صفحه 38 از 106 نخستنخست ... 28293031323334353637383940414243444546474888 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 371 تا 380 , از مجموع 1052

موضوع: تقويت مهارت بخش Reading

Junior Member

پیش فرض پاسخ : تقويت reading

سلام خدمت همه دوستان
    تو دو سه روز آینده میخوام کاری کنم در حد یه کلاس خصوصی برای همه مهارت ها کاری که تا حالا وقتش رو نداشتم . فکر کنم بهونه رو از همه دوستان در مورد سختی و آسونی امتحانات بگیره. دارم همه چیزو سر جم می کنم که تو 5 یا 6 بخش با جزئیات کامل که هم بدرد سطح متوسط بخوره همه پیشرفته، تغریبا جواب دوستان و راه حل هاشون رو خوندم نظر کلیم بر اینه که از اونجایی که بیشتر این پاسخ ها با تجربیات شخصی همراه شده و از طرفی سطح طرف از جهات مختلف روشن نیست در بعضی بچه ها دو گانگی ایجاد کرده که واقعا چی بهتره براشون، میخوام یه سنت شکنی کنم به صورت آکادمیک تری این موضوع رو در چند پست باز کنم انشاا... خیلیها از سر درگمی در مورد آیلتس نجات پیدا کنند. پس تا دو سه روز دیگه به من فرصت بدین ممنون همهتون میشم.

سلام دوستان من یه سوالی داشتم ؟ دیدم اینجا دوستان میگن ما کمبریدج 7 8 و زدیم شدیم مثلا 7 ولی تو امتحان شدیم 6
    چه جوری تصییح میکنید
    اون ک آخرش فقط 3تا دسته داره ؟!
    اگه ممکنه مال 2 تا اسکیل لیستنینگ و ریدینگ بگید تو تستای کمبریدج چه جوری محاسبه کنم ؟

Junior Member

با درود
    نمرت از روی تعداد پاسخی که دادی محاسبه میشه که برای لیسنینگ و ریدینگ فرق داره و همچنین آزمون یه آزمون بر اساس درجه سخیتی تغییر جزئی میکنه ولی در کل اینجوریش رو من زیاد دیدم مثلا لیسینیگ 17 تا 24 میشی 5 از 24 تا 32 میشی 6 و 33 تا 37 میشی 7 و الی آخر البته این یه موردش هست و عدد آخر هر گروه مال اون نیم نمره است. برای ریدینگ 16 تا 22 میشی 5 از 23 تا 28 میشی 6 از 29 تا 35 میشی 7 برو بالا البته برای ریدینگ آکادمیک بود.

Senior Member amirhossein.gh آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    EE

آقا من فقط توصیه میکنم کتابای
    IELTS Plus and Plus2
    رو بخونین!
    متن های عالی + لغات سطح بالا + نزدیکی به امتحان
    اگه اولاش بد شد نمرتون نگران نشین ! عادیه ! درست میشه!
    نگرانی های ما ، بیانگر عمق فاصله ما با خداست
    آینده متعلق به کسانی است که در آرزوی آن هستند و به آن ایمان دارند
    سام ایوینگ قهرمان سابق بیسبال: "هیچ چیز شرم‌آورتر از این نیست که ببینید کسی کاری را انجام می‌دهد که شما می‌گفتید غیرممکن است."

Junior Member

Thumbs up پاسخ : تقويت reading

مهارت ریدینگ آیلتسبخش 1
    منابع مناسب و کافی برای آزمون بر اساس درجه کاربرد و سخیتی،
    1. Cambridge vocab for ielts کتابی راحت در سطح متوسط ولی لازم
    .
    2. کتاب focus on vocabulary کتابی با تاکید بر لغات آکادمیک خیلی آسون در سطح متوسط به بالا و واقعا مفید.
    3. کتاب Essential words for toefl یادگیری لغات این کتاب به همراه مترادفها به شدت توصیه میشود. نکته: این کتاب حدود 500 لغت دارد که یادگیری این لغات همراه با خانواده آن توصیه میشود نه فقط خود این لغت زیرا در برخی موارد دیده شده صفت آن لغت یه معنی داره در حالی که اسم یا فعل آن معنی کاملا متفاوت این مورد را در لغاتی مثل initiate, account یا مواردی از این قبیل که زیاد هم نیست ولی مهم است رو خواهید دید این بدین معنی است که با یادگیری حدود 500 لغت تعداد لغات یادگرفته را به حدود 2000 عدد میرسانید.نکته دوم در یادگیری لغات این است که همیشه اون معنی اصلی لغت مورد تاکید نیست زبان آموز باید دقت داشته باشد که کدام معنی آن لغت بیشتر مرسوم است به عبارت دیگر همیشه لزومی به یادگیری معانی متفاوتی که یه لغت دارد در زمینه های مختلف نیست بلکه آون معنی که بیشتر در متون آکادمیک مورد تاکید است را یاد بگیرید یه مثال بزنم مثلا لغت convenient شاید اولین معنی که از این لغت به ذهن می آید همان معنی راحت باشد ولی زبان آموزان باید به خاطر داشته باشند که این لغت معنی دومی هم دارد که خیلی پرکاربرده به عنوان" دم دست، نزدیک". هدف از این مثلا روشن ساختن این موضوع به زبان آموزان بود که فقط وفقط معانی ای از یک لغت را در مراجعه به دیکشنری یاد بگیرید که بشترین کاربرد را دارد ناگفته نماند زبان آموزان خیلی از این بابت دچار نگرانی نباشند زیرا مهمترین اصلی که کتابهای لغت بر اساس آن نوشته و درجه بندی میشند همین مورده فقط خودتون رو درگیر معانی خیلی پرتی که یه لغت در دیکشنری داره نکنین مگر پرکاربرد باشه(آخه یه سری افراد وسواس دارن)
    .
    4. کتاب 504 نکته ای که در مورد این کتاب باس بگم اینه که سطح این کتاب به لحاظ سختی یه کم بشتراز کتاب قبلیه به خاطر همین توصیم به بچه ها اینه که اول اسنشیال رو حفظ کنن هم آسون تره هم پر کاربردتر
    .
    5. این یکی کتاب نیست بلکه لیستی از کلیه لغات آکادمیکی هست که یه فرد برای ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر بهش نیازداره این لغات در آخر دیکشنری لانگمن اگزم هست که من تو یه فایل ورد قرارشون دادم و برای استفاده میزارم. منطق پشت یادگیری این لغات اینه که اگه شما یه متن آکادمیک رو مطالعه کنید از هر ده لغت یکی از این لیست خواهد بود و جالب اینکه اون لغت مهمترین لغت هست در بیشتر موارد به طوری که با دونستن معنیش معنی جمله دریافت میشه و با ندونستنش یه تست غلط زده میشه به همین راحتی
    .
    6. کتاب toefl reading کتابی قرمز رنگ و قدیمی که به تافل آرکو معروف هست خیلی جالب و مفیده. نویسنده آن الیزابت و کارن دایوی هستند.نکته اصلی که باید متذکر بشم اینه که زبان آموز با داشتن یه سطح متوسط به بالا از general english به همراه این لغات که بیشتر آکادمیک هستند به یه منبع خوب و تقریبا کامل برای آزمونهایی مثل تافل و آیلتس دست پیدا میکنه. ولی زبان آموزانی که در سطوح پایین از زبان عمومی هستند یادگیری این لغات یه درجه سخت تره بطبع که امیدوارم باعث زدگی اونها نشه.نکته دیگه اینکه بچه ها فکر نکنن حالا چون اسم تافل یا آیلتس در اسم این کتب هست آنها فقط برای آون آزمون هستند، باید تاکید کنم همون طور که میدونین بهتر از من، زمینه این آزمون ها آکادمیک هستند با هدف ادامه تحصیل در هر چهار مهارت و این کتب از بهترین سری کتب لغات آکادمیک هستند اشتباه نکنید و برخی رو حذف کنین مخصوصا مورد سوم رو.نکته بعدی اینکه از تعداد بالای این کتب وحشت نکنین شاید به جرعت متونم بگم که 20 تا 30 درصد لغات این کتاب ها مشترک هستند اگه دیدین وقت ندارین فقط توصیه میکنم که مورد آخر رو حذف کنین سایر موارد واقعا لازم هستند.
    نکات مهم برای یادگیری بهتر و موثرتر لغات:1. زبان آموز خوب و سطح بالا لغات رو از طریق عبارات به یاد میسپاره که به اون چانک میگن حالا ای که گفتی یعنی چه؟ خوب خیلی ها که میدونن ولی یه توضیح کوچولو، همیشه ماندگاری لغات در داخل یه عبارت ساده تر و در ضمن این عبارت ها به انگلیسی واقعی که ما دنبالش هستیم ما رو نزدیکتر میکنه یه مثلا جالب بزنم از کتاب 504 کی می دونه که بر عکس سوار یه چیزی شدن رو چطوری مگن مثلا برعکس تو اتوبوس و قطار تا حالا نشستین این رو چطوری میگین.یه چانک جالب که تو 504 دیدم این بود ride past in a train درس 38 این کتاب لغت recede ، نه تنها طریقه درست بر عکس سوار شدن رو یادگرفتین یه لغت خیلی سخت مثل recede رو هم طی این جمله یادگرفتین، نتیجه گیری: برای یادگیری بیشتر لغت چانک یاد بگیرین و این لغات رو در جمله یاد بگیرین نه به صورت تک تک2. تکنیک خوب به یادسپاری لغات نوشتن 5 جمله متفاوت با اون لغت بعد از یادگیری به همراه یه داستان کوتاه از مجموعه لغاتی که اون روز یادگرفتین. نه تنها ماندگاری لغات را افزایش میده املای اون رو هم یادمیگیرین.3. دایره لغت افراد به دو بخش تقسیم میشه 1- فعال 2- غیر فعال ، فرق کلی که این دو دارن اینه که مورد یک رو هر وقت بخواین یادتون میاد برای هر مهارت در حین صحبت کردن، نوشتن، گوشکردن و خوندن ولی مورد دوم رو باید بشنوین یا در جمله حین خوندن ببینین که معنیش یادتون بیاد که اصطلاحا میگیم لغت یادگرفته شده هنوز تو دایره لغت غیر فعال طرف هستش که با به کار گیری هرچه بیشتر اون در نوشتن جملات و صحبت کردن میاد تو دایره لغات فعال، پس بنابراین به یاد داشته باشین فقط اون لغاتی که حین صحبت کردن یا نوشتن میان به ذهنتون فعال هستن که باتمرین باید تعدادشون رو ببرین بالا. به عبارت دیگه اول که لغت رو یادمیگیرین میره تو بخش غیر فعال با تمرین انتقال داده میشه به بخش فعال این به عبارت ساده تر یعنی حین نوشتن انشا یا صحبت کردن دنبال لغت نگشتن.4. گروه بندی لغت حین یادگیری به روش های مختلف صورت میگیره که در اول کتب لغت توصیه شده روشهاش هم هست نکته خیلی هست ولی این عمده اونها بود امیدوارم که بدرد بچه ها بخوره این تجره 6 یا 7 ساله منه که توصیه کردم. چند نکته پایانی یک اینکه کتب لغت مشکل تر مثل 1100 یا 601 یا کالج باند رو داریم که سطحشون بالاتره که برای این سطح توصیه نمیشه دوم اینکه همیشه همه چیز لغت نیست، شما هر چقدر لغت هم بلد باشین یه سری لغات میان تو آزمون که مثلا اسم خاصن اسم یه گل یا مواردی از این قبیل که شما بلد نیستین و واقعا هم نیازی بدونستن معنی اون ها برای پاسخ گویی به سوالات نیست به خاطر همین اگه دقت کنین رو کتب مینویسن کتاب لغت و درک مطلب این یعنی درک مطلب رو با یادگیری ساختارهای گرامری زبان ببرید بالامسلما کسی که سطح گرامر بالاتری داره معنی جمله رو سریعتر جمع میکنه و ازاین قبیل کارها. و در آخر هم یه هدیه ویژه دارم به همهحتما متوجه شدین یا بعدن میشین که اگر چه این سری لغات آکادمیک خیلی مفید هستن ولی حین صحبت کردن خیلی بکار نمیان یا حالت صحبت رو خیلی رسمی میکنن که جالب نیست، هدیه من به همه معرفی کتابی هست که یه پله لغات رو برای صحبت کردن آسون میکنه و باعث میشه همش دنبال لغت نگردین حین صحبت و اون کتابهvocabulary for fluency کتاب زرد رنگ نوشته مارک هریسون هست.خیلی باحاله حتما از خوندنش حال می کننین در ضمن یه تنوعی هم هست بین این همه لغات آکادمیک.موارد مربوط به مهارت ها و نحوه تمرین ریدینگ رو اگه انشاا... وقت کنم در روزها بعد. امیدوارم کارگشا باشه دوستان.
    تصاویر پیوست فایل‌های پیوست

Junior Member

با درود مجدد
    انقدر تند تایپ کردم که اسم اصلی کتاب آخر رو ننوشتم اسمش word perfect هستش که فقط نوشتم vocab for fluency که بدین وسیله اصلاح می شود. پوزش مرا بپذیرید.

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

سلام دوستان
    دو سه سالی تو فکر مهاجرت وهی امتحان آیلتس دادن هستم (تمام کمیریج ها رو چند بار زدم وخیلی از سایر منابع رو)ومعمولا جنرال اورال 7 میشم(5بار امتحان اصلی وکلی هم کلاس آیلتس رفتم) اما باید 4 تاش 7 باشه واین دفعه آکادمیک .این نتیجه دو امتحان 3-4 هفته اخیرم هست ومیخوام 3 ماه دیگه امتحان بدم (اوایل اردیبهشت)ومیخوام کاملا مسلح وقاطع 4 تا 7 هم آکادمیک وهم جنرال بگیرم ودرضمن کار می کنم وبچه هم دارم (یعنی یه عالمه وقت هم ندارم -عمدتا پنج شنبه وجمعه وروزی 2 ساعت باضافه عید).خوب منتظرم راهنماییتون هستم .شاید ضعف عمده سرعت توام با فهمیدن تو ردینگ ویه کمی هم دایره کم لغت باشه (504 رو تقریبا 90%حفظم).ردینگ آکادمیکو 40دقیقه رو تا متن 2 تموم میکنم وفقط 2-3 سوال متن سه رو می رسم جواب بدم .
    General L R W S Overall
    1st time 7.5 6 6.5 7 7
    2nd time 7 7 7 6.5 7
    ممنون
    ویرایش توسط bijanirani1 : December 18th, 2011 در ساعت 11:03 AM

Senior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط bijanirani1 نمایش پست ها
    سلام دوستان
    دو سه سالی تو فکر مهاجرت وهی امتحان آیلتس دادن هستم (تمام کمیریج ها رو چند بار زدم وخیلی از سایر منابع رو)ومعمولا جنرال اورال 7 میشم(5بار امتحان اصلی وکلی هم کلاس آیلتس رفتم) اما باید 4 تاش 7 باشه واین دفعه آکادمیک .این نتیجه دو امتحان 3-4 هفته اخیرم هست ومیخوام 3 ماه دیگه امتحان بدم (اوایل اردیبهشت)ومیخوام کاملا مسلح وقاطع 4 تا 7 هم آکادمیک وهم جنرال بگیرم ودرضمن کار می کنم وبچه هم دارم (یعنی یه عالمه وقت هم ندارم -عمدتا پنج شنبه وجمعه وروزی 2 ساعت باضافه عید).خوب منتظرم راهنماییتون هستم .شاید ضعف عمده سرعت توام با فهمیدن تو ردینگ ویه کمی هم دایره کم لغت باشه (504 رو تقریبا 90%حفظم).ردینگ آکادمیکو 40دقیقه رو تا متن 2 تموم میکنم وفقط 2-3 سوال متن سه رو می رسم جواب بدم .
    General L R W S Overall
    1st time 7.5 6 6.5 7 7
    2nd time 7 7 7 6.5 7
    ممنون
    سلام دوست عزیز
    در آیلتس جنرال وضعیتتون خیلی خوبه ولی همونطور که خودتون میدونین واسه اکادمیک ریدینگ و رایتینگ متفاوته. به نظر من با توجه به دایره ی لغات زیادی که میگید قبلا مطالعه داشتید و بلدید بهترین کار برای گرفتن نمره خوب فقط تمرین هست . کتابهای تست کمبریج آیلتس از ۴ تا ۸ خیلی بهتون کمک میکنه به شرطیکه برای خودتون زمان بگیرید وفقط در یک ساعت تستها رو بزنید مهم نیست در ابتدا چقدر میزنید ممکنه همون دومتن رو بیشتر نزنید ولی به مرور اوضاع بهتر میشه فقط تمرین.
    چون میدونید که اگه حتی تمام ۲۶ سوال اول که مال دو متن اول هست رو هم صحیح بزنید بازهم بیشتر از ۶ نمیگیرید پس سعی کنید فقط با تمرین زیاد مثلا روزی یکساعت واسه ریدینگ هر تست وقت بزارید تا به مرور سرعتتون بره بالا. در مورد رایتینگ هم همینطور اگر با چند روش شیوه ی نوشتن آشنا بشید که آخر کتابهای کمبریج نمونه ها ی خوبی گذاشته براحتی میتونید ۷ رو بگیرید.اونم نیاز به تمرین و نوشتن چند متن داره.

درضمن یک نفر از بچه های این فروم به اسم پرهام تجربه ی خودش رو در مورد ریدینگ کامل و جامع اینجا گذاشته و من توصیه میکنم بخونید. برای منکه مفید بود. دقیق نمی دونم این مطلب کجای این فروم هست ولی فکر میکنم حدودا ۶ یا ۷ صفحه ی قبل باشه.

Member
    رشته و دانشگاه
    Accounting(BA)-Shiraz Uni-Diploma in IFRS-ACCA

سلام وممنون از لطفتون وناراحت از شروع دویاره آیلتس
    روش پرهام خان کاملا درسته والبته من هم تو قسمت 3جنرال(قسمت 1 و2 جنرال باید همه رو بخونی ) عملا همین راه رو می رفتم یعنی همه سوالات رو دوبار می خوندم وبعد از پاراگراف اول شروع به خوندن وجواب دادن به همه سوالات میکردم(یکی دوبار هی به سوالات نگاه میکردم)والبته میتونستم تو ذهنم نگه دارم .اما تو جنرال من 23-27دقیقه واسه متن 3 وقت داشتم ولی آکادمیک نه حداکثر 20 دقیقه .ودلیل اصلی سرعت خوندن (وکمی هم لغت)رو دلیلش می دونم .راهی واسه افزایش سرعت خوندن توام با فهمیدن میخوام .خوندن همه کمبریج ها لغت به لغت وترجمه وحفظ لغت های جدید رو هم شنیدم که بهتر از خوندن کتاب لغت های خاصی هست .

نقل قول نوشته اصلی توسط choclate نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    در آیلتس جنرال وضعیتتون خیلی خوبه ولی همونطور که خودتون میدونین واسه اکادمیک ریدینگ و رایتینگ متفاوته. به نظر من با توجه به دایره ی لغات زیادی که میگید قبلا مطالعه داشتید و بلدید بهترین کار برای گرفتن نمره خوب فقط تمرین هست . کتابهای تست کمبریج آیلتس از ۴ تا ۸ خیلی بهتون کمک میکنه به شرطیکه برای خودتون زمان بگیرید وفقط در یک ساعت تستها رو بزنید مهم نیست در ابتدا چقدر میزنید ممکنه همون دومتن رو بیشتر نزنید ولی به مرور اوضاع بهتر میشه فقط تمرین.
    چون میدونید که اگه حتی تمام ۲۶ سوال اول که مال دو متن اول هست رو هم صحیح بزنید بازهم بیشتر از ۶ نمیگیرید پس سعی کنید فقط با تمرین زیاد مثلا روزی یکساعت واسه ریدینگ هر تست وقت بزارید تا به مرور سرعتتون بره بالا. در مورد رایتینگ هم همینطور اگر با چند روش شیوه ی نوشتن آشنا بشید که آخر کتابهای کمبریج نمونه ها ی خوبی گذاشته براحتی میتونید ۷ رو بگیرید.اونم نیاز به تمرین و نوشتن چند متن داره.

درضمن یک نفر از بچه های این فروم به اسم پرهام تجربه ی خودش رو در مورد ریدینگ کامل و جامع اینجا گذاشته و من توصیه میکنم بخونید. برای منکه مفید بود. دقیق نمی دونم این مطلب کجای این فروم هست ولی فکر میکنم حدودا ۶ یا ۷ صفحه ی قبل باشه.

Junior Member

در قسمت IELTS DB Scores من گفتم که با روشی که یکی از دوستان(با تشکر فراوان) در همین سایت توضیح داده بود من تونستم نمره ی این قسمت رو از 5.5 به 7 در امتحان اصلی برسونم.
    لینک این روش:
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post521567
    http://www.applyabroad.org/forum/sho...l=1#post521569
    البته در کنارش سعی کردم هر روز مطالب انگلیسی از سایت هایی مثل Google News یا Science Daily بخونم.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)