صفحه 51 از 174 نخستنخست ... 414243444546474849505152535455565758596061101151 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 501 تا 510 , از مجموع 1740

موضوع: TOEFL يا IELTS (لطفا در مورد مسائل پذيرش سوال نفرماييد. فقط آزمون و محتوي آن)

پیش فرض پاسخ : TOEFL or IELTS

نقل قول نوشته اصلی توسط sheida_j نمایش پست ها
    بچه ها من هر دوی این امتحانا رو امسال دادم، خودمم English Teacher ام. خواستم یه چیز کلی بهتون بگم. کلا IELTS امتحانیه که میتونید تا ۹۰ درصد تواناییتون رو توش نشون بدید (حالا تواناییتون هرچقدر که باشه)، ولی تو TOEFL-IBT به خاطر استرس زیاد این امتحان، درصد زیادی از تواناییتون رو نمیتونید نشون بدید . من IELTS ام 8 شد ولی TOEFL ام 103(که خب به نسبت خیلی کمه). ولی بدیش اینه که دانشگاه های آمریکا (کانادا نه ها) یه جورایی TOEFL-IBT رو بیشتر از IELTSقبول دارن. همشون نوشتن که اینIELTS برابر با این TOEFL برامون ولی ارزشTOEFL-IBT براشون بیشتره انگار. حالا تصمیم با خودتونه.
    الانم من با این نمره هام پذیرش وfull fund رو گرفتم ولی از رو پذیرش هایی که گرفتم و جاهایی که reject شدم، فهمیدم واقعا مثکه به TOEFL ام بیشتر دقت کردن تاIELTS. حتی هیچ کدوم official نمره IELTS م رو ازم نخواستن.
    شما عملکردتون تقربیا تو هر دو یکی بوده . آیلتس 89 درصد نمره رو آوردید و تافل 86 درصد ، اختلاف 3درصد خیلی ناچیزه، نتیجه هایکی بوده.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas12 نمایش پست ها
    شما عملکردتون تقربیا تو هر دو یکی بوده . آیلتس 89 درصد نمره رو آوردید و تافل 86 درصد ، اختلاف 3درصد خیلی ناچیزه، نتیجه هایکی بوده.
    من کلی گفتم. طبق چیزی که ETS اعلام کرده، ۸ IELTS برابر با ۱۰۵ تا ۱۱۰ تافله. حالا مشکل اینجاس که در درصد ممکنه این اختلاف کم باشه، ولی در عمل از ۱۰۳ تا 105 هم حتي خودش داستانیه

من کلی گفتم. طبق چیزی که ETS اعلام کرده، ۸ IELTS برابر با ۱۰۵ تا ۱۱۰ تافله. حالا مشکل اینجاس که در درصد ممکنه این اختلاف کم باشه، ولی در عمل از ۱۰۳ تا 105 هم حتي خودش داستانیه
    یکی از معایبی که از نظر من آیلتس داره همین سیستم نمره دهیشه بفرض کسی که اسکیل هاش اینجوری باشه : 8و8و7.5 و 7.5 کلا میشه 8 ولی یکی 8.5 و 8.5 و 7.5 و 7.5 بازم میشه 8 ولی خودتون بهتر میدونید نیم نمره تو آیلتس داستانش خیلی طولانی تره ، در حالی که حالت دوم دو تا اسکیلش نیم نمره بیشتره ولی در نهایت بازم 8 ! به نظر من تافل منصفانه تره.

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط yas12 نمایش پست ها
    یکی از معایبی که از نظر من آیلتس داره همین سیستم نمره دهیشه بفرض کسی که اسکیل هاش اینجوری باشه : 8و8و7.5 و 7.5 کلا میشه 8 ولی یکی 8.5 و 8.5 و 7.5 و 7.5 بازم میشه 8 ولی خودتون بهتر میدونید نیم نمره تو آیلتس داستانش خیلی طولانی تره ، در حالی که حالت دوم دو تا اسکیلش نیم نمره بیشتره ولی در نهایت بازم 8 ! به نظر من تافل منصفانه تره.
    حرفت کاملا درسته، ۱۰۰ درصد تافل منصفانه تره،واسه همینم واسه دونه دونه بردن بالای نمره پدر آدم در میاد. IELTS هم بلاخره هرچقدر که نمره گرد شه به بالا خوش میگذره، همون قدم اگه گرد شه به پایین یا دقیق میانگین خودت باشه زور داره دیگه

بچه ها من هر دوی این امتحانا رو امسال دادم، خودمم English Teacher ام. خواستم یه چیز کلی بهتون بگم. کلا IELTS امتحانیه که میتونید تا ۹۰ درصد تواناییتون رو توش نشون بدید (حالا تواناییتون هرچقدر که باشه)، ولی تو TOEFL-IBT به خاطر استرس زیاد این امتحان، درصد زیادی از تواناییتون رو نمیتونید نشون بدید . من IELTS ام 8 شد ولی TOEFL ام 103(که خب به نسبت خیلی کمه). ولی بدیش اینه که دانشگاه های آمریکا (کانادا نه ها) یه جورایی TOEFL-IBT رو بیشتر از IELTSقبول دارن. همشون نوشتن که اینIELTS برابر با این TOEFL برامون ولی ارزشTOEFL-IBT براشون بیشتره انگار. حالا تصمیم با خودتونه.
    الانم من با این نمره هام پذیرش وfull fund رو گرفتم ولی از رو پذیرش هایی که گرفتم و جاهایی که reject شدم، فهمیدم واقعا مثکه به TOEFL ام بیشتر دقت کردن تاIELTS. حتی هیچ کدوم official نمره IELTS م رو ازم نخواستن.
    راستش من امروز سایت چندتا دانشگاه مثل michigan, florida ,...رو چک کردم ولی توی مقطع Phd فقط به تافل اشاره کرده و حرفی از آیلس نزده ولی توهمین دانشگاه ها برای مقطع Master هم تافل و هم آیلس رو آورده و حد نمراتو مشخص کرده.
    بنظر شما این بدین معنا نیست که Phd توی این دانشگاه ها فقط تافل رو قبول داره؟...اصلا" برابری نداده.

vhsja lk hlv,c

Junior Member

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها
    راستش من امروز سایت چندتا دانشگاه مثل michigan, florida ,...رو چک کردم ولی توی مقطع Phd فقط به تافل اشاره کرده و حرفی از آیلس نزده ولی توهمین دانشگاه ها برای مقطع Master هم تافل و هم آیلس رو آورده و حد نمراتو مشخص کرده.
    بنظر شما این بدین معنا نیست که Phd توی این دانشگاه ها فقط تافل رو قبول داره؟...اصلا" برابری نداده.

vhsja lk hlv,c
    درسته تو آمریکا به تعداد انگشت شماری دانشگاه هست که اصلا از IELTS حرفی نزده (واقعا تعدادشون خیلی کمه ها)، با این حال دانشگاه هایی که من فرستادم همه معادل IELTS هم نوشته بودن ولی میگم که یه جورایی انگار به IELTS ام محل ندادن

نقل قول نوشته اصلی توسط benita نمایش پست ها

vhsja lk hlv,c
    ببینید اگه یکم دقت کنید، آمریکا ادعا میکنه که یکی از اصولی ترین آزمون ها رو طراحی کرده (TOEFL IBT) پس تمام تلاششون اینه که کسایی که میرن اونجا تافل خونده باشن و دلیل بعدی اینه که لهجه تافل آمریکایی ولی آیلتس بیریتش.

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    برق کنترل-خواجه نصیر،اتوماسیون بولونیا،برق واشینگتن

کاملا بر من ثابت شده که آمریکایی ها به تافل تعصب دارند و در این یکی دو سالی دارم میبینم از حراف بچه هایی که پذیرش گرفتن.حق بدین،به هر حال آمریکایی هست دیگه.ولی من با اینکه با آیلتس راحت ترم چون میخوام gre هم بخونم ترجیح دادم تافل بخونم و ادامه لغاتش (از لغات ضروری تافل) رو با gre سر بگیرم.چون به هم نزدیکن به هرحال.از شیدا خانم هم ممنونم که اطلاعات خوبی در اختیار گذاشتند.پذیرش با فاندتون رو هم تبریک میگم.اما نمره تافل تا 102 معادل7 و از 103 معادل 7.5 آیلتس هست و از 103 تا 109 معادل 7.5 و از 110تا 114 معادل 8 و از 115 تا 117 معادل 8.5 و از 118 به بالا معادل 9 آیلتس هست .... که میتونید از سایت خود ets در این لینک ببینید:
    http://www.ets.org/toefl/institutions/scores/compare/
    با تشکر

Member zrahmati آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مديريت بازرگاني ، علامه طباطبايي

سلام دوستان
    من يه بار امتحان تاقل دادم و نمره م خوب نشد با يكي دوتا از دوستان كه آيلتس داده بودن صحبت كردم و گفتن كه آيلتس بهتره و نمره آوردن توش راحت تره
    من هم رفتم سايت اون دانشگاهايي رو كه ميخوام براشون اپلاي كنم رو ديدم كه اكثرا نمره هر دو آزمون رو مي پذيرن
    سوالي كه داشتم اينه كه با توجه به اينكه من 1 زماني رو گذاشتم و با آزمون تافل آشنا شدم بهتره كه بيشتر واسه تافل تلاش كنم تا نمره اي رو كه ميخوام بدست بيارم يا اينكه وقت بزارم و واسه آيلتس آماده بشم؟
    مي خوام بدونم آيا واقعا آيلتس از IBT راحت تر و نمره بيار تره يا نه ؟
    ممنون

ApplyAbroad Hero
    رشته و دانشگاه
    Mechanical Engineering at Bogazici University

نقل قول نوشته اصلی توسط zrahmati نمایش پست ها
    سلام دوستان
    من يه بار امتحان تاقل دادم و نمره م خوب نشد با يكي دوتا از دوستان كه آيلتس داده بودن صحبت كردم و گفتن كه آيلتس بهتره و نمره آوردن توش راحت تره
    من هم رفتم سايت اون دانشگاهايي رو كه ميخوام براشون اپلاي كنم رو ديدم كه اكثرا نمره هر دو آزمون رو مي پذيرن
    سوالي كه داشتم اينه كه با توجه به اينكه من 1 زماني رو گذاشتم و با آزمون تافل آشنا شدم بهتره كه بيشتر واسه تافل تلاش كنم تا نمره اي رو كه ميخوام بدست بيارم يا اينكه وقت بزارم و واسه آيلتس آماده بشم؟
    مي خوام بدونم آيا واقعا آيلتس از IBT راحت تر و نمره بيار تره يا نه ؟
    ممنون
    بستگی به نمره ای داره که میخوان. نمیدونم مد نظرتوت چنده ولی مثلا اگه IBT 100 میخواین که معادلش توی اکثر دانشگاه ها آیلتس 7 هست، به نظر من آیلتس آسون تر و دست یافتنی تره.

برچسب‌های این موضوع

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)