صفحه 57 از 161 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 1610

موضوع: مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

پیش فرض پاسخ : مباحث مربوط به اخذ ویزای دانشجویی نروژ

نقل قول نوشته اصلی توسط ratsign نمایش پست ها
    به سلامتی ببینم شما با شماره پروندتون پیگیری هم کردین یا نه؟!
    من از هیچ جا پیگیری نکردم...به udi یا هیچ جای دیگم میل نزدم...نگران نباشید مال همه ی بچه ها یکی یکی داره میاد

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط nader_marzban نمایش پست ها
    درود بر همه دوستان عزیز فعال در این فروم .یه مشکل که چه عرض کنم یه مساله واسم پیش امده که امیدوار هستم اینجا یه راه حلی واسم پیدا شود .حدود دو ماه پیش واسه 17 ژوئن (یکشنبه آینده -3 روز دیگه ) وفت سفارت گرفته بودم .دیشب خواستم کاور لتر رو از داخل پروفایلم پرینت بگیرم .وارد سایت سفارت شدم و خواستم وارد قسمت اپوینتمنت شم که چون زبان نروژی بود اشتباهن اپوینتمنت رو حذف کردم .(خدا می دونه الان چه حالی دارم که اینا رو دارم می نویسم ) .وقتی با هزار بدبختی و استرس دوباره یه اپونتمنت دیگه ساختم در عرض 10 دقیقه متاسفانه یکی دیگه جای منو گرفته بود و من 17 ژوئن رو از دست دادم .اولین مهلت 5 آگوست بود که رزرو کردم و می دونم که به دردم نمی خوره .تو رو خدا بگید چه طور می تونم یه وقت دیگه بگیرم .من تموم مدارک رو آماده کردم .بلیط هم واسه 9 آگوست گرفتم .به سفارت هم امروز زنگ زدم که تعطیل بود .به سفارت ایمیل دادم که فقط بهم جواب دادند که برو داخل پروفایلت و قرارتو ببین .همین .من یکشنبه می رم سفارت ولی اگه کسی بتونه کمکم کن و یه راهی پیش پام بذاره واقعا ممنونش می شم .امیدوارم هیچ کدومتون به مشکلی بر نخورید .اینو از تمام وجود واستون دعا می کنم .

پیروز باشید و از ثانیه های زندگیتون لذت ببرید.

منتظر پست هاتون میمونم .
    نادر مرزبان
    منم با scribbler و arash موافقم، حتما با سفارت تماس بگیرین و موضوع رو بگین، چون خیلی از
    بچه ها بودن که تلفنی نوبتشونو انداختن جلو. چک کردن سایتم فراموش نکنین.
    به امید خدا کارتون درست میشه، با دانشجوها راه میان. این پیشنهادیم که arash
    گفت که خیلی عالیه و جایی واسه نگرانی نیس.
    ویرایش توسط Mahsa2012 : June 14th, 2012 در ساعت 07:52 PM

درود بر همه دوستان عزیز فعال در این فروم .یه مشکل که چه عرض کنم یه مساله واسم پیش امده که امیدوار هستم اینجا یه راه حلی واسم پیدا شود .حدود دو ماه پیش واسه 17 ژوئن (یکشنبه آینده -3 روز دیگه ) وفت سفارت گرفته بودم .دیشب خواستم کاور لتر رو از داخل پروفایلم پرینت بگیرم .وارد سایت سفارت شدم و خواستم وارد قسمت اپوینتمنت شم که چون زبان نروژی بود اشتباهن اپوینتمنت رو حذف کردم .(خدا می دونه الان چه حالی دارم که اینا رو دارم می نویسم ) .وقتی با هزار بدبختی و استرس دوباره یه اپونتمنت دیگه ساختم در عرض 10 دقیقه متاسفانه یکی دیگه جای منو گرفته بود و من 17 ژوئن رو از دست دادم .اولین مهلت 5 آگوست بود که رزرو کردم و می دونم که به دردم نمی خوره .تو رو خدا بگید چه طور می تونم یه وقت دیگه بگیرم .من تموم مدارک رو آماده کردم .بلیط هم واسه 9 آگوست گرفتم .به سفارت هم امروز زنگ زدم که تعطیل بود .به سفارت ایمیل دادم که فقط بهم جواب دادند که برو داخل پروفایلت و قرارتو ببین .همین .من یکشنبه می رم سفارت ولی اگه کسی بتونه کمکم کن و یه راهی پیش پام بذاره واقعا ممنونش می شم .امیدوارم هیچ کدومتون به مشکلی بر نخورید .اینو از تمام وجود واستون دعا می کنم .

منتظر پست هاتون میمونم .
    نادر مرزبان
    سلام
    اصلاً اصلاً اصلاً نگران نباشید.... من خودم وقتم 3 جولای بود زنگ زدم وقتمو انداختن 24 می تازه وقتی رفتم اونجا تنها کسی بودم که اسمم توی لیستشون نبود .ولی وقتی صادقانه موضوع رو به آفیسر گفتم ازم قبول کرد....بسیار بسیار انسان های فهمیده ای هستن.پس روزی که وقت داشتین برید.شاید اصلا قبلا تو سیستمشون ثبت شده باشه. نگران نباشید. به امید خبرای خوب از شما.

نقل قول نوشته اصلی توسط niloofar_a67 نمایش پست ها
    دوستان من تو سایت udi دیدیم که مثل اینکه چند روزه مدل ویزا عوض شده دیگه تو پاسپورت نمی زنن . یه کارت جداگانس .
    ضمن تشکر از مطلبی که دوستمون اطلاع دادن من امروز سایت UDI رو بررسی کردم. اونجا (لینکش پایینه) اشاره شده که:

The residence cards replace the old scheme with residence permit stickers in passports
    Everyone will now get residence cards instead of stickers

من کلا اینطوری فهمیدم:

این ویزای چند روزه که سفارت تو این مرحله برای ورود به کشور نروژ میده یه موضوع دیگست و به این طرح جدید مربوط نمیشه.

این موضوعی که دوستمون اشاره کردن در واقع New Residence Card Scheme هستش. بعدا که ایشالا وارد کشور نروژ میشیم از Sticker که توی پاسپرت بخوره برای ویزا، که سابقا اینطوری بده، دیگه خبری نیست و از تاریخ 4 ژوئن 2012 فقط این کارت صادر میشه. این کارت پلاستیکی که به اندازه یه کارت اعتباریه در واقع نشون میده که شما اجازه اقامت قانونی دارید و تا کی اعتبار داره این اقامتتون (The card is valid for the same period as your residence permit years) . البته این کارت به عنوان identity card محسوب نمیشه و همراه داشتن پاسپورت برای احراز هویت لازمه.

همچنین برای دیدن یه نمونه از این کارتها و اطلاعات بیشتر به لینک زیر مراجعه کنید:

Most people achieved their greatest success one step beyond what looked like their greatest failure

Member farhooood آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    MSc in Information Security

منتظر پست هاتون میمونم .
    نادر مرزبان
    اولا از این که میبینم بچه های تاپیک نروژ انقدر حس همدلی دارن و خوش قلب هسستن لذت میبرم ، چون توی برخی تاپیک های ویزا چیزای دیگه ای دیده میشه .
    ثانیا دوست عزیز من خودم به شخصه وقت سفارتم اواخر june بود اما با سفارت تماس گرفتم و دو بار وقت من رو جلو انداختند که بار اول چون مدارکم کامل نبود نرفتم و دفعه بعد دوباره بهم گفتند که بیا و منم با مدارک کامل به سفارت رفتم . بنابراین با این که میدونم نگران هسستی اما بدون اصلا مشکل خاصی نیست اگر یکشنبه رفتی و خدای نکرده قبول نکردن ، در روز های کاریشون بین ساعات 1.30 تا 3.30 بعد از ظهر باهاشون تماس بگیر مطمئن باش در اولین فرصت بهت میگن که با مدارکت به سفارت بری ، بسیار آدمای منطقی و خوش برخوردی بودن .
    با آرزوی موفقیت همگی.
    گشتم بود ، ، ، بگرد هست

adoh
    Guest

نقل قول نوشته اصلی توسط scribbler نمایش پست ها
    با سلام و عرض تبریک
    برای اینکه برای سایر دوستان ابهام نشه فکر کنم منظور شما 29 می بوده!
    در مورد زمان ورود به نروژ به شما چیزی نگفتن؟

باه منظورت کاملا درسته دوسته من...اره منظورم 29 می بود
    نه من منتظر ذکر این نکته بودم که بهم بگن 10 روز قبل از پرواز بیام ویزا رو بگیرم که همچین چیزی بهم نگفتن حتی وقتی از افیسری که تماس گرفت پرسیدم در جواب گفت همچین چیزی را به من ابلاغ نکردن..به نظرتون اینکه قبا از یک جون وقت سفارت باشه در سریعتر گرفتن ویزا مهمه یا نه؟

Junior Member

به ویزای دانشجوئی ربطی نداره... ولی دقت کردین که توی لیست دانشگاههای معتبر وزارت بهداشت، درمان و اموزش پزشکی، هیچ اسمی از کشور نروژ نیست؟

http://edd.behdasht.gov.ir/uploads/178_281_motabar.htm

بچه هاااااااااااااااا ویزای من الان زنگ زدن گفتن که موافقت شده. وای نمی دونین چه قد خوشحالم.ایشالا مال همه موافقت بشه.راستی من تحویل مدارکم 24 می بود و 17 جون جواب اومد..... بچه های لیسانس نگران نباشن چون من برا لیسانس اقدام کرده بودم. دوستون دارم و امیدوارم که خبرای خوب ازتون بشنوم.

از اونجایی که روند گرفتن ویزا امسال یه مقداری تغییر کرده (البته از مرحله موافقت شدن ویزا به بعد) مناسب دیدم این توضیح رو بدم که:

ایشالا وقتی با ویزاتون موافقت شد با 3 مدرک زیر تشریف میبرید سفارت: (بلیط نمیخواد)
    1. پاسپرت 2.رسید سفارت 3.عکس 3*4 جدید رنگی بدون روتوش

مدارک بالا رو تحویل میدید و بهتون میگن که بعد از چند روز (حدود 4 روز) برای گرفتن ویزاتون مجددا به سفارت مراجعه کنید.

وقتی مراجعه کردید پاسپرت رو که توش ویزا خورده بهتون میدن و دیگه مثل قبل ماجرای 10 روز مونده به پرواز و ارائه بلیط برای گرفتن ویزا نیست.

چند نکته هم در مورد ویزا:

1. تو ویزاتون 2 تاریخ وجود داره که میتونید تو اون بازه وارد کشور نروژ بشید.
    2.یک بار حق ورود دارید و ویزا 7 روزه هست.
    3.منظور از 7 روزه بودن ویزا: بعد از اینکه تو اون بازه وارد کشور نروژ شدید، 7 روز وقت دارید تا خودتون رو به اداره پلیس معرفی کنید برای صدور کارت اقامت.

با آرزوی موفقیت برای همگی دوستان
    Most people achieved their greatest success one step beyond what looked like their greatest failure

Junior Member niloofar_a67 آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Chemical Engineering - IAU

با عرض سلام به دوستان , من یک سوال در مورد رزرو اتاق داشتم و چون نمی دونستم دقیقا تو کدوم تاپیک باید پرسشم رو مطرح کنم , اینه که همینجا می پرسم:
    برای رزرو اتاق ( اینکه میخوای مثلا با یک نفر دیگه تو یه flat باشین) باید قبل از گرفتن contract , ایمیلی به کسی بزنیم و درخواستمون رو مطرح کنیم ؟یا اینکه بعد از گرفتن قرارداد هم امکان این کار هست؟
    من به بخش housing اینترنشنال آفیس ایمیلی زدم ولی هنوز جوابی نگرفتم . ( لطفا راهنمایی کنید)