صفحه 18 از 145 نخستنخست ... 891011121314151617181920212223242526272868118 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 1447

موضوع: دکترای مدیریت - همه رشته ها

Junior Member

پیش فرض پاسخ : دکترای مدیریت - همه رشته ها

از دوستانی که منو راهنمایی کنن واقعا ممنون میشم...

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    بحث محدود به آمریکا نبود. در کانادا برای مثال دانشگاه مک گیل AACSB Accredited نیست. در نروژ و دانمارک دانشگاههای NHH و کپنهاگ نیستند.
    در آمریکا هم هستند دانشگاههایی که مدارک معتبر در گرایشهای مختلف مدیریت میدن اما AACSB Accredited نیستند، مثل دانشگاه کالیفرنیا در سانتاباربارا ( http://www.tmp.ucsb.edu/ )

الزامی وجود نداره، اما وقتی این اتفاق در سالیان متعدد میفته، میتونه در مورد کیفیت دانشکده هم پیام داشته باشه. به زبان دیگه معقوله کیفیت یک دانشکده به کیفیت و دستاوردهای فارغ التحصیلانش همبسته فرض بشه تا غیرهمبسته.

AACSB Accredited d حداقلی از کیفیت آموزشی رو نشون میده. گرچه این حداقل بسیار پایینه و بعضی از دانشگاههایی که AACSB Accredited هستند و revoke هم نمیشن (چون حداقل مورد نیاز AACSB رو تامین می کنند) سطح بسیار پایینی دارند. به هر حال جرف این نیست که این معیار کلا نشون دهنده هیچ چیز نیست، هست. اما همونطور که گفتم نکته اینه که هستن دانشگاههایی که AACSB Accredited نیستند و دانشگاههای خوبی هم هستند و همه جا هم قبولشون دارن.
    ممنون از پاسختون. منم منظورم همینه که دانشکده های مدیریت ما، حتی همون استاندارهای کیفی با سطح بسیار پایین رو هم نداشتن برای این دریافت این گواهینامه. در آمریکای شمالی بعنوان مهد دانشکده های بیزینس پیشرو در جهان هم همینطور که آشکاره، غیر از این استثناهای انگشت شمار، همگی شون اون استاندارهای اولیه رو دارن.

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط alved نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون. منم منظورم همینه که دانشکده های مدیریت ما، حتی همون استاندارهای کیفی با سطح بسیار پایین رو هم نداشتن برای این دریافت این گواهینامه. در آمریکای شمالی بعنوان مهد دانشکده های بیزینس پیشرو در جهان هم همینطور که آشکاره، غیر از این استثناهای انگشت شمار، همگی شون اون استاندارهای اولیه رو دارن.
    به نظر من این نتیجه رو نمیشه گرفت. دانشگاههایی مثل شریف، علامه طباطبایی، تهران، سازمان مدیریت صنعتی و شاید چندتای دیگه به راحتی می تونن معیارهای AACSB رو پاس کنن، اما انگیزه ای برای گرفتن این Accreditation ندارن، چون گرفتن این نوع Accreditationها در برنامه وزارت علوم نیست و نبوده و دانشگاههای ما هم دولتی هستند و مدیرانش پیرو سیاستهایی که دولتها تعیین می کنند. این می تونه یک توجیه آلترناتیو باشه، شاید توحیهات آلترناتیو دیگه هم بشه ارائه داد، اما با چیزی که من در تعدادی دانشگاههای دنیا که AACSB Accredited بودن دیدم، فکر می کنم سطح چندتا دانشگاه خوب ایران از بعضی از دانشگاههایی AACSB Accredited هستن بالاتره.
    ویرایش توسط سهیل : July 18th, 2011 در ساعت 11:55 PM

Member
    رشته و دانشگاه
    تربیت مدرس

نقل قول نوشته اصلی توسط سهیل نمایش پست ها
    به نظر من این نتیجه رو نمیشه گرفت. دانشگاههایی مثل شریف، علامه طباطبایی، تهران، سازمان مدیریت صنعتی و شاید چندتای دیگه به راحتی می تونن معیارهای AACSB رو پاس کنن، اما انگیزه ای برای گرفتن این Accreditation ندارن، چون گرفتن این نوع Accreditationها در برنامه وزارت علوم نیست و نبوده و دانشگاههای ما هم دولتی هستند و مدیرانش پیرو سیاستهایی که دولتها تعیین می کنند. این می تونه یک توجیه آلترناتیو باشه، شاید توحیهات آلترناتیو دیگه هم بشه ارائه داد، اما با چیزی که من در تعدادی دانشگاههای دنیا که AACSB Accredited بودن دیدم، فکر می کنم سطح چندتا دانشگاه خوب ایران از بعضی از دانشگاههایی AACSB Accredited هستن بالاتره.
    درسته. شایدم علتش این باشه که مسئولین دانشکده های مدیریت ما به احتمال زیاد اصلا اطلاعی از وجود AACSB ندارن.

Junior Member

دوستان آیا این گفته صحیح است که در گرایش مدیریت توریسم دانشگاه های امریکایی روی جیمت سختگیری نمیکنند ؟

Junior Member

سلام بچه ها.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.13.ارشد مدیریت دولتی17.83.دارم واسه تافل می خونم.چند درصد شانس دارم واسه اپلای؟gre:570-720

نقل قول نوشته اصلی توسط arghavan65 نمایش پست ها
    سلام بچه ها.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.13.ارشد مدیریت دولتی17.83.دارم واسه تافل می خونم.چند درصد شانس دارم واسه اپلای؟gre:570-720
    به نظر من نمره جی مت یا جی آر ای رو بهتر کنین.... 720 تو قسمت ریاضی خیلی خوب نیست...
    تافلتون رو هم بالا بیارین مثلا بالای 100 ... چرا نشه... حتما میشه....

Junior Member

سلام دوستان مدیریتی
    من ترم آخر گرایش " مهندسی و مدیریت ساخت" از رشته های عمران در دانشگاه تهران هستم. نمره آیلتس 7 دارم و تا آبان هم gre می دم .
    می خواستم برای مقطع دکترا برای رشته مدیریت پروژه اپلای کنم. آیا می دونین این رشته در business and management یا در engineering school ارائه می شه؟
    اگر در دانشکده های مدیریت ارائه می شود، آیا از دانشجویان مهندسی هم می پذیرند؟ لطفا نام چند دانشگاه برتر در کشورهای آمریکا و کانادا را در این زمینه معرفی کنید؟
    Junior Member

سلام.من کارشناسی مهندسی شیمی خوندم.معدلم 13.ارشد هم مدیریت دولتی.معدلم 17.82.البته مال یک ترمم.میخوام مهر واسه اپلای اقدام کنم.gre:570-720.به نظرتون شانسی واسه فاند گرفتن دارم؟تو مدیریت یا شیمی؟تافل هم شهریور امتحان دارم.

Junior Member

سلام
    من می خواستم بدونم با این رزومه من آیا امسال می تونم از یکی از دانشگاههای آمریکا برای مستر یا phd بازاریابی پذیرش بگیرم(فاند هم خیلی برام مهم نیست)
    لیسانس مدیریت با معدل 14.30
    فوق لیسانس مدیریت بازرگانی گرایش بازاریابی بین الملل با معدل 17.70
    یک مقاله ISI
    احتمالا یک مقاله دیگه ISI و یا ژورنال تا ژانویه بتونم بدم(تقریباً آماده است)
    5سال سابق کار با عنوان مدیر بازاریابی
    TA در دانشگاه برای درس بازاریابی
    دارم برای تافل و جی مت هم می خونم و خودم را آماده می کنم
    ریکامندیشن های خوبی را هم از استادام گرفتم
    با توجه به اینکه ددلین ها تا ژانویه هست چه دانشگاههایی از آمریکا را به من پیشنهاد می کنید
    ممنون مشم اگه راهنماییم کنید

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)