صفحه 18 از 34 نخستنخست ... 8910111213141516171819202122232425262728 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 171 تا 180 , از مجموع 335

موضوع: راهنمای انتخاب دانشگاه

ApplyAbroad Hero

پیش فرض پاسخ : کدوم دانشگاهها اپلای کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط hessamie نمایش پست ها
    سلام دوستان
    میخواستم ببینم با شرایط زیر من برای پذیرش PhD گرایش استراتژی از چه Business School هایی در آمریکا و کانادا شانس دارم ( منظورم حدود رنک اونهاست):
    لیسانس مهندسی صنایع- خواجه نصیر- معدل: 16.2
    فوق: MBA - استراتژی - مالک اشتر- معدل 18.7
    GMAT: 690
    TOEFL PBT: 643
    مقاله: 3 تا کنفرانس- 1 علمی پژوهشی ( البته همه داخلی)
    سابقه کار: 3 سال
    البته حدود رنک ها تقریبیه، فقط برای اینکه order دستتون بیاد:
    برای:
    رنک 1-20(یا حتی 30) تقریبا هیچ متاسفانه
    رنک 30 تا 70 شانس کم تا متوسط
    رنک 70 تا 120(یا 150) متوسط به بالا
    رنک 150 به بالا، شانس بالا
    ---------------------------------------------------------------------------------------
    1. الان که تقریبا همگی آیتم ها را دارید بیشتر روی این کار کنید که research interest های شما چیه و دانشکده هایی را در نظر بگیرید که با اساتیدش از این نظر fit باشید
    2. منظورم از رنک دانشگاه ها، رنک جهانی آنها در رنکینگ دانشگاه تگزاس دالاس است. (البته می تونید بر حسب ژورنا های مختلف یا کشورهای مختلف، sort کنید)
    3. درس های MBA ذاتا با درس های دکترا تفاوت ماهوی زیادی دارند لذا تصور خودتون از گرایش استراتژی بر اساس گرایش MBA خودتون قرار ندهید و با دروس دکترا و سیلابس اونها در دانشگاه های خارجی آشنا شوید.

موفق باشید
    موفق باشید
    inactive account

Member doublin2000 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

سلام به همگی دوستان
    خواهش می کنم راهنماییم کنید
    به نظرتون با این شرایط می توان از چه دانشگاههایی برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟(ترجیحا رشته های مدیریتی)
    مهندسی اکتشاف معدن دانشگاه سراسری شهرستان:12.3
    فوق لیسانس MBAدانشگاه سن حوزه فیلیپین:19
    ielts 7
    gmat 700
    سابقه کار و مقاله هنوز ندارم هنوز درسم تموم نشده شاید بتونم معدل ارشدمو ببرم بالاتر ومقاله هم بدم و جی متم و ایلتس رو هم شاید بهتر کنم
    برای پاییز2013 می خوام اقدام کنم

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط doublin2000 نمایش پست ها
    سلام به همگی دوستان
    به نظرتون با این شرایط می توان از چه دانشگاههایی برای دکترا پذیرش با فاند بگیرم؟(ترجیحا رشته های مدیریتی)
    ielts 7
    gmat 700
    سابقه کار و مقاله هنوز ندارم هنوز درسم تموم نشده شاید بتونم معدل ارشدمو ببرم بالاتر ومقاله هم بدم و جی متم و ایلتس رو هم شاید بهتر کنم

در بهترین حالت از امریکا رنک 50 با انحراف معیار 8 یا 7
    اروپا هم باید خودتون پیدا کنید.البته توصیه می کنم برای بهبود شرایطتون فکر یه ترمینال مستر تو اروپا باشید

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

سلام به همگی دوستان
    ielts 7
    gmat 700

برای آلمان هم شانس داری ! حتما اپلای کن

ApplyAbroad Hero a2011 آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط captain_ali نمایش پست ها
    یعنی کسی نیست جواب ما رو بده؟
    گیر که نمی دن ! ولی شاید بعضی دانشگاههای آلمان امتیاز زیادی ندن ! ولی حتما شانست رو برای آلمان امتحان کن. البته اگه معدلت بالای 14 باشه شانست بیشتره. شما معدلت چنده ؟

رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    در بهترین حالت از امریکا رنک 50 با انحراف معیار 8 یا 7
    اروپا هم باید خودتون پیدا کنید.البته توصیه می کنم برای بهبود شرایطتون فکر یه ترمینال مستر تو اروپا باشید
    ترمینال مستر منظورت چیه؟من رنکه بالا هم برای امریکا نشد مهم نیست رنکه 500 اینام خوبه فقط فاند باشه بعد فارغ التحصیلی هم بتونم کار کنم چند سال و آخرشم درخواست گرین کارت بدم

رشته و دانشگاه
    BS -GIS- MBA

آلمان فاند می ده؟به زبان انگلیسی؟

Member

ترمینال مستر منظورت چیه؟من رنکه بالا هم برای امریکا نشد مهم نیست رنکه 500 اینام خوبه فقط فاند باشه بعد فارغ التحصیلی هم بتونم کار کنم چند سال و آخرشم درخواست گرین کارت بدم
    منظور از ترمینال مستر فوق لیسانسی هست که بشه واحدای پاس شده رو برای دکترا تطبیق داد(البته فقط سیستم امریکایی این شکلیه) چون تو سیستم امریکا ،فوق لیسانسی که ما می شناسیم زیرمجموعه دکترا ست.

ApplyAbroad Veteran
    tahahavakhor آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    PhD in ISYS-Walton college of business- university of Arkansas

نقل قول نوشته اصلی توسط danialsolimany نمایش پست ها
    منظور از ترمینال مستر فوق لیسانسی هست که بشه واحدای پاس شده رو برای دکترا تطبیق داد(البته فقط سیستم امریکایی این شکلیه) چون تو سیستم امریکا ،فوق لیسانسی که ما می شناسیم زیرمجموعه دکترا ست.
    دوست عزیز من نمیدونم شما تحصیلاتتون رو در رشتهٔ مدیریت تو آمریکا گذروندید یا خیر و یا اینکه اصلا رشتتون مدیریت هست یا نه، اما بنده الان اینجا تحصیل می‌کنم و تو رشتهٔ مدیریت، دکترا ترمینال دیگری محسوب می‌شه و چیزی تحت عنوانه ترمینال مستر وجود نداره. شما اینجا توی بیزینس اسکول ها حتا اگه از دکتراِی یک دانشگاه در آمریکا انتقالی به دانشگاه دیگه بگیرید باید دوباره تمام درس هارو از اول پاس کنید چون دانشگاه به دانشگاه طراحی درس‌ها فرق داره.
    ویرایش توسط tahahavakhor : December 28th, 2011 در ساعت 04:31 AM

Member

نقل قول نوشته اصلی توسط tahahavakhor نمایش پست ها
    دوست عزیز من نمیدونم شما تحصیلاتتون رو در رشتهٔ مدیریت تو آمریکا گذروندید یا خیر و یا اینکه اصلا رشتتون مدیریت هست یا نه، اما بنده الان اینجا تحصیل می‌کنم و تو رشتهٔ مدیریت، دکترا ترمینال دیگری محسوب می‌شه و چیزی تحت عنوانه ترمینال مستر وجود نداره. شما اینجا توی بیزینس اسکول ها حتا اگه از دکتراِی یک دانشگاه در آمریکا انتقالی به دانشگاه دیگه بگیرید باید دوباره تمام درس هارو از اول پاس کنید چون دانشگاه به دانشگاه طراحی درس‌ها فرق داره.
    سو تفاهم نشه ،ترمینال مستر تو همون دانشگاه معنی داره و رشته به رشته هم به همین صورته (استثنا،ولی خب احتمالا کسی که از یه تاپ 10 به یه دانشگاه تو همون سطح بخواد انتقالی بگیره بعیده که لااقل بعضی از درساشو ازش بخوان دوباره بگذرونه.)
    اما منظورم این بود که ایشون با یه ترمینال مستر میتونه هم دکتراشو تو همون دانشگاه ادامه بده بدون اینکه زمان از دست بده یا اینکه وارد بازار کار بشه یا اینکه فرصت دکترای خیلی از جاهای بهتر براش زنده بشه که خب باید زمان رو قربانی کنه.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)