاید خوابگاه ها چون ۴ نفره است جالب نباشه که خوابگاه بگیرم
    چون ایرانی هم کمه با چینی ها و هندی ها باید هم اتاق شد که خب خیلی با ما فرق دارن از لحاظ بهداشتی و فرهنگی
    ولی خب راست میگید من ایران ۸ صبح تا ۸ شب آزمایشگاه بودم ، اینجا هم همینطور کار کنم از خوابگاه فقط تختش نیازم میشه
    یه چیزی هم استاده می‌گفت اینکه فقط ۳ وعده غذا ۶۰۰۰ تا ماهانه هزینه داره
    همینش خیلی استرس بهم داد از دیروز

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)