صفحه 22 از 79 نخستنخست ... 12131415161718192021222324252627282930313272 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 211 تا 220 , از مجموع 788

موضوع: آرشیو شده : تحصیل در فیلیپین (تا پایان سال 2012)

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تحصیل در فیلیپین

از دوستان کسی میدونه مواد امتحانی برای امتحان ورودی یو پی چی هست و در چه سطحیه؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط Mr.badshans نمایش پست ها
    خوب تکلیف ما چیه؟بدون ویزا که نمیتونیم پاشیم بریم!!!!!!!!!!!یعنی هیچ فرقی بین ما و اونایی که اونجان نیست؟
    اگه به این شوری که شما میگین هست,پس بگین بشینیم واسه کنکور بخونیم دیگه لول
    من کی همچین حرفی زدم!!! اون 2تا دانشگاه اینجوری سخت گیرن!! UPو UST ولی بقیه نه اینجوری نیستن ! دانشگاهایی مثل UE و CEU تو دنیا اینا معتبرن ولی وزیر بهداشت یا همون علوم با حال ایران رفته این اونا رو از اعتبار انداخته واسه اینه که من خودم میخوام تو CEU بخونم بعد انتقال بگیرم UP!!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز می شه بگید چرا فیلیپین از جاهای دیگه بهتره و شما چه کشورهای دیگه ای هم بررسی کردید؟
    ظاهرا شما چند سال مانیل بودی سبو هم بودی؟ در کل چه خوبی ها و بدی هایی کشور و دانشگاههای فیلیپین دارن؟
    در مورد یادگیریه زبان هم بگو لطفا بعضیا می گن زبان اداریشون چون انگلیسیه واینا زبون آدم بهتر می شه ولی بعضیا هم می گن که نه همون قدر زبان انگلیسی هم که یاد داشتیم یادمون می ره و اونجورام نیست
    کشورهای دیگه هزینه زدگی و درس از فیلیپین کلی بیشتره!! من 4 سال مانیل بودم نه متاسفانه نرفتم سیبو!! ولی دانشجوهایی ایرانی که داره نسبت به مانیل خیلی کمتره امنیت زندگی کردنش هم کمه!

کی همچین حرفی زده هر کسی به شما گفته اشتباه گفته! زبان رسمیشون انگلیسیه به قول امریکایی ها انگلیسیه ورژن فیلیپینی یعنی لحجه میدن بش!! بعد شما باید زبانت خوب باشه چون تمام درس ها اینگلیسی تدریس میشه! بعد نمیگم تافل داشته باشی ولی باید خوب باشه دیگه! بعد چون نصف دانشجوها فیلیپینی هستند و زبان محلیشون تاگالوک( یه ریشه از اسپانیایی) هستش اگه فیلیپینی ها نفهمیدن درسو استاد 5 دقیقه هم واسشون تاگالوگ توضیح میده همین!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    سنت بره دندون شاید زیاد باشه 4سال بعضیام می گن با طرح 6 سال نمی دونم خوددانی
    برق علاقه نداری یا کار نیست؟
    دندون همه جایه دنیا 6 سالست!!! مجارستان و دو جای دیگه چون سیستمشون اروپایی 5 سالست! ایران دستش درد نکه 7 سالست!:

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

نقل قول نوشته اصلی توسط lidalady نمایش پست ها
    شما الان دارین معماریتونو میگیرین؟
    بعد میرید دندون؟
    پس مثل من هم هست
    من دارم اقداممیکنم ولی بین mba و دندون مرددم
    لیسانس برق دارم
    بله من سال دیگه میرم چون الان ترم 6 ام نمیرسم امسال کلا!:
    فیلیپین MBA توصیه نمیکنم دندونشو همه جایه دنیا میشناسن!

بعد من سنم اونقد نیست من 19 سالمه! درس خوندنم قروقاطی بوده تو این سن سال سوم معماریم درباره شما نمیدونم شما 28 سالتونه 6 سال هم میخواید درس بخونید!! نمیدونم والا!

نقل قول نوشته اصلی توسط w4lk_3lon3 نمایش پست ها
    دندون همه جایه دنیا 6 سالست!!! مجارستان و دو جای دیگه چون سیستمشون اروپایی 5 سالست! ایران دستش درد نکه 7 سالست!:
    آمریکا دوره عمومی 4 سالست.با دوره تخصص میشه 6 سال.اما جاهای دیگه دنیا با دوره تخصص میشه 8 سال

نقل قول نوشته اصلی توسط w4lk_3lon3 نمایش پست ها
    من کی همچین حرفی زدم!!! اون 2تا دانشگاه اینجوری سخت گیرن!! UPو UST ولی بقیه نه اینجوری نیستن ! دانشگاهایی مثل UE و CEU تو دنیا اینا معتبرن ولی وزیر بهداشت یا همون علوم با حال ایران رفته این اونا رو از اعتبار انداخته واسه اینه که من خودم میخوام تو CEU بخونم بعد انتقال بگیرم UP!!!!
    آخه عزیزم شهرک up اونور مانیله,چندتا دانشگاهای دیگه مثل همین ue,ust با چندتا دیگه یه طرف دیگن!!!منظورم اینه که فاصلشون خیلی زیاده.اینجوری مجبور میشیم 2 بار خونه عوض کنیم و....
    ================================================== ================================================== ===============
    ما آخر نفهمیدیم امتحان upcat از ما اجنبیا کی میگیرن?؟

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

آمریکا دوره عمومی 4 سالست.با دوره تخصص میشه 6 سال.اما جاهای دیگه دنیا با دوره تخصص میشه 8 سال
    اگه متوالی بخونی اونم تو یه دانشگاه !! من بدون تخصص گفتم!!!

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    معماری

آخه عزیزم شهرک up اونور مانیله,چندتا دانشگاهای دیگه مثل همین ue,ust با چندتا دیگه یه طرف دیگن!!!منظورم اینه که فاصلشون خیلی زیاده.اینجوری مجبور میشیم 2 بار خونه عوض کنیم و....
    ================================================== ================================================== ===============
    ما آخر نفهمیدیم امتحان upcat از ما اجنبیا کی میگیرن?؟
    مجبوری خونتو بین 2تا دانشگاه بگیری!!) jk!! کل مانیل اندازه کرجه!!! کوچیکتر شایدم!! تو با یه تاکسی 30 دقیقه ای از هرجا باشی میرسی به UST!!!! بعد خونه عوض کردنت شامل یه چمدون لباسات با یه جعبه کتابات میشه همین !! مثل ایران نیست که!!

نقل قول نوشته اصلی توسط hanaa نمایش پست ها
    از دوستان کسی میدونه مواد امتحانی برای امتحان ورودی یو پی چی هست و در چه سطحیه؟
    نقل قول نوشته اصلی توسط krig1960 نمایش پست ها
    سلام دوست گرامی. امتحان دانشگاه UP یا همان UPCAT چیزی شبیه امتحانات GRE و SAT است. مواد امتحانی آن هم طبق گفته سایت خود دانشگاه زبان انگلیسی، ریاضی و علوم (احتمالاً همان فیزیک، شیمی، زیست دبیرستان) می باشد. پذیرش شما بر اساس دو معیار تعیین می شود:1) نمره امتحان UPCAT و 2) معدل سه سال اول دبیرستان (با فرض آن که پیش دانشگاهی هم گذرانده باشید). امتحان به صورت رد و قبولی نیست بلکه داوطلبان بر اساس دو معیار ذکر شده رده بندی می شوند و تقاضای آنها برای پذیرش در شعبه های مختلف دانشگاه (Campuses) و رشته های موجود در آن شعبه بررسی می شود و در صورت پرنشدن ظرفیت رشته و شعبه مورد نظر، داوطلب می تواند در آن رشته و شعبه تحصیلش را آغاز نماید. (چیزی شبیه سیستم کنکور سراسری خودمان) اگر داوطلب حدنصاب قبولی برای رشته و شعبه مورد نظر را به دست نیاورد می تواند برای یک رشته وشعبه دیگر اقدام کند. در صورتی که نمره اش برای قبولی در دیگر شعب و رشته ها کافی نبود می تواند در یک دانشگاه فیلیپینی غیر از UP، به تعداد 33 واحد با حداقل معدل 2 (طبق معیار آنها) بگذراند و بعد درخواست انتقال به دانشگاه UP را بدهد. طبق گفته سایت این دانشگاه، گویا هر فرد فقط یک بار می تواند در امتحان UPCAT شرکت کند و برای شرکت در آن شرط معدل وجود ندارد.
    از آن جایی که شما به عنوان Undergraduate student می خواهید اقدام نمایید، مدرک ادبیات انگلیسی شما تاثیری در فرآیند پذیرش ندارد چون باید با مدارک دیپلم و پیش دانشگاهی درخواست پذیرش بدهید اما قطعاً مهارت نسبی شما در زبان انگلیسی (به دلیل رشته تحصیلیتان) می تواند در امتحان کمکتان کند. با توجه به این که گرایش تحصیلی شما در دبیرستان احتمالاً غیر از گرایش تجربی و ریاضی فیزیک بوده است، احتمال دارد که برای آمادگی جهت امتحان نیاز باشد برخی دروس مثل ریاضی، فیزیک، شیمی و زیست که در دبیرستان نگذرانده اید یا کمتر گذرانده اید را مطالعه کنید. به دلیل شباهت این امتحان با امتحانات GRE و SAT شاید مطالعه منابع این امتحانات نیز تا حدی راهگشا باشد. ضمن این که اگر معدل دیپلمتان خوب بوده باشد (مثلاً بالای 17) می تواند یک پوئن مثبت در فرآیند پذیرش محسوب گردد.
    طبق شنیده ها و مطالبی که دوستان در همین تاپیک قبلاً گفته اند آزمون ورودی این دانشگاه نسبت به دیگر دانشگاههای فیلیپینی قدری دشوارتر است، ولی قبولی شما در این آزمون به میزان تلاش شما و این که تا چه حد دریافت پذیرش از این دانشگاه برایتان جدی است بستگی دارد و نمی توان احتمال قبولی را به صورت عدد و رقم بیان کرد. ضمن این که طبق گفته های سایت دانشگاه، علاوه بر دو معیار ذکر شده تنوع افراد قبول شده از نظر ملیت نیز در تصمیم گیری ممتحنین موثر است و این می تواند یک نکته امیدوار کننده برای متقاضیان غیرفیلیپینی از جمله شما باشد.
    [
    سایت up دقیقا همین توضیحات رو داده