نقل قول نوشته اصلی توسط omid88 نمایش پست ها
سلام
من میخوام با پگاسوس از نورنبرگ بیام تهران ولی متاسفانه همه پروازا 17 ساعت تو ترکیه انتظاره(فرودگاه اس.گورکن)
کسی تجربه ای داره که چه جوری باید از فرودگاه خارج شم؟
این که قانونا میشه رو خیلی شنیدم ولی یکی از دوستام که با پگاسوس(5 ساعت انتظار) رفته بود بهش گفتن نمیشه!
اگه کسی تجربه ای داره ممنون میشم بگه.
اول توصیه می کنم از نورنبرگ پرواز نکنی. چون اولا پروازهایی که یک سرش نورنبرگ هست خیلی گرونه و ثانیا همونطور که گفتی فاصله ی ترانزیتش طولانیه.
1 ساعته با 21 یورو میتونی بری مونیخ از اونجا بپری.

ولی در مورد سوالت. من یک بار 6 ساعت ترانزیت داشتم و وقتی از هواپیمای آلمان به استانبول پیاده شدم توی فرودگاه چند نفر ایستاده بودن و راهنمایی می کردن که ترانزیت از این طرف ...
من هم سادگی کردم و رفتم اونطرف و وقتی دیدم چقدر فضای محدودی داره تصمیم گرفتم برگردم... که پلیس اونجا فقط ترکی بلد بود و البته من مشکی باهاش نداشتم ولی خیلی بداخلاق بود و عصبانی شد از این موضوع که من می خوام برگردم. هر چند من پا فشاری کردم و بعد از یک کشمکش لفظی برگشتم و رفتم تو قسمت چک پاسپورت و پاسم مهر ورودی خورد و وارد استانبول شدم.

چند تا مشکل پیش میاد:

اول اینکه صف چک پاسپورت طولانیه و کلی رو اعصاب میره ( اما اگه بدونی که میخوای بری استانبول زودی از هواپیما که پیاده شدی میپری میری تو صف )
دوم اینکه کارت پرواز دومی که توی کانتر پرواز اول بهت دادن بی اعتبار میشه. ( من که رفتم تو سالن ترانزیت و برگشتم کارتم رو پاره کردن. البته علتش هم منطقی هست چون من از اونطرف می تونستم یکی دیگه هم بگیرم!)
سوم اینکه موقع پروازتون که شد دوباره باید برین توی صف و کارت پرواز بگیرین و بعدش هم توی صف که پاستون مهر خروج بخوره.
چهارم اینکه فرودگاه صبیحا گوکن از جاهای توریستی استانبول خیلی دوره و باید کلی پول تاکسی بدید. ( البته سمت غیر ترانزیت فرودگاه بزرگ تره و خوردنی ها ارزونتر و واسه وقت گذرونی مناسب تر)

در کل اگه ترانزیت 6 یا 7 ساعته دارین نمی ارزه.

ولی قانونا هیچ مشکلی نداره و پاسپورت ایرانی برای ورود به کشور ترکیه نیازی به ویزا نداره و این در حالیه که پاسپورت اروپایی باید ویزای حدود 60 یورو بگیره... ( جل الخالق )