صفحه 31 از 197 نخستنخست ... 21222324252627282930313233343536373839404181131 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 301 تا 310 , از مجموع 1967

موضوع: راهنمای نوشتن SOP و درخواست نمونه های آن(لطفا SOP‌خود را براي تصحيح قرار ندهيد)

ApplyAbroad Veteran
    Radian آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Arizona State University

پیش فرض پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط USAir نمایش پست ها
    اکثر دانشگاها میخوان که SOP بین 300-500 کلمه باشه. من موندم واقعا تو این حجم کم، جائی باقی میمونه که آدم بیاد از احساسات و رومانتیک بازی حرف بزنه؟!
    اسم دانشگاهاتو هدفتو و علاقه هاتو که مینویسی میبینی تموم شد!!!!

در ضمن فکر میکنم یه خورده تو اهمیت SOP تو این فروم غلو شده! چون واقعا از روی 300 کلمه چه برداشتی میشه کرد؟ که اونم همه هدف شونو مینویسن و تقریبا هم یکسان است.
    به نظرم SOP جزو فاکتورهای فرعیه و ملاک اصلی در پذیرش نیست! فاکتورهای تعیین کننده همون GRE, ... هستند.
    البته این تا حدودی متفاوت است .

من اکثر دانشگاه هایی فرستادم 1000 تا بودند . تنها دانشگاهی که اذیت کرد Gatech بود که 4000 کاراکتر بود .

اتفاقا دقیقا بر عکس است و نقش SOP خوب در یک اپلیکیشن به حدی بالاست که در فروم های انگلیسی زبان حرفه ای اگر مطالعه بفرمایین اکیدا توصیه شده که 2 ماه صرف نوشتن SOP بکنین .

توصیه شده بجای دادن GRE مجدد تمرکز بزارین بر روی یک SOP موفق !

SOP رو کاملا جدی بگیرین .
    Arizona State University / Alumnus, Class of 2015 / Materials Science & Solid State Electronics, PhD
    دریچه ای به زندگی در آمریکا : اینستاگرام

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

من شخصا برای SOP دو ماه کامل روزی ۳-۴ ساعت وقت گذاشتم. هرچند به خاطر GRE پایین از MIT ریجکت شدم ولی رییس اداره پذیرشش بهم ایمیل زد و گفت از خوندن SOP م لذت برده و اون رو چند بار خونده... پیشنهاد کرد که برای سال بعد با GRE بهتری اپلای کنم (که البته من حلوای نقد رو ترجیح دادم و اومدم Rutgers) چیزی که میخوام در تایید صحبت آرش عزیز بگم، به عنوان دوستی که تجربه نسبتا زیادی در رابطه SOP دارم، به نظرم SOP بعد از ارتباط طولانی با اساتید شاید مهمترین بخش پکیج شماست. جدی بگیریدش!... کپی نکنید!.... ندهید کس دیگری براتون بنویسه!.... و برای نوشتنش هم یک روز وقت نگذارید!
    تعجب میکنم از بعضی عزیزان در این تاپیک یا تاپیک های مشابه که پست میگذارند: "من هر چه سریع تر یک SOP لازم دارم"... !
    لا حول و لا قوه الا بالله

Senior Member mdemehri آواتار ها

نوشتن sop اصلا" کار آسونی نیست....خیلی خیلی باید براش وقت گذاشت. تاثیر خیلی زیادی هم توی ادمیشن گرفتن داره. sop های دیگه رو بخونید فقط و فقط برای اینکه بدونید چه جوری باید بنویسید...به هیچ وجه کپی نکنید.
    هی بنویسید، هی تصحیح کنید....با صدای بلند بخونید ببینید به دلتون می شینه یا نه.
    موفق باشید.
    وقتی یکی به سئوالتون جواب می ده از روی وظیفه نیست، از رو لطفه....اینو یاد بگیرید که تشکر کنید.... آفرین!
    از پاسخ به هر گونه سئوال شخصی معذوریم. حتی شما دوست عزیز

خواهش میکنم این دو تا sop رو فقط از لحاظ گرامری یه تصحیح کنید. از نظر محتوایی دیگه فرصتی ندارم بهش دست بزنم. به پست قبلیم که کسی جواب نداد!!!

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    خواهش میکنم این دو تا sop رو فقط از لحاظ گرامری یه تصحیح کنید. از نظر محتوایی دیگه فرصتی ندارم بهش دست بزنم. به پست قبلیم که کسی جواب نداد!!!
    دوست عزيز من از sop2 سر در نياوردم اما sop1 بنظرم خيلي خوب بود. فقط بهتر نيست بجاي I deem بنويسي I feel their labs are my desirable place يا ... I am confident ؟ زياد حساس نشو کلا خوبه.تا دير نشده بفرست.

Smile پاسخ : راهنمای نوشتن SOP و نمونه های آن

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    من که نگفتم وحشتناک بود فقط کلي خط خوردگي داشت.
    یکی گذاشتم بدون خط خوردگی مرسی

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط hosseini_m نمایش پست ها
    یکی گذاشتم بدون خط خوردگی مرسی
    اينم کلا خوب بود.مشکل گرامري خاصي نديدم.

sop رو رو چه نوع برگه ای پرینت بگیریم؟ سر برگ دانشگاه یا کاعد معمولی؟

ApplyAbroad Veteran
    SIG آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط siboo نمایش پست ها
    sop رو رو چه نوع برگه ای پرینت بگیریم؟ سر برگ دانشگاه یا کاعد معمولی؟
    عزيزم شما در sop درباره خودتون و وضعيت تحصيليتون در کل مي نويسيد چه ربطي به دانشگاه داره که تو سربرگ دانشگاه باشه؟

ApplyAbroad Veteran
    sabz1983 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Rutgers

نقل قول نوشته اصلی توسط SIG نمایش پست ها
    اينم کلا خوب بود.مشکل گرامري خاصي نديدم.
    علاوه بر اشکالات گرامری زیاد، مشکلات ساختاری هم وجود داشت که تعدادی از آنها را در فایل پیوست شده تصحیح کردم. هرچند با تصحیحات زیادی که قبلا انجام شده بود مقداری از نظر گرامری قابل قبول شده بود ولی به نظرم برای نوشتن این SOPها وقت و توجه زیادی صرف نشده و تا یک SOP خوب فاصله زیادی داشت. موفق باشید
    پ.ن. تاخیر در آپلود فایل های تصحیح شده به دلیل از کار افتادن موقت سرور سایت بود.
    لا حول و لا قوه الا بالله

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)