صفحه 57 از 552 نخستنخست ... 7474849505152535455565758596061626364656667107157 ... آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 561 تا 570 , از مجموع 5513

موضوع: اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

پیش فرض پاسخ : اطلاعات جامع در مورد استان آلبرتا

راسته راستش
    من چون با بهنویس تایپ می‌کنم از همون اول می‌خواستم بگم آمریکا
    بد تایپ نشد گیر کرد، بد من تمبلی کردم، خلاصه ننوشتم آمریکا !
    بد اینکه بنده عرض کردم این داستانو شنیدم، و کاری با راستو دروغش ندارم ...
    خلاصه به قول شما خارجیا، میس اندرستندینگ شد...
    بیشترم از اول می‌خواستم بگم این وره دنیا فرار از تکس خیلی‌ جرم داره و سخت گیری می‌کنن
    این دستانم شنیدم که یه چلوکبابی در آلمان تکس نمیده، بده‌ها از روی خرید سماقش می‌فهمن که چقد کباب میفروخت )

ساررری

Senior Member daiejan آواتار ها

یکی از دوستان سوال زیر را پرسیده بودند که من بهتر دیدم در اینجا پاسخ بدم که برای همه مفید باشه.

"سلام دایی جان
    یکجایی در فروم در مورد باز کردن حساب برای تازه واردین نوشته بودی اما من یک سوال داشتم از حضورتون:

تو یک کتاب خوندم که سه نوع حساب بانکی داریم در کانادا:
    1- حساب جاری یا Curren یا Chequing
    2- حساب پس انداز یا Saving یا Deposit
    3- حساب ترکیبی جاری - پس انداز

می خواستم ببینم کدامیک برای من و همسرم به عنوان دانشجو مناسبه؟ و کدامیک کمترین هزینه سالانه و کمترین کارمزد برای برداشت از Atm یا خرید های فروشگاهی را دارد؟ و آیا اصلا دست چک به درد ما می خورد؟"

در اینکه چند مورد حساب بانکی وجود داره من در زیر اقسام اون رو اوردم و بعدش راجع به اونها توضیح میدم.
    1- CHEQUING ACCOUNT یا همون حساب جاری خودمون
    2- SAVING ACCOUNT یا همون پس انداز
    3- TFSA یا TAX FREE SAVING ACCOUNT
    E-SAVING -4 یا پس انداز اینترنتی
    5- GIC یا GUARANTEED INVESMENT CERTIFICATES یا همون حساب پس انداز بلند مدت
    (ممکنه حسابهای دیگه ای هم باشه ولی اینا مهمترینهاش هست که باهاشون برخورد خواهید کرد.)

اولا هر کسی لازمه که حتما CHEQUING ACCOUNT رو داشته باشه. چون به شما دسته چک میدهند و بعدا داشتن چک لازمتون میشه. ولی نه مثل ایران برای خرید کردن. بلکه هر وقت جایی کار پیدا میکنید از شما یک VOID CHEQUE میخواهند که در واقع یک برگ چک هست که شما روش خط کشیده اید و کلمه VOID رو روش بزرگ نوشته اید. یا به عبارتی باطلش کزدید. ودلیلش هم اینه که اونها میخوان مشخصات بانکی شما رو داشته باشن تا بتونن حقوقتون رو توش بریزند. و بعضی جاهای دیگه هم مثل شرکتهای بیمه برای اینکه بتونن هزینه بیمه تون رو از حسابتون اتوماتیک برداشت کنن.
    حساب پس انداز خوب مثل اسمش برای پس انداز کردنه دیگه ولی سودش خیلی پایینه حدوده یک درصد یا حتی کمتر. که به سودش هم مالیات میخوره. پس بنابراین بیشتر به درد این میخوره که به عنوان یک حساب جنبی مورد استفاده قرار بگیره که اگر پولی دارید که برای مدتی نمیخواهید بهش دست بزنید اون تو بگذارید.
    TFSA یک نوع پس اندازه که شما تا سقف 5000 دلار در سال به ازای هر نفر میتونید توش بریزید و به سودش مالیات تعلق نمیگیره. و مزایای دیگه ای هم داره که تو وبسایت بانکها درموردش نوشته.
    E-SAVING یه حسابیه که RBC داره فکر کنم بقیه بانکها هم دارند. و سودش بیشتره و شما میتونید انلاین این حساب رو باز کنید و از پولتون سود بیشتر ببرید.
    GIC هم همون سرمایه گذاری بلند مدته که شما مثلا برای 5 سال پولتون رو توش میگذارید و به سودتون هم مالیات میخوره.
    در مورد اینکه کدومشون امکان دسترسی از طریق ATM دارید و مجانی هستند?
    شما به همه حسابهاتون بغیر از GIC از طریق دستگاه های خودپرداز یا ATM دسترسی دارید. واینکه کدومشون مجانیه بستگی به پکیجی داره که از بانکتون میگیرید. برای همین هم من قبلا گفتم وقتی روز اول میرید بانک تا حساب باز کنید بهش بگید من اولا کردیت کارتی میخوام که ANNUAL FEE یا شارژ سالیانه نداشته باشه و دوما برای حساب بانکیتون هم پکیجی بگیرید که مجانی باشه و درضمن به تعداد دفعاتی که در ماه میتونید TRANSACTION یا نقل و انتقال از حسابتون داشته باشید هم توجه کنید. مثلا ممکنه پکیجی که به شما میده مجانی باشه ولی فقط پانزده تا TRANSACTION مجانی در ماه داشته باشه که خوب اگر بیشتر از اون انجام بدید مثلا یکی دو دلار شارژتون میکنن. خلاصه ببینید کدومش بهتره و نیاز هاتون رو رفع میکنه.
    درضمن اینم بگم شما هر وقت دلتون خواست در هر ساعت شبانه روز با یک تلفن به بانکتون میتونید پکیجتون رو تغییر بدید. پس زیاد هم نگران نباشید.
    حالا در مورد حسابها اگر نظر من رو بپرسید. من میگم اولش یک CHEQUING ACCOUNT و یک E-SAVING یا TFSA باز کنید. اگر SAVING باز نکردید چیز مهمی رو از دست ندادید. خود من الان هفت ساله SAVING ACCOUNT ندارم.
    بعدش از سال دوم شروع کنید RRSP هم باز کنید که همونطور که قبلا مفصل گفتیم برای بازنشستگی خوبه.
    قربان همگی

ApplyAbroad Superstar shibaak آواتار ها

نقل قول نوشته اصلی توسط daiejan نمایش پست ها
    یکی از دوستان سوال زیر را پرسیده بودند که من بهتر دیدم در اینجا پاسخ بدم که برای همه مفید باشه.

"سلام دایی جان
    یکجایی در فروم در مورد باز کردن حساب برای تازه واردین نوشته بودی اما من یک سوال داشتم از حضورتون:

تو یک کتاب خوندم که سه نوع حساب بانکی داریم در کانادا:
    1- حساب جاری یا Curren یا Chequing
    2- حساب پس انداز یا Saving یا Deposit
    3- حساب ترکیبی جاری - پس انداز

می خواستم ببینم کدامیک برای من و همسرم به عنوان دانشجو مناسبه؟ و کدامیک کمترین هزینه سالانه و کمترین کارمزد برای برداشت از Atm یا خرید های فروشگاهی را دارد؟ و آیا اصلا دست چک به درد ما می خورد؟"

در اینکه چند مورد حساب بانکی وجود داره من در زیر اقسام اون رو اوردم و بعدش راجع به اونها توضیح میدم.
    1- CHEQUING ACCOUNT یا همون حساب جاری خودمون
    2- SAVING ACCOUNT یا همون پس انداز
    3- TFSA یا TAX FREE SAVING ACCOUNT
    E-SAVING -4 یا پس انداز اینترنتی
    5- GIC یا GUARANTEED INVESMENT CERTIFICATES یا همون حساب پس انداز بلند مدت
    (ممکنه حسابهای دیگه ای هم باشه ولی اینا مهمترینهاش هست که باهاشون برخورد خواهید کرد.)

اولا هر کسی لازمه که حتما CHEQUING ACCOUNT رو داشته باشه. چون به شما دسته چک میدهند و بعدا داشتن چک لازمتون میشه. ولی نه مثل ایران برای خرید کردن. بلکه هر وقت جایی کار پیدا میکنید از شما یک VOID CHEQUE میخواهند که در واقع یک برگ چک هست که شما روش خط کشیده اید و کلمه VOID رو روش بزرگ نوشته اید. یا به عبارتی باطلش کزدید. ودلیلش هم اینه که اونها میخوان مشخصات بانکی شما رو داشته باشن تا بتونن حقوقتون رو توش بریزند. و بعضی جاهای دیگه هم مثل شرکتهای بیمه برای اینکه بتونن هزینه بیمه تون رو از حسابتون اتوماتیک برداشت کنن.
    حساب پس انداز خوب مثل اسمش برای پس انداز کردنه دیگه ولی سودش خیلی پایینه حدوده یک درصد یا حتی کمتر. که به سودش هم مالیات میخوره. پس بنابراین بیشتر به درد این میخوره که به عنوان یک حساب جنبی مورد استفاده قرار بگیره که اگر پولی دارید که برای مدتی نمیخواهید بهش دست بزنید اون تو بگذارید.
    TFSA یک نوع پس اندازه که شما تا سقف 5000 دلار در سال به ازای هر نفر میتونید توش بریزید و به سودش مالیات تعلق نمیگیره. و مزایای دیگه ای هم داره که تو وبسایت بانکها درموردش نوشته.
    E-SAVING یه حسابیه که RBC داره فکر کنم بقیه بانکها هم دارند. و سودش بیشتره و شما میتونید انلاین این حساب رو باز کنید و از پولتون سود بیشتر ببرید.
    GIC هم همون سرمایه گذاری بلند مدته که شما مثلا برای 5 سال پولتون رو توش میگذارید و به سودتون هم مالیات میخوره.
    در مورد اینکه کدومشون امکان دسترسی از طریق ATM دارید و مجانی هستند?
    شما به همه حسابهاتون بغیر از GIC از طریق دستگاه های خودپرداز یا ATM دسترسی دارید. واینکه کدومشون مجانیه بستگی به پکیجی داره که از بانکتون میگیرید. برای همین هم من قبلا گفتم وقتی روز اول میرید بانک تا حساب باز کنید بهش بگید من اولا کردیت کارتی میخوام که ANNUAL FEE یا شارژ سالیانه نداشته باشه و دوما برای حساب بانکیتون هم پکیجی بگیرید که مجانی باشه و درضمن به تعداد دفعاتی که در ماه میتونید TRANSACTION یا نقل و انتقال از حسابتون داشته باشید هم توجه کنید. مثلا ممکنه پکیجی که به شما میده مجانی باشه ولی فقط پانزده تا TRANSACTION مجانی در ماه داشته باشه که خوب اگر بیشتر از اون انجام بدید مثلا یکی دو دلار شارژتون میکنن. خلاصه ببینید کدومش بهتره و نیاز هاتون رو رفع میکنه.
    درضمن اینم بگم شما هر وقت دلتون خواست در هر ساعت شبانه روز با یک تلفن به بانکتون میتونید پکیجتون رو تغییر بدید. پس زیاد هم نگران نباشید.
    حالا در مورد حسابها اگر نظر من رو بپرسید. من میگم اولش یک CHEQUING ACCOUNT و یک E-SAVING یا TFSA باز کنید. اگر SAVING باز نکردید چیز مهمی رو از دست ندادید. خود من الان هفت ساله SAVING ACCOUNT ندارم.
    بعدش از سال دوم شروع کنید RRSP هم باز کنید که همونطور که قبلا مفصل گفتیم برای بازنشستگی خوبه.
    قربان همگی
    دایی جان ممنون از توضیحات کامل و خوبتون.
    این حساب CHEQUING ACCOUNT رو برای دانشجوها هم باز میکنن؟

من که حساب باز کردم، تا ۱ سال ترنزاکشنِ مجانی‌ و به صورت انلیمیتد دادن،
    بسته به حالو اوضاعِ روز ممکن بدن ....
    و بله حساب چککینگ و همه می‌تونن باز کنن

نقل قول نوشته اصلی توسط shibaak نمایش پست ها
    دایی جان ممنون از توضیحات کامل و خوبتون.
    این حساب CHEQUING ACCOUNT رو برای دانشجوها هم باز میکنن؟
    بله دوست عزیز همه میتونن این حساب رو باز کنند.

ApplyAbroad Champion
    علی جون آواتار ها
    رشته و دانشگاه
    مهندسی عمران

به هر حال برای هر رشته ای که در اینجا ارایه میشه بازار کار هست ولی PIPE DRAFTING الان سالهاست بازار کار داغی داره اینجا.
    FUND هم شرایطی داره مثلا باید درامدت از یه مقداری بیشتر نباشه تا بهت تعلق بگیره.
    درود و سپاس از زحمات شما. برای وام گرفتن (مثلن برای تحصیل در همین کالج و همین رشته)، مقدار پولی که با خودمون میاریم و پس انداز میکنیم هم اهمیت داره و یا فقط به درآمدمون نگاه میکنن؟ همچنین وام چقدر از هزینه تحصیل رو پوشش میده و معمولن سود این وام ها چقدره و چند وفته باید بازپرداخت بشن؟ ممنون
    پرونده فدرال> اقدام: سپتامبر ۲۰۰۶ /بعد از شش سال کنسل شد!
    پرونده آلبــرتا> کاندید: مـارچ ۲۰۱۲ / لند با ویزای کار:‌ جون ۲۰۱۳ / اقامت دایم: ژانویه ۲۰۱۵ / شهروندی: آگوست ۲۰۱۸ [جزئیات]

نقل قول نوشته اصلی توسط علی جون نمایش پست ها
    درود و سپاس از زحمات شما. برای وام گرفتن (مثلن برای تحصیل در همین کالج و همین رشته)، مقدار پولی که با خودمون میاریم و پس انداز میکنیم هم اهمیت داره و یا فقط به درآمدمون نگاه میکنن؟ همچنین وام چقدر از هزینه تحصیل رو پوشش میده و معمولن سود این وام ها چقدره و چند وفته باید بازپرداخت بشن؟ ممنون
    برای اینکه اطلاعات من مال 4 ساله پیشه. لازم بود که با یکی از بچه ها که تازه این کار رو کرده صحبت کنم. که متاسفانه گوشیشو بر نداشت. هر وقت پیداش کردم جواب صحیح رو همینجا مینویسم.

من نمی فهمم چه حکمتیه که بعضی ها موبایل میگیرند ولی هیچوقت گوشی رو برنمیدارند!!!
    ویرایش توسط daiejan : October 11th, 2012 در ساعت 11:08 PM

علی جون سلام دوباره
    بالاخره طرف رو گیر اوردم.
    کلیات گرفتن وام برای رشته های کاربردی مثل PIPE DRAFTING :
    1- برای پارت تایم جدیدا طاهرا وام نمیدهند. و باید از جیب مبارک پرداخت شود. ولی باز هم از خودشون سوال کنید. چون من بعید میدونم. این حرفیه که این دوستم میگه.
    2- برای تمام وقت دو نوع وام هست:

2-1- وام بلاعوض دولت البرتا: خیلی سخت میگیرند- باید درامد ماهیانه شما زیر هزار دلار باشه- همسرتون نباید کار کنه- نامه NOTICE OF ASSESSMENT رو میخواهند. (این نامه همون نامه ای که دولت پس از بررسی TAX RETURN شما براتون میفرسته حدودا MAY یا JUNE هر سال)

2-2- وام دولتی: بهره 3 درصد- بعد از فارغ التحصیل شدن شش ماه میتونی از اصل پول چیزی پس ندی ولی بهره رو ازت میگیرند-نامه از محل کار که درامدتون توش قید شده باشه- میزان پس اندازتون تو بانک (هر چی کمتر باشه بهتره)- در مورد اینکه چفدر بهتون وام تعلق میگیره هیچ فرمول خاصی نداره مثلا به این دوست ما که در امد خودش و همسرش روی هم حدوده 3000 در ماه بوده و هیچ پولی هم تو بانک نداشته 13000 دلار دادند. یادتون باشه که کل هزینه PIPE DRAFTING دقیقا 15000 دلاره.

درمورد نحوه اپلای کردن:
    در سایت SAIT وقتی رشته ای رو انتخاب میکنید وقتی روی REGISTER NOW کلیک میکنید از شما سوال میکنه که وام میخواهید یا نه? که اگر بگویید YES. اون وقت خودش اتوماتیک شما رو منتقل میکنه به سایت دولت برای گرفتن وام.
    برای اون وام اولیه که بلاعوض بود شما باید حضوری تو خود DEPARTMENT مربوطه اقدام کنید.
    ویرایش توسط daiejan : October 11th, 2012 در ساعت 11:40 PM

علی جون سلام دوباره
    بالاخره طرف رو گیر اوردم.
    کلیات گرفتن وام برای رشته های کاربردی مثل PIPE DRAFTING :
    1- برای پارت تایم جدیدا طاهرا وام نمیدهند. و باید از جیب مبارک پرداخت شود. ولی باز هم از خودشون سوال کنید. چون من بعید میدونم. این حرفیه که این دوستم میگه.
    2- برای تمام وقت دو نوع وام هست:

2-1- وام بلاعوض دولت البرتا: خیلی سخت میگیرند- باید درامد ماهیانه شما زیر هزار دلار باشه- همسرتون نباید کار کنه- نامه NOTICE OF ASSESSMENT رو میخواهند. (این نامه همون نامه ای که دولت پس از بررسی TAX RETURN شما براتون میفرسته حدودا MAY یا JUNE هر سال)

2-2- وام دولتی: بهره 3 درصد- بعد از فارغ التحصیل شدن شش ماه میتونی از اصل پول چیزی پس ندی ولی بهره رو ازت میگیرند-نامه از محل کار که درامدتون توش قید شده باشه- میزان پس اندازتون تو بانک (هر چی کمتر باشه بهتره)- در مورد اینکه چفدر بهتون وام تعلق میگیره هیچ فرمول خاصی نداره مثلا به این دوست ما که در امد خودش و همسرش روی هم حدوده 3000 در ماه بوده و هیچ پولی هم تو بانک نداشته 13000 دلار دادند. یادتون باشه که کل هزینه PIPE DRAFTING دقیقا 15000 دلاره.

درمورد نحوه اپلای کردن:
    در سایت SAIT وقتی رشته ای رو انتخاب میکنید وقتی روی REGISTER NOW کلیک میکنید از شما سوال میکنه که وام میخواهید یا نه? که اگر بگویید YES. اون وقت خودش اتوماتیک شما رو منتقل میکنه به سایت دولت برای گرفتن وام.
    برای اون وام اولیه که بلاعوض بود شما باید حضوری تو خود DEPARTMENT مربوطه اقدام کنید.
    من هفته پیش sait رفتم ، 2 تا نکته هست : 1 - وام بلا عوض دولت البرتا فقط به رشته های کمتر از یک سال تعلق می گیره که البته pipe drafting هم شامل میشه.
    2- وام دولتی باید شما حداقل یکسال در البرتا ساکن باشی (این قانون مربوط به البرتا هست ) . البته برای گرفتن این وامها حتما باید سیتیزن یا پرمننت رزیدنت باشید.

من در حال حاضر می خوام بین دو مورد یکی رو انتخاب کنم
    1- گذروندن یه دوره master در مدیریت پروژه(که 2 سال طول میکشه ) و یا 2- گذروندن دوره 2 ساله civil engineering tec. موضوع اینجاست که ظاهرا اگه در sait بخونی زودتر و مطمئنتر وارد کار میشی. ولی خوب به هر حال تکنسین محسوب میشی در حالیکه مدیریت پروژه در دانشگاه به عنوان کارشناس محسوب میشی.
    دایی جان ممنون میشم اگه تجربه و یا اطلاعاتی در این مورد دارید کمک کنید و از همه مهمتر که تفاوت پولی که یه تکنسین میگیره با یک کارشناس زیاد هست.

علاقه مندی ها (Bookmarks)

علاقه مندی ها (Bookmarks)