نمایش نتایج: از شماره 1 تا 6 , از مجموع 6

موضوع: رشته ی کاری استاد باید چقدر شبیه باشه؟

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    Computer & Information Sciences at the University of Delaware

پیش فرض رشته ی کاری استاد باید چقدر شبیه باشه؟

من میخوام دنبال استاد بگردم. اما نمیدونم که رشته ی کاری اش باید چقدر به مقالات من شبیه باشه تا حداقل رزومه ام را بررسی کنه. من خودم تقریبا تمام مقاله هام در مورد "امنیت شبکه های رادیوشناختگر" است. حالا وقتی دنبال استادها میگردم، همین که توی زمینه های کاری شون نوشته باشه "امنیت شبکه" کافیه یا این که باید حتما توی حوزه ی دقیق "رادیوشناختگر" باشه.
    مرسی

Member ahmadrezaamin آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    IT Engineering

پیش فرض پاسخ : رشته ی کاری استاد باید چقدر شبیه باشه؟

سلام دوست عزیز
    اگر بخواهید خودتون رو تنها به زمینه ی خاصی که روش کار کردید محدود کنید (رادیوشناختگر) مجبور می شید به اساتید کمتری ایمیل بزنید و بالطبع شانستون پایین تر خواهد بود. شما به اساتید خیلی زیادی ایمیل می زنید تا از این تعداد چند نفر به شما جواب های نسبتاً خوبی بدهند و تعداد انگشت شماری جواب های خیلی خوب. به علاوه ممکنه وقتی سایت اساتید رو می بینید خیلی کلی ذکر کرده باشن که زمینه ی کاریشون چی هست و شما نتونید بفهمید دقیقاً در حوزه ی تخصصی شما کار می کنن یا نه.
    پس بهتره که خودتون رو محدود نکنید. اولویت رو بزارید روی کسانی که کاملاً در زمینه ی شما فعال هستن. وقتی اونا تموم شدن برید روی کسانی که کلاً در زمینه ی امنیت شبکه کار می کنن.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

من خودم اصلا اصراری ندارم که در مقطع دکترا در زمینه " امنیت شبکه های رادیوشناختگر" کار کنم. برعکس، با این که مقالات زیادی هم تو این زمینه دارم، اما خودم دوست دارم که زمینه ام را عوض کنم و توی سایر زمینه های "امنیت شبکه" کار کنم. اما نمی دونم که برای استادها چقدر مهم است که این تشابه چقدر باشد. مثلا اگر استادی زمینه ی کاری اش "امنیت شبکه" نوشته باشه و توی زمینه ی "امنیت شبکه های adhoc" مقاله داشته باشه، اون وقت من بهش ایمیل بزنم مرتبط به حساب میاد یا نه؟ یا این که استادها براشون مهمه که دقیقا توی همون زمینه خودشون کار کنند.

Member tesoke آواتار ها
    رشته و دانشگاه

کسی نظری نداره که کمکم کنه؟ ممنون میشم

نقل قول نوشته اصلی توسط tesoke نمایش پست ها
    من خودم اصلا اصراری ندارم که در مقطع دکترا در زمینه " امنیت شبکه های رادیوشناختگر" کار کنم. برعکس، با این که مقالات زیادی هم تو این زمینه دارم، اما خودم دوست دارم که زمینه ام را عوض کنم و توی سایر زمینه های "امنیت شبکه" کار کنم. اما نمی دونم که برای استادها چقدر مهم است که این تشابه چقدر باشد. مثلا اگر استادی زمینه ی کاری اش "امنیت شبکه" نوشته باشه و توی زمینه ی "امنیت شبکه های adhoc" مقاله داشته باشه، اون وقت من بهش ایمیل بزنم مرتبط به حساب میاد یا نه؟ یا این که استادها براشون مهمه که دقیقا توی همون زمینه خودشون کار کنند.
    البته بنده در مورد زمینه هایی که شما بیان می کنید شناخت کافی ندارم ولی پر واضحه که برای استاد مهمه که شما هم در همون زمینه کار کرده باشید و امتیاز بالایی به شما میده ولی این نمی تونه مانع این باشه که شما به اساتید با زمینه کاری مشابه ایمیل نزنید. هیچ شخصی نمی تونه بیاد بگه من فقط یک اینترست دارم همه حتی اساتید بنام هم در چند زمینه کار می کنن. اگه شما زمینه تون با زمینه های که می گید پایه مشترکی داره و صرفا در مرحله ریسرچ از هم جدا میشند به نظر من هیچ منافاتی نداره و ایمیل بزنید. موفق باشید.

Junior Member
    رشته و دانشگاه
    برق-الکترونیک

سلام دوست عزیز
    منم وضعیت مشابه شما رو دارم و دارم روی Cognitive radio کار می کنم ولی با کمک شبکه عصبی. حالا بین زمینه کاری اساتید که سرچ میکنم تعداد معدودی تو کاراشون شبکه عصبی بوده.نمیدونم از کجا شروع کنم ؟

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)